Skočiť na obsah

Súkromie - téma pre game, saharu a ostatných nad 35 :)


Janka R

Odporúčané príspevky

Teraz niekde v riadiacej veži fóra Axel chytá miernu paniku z toho, čo to tu chystám :)

 

najskôr- som si vedomá, že táto téma môže byť vymazaná, ak nie je v súlade s pravidlami tohto fóra, alebo s jeho filozofiou.

 

Vyzvala som na diskusiu tých, ktorí sú tu skúsenejší v živote a bolo by super, keby sme sa dohodli, že na priamu otázku opýtaný odpovie a to celou vetou oki? :)

 

Snáď môžem o sebe napísať, že som celkom ostrieľaná fórová diskutérka :) no takto upratané, poslušné a praktickými informáciami nadupané fórum nepoznám- to je poklona:)

 

Keď sme tak včera s Axelom skypovali ( mmchdm admin má hlas, ktorý ma dostával do kolien :zubiska: ) ako to už v noci chodí, prišlo aj na dôverné a súkromné až intímne informácie týkajúce sa niečoho aktuálneho , alebo aj toho, čo už by malo byť za človekom. Vtedy máme tendenciu hovoriť, že si neželáme, aby sa to dozvedeli iní, že je to súkromné a len pre uši naozaj dobrých priateľov.

 

Takže ja sa pýtam: čo je v dnešných časoch súkromie,? keď o mojom tajomstve vie viac ako jeden človek- nie je to už verejne známa záležitosť? Ak si želám o niečom nehovoriť, je tá situácia- určite bolestivá alebo nepríjemná- už skutočne za mnou? alebo iba lepím múdrych či veselých smajlíkov na toho uplakaného... čo z toho človek má, že niečo tají?

 

nie je lepšie vyjsť s pravdou von, nech sa vzduch vyčistí?

 

ak sa pridáte k téme- díky :flowers:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ja sa pýtam: čo je v dnešných časoch súkromie,? keď o mojom tajomstve vie viac ako jeden človek- nie je to už verejne známa záležitosť? Ak si želám o niečom nehovoriť, je tá situácia- určite bolestivá alebo nepríjemná- už skutočne za mnou? alebo iba lepím múdrych či veselých smajlíkov na toho uplakaného... čo z toho človek má, že niečo tají?

 

nie je lepšie vyjsť s pravdou von, nech sa vzduch vyčistí?

 

rovnaká otázka mi napadla, prečo nad 35 ? :)

prežité a odžité môže mať kdekto, možno skúseností viac nad ... to ano, možno riešení, skúsenostných, ale nie je to pravidlo ... starý blázon je blázon, mladý blázon je blázon ... :)

no dobre ...

 

ešte jedna otázka: o čom, kde o nich nehovorí, alebo komu ? :)

 

v skutočnosti, v rodine, priateľom, internetovým priateľom, na Fóre, v diskusiách ... ?

 

nie, celkom iste človek nehovorí všetko o svojom súkromí, a myslím, že úplne všetko celkom iste o svojom súkromí nehovorí nikto ... kto to robí, tam skôr nie je všetko v poriadku, než u toho, kto si kúsok čohosi schováva pre seba ... to je podľa mňa zdravšie.

 

na internete človek rovnako nájde dôverného priateľa, ako v skutočnosti. nehovorím o kdejakých pofidérnych rýchlokvasených pisálkoch, nie ... sú to, napríklad tu, rokmi preverené vzťahy, niektoré sú dôvernejšie, niektoré nie.

úplne rovnako ako v skutočnosti.

 

a celkom iste má každý príhodu, skúsenosť, čosi, za čo sa hanbí ... nemusí o mojom trapase spred dvadsiatich rokov vedieť nikto, načo ?

možno raz, v priebehu nejakého rozhovoru to spomeniem, a možno nikdy ...

 

nie vždy ide pri zverovaní sa či zdôverovaní so súkromnými vecami o to, aby sa prečistil vzduch ... to je taký americký systém, keď sa každý každému so všetkým priznáva, a výsledok je happy end alebo dlhý nos. podľa typu filmu. nepáči sa mi to.

 

som úprimná, ale nie všetko musí vedieť každý ... a niekedy to má úplne jednoduché dôvody, banálne, ... niečo, keby som bola úprimná, narobí viac zla ako osohu. drobnosti, niekomu to poviem, niekomu nie, a nie je to celkom o tom, ako sa komu zdôverujem ... niečo môžem povedať priateľovi na nete ako humornú historku, a nikdy v živote to nepoviem napríklad mame.

 

stopercente by naši rodičia, a my, keď sme rodičia, odpadli, keby vedeli všetko ... a zvyčajne ide len o drobné hlúposti.

 

hm ... nie, nemyslím, že keď niečo vie jeden, ide o verejne známu záležitosť ...

 

čo z toho človek má, že niečo tají ? kúsok súkromia, svoj supertrápny trapas nechám pre seba, sú veci, ktoré nebudem rozširovať, stali sa desne dávno, a je to dávno preč ... je to moje, a keď sa rozhodnem niekomu povedať moje malinkaté tajomstvá, závisí od kdečoho. možno poviem, niekomu, niekomu nikdy, a možno nikdy nikomu ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravdupovediac, zas jedna tema, ktoru biela vrana nazvala tajuplne, az nezmyselne...

a nielen preto netusim, co by malo byt jej naplnou - snad butlava vrba, spovednicek, poradna slecny Sally (kto si pamatate ???)

a k tej vekovej hranici - 35 som mal uz davno, fyzicky

dusevne - to snad musia posudit ini, hoci ja osobne viem, ze (nastastie) som dozrel dlho, dlho pred tymi narodeninami

nuz, uvidime, co to nam "starcom" prinesie :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ja sa pýtam: čo je v dnešných časoch súkromie,? keď o mojom tajomstve vie viac ako jeden človek- nie je to už verejne známa záležitosť? Ak si želám o niečom nehovoriť, je tá situácia- určite bolestivá alebo nepríjemná- už skutočne za mnou? alebo iba lepím múdrych či veselých smajlíkov na toho uplakaného... čo z toho človek má, že niečo tají?

nie je lepšie vyjsť s pravdou von, nech sa vzduch vyčistí?

- to, co nosime v sebe

- nie

- nie

- hrôzu

- nie

 

ja som tak verejne znama osoba, ze kto by si dal polhodinku prace, tak na internete o mne zisti aj farbu oci ;-)

ale to neznamena, ze niektore tajomstva nemam, napr. z ucty k ludom, ktorych sa tykaju

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... čo z toho človek má, že niečo tají?

 

nie je lepšie vyjsť s pravdou von, nech sa vzduch vyčistí?

 

vyjsť s pravdou von aby sa vyčistil vzduch??? myslíš tým uľaviť vlastnému svedomiu alebo cudzej zvedavosti? oboje je rovnaká ilúzia.

 

mať osoh z vlastných najsúkromnejších tajomstiev??? wtf?! tie predsa patria do základnej výbavy psychohygieny (ak sa toto dá chápať ako "zisk", potom TO z toho človek má).

 

ak sa už s niečim zverím na internete, potom je to takmer vždy vec pre mňa podružná, hoci sa to nutne nemusí zdať podružné aj ostatným. ak sa zverujem súkromne, každý zainteresovaný dostane iba čiastkovú informáciu, takže nikto nevie dosť na to, aby získal ucelený pohľad. nikomu neverím dosť na to, aby som sa mu zveril úplne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ja sa pýtam: čo je v dnešných časoch súkromie,? keď o mojom tajomstve vie viac ako jeden človek- nie je to už verejne známa záležitosť? Ak si želám o niečom nehovoriť, je tá situácia- určite bolestivá alebo nepríjemná- už skutočne za mnou? alebo iba lepím múdrych či veselých smajlíkov na toho uplakaného... čo z toho človek má, že niečo tají?

nie je lepšie vyjsť s pravdou von, nech sa vzduch vyčistí?

35 som mala už dosť dávno (aspoň fyzicky - reálne mám tak 4) :-) takže si dovolím zapojiť sa... :-)

 

súkromie je všetko, čo neprepieram verejne, súkromie ale nerovná sa tajomstvo... že o svojich pocitoch, výške platu, rodinných pomeroch či pocitoch nerozprávam všade a s každým ešte nutne neznamená, že to je tajomstvo... sú to len záležitosti, ktoré nemusí vedieť každý (alebo nikto)... tajomstvo zase nemusí byť súkromie... a tajomstvo, ktoré pozná príliš veľa ľudí (= sa viac ako 2) už obyčajne nie je tajomstvo...

nehovoriť o niečom možno len znamená, že už sa v tom nechcem vŕtať...

tajiť niečo? prečo nie... sú ľudia, ktorí vykecajú všetko, aj to čo nevedia, každému, sú ľudia introvertní, ktorí jednoducho necítia potrebu preberať svoje súkromie, svoje "tajomstvá" so širokým plénom...

dokonca ani v partnerstve nemusím tomu druhému vyklopiť všetko hneď a zaraz a do posledného detailu... o čom by sme sa bavili neskôr? :-)

to takzvané "prečistenie vzduchu" niekedy môže narobiť viac zla než úžitku - pravda za každú cenu a cez mŕtvoly je možno štýlová ale môže niekedy sakra ublížiť...

a ešte v súvislosti s internetom - súkromným zostáva len to, čo nie je na sieti, to, čo človek pustí na net, už nikdy nebude súkromným, takže napríklad ja osobne si dávam pozor čo tajím a čo netajím, aspoň v súvislosti s internetom... a čo nepotrebujem tajiť, to poviem/napíšem na fóre alebo na svojom blogu (choďte si prečítať) :-)

 

ja som tak verejne znama osoba, ze kto by si dal polhodinku prace, tak na internete o mne zisti aj farbu oci ;-)

D'Ady, nechceš sa s nami podeliť o svoje tajomstvo? :-))))
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyjsť s pravdou von aby sa vyčistil vzduch??? myslíš tým uľaviť vlastnému svedomiu alebo cudzej zvedavosti? oboje je rovnaká ilúzia.

rozhodnúť sa odbremeniť vlastné svedomie a povedať pravdu dokáže málokto. Väčšinou sme k tomu dotlačení okolnosťami, a väčšinou to aj vítame. Nie je to nijaká ilúzia sahara.

Vypovedaním pravdy môžem zasiahnuť do života iných ľudí a za to si treba zobrať zodpovednosť. Povedať pravdu mi môže prevrátiť život naruby , budem musieť ustáť negatívne reakcie okolia ale zároveň môžem zažívať niečo veľmi pozitívne o čom som netušila.

 

 

 

ak sa zverujem súkromne, každý zainteresovaný dostane iba čiastkovú informáciu, takže nikto nevie dosť na to, aby získal ucelený pohľad. nikomu neverím dosť na to, aby som sa mu zveril úplne.

 

a to je k čomu dobré? iba sa hráš....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každý zainteresovaný dostane iba čiastkovú informáciu, takže nikto nevie dosť na to, aby získal ucelený pohľad. nikomu neverím dosť na to, aby som sa mu zveril úplne.

a to je k čomu dobré? iba sa hráš....

nie, súhlasím so saharom, aj som to tam vyššie napísala ... robím to v podstate rovnako, funguje to celé roky, a nikdy som nemala pocit, že všetci ľudia vyžadujú o mne všetky informácie, tak ako to nevyžadujem ja, lebo to nie je podstatné, priatelíme sa celé roky, ale to podstatné, akí sme, ako si vieme pomôcť, o čom sa vieme porozprávať, o čom diskutovať, je to, čo je podstatné ...

 

rozhodnúť sa odbremeniť vlastné svedomie a povedať pravdu dokáže málokto. Väčšinou sme k tomu dotlačení okolnosťami, a väčšinou to aj vítame. Nie je to nijaká ilúzia sahara.

Vypovedaním pravdy môžem zasiahnuť do života iných ľudí a za to si treba zobrať zodpovednosť. Povedať pravdu mi môže prevrátiť život naruby , budem musieť ustáť negatívne reakcie okolia ale zároveň môžem zažívať niečo veľmi pozitívne o čom som netušila.

nie vždy, nie s každou informáciou, a prevracať životy naruby je niečo, čo necítim ako vec, ktorú musím konať ... a pokiaľ je to na mne, ani nebudem, keď má niekto potrebu zničiť môj život, prosím, nemôžem tomu zabrániť ... ja takú potrebu nemám ... keď nemôžem urobiť dobre, zle robiť nebudem, ani pravdou nadovšetko, lebo to sa práve nosí ...

 

tie "tajomstvá" sú väčšinou tajomstvá oveľa menšie, ktoré kľudne môžu zostať nevypovedané, lebo dávno nie sú pre nikoho zaujímavé ... keď máme nad 35, je to dávno pasé, čo bolo tajomstvom, keď sme mali osemnásť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozhodnúť sa odbremeniť vlastné svedomie a povedať pravdu dokáže málokto. Väčšinou sme k tomu dotlačení okolnosťami, a väčšinou to aj vítame. Nie je to nijaká ilúzia sahara.

Vypovedaním pravdy môžem zasiahnuť do života iných ľudí a za to si treba zobrať zodpovednosť. Povedať pravdu mi môže prevrátiť život naruby , budem musieť ustáť negatívne reakcie okolia ale zároveň môžem zažívať niečo veľmi pozitívne o čom som netušila.

 

a komu to hovorenie pravdy, nasilu a za každú cenu, pomôže? a v čom mu to pomôže? je to len exhibicionizmus - "aha, ja som najlepší, lebo vždy a všetkým hovorím len pravdu!"

 

a to je k čomu dobré? iba sa hráš....

 

áno, som hravý typ.

 

vrana sa nedočkala konfrontácie v minulej téme, tak to skúša okľukou... :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím si, že každý človek má svoje tajomstvá, a je lepšie, ak ich má, ako keby vyšli na povrch. Mať tajomstvo o ktorom sa nehovorí nutne neznamená, že takýto človek je zlý. Skôr si myslím, že zverejnenie toho tajomna môže byť zlé a môže ublížiť tým, na ktorých nám záleží. Každí z nás má slabé chvíle, a konanie v tomto stave po čase sám hodnotí nie moc pozitívne. Treba to vešať iným na nos? Koľko krát som si v živote povedal, že keby sa to malo stať znovu, konám inak. Stačilo by iné gesto, kývnutie hlavou, privretie očí, a dnes žijem iný život, s inou manželkou a mám iné deti. Či by to bolo lepšie alebo horšie to neviem, druhú možnosť som nedostal, a je to tak dobre.Neškrabať, nechytať,neotvárať staré rany, k ničomu to nevedie. Pretože každé tajomstvo odhaluje staré rany, bojíme sa ich a preto je to niečo, o čom nehovoríme. Inak o mne sa vraví, že čo nepoviem , vyprdím-alebo naopak? :zubiska: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi pred hodinou som sa s prekvapením dozvedel, že biela vrana prežila so mnou orgazmus.

 

poprosim zaradit do zlateho fondu FSP.

 

a zaroven dakujem axelovi za uzasne rano ked som este rozospaty bludil netom (samozrejme aj FSP) a po precitani som stotinu sekundy uvazoval ake biele vrany, aky orgazmus, CO DO BOHA SA TU DEJE, FUJ ??? :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rovnaká otázka mi napadla, prečo nad 35 ? :)

no dobre ..

 

ešte jedna otázka: o čom, kde o nich nehovorí, alebo komu ? :)

 

v skutočnosti, v rodine, priateľom, internetovým priateľom, na Fóre, v diskusiách ... ?

tak nejak mi to prišlo ... človek už má zasebou kopec rozhodnutí a začína sa zamýšľať hlbšie nad tým, ako žije..

 

je to v podstate jedno komu o sebe hovorím,...ak niečo z môjho tzv.súkromia ( problém, tajný skutok, blbá situácia) vie viac ako jeden človek, podľa mńa je to už vec verejná a vyžaduje si hlbšie riešenie, aby som sa dokola neplácala životom...

 

Axel, ty mas nad 35, ze sa tu zapajas ??? :zubiska:

 

podla pravidiel, čo som tu v nejakej téme čítala, by sa mohol zapojiť po nejakých x príspevkoch :smilieee:

 

a komu to hovorenie pravdy, nasilu a za každú cenu, pomôže? a v čom mu to pomôže? je to len exhibicionizmus - "aha, ja som najlepší, lebo vždy a všetkým hovorím len pravdu!"

nie, hovorenie pravdy nasilu a za každú cenu je blbosť a exhibicionizmus- tak ako píšeš. ja netúžim byť najlepšia :shifty:

 

tému súkromia vo mne kedysi pred rokom zobudilo Jungovo vyhlásenie, v tom zmysle, že kto má tajomstvo, nie je čistý. Dohľadám ten citát v presnom znení. najskôr sa mi páčil potom som sa presvedčila, aké ťažké tuším až nemožné je takto fungovať.

Každopádne je to pre ego dobrý tréning :)

 

Ten orgazmus som naozaj mala :happyroll: , spontánna reakcia na skype s Axelom- ved určite nie som sama- dievčatá, kápnite božskou a podporte ma :yes_yes: Takto som sa už nebavila velmi dlho, mám za sebou dosť náročné obdobie, asi aj pred sebou...

 

pre tých, ktorí nemajú radi komolenie ľúbozvučnej slovenčiny- kápnite božskou- znamená - vyjdite s pravdou von :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nejak mi to prišlo ... človek už má zasebou kopec rozhodnutí a začína sa zamýšľať hlbšie nad tým, ako žije..

 

malá rada: zamýšľať sa nad sebou (svojim životom) v neskorých včerných alebo priam nočných hodinách je strašne hlúpy nápad.

 

 

tému súkromia vo mne kedysi pred rokom zobudilo Jungovo vyhlásenie, v tom zmysle, že kto má tajomstvo, nie je čistý.

 

som zvedavý, či pán Jung žil podľa tohto vyhlásenia. filozofi toho nakecajú...

 

 

mám za sebou dosť náročné obdobie, asi aj pred sebou...

 

no.. to človek potom zakladá takéto témy a snaží sa nájsť odpovede na nesprávne položené otázky. :zubiska:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

malá rada: zamýšľať sa nad sebou (svojim životom) v neskorých včerných alebo priam nočných hodinách je strašne hlúpy nápad.

 

 

tak to nerob sahara :) :flowers:

 

som zvedavý, či pán Jung žil podľa tohto vyhlásenia. filozofi toho nakecajú...

chytanie za slovíčka :smoking:

 

no.. to človek potom zakladá takéto témy a snaží sa nájsť odpovede na nesprávne položené otázky. :zubiska:

 

ehm, dík, že si mi priznal status človeka...v tomto prípade je to veľký posun vpred...

 

len som akosi nenašla v Tvojom príspevku nič k téme...takže sme skĺzli do merania si...vnímam Ťa ako človeka, ktorý logické argumenty poťažmo výsmech používa ako štít,len aby nemusel vyjadriť emóciu. seriemŤa? zraňujem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov