Skočiť na obsah

Meriate si s inými "pindíka" ?


Janka R

Odporúčané príspevky

hm ... záleží od človeka, s ktorým sa človek konfrontuje ... alebo po skúsenosti konfrontácii vyhýba, konfliktu už úplne ...

niekto toho pindíka za každú cenu musí mať väčšieho, je presvedčený, že ho má väčšieho, a dokonca miluje konfrontácie, kde má vždy navrch, akýmkoľvek spôsobom ... moja skúsenosť ... : )

 

vieš,predtým, ako dôjde ku konfrontácii dostáva človek signály...väčšinou jemné a tak nejak cíti..vníma...že sa ide situácia vyhrotiť. je to čas, možno pár sekúnd, kedy je možné zamerať sa nie na príčinu, nie na argumenty ale na svoje vlastné pocity ...možno sa vyjadrujem nepresne, lepšie sa o tom hovorí ,ako píše :)

 

hm ... nie, toto je iná skúsenosť :)

toto je jeden konkrétny prípad, bez poznania a bez signálov, typ človeka.

tam neboli signály, nebolo čo poznať, namiesto prvého podania ruky začal ten človek konfrontáciou a zároveň konfliktom, ktorý trval ... až kým po dvoch rokoch neskončil, ale nie dobrovoľne, jednoducho odchodom.

človek, ktorý bez rozpakov konfrontoval aj s najväčšími nezmyslami, a konflikty riešil údermi pod pás - otrepané klišé, ale neviem na to lepšie.

konfrontoval každého, s bársčím, aj svojich občasných kamarátov, ... viem, že je to trochu hmlisté, ale tu nebolo a nie je / pre istých ľudí, ktorý s ním stále sú v styku / úniku, je to človekom.

 

nie je to všeplatné, že konfrontácia predchádza konfliktu. sú ľudia, ktorí oboje milujú, spôsob človeka, jeho spôsob, ako mať stále väčšieho pindíka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... nie, toto je iná skúsenosť :)

toto je jeden konkrétny prípad, bez poznania a bez signálov, typ človeka.

tam neboli signály, nebolo čo poznať, namiesto prvého podania ruky začal ten človek konfrontáciou a zároveň konfliktom, ktorý trval ... až kým po dvoch rokoch neskončil, ale nie dobrovoľne, jednoducho odchodom.

človek, ktorý bez rozpakov konfrontoval aj s najväčšími nezmyslami, a konflikty riešil údermi pod pás - otrepané klišé, ale neviem na to lepšie.

konfrontoval každého, s bársčím, aj svojich občasných kamarátov, ... viem, že je to trochu hmlisté, ale tu nebolo a nie je / pre istých ľudí, ktorý s ním stále sú v styku / úniku, je to človekom.

 

 

jj,minulosť máva nad človekom veľkú moc...jedno z iných "klišé" znie: vždy máme voľbu...

signály môžem vnímať ja, druhého neriešiť...alebo sa o to snažiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som síce v znamení draka, ale to neva. len netuším, ako si dospela k tomuto záveru, lebo ja tu nevelím ničomu.

 

:) neva, pretože tu nejde o znamenia . Väčší pes jbe- to je taká průpovídka :) čiže berie, má, rozhoduje,velí- tomu predpokladám rozumieš. nuž a stačí si prečítať našu vzájomnú mmchdm minimalistickú komunikáciu v ktorej si napísal:" ok, vyhrala si."

TY si rozhodol, že JA som vyhrala. Mohol si pokojne napísať : ok,prehral som :) alebo mi vyhovieť a podeliť sa so svojím príbehom s témou konfrontácia a následný konflikt. :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nakoniec si sa o mne predsa len niečo dozvedela. minimalistická konverzácia občas nie je na škodu. možno lepšie, než keby som Ti napísal o svojich konfrontáciach a konfliktoch. :smoking:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

. možno lepšie, než keby som Ti napísal o svojich konfrontáciach a konfliktoch. :smoking:

 

ano tati :)

konfrontácii sa treba učiť..tá živelná je vhodná do krčmy alebo do stupídnych reality show.(teraz neodsudzujem) ale - ak si človek dokáže sledovať v náročnej situácií emocie i myseľ, a vnímať svoje pocity ..to je už alchýmia:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani nie, ešte sme sa nespamätali z leta, a už došla tma a uspávacie počasíčko :) jaj, a melancholikov plno, konfrontácie zatiaľ potvrdili dvaja ... des, čo ? :)

taká mierumilovná rodinka :innocent: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konfrontovať sa s niekým je veľmi rýchly spôsob, ako pohnúť veci vopred a dokonca sa občas zlepší zdravie...:) no je to zároveň ťažké opísať pravdivo svoje pocity a vychrliť ich na niekoho..pretože tak sa to zvyčajne deje :) ja si uvedomujem, že to nie je príjemná téma, pokiaľ sa nevedie štýlom akýchsi chlapských naťahovačiek, ale vážnejšie. Na zamyslenie, prípadne na zmenu pohľadu na niečo, čo človek má v sebe zaškatuľkované...

jj, škatuľky sú bezpečné...

Aj mne sa stalo, že som už nepočúvala a" išla" argumentami vopred ako býk :) no psychológiu a duševno môžem kedykoľvek, kdekoľvek, a rada sa zúčastňujem debatiek, ktoré tému " rozpiplú". väčšinou však v realite, než na nete pretože výraz tváre, gestá, mimika a predovšetkým hlas vedia človeka rozvášniť, vtiahnuť do témy a umocniť tak poznanie, uvedomenie, ktoré by malo prísť.

Proste som to skúsila :)

Ale - možno chýba to nadšenie, ktoré spomínal sahara. chuť pohľadať v sebe nedokončený alebo čakajúci príbeh a vystaviť ho novému svetlu ...

Ja by som bez priebežného nadšenia snáď ani nežila...ale mám aj chvíle , kedy na úžasné veci - podľa iných reagujem asi tak zodvihnutím obočia :) ale aj to je reakcia...

jj, myslím, že reagovať treba vždy, pokiaľ sa vo vnútri človeka niečo pohne...a keď je duša pokojná, a rozumie- tam už stačí iba pohľad ...dobrú noc :angel:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

Poznáte to: príde moment, kedy proste človek potrebuje v diskusii - rozhovore vyhrať. Už ani poriadne nečíta alebo nepočúva, čo píše iný človek (iní ľudia) okolo- snaží sa odhadnúť odpovede a v predstihu sformulovať odpoveď.

 

Viete sa zabrzdiť a vrátiť sa opäť k počúvaniu? A čo ak je ten druhý autorita a chce Vám ukázať, že má väčšieho- opustíte bojisko? hm? :)

 

Neber to v zlom ale podla mojho nazoru je toto velmi hlupa tema.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) keby som si chcela s tebou pomerať pindíka tak by som to vzala v zlom :happyroll: ale nechcem tak neberiem ...čo napísať ...dík za názor funebrák :smile2: podľa mňa je táto téma zo života.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) keby som si chcela s tebou pomerať pindíka tak by som to vzala v zlom :happyroll:

 

teda nič v zlom, nepoznám tvoju anatómiu, ani funebrákovu, ale stavím sa že by pri vašom vzájomnom meraní pipíkov funebrák suverénne vyhral :hehe:
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ak je Janka R hermafrodit

 

čo za bubliny sa tu vytvárajú ? -_-

 

teda nič v zlom, nepoznám tvoju anatómiu, ani funebrákovu, ale stavím sa že by pri vašom vzájomnom meraní pipíkov funebrák suverénne vyhral :hehe:

 

šme še pobavili pri tej predstave dvoch anatómií ... ;)

som sa práve dnes "držala naspäť" pri pani, ktorá mi jasne dávala najavo, kto je šéf...

ok človek2, mala som dať úvodzovky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ziadne bubliny sa tu nevytvaraju Janka R.Len sa hovori v zivote 2 krat meraj a raz rez.To len chcem poukazat na tu tvoju temu.Treba si premysliet aka tema je vhodna ;) :flowers: :ahooj:

 

clovek2 klobasu si meraj ty :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ziadne bubliny sa tu nevytvaraju Janka R.Len sa hovori v zivote 2 krat meraj a raz rez.To len chcem poukazat na tu tvoju temu.Treba si premysliet aka tema je vhodna ;) :flowers: :ahooj:

 

 

tak premýšľaj :smilieee: čo ja s tým mám ? :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov