Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

tak som si ešte raz prečítala gamine a clovekove príspevky... k tomu, ked je človek - vŕba v sračkách. ako, vy dvaja? Už je lepšie? utriaslo sa to?

niečo sa čiastočne vyriešilo, cca rok sa snažím dať dokopy, ale jde to sakramentsky ztuha :( lebo furt sa nájde niekto/niečo čo ma súri o pol kroka späť...

dnes som si bol na Morave zobrať rádijko, a na firemnom parkovisku mi jeden chalan z inžinieringu hovorí, že nemám naháňať rádiá ale baby ... no reku ešte keby som mal na také niečo náladu ... ale chápem ho, je mladý a nadržaný jak stepná koza, tak mu nedochádzajú niektoré veci :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem, Vilma...

a nie, Vilmuš,  nehovor také veci.
to nezaberá, a na mňa vôbec. nikdy nezaberalo,
a teraz vonkoncom nie. som rada, že som našla niečo, čo mi prináša aký taký pokoj do duše. lepšie to nebude.





 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... jeden chalan z inžinieringu hovorí, že nemám naháňať rádiá ale baby ... no reku ešte keby som mal na také niečo náladu ... ale chápem ho, je mladý a nadržaný jak stepná koza, tak mu nedochádzajú niektoré veci :D

mladí sa naháňajú za dobrodružstvami, my už chceme najmä kľud :)

a čo, s rádiom spokojný? Hlavne že potešilo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nestihol som ho ani vyskúšať, domov som došiel o siedmej, na ulici som sa postretal ešte s ďalšími troma susedmi, zakecali sme sa, bolo osem keď sme si dali rozchod ... na dvore už čakala naša cicucha Kikuša, vyhladovaná jak Čenkovej deti na strane 38, dal som jej granule, polial umelohmotník, namiesto večere som vypil acidofilné mlieko, a odvtedy sedím a vypisujem sprostosti na fórum...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem, Vilma...

 

a nie, Vilmuš,  nehovor také veci.

to nezaberá, a na mňa vôbec. nikdy nezaberalo,

a teraz vonkoncom nie. som rada, že som našla niečo, čo mi prináša aký taký pokoj do duše. lepšie to nebude.

 

 

 

 

 

 

 

si mi pripomenula tú takú motivačnú literatúru...ani na mňa také veci nefungujú. každý si musí nájsť svoj "liek", ktorý mu - ako ty píšeš "prináša pokoj do duše", či už sám, alebo s pomocou odborníka...

a na to nepomôžu žiadne rečičky ani literatúra. 

nestihol som ho ani vyskúšať, domov som došiel o siedmej, na ulici som sa postretal ešte s ďalšími troma susedmi, zakecali sme sa, bolo osem keď sme si dali rozchod ... na dvore už čakala naša cicucha Kikuša, vyhladovaná jak Čenkovej deti na strane 38, dal som jej granule, polial umelohmotník, namiesto večere som vypil acidofilné mlieko, a odvtedy sedím a vypisujem sprostosti na fórum...

 

 ajejej, tak ty už máš cicušu? pamätám si, že si mak kedysi kocúra, čo ten už je vo večných lovištiach? Cicuše/cicúchovia sú fajn. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mali sme kedysi Desdemonu, tá sa niekde stratila, potom sme pol roka mali z útulku Othella, toho nám niekto čajzol druhý deň na to ako som ho dal vyfidelkastrovať, a teraz máme Kikušu. je to kríženec domácej a divej kočky, tak má takú svojskú náturu, a je robustnejšieho vzrastu, ale je to fajn cicucha :thumbsup:

odjakživa som "cicuchár", a chalani to majú po mne, k psom som si nikdy nenašiel vzťah... navyše, tu kde bývam, je kočka takmer poviná výbava domu, lebo za našimi humnami je XY tisíc hektárov rolí, a v jeseni, keď družstevníci zoberú úrodu, sa všetka háveď hlodavého charakteru tlačí k domom...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Isli sme na Oravu s zeninou setrou a jej rodinou.  Jej sestra nespolahliva - mali sme odist o siedmej - 20 minut som sedel na svojom muriku(zena ze poznas manu,ved ked poynam manu sa dohodnem na 6tej) moja zena je uz naucena na stretnutie plus minus jednu minutu). Kde mali dojst. potom zena zavolala,ze aby sme sli,ze nas dozenu.  Pico.l som uz vtedy - tento vzlet som ja neplnanoval. Ani som nevedel kam ideme,na oravu.  Inak ja bz som siel cez vikend, len im to vzhovovalo cez pracovny tyzden dobre. Sli sme na mikulas, tam sme sa vycikali na benzinke a ci ich pockame, lebo si kupovali prsiplaste(asi zistili,ze bude prsat) , ze neexistuje. 

 

Potom aj druhy den, co som uz cele naplanoval ja, od Trstenej, tvrdosina, priehrady, plte a zamku. 4.ty den bolo jasne ze nebudeme spolu. Oni chceli ist pozriet rohacske plesa ja babiu horu, ale po druhom dni som s nimi -hlavne som bol nahnevany ma moju zenu - vylety robim pre seba - svoju rodinu potom pre dalsich. Plto sa dostanes pod oravsky zamok a zena ze ideme na hotel?  Deti na tom oravskom zamku nikdy neboli. Samozrejme som reval ako pavian aby pochopila,ze chcem aby s detmi na ten zamok isla. Potom sme uz sjej sestrinou rodinou uz neboli.  Ja som nechcel. Ono by sme aj tak neboli. 

 

V pondelok vecer, ake bude pocasie na utorok a kam pojdeme. Svagor,ze na noroch na 95 percent bude prsat, ja som sa ho spztal co mu to cislo 95% povie. Bolo to iste na 100%. Ale dostal som ich aj seba do galerie.

 

Ak sme sa so zenou hadali - mi povedala ako harmonicky svagrovci funguju- sa doplnaju - ja zeninho svagra lutujem. 

 

Mna na svagrovcov najviac vztocilo v utorok. Vsetko som im povedal dopredu co tam bude ukazal fotky. Idemem do Trstenej - pekny kostol, potom na priehradu, potom to Tvrdosinskeho dreveneho kostolika, potom galeria, potom plte. Ani svagor sa nerozlucil, ze idemem domov, nejdeme na zamok, mne by to bolo uprdele, moja zena ze ideme tiez - tolkzmi nadavkami isla na zamok. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mali sme kedysi Desdemonu, tá sa niekde stratila, potom sme pol roka mali z útulku Othella, toho nám niekto čajzol druhý deň na to ako som ho dal vyfidelkastrovať, a teraz máme Kikušu. je to kríženec domácej a divej kočky, tak má takú svojskú náturu, a je robustnejšieho vzrastu, ale je to fajn cicucha :thumbsup:

odjakživa som "cicuchár", a chalani to majú po mne, k psom som si nikdy nenašiel vzťah... navyše, tu kde bývam, je kočka takmer poviná výbava domu, lebo za našimi humnami je XY tisíc hektárov rolí, a v jeseni, keď družstevníci zoberú úrodu, sa všetka háveď hlodavého charakteru tlačí k domom...

 

kedysi ako decko som sa u babky starala o šteňa dinga, bola to fenečka. prečo to píšem? pre tú kombináciu divej mačky s xxx. To šteňa bolo veľmi učenlivé a hravé, behalo so mnou všade celý deň. A poslúchalo ma na slovo. Ale babka ho po tom, čo sme na konci prázdnin odišli domov, dala nejakej ich príbuznej, ktorá žila sama. Psíka si obľúbila a aj psík ju, nikoho cudzieho bez jej dovolenia ani na dvor nevpustil. Ale ked som sa tam objavila ja po neviem koľkých mesiacoch,  nadšene ma vítal, olizoval ma, vrtel chvostom, vždy, ked som tam prišla, ma vítal. Pamätal si ma. 

No, aj ja som mačičková, ale mám rada všetko štvornohé chlpaté aj dvojnohé operené. A vedela by som si obľúbiť aj gekona, jaštericu,  baziliška hada či inú podobnú potvoru. 

Dosť ma štve, že vnučky sa mojich mačiek boja, a pritom sú to úplne normálne mačky, stará Šiva je síce zvedavá a má rada spoločnosť, ale má rada aj svopj kľud, a mladšia Viki je veľmi priateľská aj k neznámym. Roztrhla by som osobu, čo im nakukala nejaké somariny. Staršia sa driape na ruky aj ked sa blíži yorkšír či maltezák, a pritom viem, že ju nikdy žiadny pes nepohrýzol ani jej nijako inak neublížil. Necvhápem, dke k tomu strachu zo zvierat prišli, hlavne tá staršia. 

 

Dnes sme tú staršiu mali na jazere, chvíľu ju Flinstone zobral na tú takú dosku, neviem ako sa to odborne volá, a ja zas na ihrisko. Aká bývala hanblivá donedávna, dostať ju medzi deti, ba čo medzi deti, vôbec aj len do hry s jedným dieťaťom, bolo nemožné. Teraz tam s prehľadom organizovala hru skupinky detí, ktoré nikdy predtým nevidela, a ku ktorým sa pridala, potom tam prišlo aj nejaké dievčatko, ktoré poznala. To sa teším, aspoň že vie komunikovať s rovesníkmi. Dokonca prejavila aj asetrivitu, nejaký chlapec troššku väčší ako ona, sa napchyl pred ňu dopredu pri hre, a ona mu veľmi dôrazne povedala, že ona tam bola skôr, tak nech sa jej tam nestrká. Chvíľku sa tam doťahovali, našťastie sa nejak vážne nepobili, len sa strkali, ale celé to skončilo tak, že obaja odtiaľ odišli, ona sa tam potom ešte vrátila a pokračovala v hre. 

Šli sme odtiaľ až večer. Ninka špinavá ako rpasiatko a my upachtení, lebo sme mali veľa vecí. Hneď ako sme došli k nám,  putovala pod sprchu, šup večera a potom sa dostavila dcéra so zvyškom rodiny. neboli moc dlho, ale Ninka chcela ešte  rozprávku pozerať a mama jej to nechcela dovoliť, tak sa Ninka najedovala a spustila tirády, že ked pozerať chce, tak aj bude, ja som vyšla z izby a nechala som , nech si to s ňou poriešia rodičia. keby tam neboli rodičia, ja by som jej jednu rozprávku dovolila s tým, že už len túto jednu, s ňou sa už takto dá dohodnúť a ak ja dohodu dodržím, už ju dodrží aj ona. Ale dcéra nechcela dovoliť ani tú jednu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

medzi recou dnes v krcme padla otazka na obsadenost saly kulturneho domu cez vikend a takto bolo odpovedane:
-dneska maju svadbu, zajtra maju svadbu a v nedelu maju krstiny ti, co dnes maju svadbu.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov