Skočiť na obsah

Súkromie - téma pre game, saharu a ostatných nad 35 :)


Janka R

Odporúčané príspevky

no.. to človek potom zakladá takéto témy a snaží sa nájsť odpovede na nesprávne položené otázky. :zubiska:

 

len som akosi nenašla v Tvojom príspevku nič k téme...takže sme skĺzli do merania si...vnímam Ťa ako človeka, ktorý logické argumenty poťažmo výsmech používa ako štít,len aby nemusel vyjadriť emóciu. seriemŤa? zraňujem?

 

celé zle vrana, zas si nenamýšľaj že by si saharu vyhodila zo synchrónu alebo nedajboh zranila :zubiska: . skôr by som tipol že ťa má v **** aj s celou touto mierne cáklou témou :zubiska:

 

 

za **** si dosaď výraz ktorý sa ti zdá adekvátny :lol: :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, máš pravdu clovek2...téma je mierne cáklá a típka saharovho formátu ňou predsa nemám šancu vyhodiť zo synchrónu.

má sahara ešte ďalších bodyguardov? :smilieee:

 

mmchdm- čo Ty a súkromie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nejak mi to prišlo ... človek už má zasebou kopec rozhodnutí a začína sa zamýšľať hlbšie nad tým, ako žije..

 

je to v podstate jedno komu o sebe hovorím,...ak niečo z môjho tzv.súkromia ( problém, tajný skutok, blbá situácia) vie viac ako jeden človek, podľa mńa je to už vec verejná a vyžaduje si hlbšie riešenie, aby som sa dokola neplácala životom...

 

tému súkromia vo mne kedysi pred rokom zobudilo Jungovo vyhlásenie, v tom zmysle, že kto má tajomstvo, nie je čistý. Dohľadám ten citát v presnom znení. najskôr sa mi páčil potom som sa presvedčila, aké ťažké tuším až nemožné je takto fungovať.

Každopádne je to pre ego dobrý tréning :)

- neviem presne či je to pravidlo, ono mladí ľudia sa viac plácajú zvyčajne v týraniach vlastnej duše, na druhej strane by mohlo byť vcelku zaujímavé porovnať, ako sa k veci stavajú do 35, nakoľko sa stanú nepravdovravní pravdovravnými, alebo naopak :) nakoľko je súkromie súkromné po ... myslím, že veľký rozdiel v tom nebude :)

 

- sú veci, ktoré sú síce vážne, ale tak dávno pasé, že nehrajú úlohu. vtedy boli otázkou ... života a smrti. už nie. a je to moje súkromie, nezabudnem na to nikdy, ale ani nikto nemusí vedieť, načo ? je to vo mne, a to stačí. nič sa nezmení, keď o tom dnes začnem niekomu rozprávať. ...

a sú veci, ktoré sú drobnosti, a trápia, a je fajn sa z nich vyrozprávať, tie každodenné príkoria, kdečo, čo bantuje dušu ... môžem o niečom povedať, niekomu, koho viem, že to zaujíma, alebo nikomu, alebo niekomu, kto pozná situáciu ...

a sú veci, ktoré nikoho nezaujímajú, všetci máme milión súkromných drobností, ktoré nenásobia, nepridajú, neodoberú, či o nich niekto vie, či nie

stále sme u toho, že nikdy nehovoríme nikomu všetko ... je to nonsens

 

- a pri všetkej úcte k doktorovi Jungovi a jeho zásluhám, som absolútne presvedčená, že to robil presne rovnako, ako my všetci, neexistuje, aby všetko zo svojho súkromia vykrámil každému na počkanie

niekedy sa aj osobnosti a odborníci seknú vo svojich výrokoch ... keď ten výrok odznel takto :) ...

čistý ... dobre, ale prečo musí byť človek čistý ? v momente, keď mu začne fungovať mozog, prestáva byť čistý a nepopísaný ... čo je vlastne tajomstvo ? že nepoviem nikomu, že som zabila dakoho ? kradla v obchode ? podvádzala v škole ? že som niekoho očiernila, just, natruc, zo zloby ? že som nedala prednosť babke v električke ? že som randila bez toho, aby to mama vedela ? že som povedala, že idem do kina, a nešla som ? dodnes to mama nevie ... hryzalo ma svedomie, ale nečistá ... áááá :)

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, máš pravdu clovek2...téma je mierne cáklá a típka saharovho formátu ňou predsa nemám šancu vyhodiť zo synchrónu.

má sahara ešte ďalších bodyguardov? :smilieee:

 

mmchdm- čo Ty a súkromie?

 

prečo bodyguardov? svojim príspevkom som sa ti iba snažil vysvetliť niečo čo si evidentne nepochopila :D

ad 2, niečo zosmolím zajtra, terazky už idem na bidlo :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

upresňujem výrok známeho psychoanalytika - bol to však S. Freud, sorry- prešľap :)

Ak chceme zostať duševne zdraví, prvou vecou je nemať absolútne žiadne tajomstvá...

 

prečo bodyguardov? svojim príspevkom som sa ti iba snažil vysvetliť niečo čo si evidentne nepochopila :D

 

 

clovek2, je také pravidlo v ostrých diskusiách: kto vysvetľuje, je v prdeli... B) poznáš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek2, je také pravidlo v ostrých diskusiách: kto vysvetľuje, je v prdeli... B) poznáš?

 

znovu celé zle, ale začínam si zvykať :zubiska:

jednak toto nie je nejak zvlášť ostrá diskusia, a druhak napriek tomu že o sebe tvrdíš že :

"Snáď môžem o sebe napísať, že som celkom ostrieľaná fórová diskutérka"

vysvetľovať v tvojom prípade je potrebné nie preto že by som argumentačne bol v pr.DELI (ako sa snažíš naznačiť :P ), ale preto že tvoje problémy s pochopemím napísaného textu sú zjavné :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj,clovek2,pochopiť myšlienkové pochody v inom vesmíre žijúcich bytostí v napísanom texte býva - zjavne- náročné na čas a vysvetľovanie si - preto sa k týmto možnostiam uchyľujem zriedkavo :D

 

používanie pravidiel môže ušetriť kopec energie, takže Ti prezradím ešte jedno (môžeš o ňom premýšľať na wecku ) ( používanie a hranie sa s pravidlami je a bude navždy dobrovoľné :)

a znie: otoč to!

 

( napísaný( povedaný) text otoč do prvej osoby j.č. a potom reaguj - je to inak super hra :) ja mávam k tomuto účelu so sebou diktafón.

 

názorná ukážka- ak dovolíš použijem Tvoj príspevok : :smilieee:

 

pôvodne : vysvetľovať v tvojom prípade je potrebné nie preto že by som argumentačne bol v pr.DELI (ako sa snažíš naznačiť :P ), ale preto že tvoje problémy s pochopemím napísaného textu sú zjavné

 

otočené: vysvetľovať v mojom prípade je potrebné nie preto, že by si argumentačne bola v pr.DELI( ako sa snažím naznačiť), ale preto, že moje problémy s pochopením napísaného textu sú zjavné...

 

každopádne si rada prečítam čo "zosmolíš" k téme :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len som akosi nenašla v Tvojom príspevku nič k téme...takže sme skĺzli do merania si...vnímam Ťa ako človeka, ktorý logické argumenty poťažmo výsmech používa ako štít,len aby nemusel vyjadriť emóciu. seriemŤa? zraňujem?

 

skús použiť to svoje pravidlo "otoč to" teraz, na túto sentenciu. toto, čo si napísala, vypovedá oveľa viac o tebe, než o mne. ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skús použiť to svoje pravidlo "otoč to" teraz, na túto sentenciu. toto, čo si napísala, vypovedá oveľa viac o tebe, než o mne. ;)

 

Pôvodne : len som akosi nenašla v Tvojom príspevku nič k téme...takže sme skĺzli do merania si...vnímam Ťa ako človeka, ktorý logické argumenty poťažmo výsmech používa ako štít,len aby nemusel vyjadriť emóciu. seriemŤa? zraňujem?

 

otočené: len si akosi nenašiel v mojom príspevku nič k téme....takže sme skĺzli do merania si...vnímaš ma ako človeka,ktorý logické argumenty poťažmo výsmech používa ako štít, len aby nemusel vyjadriť emóciu.Serieš ma? zraňuješ?

 

otočené 2X: len si akosi nenašiel v mojom príspevku nič k téme....takže sme skĺzli do merania si...vnímam sa ako človeka,ktorý logické argumety poťažmo výsmech používa ako štít, len aby nemusel vyjadriť emóciu. Seriem sa?zraňujem?

 

Otočiť sa môže 4x- napíšem viac, ak Ťa to zaujíma :)

 

oki, takže som urobila, čo si chcel. Spokojný? :flowers:

 

k teme poprosim inac to tu zavrite.

 

:thumbsup: daj nám ešte pár príspevkov šancu. Tvoj vzťah v Tvojmu súkromiu - v pohode? k súkromiu iných - oki?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otočené: len si akosi nenašiel v mojom príspevku nič k téme....takže sme skĺzli do merania si...vnímaš ma ako človeka,ktorý logické argumenty poťažmo výsmech používa ako štít, len aby nemusel vyjadriť emóciu.Serieš ma? zraňuješ?

 

presne takto. a teraz si na tie dve otázky odpovedz. sama pre seba, mňa tie odpovede nezaujímajú, lebo sú o tebe a pre teba. aj tomu sa hovorí súkromie. veci, ktoré nikoho iného nezaujímajú, lebo majú výpovednú hodnotu len pre toho jediného človeka, v ktorého vnútri sa nachádzajú.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje sukromie je moje sukromie. inac by sa to nenazyvalo sukromie.

sukromie inych ma nezaujima.

 

omg! :ahooj:

 

presne takto. a teraz si na tie dve otázky odpovedz. sama pre seba, mňa tie odpovede nezaujímajú, lebo sú o tebe a pre teba. aj tomu sa hovorí súkromie. veci, ktoré nikoho iného nezaujímajú, lebo majú výpovednú hodnotu len pre toho jediného človeka, v ktorého vnútri sa nachádzajú.

 

bha Sahara, čo práve teraz robíš????

 

mňa tie odpovede nezaujímajú...

 

každopádne si ma upokojil sahara :agree: začínala som mať pocit, že sa Ťa moje súkromie zaujíma a že sa poznáme ... :smile2:

 

oprava: nie upokojil, ale vyviedol z omylu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo je vlastne tajomstvo ? že nepoviem nikomu, že som zabila dakoho ? kradla v obchode ? podvádzala v škole ? že som niekoho očiernila, just, natruc, zo zloby ? že som nedala prednosť babke v električke ? že som randila bez toho, aby to mama vedela ? že som povedala, že idem do kina, a nešla som ? dodnes to mama nevie ... hryzalo ma svedomie, ale nečistá ... áááá :)

 

teda game - máš čo robiť :smilieee: hlavne teda babičku v električke nepustiť sadnúť... ;)

ale nemyslím si , že toto riešime...čo je tajomstvo- aj keď možno by to bola pekná téma...

 

bavíme sa, či je niečo ešte súkromné, keď o tom poviem viacerým ľuďom. Či je nejaká udalosť za mnou,keď si neželám o nej rozprávať. Ja si Tvoje príspevky čítam v pokľude noci, pretože potrebujem na ne viac času...takže som od Teba odpovede v podstate dostala..alebo- došlo k nejakej zmene ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vrana: o čo ti ide? chceš viesť prudko filozofickú dišputu o tom, čo je súkromie, keď si si už zároveň odpovedala v prvom príspevku a každý iný názor je pre teba neprijateľný? potom sa nečuduj, že to nikam nevedie, lebo aké otázky dávaš, také dostávaš odpovede. obrazne aj doslova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto to vnímaš sahara? že neprijímam akýkoľvek iný názor? Tvoj názor neprijímam? hm...napísal si, že nikomu nedôveruješ natoľko,aby si sa mu úplne zdôveril...že povieš iba čiastočnú info..to ma zaujalo (vnímala som túto Tvoju informáciu ako výzvu) a chcem prísť na to prečo je to tak, aký máš dôvod a aký príbeh je za tým. Pokúsila som sa nájsť spôsob, ako sa s Tebou pozhovárať otvorenejšie, lebo verím, že je to možné...možno som iba zvedavá...no mám skúsenosť- JA ju mám, že ak ma niečo priťahuje a ja nájdem spôsob, ako sa tým spojiť, veľmi mi to pomôže...v 99% prípadoch sa udeje niečo pozitívne obom stranám- ak sa jedná o vzťah...

 

jj, pochopila som, že vyhodiť Ťa zo synchrónu :) ...po tom práve netúžim...skôr by som chcela vedieť, ako by zneli Tvoje príspevky v tejto téme, keby si bol v pohode...a pochopil ten môj príbeh...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ja sa pýtam: čo je v dnešných časoch súkromie,?

 

v dnešných časoch je súkromie to z čoho nám prudko ubúda.

 

keď o mojom tajomstve vie viac ako jeden človek- nie je to už verejne známa záležitosť?

 

 

neviem či už je to verejná záležitosť, ale súkromná už asi nie.

 

Ak si želám o niečom nehovoriť, je tá situácia- určite bolestivá alebo nepríjemná- už skutočne za mnou?

 

 

je nepodstatné či ten dej ešte trvá alebo už skončil, ak niekto nechce o danej situácii hovoriť zrejme má na to svoje dôvody, a nech sú tie dôvody akékoľvek je to sväté právo každého jedinca.

 

čo z toho človek má, že niečo tají?

 

 

no predsa pocit súkromia. každý máme nejaké veci o ktorých verejne nehovoríme, a nemusia byť nutne negatívneho rázu.

 

blbci a exhibicionisti čo majú nutkanie prezentovať svetu aj to akú farbu a konzistenciu mal ich raňajší produkt na WC, alebo ukazovať fotky ako sa rozbili na nejakej akcii sa môžu realizovať na ksichtoknihe. my ostatní zverejňujeme zo svojho súkromia iba to najnutnejšie, na viac nie je dôvod.

 

nie je lepšie vyjsť s pravdou von, nech sa vzduch vyčistí?

 

 

dám príklad zo života. kolegovi zomrela pred časom vnučka, na rakovinu. mala 8 rokov. bojovala dlho, ale prehrala. keď bola v terminálnom štádiu lekári si zavolali rodičov, vysvetlili im situáciu, a navrhli aby svoj boj dokončila doma s rodinou, že to tak bude lepšie aj pre nich aj dcéru.

 

takže rodičia vedeli že dcéra končí ale nepovedali jej to - mali pred ňou tajomstvo (alebo nevyšli s pravdou von - ak sa ti lepšie páči táto formulácia).

 

a ja sa ťa vrana úplne vážne pýtam:

 

1. bolo by v tej situácii lepšie vyjsť s pravdou von?

 

niečo ako: vieš dcérka za pár dní zomrieš, preto ťa púšťajú zo špitálu, skočíme do pohrebnej služby vybrať nejaký štýlový drevený spacák, čo ty na to?

 

2. ako by to pomohlo "vyčisteniu vzduchu"?

 

3. pomohlo by to im, dcére, Jungovi, alebo Freudovi?

 

4. aká duševná choroba tým rodičom hrozila keď mali pred dcérou tajomstvo?

jj,clovek2,pochopiť myšlienkové pochody v inom vesmíre žijúcich bytostí v napísanom texte býva - zjavne- náročné na čas a vysvetľovanie si - preto sa k týmto možnostiam uchyľujem zriedkavo :D

 

tak v tom s tebou plne súhlasím. už dávnejšie som, súdiac podľa niektorých tvojich príspevkov, uvažoval že žiješ asi v nejakej paralelnej realite.

používanie pravidiel môže ušetriť kopec energie, takže Ti prezradím ešte jedno (môžeš o ňom premýšľať na wecku ) ( používanie a hranie sa s pravidlami je a bude navždy dobrovoľné :)

a znie: otoč to!

 

a zasa celé zle! "otoč to!" sa napíše na obidve strany nejakej kartičky alebo papiera a vznikne tak dlhá a napínavá hra pre blondínky a policajtov.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otvorene o osobných príbehoch a problémoch so mnou na ploche? zabudni.

 

oki. aj ke´d- klasik by povedal: nie, neznamená odmietnutie...

 

 

 

to clovek2- teraz mimo tému: prečo ja sa ťa mám chuť už dávno spýtať, či máš nohy v teple ? :smilieee:

Tvoj príspevok sa mi páči. :flowers:

viac napíšem zajtra, pretože sa ma pýtaš otázky, na ktoré chcem odpovedať. Len jedna infoška- tie pravidlá tvoria súčasť istej terapie, ktorou sa naprávajú aj veľmi ťažké duševné stavy. ja ju prezentujem ako hru, pretože nie som psychologička a nemám ambície niečo naprávať.

teraz idem...na bidle nespávam...no ešte sa uvidí, ak je Axel doma pri pc..tak :wow: :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ps. možno som nabehla medzi Vás - ako mi tu píše Axel zostra a treba vnímať hranice...je pravda, že mám s tým problém. No pár ľudí z tohto fóra sa mi zdalo zrelých aj na debaty za hranice, pokiaľ sa nájde spôsob, ako na to.

Tak sa na chvíľu odmlčím...a vážne ďakujem, že ste sem písali :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len jedna infoška- tie pravidlá tvoria súčasť istej terapie, ktorou sa naprávajú aj veľmi ťažké duševné stavy. ja ju prezentujem ako hru, pretože nie som psychologička a nemám ambície niečo naprávať.

 

aj ťažké telesné choroby sa liečia liekmi a terapiami k tomu určenými, ale nepoznám jediný prípad kedy by tie lieky a terapiu bral zdravý človek len tak z plezíru, ako hru, alebo ako prevenciu.

to clovek2- teraz mimo tému: prečo ja sa ťa mám chuť už dávno spýtať, či máš nohy v teple ? :smilieee:

 

na nohy mi nešahaj :zubiska: , sú síce krivé, chlpaté, občas smrdia, v kolenách majú vymlátené ložiská ... ale mám ich celkom rád pretože nijaké iné nemám. a pretože ich mám rád snažím sa ich držať v teple :lol:

stačí taká odpoveď?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov