Skočiť na obsah

Nižšie Ja, nevedomie, sny


Janka R

Odporúčané príspevky

sahara, sme na diskusnom fóre, tak diskutovať, či napísať svoj názor môžeme v ktorejkoľvek téme ... :)

Ja sa však snažím riadiť heslom: ži a nechaj žiť ...

... síce si príspevok prečítam, ale keďže mi to nič nehovorí, nerozumiem tomu, alebo si myslím niečo úplne iné

a nemám chuť, či vôbec nepovažujem za potrebné reagovať, tak ten príspevok, či celú tému "obídem".

To, že ja mám iný názor, že niečo neuznávam, to ešte neznamená, že tú pravdu mám ja. :smile2:

 

Oslovila som síce teba, ale naozaj to neplatí iba na tvoju osobu, ono to platí pre všetkých.

A teraz sa prosím vráťme k téme, ktorá je "O snoch". :vysvetlujem:

Ďakujem.

 

toto by mala byť téma o snoch, nie o interpretácii výkladového slovníka obskúrnych vied. ja v tomto prípade mám potrebu reagovať. alebo nech sú predmetné príspevky presunuté do ezotericko-psychologicko-magických tém, kde môže debata nerušene pokračovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

starú snovú témy sme podelili, obyčajné popisy snov a ich bežný výklad zostal v téme O snoch, nový výklad, nový pohľad z hľadiska psychologicko ezoterického a novej psychológie pokračuje tu :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bežný výklad snov je podľa čoho? inak game, ezoterika s tým, čo som písala o snoch nemá nič spoločné. Ako som už písala- psychológia prechádza procesom a ak sa niekto má záujem dozvedieť viac a pochopiť o čom píšem, je tu Mindell, Grof, a autori kvantovej psychológie.

 

to, že si oddelila témy ja vnímam ako vyhazov. a cítim sa dotknutá.

 

toto by mala byť téma o snoch, nie o interpretácii výkladového slovníka obskúrnych vied. ja v tomto prípade mám potrebu reagovať. alebo nech sú predmetné príspevky presunuté do ezotericko-psychologicko-magických tém, kde môže debata nerušene pokračovať.

 

ok sahara. si v tomto kolektíve obľúbený, máš väčšieho a Tvoje slová- hoci sú úplne mimo a iba zosmiešňuješ čomu nerozumieš- sú ľúbivé. je fakt, že som sa nechala znechutiť. čo už...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1/ jj,game, Tvoje nižšie Ja môže byť naozaj kompletné zoo ...proste chaos- vadí? :flowers:

 

2/ šuplíky..ok. pokiaľ si spokojná so svojím životom, zdravá a šťastná pokračuj...a maj rada svoje šuplíky...prečo nie. aj keď teda pavučiny občas treba povymetať :)

 

a tak to chceš?

 

a ako sa prejaví Tvoje podvedomie? kedy ho použiješ? kedy ho potrebuješ?

 

ale určité usmernenia,teórie,filozofia a skúsenosti iných sú k dispozícií. a tie môžem skúmať a porovnávať ich so svojím vnímaním danej témy. a predovšetkým o nich diskutovať . :)

 

iste, diskutovať vie byť dobrá vec :) :flowers:

 

nemyslím, že / zostanem u mojich snov / sny je nutné rozpitvať po zvieratkách, každý jeden sen chytiť a prevrátiť naruby ...

neprekáža mi, že moje sny budú kompletné zoo, aj s voškami aj blškami ... nech už sú to vibrácie na akomkoľvek základe, sny sú podľa mňa niečo, čím sa očistí unavený mozog ... synapsy pospájajú do jedného klbka prítomnosť minulosť spomienky problémy, a mozog oddychuje ...

výklad snov je bonbónik ...

 

v podstate si občas so záujmom prečítať čo to o podvedomí a veciach príbuzných, o fungovaní mozgu, o nových objavoch, zaujal ma Delpassov efekt, a zaujíma ma okolo toho kdečo, ale nerobím okolo snov priveľký vietor ... zvyčajne tie každodenné sny majú základ vo videnom, prežitom, minulom, ... a všeličom okolo mňa, premiešané a zvyčajne príjemné ... nekvária ma mory, nevraždí a nenaháňa ma nikto, neutekám pred vrahmi, nezjavujú sa mi démoni, nelietam, nekrvácam, napriek tomu je to kavalkáda najrôznejších príbehov a obrazov ...

 

nejde o to, či to tak chcem, nie, nie som zdravá, šťastná primerane, ale moje šuflíčky s tým nemajú nič spoločné, je to môj výmysel, prastaré prirovnanie k babkinmu starému kredencu, kde som ako decko kutala po x šuflíčkoch a nachádzala poklady. že to, čo je uskladnené v mozgu, volám šuflíčky, je náhoda.

tam vyššie som písala, že otváram všetky šuflíčky, bez ohľadu na obsah, niektoré s drhnutím, len zriedkavo, ale otváram všetky.

 

na túto tému sme pred časom písali s niekým z fóra, viackrát, tam som použila termín šuflíčky, pred rokmi, a okrem iného som dotyčnému písala, že občas treba urobiť v šuflíčkoch poriadok, pootvárať ich a prevetrať, nech prievan vynesie puch ...

myslím, že zmysel je ten istý, ako povymetať pavučiny ... :)

 

 

edit.

mimochodom, po uvážení smerovania témy tému presúvam do Psychológie.

 

vytvorenie témy je povýšenie, nie degradácia

 

táto téma ďaleko presahuje a zjavne bude presahovať jednoduchú starú tému o tom, čo sa nám sníva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok sahara. si v tomto kolektíve obľúbený, máš väčšieho a Tvoje slová- hoci sú úplne mimo a iba zosmiešňuješ čomu nerozumieš- sú ľúbivé. je fakt, že som sa nechala znechutiť. čo už...

 

viem, že je toto adresované saharovi - on sa vyjadrí aj sám za seba, predpokladám ...

 

len tu neustále kdekade rezonuje už vo viacerých témach to takzvané "meranie pindíka" ... možno to tak často je, za roky po fórach a na nete sa presunulo x ľudí, ktorí áno, aj zjavne "merali pindíka" ... ale celkom iste nie vždy, a nejde vždy o meranie pindíka, a nielen v istých témach :)

 

znalosti istých ľudí v istých témach sú úplne zjavné a jasné, ale debata, či nazvime to diskusia, nie je a nemusí byť o meraní pindíka ... jednoducho o stanovisku a svojom presvedčení, znalostiach a názore

teraz píšem bez toho, že by som sa chcela niekoho akokoľvek dotknúť :

napríklad v témach o náboženstve a viere sú stanoviská dokonale antagonistické, napriek tomu si myslím, že väčšina ľudí tam debatuje na strane svojho presvedčenia, nie "veľkosti pindíka" ... kto chce merať, ten meria, a zvyčajne je to vidieť - to sa nedá prehliadnuť :)

 

moje podvedomie - nevedomie - intuícia, nech je to čokoľvek, mi zvykne pišťať, že brzdi, aj tak sa mi občas zadarí niečo, čo som tak vôbec nezamýšľala, aké také tendencie presadiť sa máme všetci ... iného podvedomie - nevedomie nabáda pridaj, alebo čokoľvek, a meria pindíka, ale aj tak si myslím, že to nerobí každý a vždy ...

jednoducho to je pravdepodobne často len iný názor :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, vnímam, že sa snažíš tému zachrániť, popresúvať, vysvetliť čo , kde a ako...jasne, si admin a na fóre Ti evidentne záleží. Lenže- ad a/ ja som citlivo zareagovala na to, že si tému ROZDELILA. nie na nejaké povýšenie či degradáciu...pretože rozdelenie mi niečo pripomenulo.

 

ad b/ lapám po dychu nad tým ,ako narábaš s pojmami, ktoré sú pre mňa miestami posvätné -_- podvedomie, nevedomie,intuícia,sny,zvieratká,ezoterika,psychológia,kamene ..prásk,prásk.-všetko použiješ,pomiešaš,šupneš do vrecka a vec vybavená. ako keby to boli pre Teba naozaj iba slová...a k tomu zhodnotíš, čo evidentne vidieť a čo sa nedá prehliadnuť...

 

ad c/ saharu vnímam ako vyzývateľa. vyzývateľ je niekto, kto nasiera :smilieee: teda- javí sa to tak...nie je to o meraní si pindíkov...je to o tom, že ja sa v tradičnej mágií vyznám,a tak môžem spoznávať nové smery napr.aj v psychológií. perfektne sa všetko dopĺňa. radšej diskutujem o tom, čo potrebujem spoznať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad b/ lapám po dychu nad tým ,ako narábaš s pojmami, ktoré sú pre mňa miestami posvätné -_- podvedomie, nevedomie,intuícia,sny,zvieratká,ezoterika,psychológia,kamene ..prásk,prásk.-všetko použiješ,pomiešaš,šupneš do vrecka a vec vybavená. ako keby to boli pre Teba naozaj iba slová...a k tomu zhodnotíš, čo evidentne vidieť a čo sa nedá prehliadnuť...

 

ad c/ saharu vnímam ako vyzývateľa. vyzývateľ je niekto, kto nasiera :smilieee: teda- javí sa to tak...nie je to o meraní si pindíkov...je to o tom, že ja sa v tradičnej mágií vyznám,a tak môžem spoznávať nové smery napr.aj v psychológií. perfektne sa všetko dopĺňa. radšej diskutujem o tom, čo potrebujem spoznať.

 

ad b/ slová ostanú len slovami a ako také sú len veľmi nedokonalý nástroj na vyjadrenie nehmotných vecí, takže v tomto smere sa rozčuľovať nad ich miešaním je ak už nie smiešne, tak určite zbytočné.

ad c/ sahara je sahara a nie je žiaden symbol dokonalosti, slušnosti ani ničoho podobného.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad a/sme na diskusnom fóre sahara...iné ako slová k dispozícií nemáme. môžeme sa síce do tých slov zahĺbiť a vnímať, čo je za nimi, ale ak si to neoverím- verbálne- sú to iba domnienky. alebo ako sa vraví- nikto nikomu do hlavy nevidí. vo virtuálnom priestore určite.

 

ad b/ ok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nemám predstavu o nejakom "nižšom ja", ale moje podvedomie existuje. Niekde v podvedomí číhajú veci dávno zabudnuté, ktoré sa nejakou úplnou drobnosťou pripomenú a naraz sa dávno zabudnuté vracia v plnej paráde. Ale to podvedomie môže byť aj oný "šiesty zmysel".

Kedysi som sa - dodnes netuším, prečo - strašne bála dejepisu. Ešte aj na strednej. Vždy, ak som večer pred dňom, kedy sme tento predmet mali mať, cítila divné teplo, triašku a divné šteklenie v žalúdku, to bol jasný signál, že na druhý deň z dejepisu odpovedám. A nikdy som sa v tomto nezmýlila. neviem, kde sa ten pocit bral, keď prišiel, vedela som, že to príde. bez ohľadu na to, či som podľa bežných pravidiel skúšania "bola na rade" alebo nie.

A tiež, myslím, že pri snoch záleží aj na pocite, s akým sa človek zobudí. Vidieť v sne malé dieťa nie je dobre, u mňa to veští nepríjemnosti. Ale ak sa zobudím s dobrým pocitom napriek takémuto snu, neznamená ten sen nič dôležité. A naopak, vidieť vo sne krv je dobré, ale ak mám zlý pocit z toho sna, tak to neveští nič dobrého. Skrátka, musím si spojiť sen ako taký aj s pocitom z neho.

Pravda, nevesta, svadba, blato, špinavá voda, to sú sny, pri ktorých sa nikdy nebudím s dobrým pocitom.

Ale niekedy by som si rada nechala poradiť od niekoho, kto sa v tom vyzná lepšie ako ja. Niekedy mám sny, o ktorých netuším, čo si myslieť. Tam mi ani to podvedomie nepomôže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, mas s tymi snami a pocitmi absolutnu pravdu...vlastne na zaklade pocitov ludi, ktorym sny analyzujem, im mozem povedat, o co ide..nie je v mojich silach "predpovedat" nieco zo snov, nie som ziadna vestica, ale ludia sami, s pomocou svojho podvedomia, citia a dopredu akoby tusia veci, ktore sa mozu v ich zivotoch stat...preto si to prenasaju do snov a ked mozog neriesi nic vedome, vytvara si to "svoje" podvedomie...vytahuje nam veci, ktore nas trapia, ktorych sa obavame, z ktorych sa tesime, ktore predpokladame :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

littlewitch: to máš ako karty: každá karta je akoby spojená s tými, ktoré ju obklopujú, a podľa toho sa aj mení jej význam vo výklade. teda s výkladom súvisí význam a poradie kariet - a nakoniec si treba urobiť celistvý obraz z toho, aké karty tam sú a ako sú zoskupené. A tiež, onen 6. zmysel, alebo ak chceš, ako to cítim, aký mám z toho, čo vidím, pocit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

bežný výklad snov je podľa čoho?

 

niektoré veci, ako už som uviedla vyššie či inde, majú svoj stály význam, niektoré zas podľa pokračovania sna a pocitu, s ktorým sa človek zobudí. Ja dám na oboje. Ale aj tak mi sny nepomôžu vyhnúť sa zlému, lebo netuším, kde presne to zlé na mňa číha. To už neviem vyložiť. Len ma varujú.

A niektoré neviem vyložiť vôbec, len viem, či to bol dobrý alebo zlý sen.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov