Skočiť na obsah

Meriate si s inými "pindíka" ?


Janka R

Odporúčané príspevky

Poznáte to: príde moment, kedy proste človek potrebuje v diskusii - rozhovore vyhrať. Už ani poriadne nečíta alebo nepočúva, čo píše iný človek (iní ľudia) okolo- snaží sa odhadnúť odpovede a v predstihu sformulovať odpoveď.

 

Viete sa zabrzdiť a vrátiť sa opäť k počúvaniu? A čo ak je ten druhý autorita a chce Vám ukázať, že má väčšieho- opustíte bojisko? hm? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viete sa zabrzdiť a vrátiť sa opäť k počúvaniu? A čo ak je ten druhý autorita a chce Vám ukázať, že má väčšieho- opustíte bojisko? hm?

 

Viem zabrzdiť, ale či už LEN, a či VôBEC počúvam, či už LEN neignorujem, to závisí od okolností.

Nepatrím k ľuďom, ktorí VŽDY musia mať posledné slovo a VŽDY musia "zažívať" pocit víťazstva ...

 

... ale ak budeš napríklad len tu na Fóre trošku dlhšie, sama zistíš, že aj tu sa nájdu ľudia, ktorí, nech sa jedná o akúkoľvek "prkotinu" vždy a zásadne MUSIA mať posledné slovo. A potom už bude len na tebe, či si ochotná "do nemoty" opakovať svoju pravdu, alebo mávneš rukou a povieš si – "daj sa vypchať", alebo "krávo nebeská" ... teda, ak chceš reagovať aspoň ako-tak slušne, pretože niekomu k uľaveniu pomôžu hlavne "jadrnejšie" výrazy.

 

Na druhej strane ... ono to síce súvisí s povahou, ale súvisí to aj s vekom. Čím je človek mladší, tým má tú krv "spenenejšiu" a oveľa horkokrvnejšie presadzuje "to svoje". Ale keď už niečo "preskáče", veľmi dobre si uvedomuje, že kľud a spokojnosť sú oveľa dôležitejšie ako "imaginárny pocit víťazstva".

 

A ak je "protihráč" autorita ... tak pokiaľ je to férový protihráč, tak bude férový aj v "rozhovore" a uzná aj klady druhej strany. V opačnom prípade si táto "autorita" nezaslúži aby sa mi dostala "pod kožu" a aby som s ňou vôbec "strácala čas", to sa zas dokážem obrniť úplnou "nepriestrelnosťou" ... nevidím, nepočujem, nereagujem, ignorujem ... nech "už má veľkého ako len chce".

To už potom pre mňa nie je autorita, to je hňup ... v zmysle, čím hlúpejší, tým dôležitejší. :)

 

BTW ... ale je ti jasné, čo si touto témou spôsobila ...

... väčšina, teda pokiaľ si prečíta IBA názov témy bude mať pocit, že si sa "zle zaradila". :smile2:

Že sa jedná o rýdzu erotiku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takmer som odpadla, aký spamer sa tu snaží čo zisťovať :) :odpadnem:

 

no ... ano, nikdy som to nenazvala meraním nejakej anatomickej časti, ... ale prinútilo ma to popremýšľať ... súhlasím so secretkou v tom, že to s vekom súvisí, ale aj s povahou, s vykročením do sveta, výbavou, s ktorou nás do neho poslali ...

poslali nás do neho s tým, že nejaké meranie ani veľmi neprichádzalo do úvahy, trvalo nám súrodencom dlho, každému podľa prostredia, kam sa dostal a ako skoro, že sa dokázal postaviť za svoje vedomosti a merať

dnes meriam, ale nie za každú cenu, meriam, ale stále menej, meriam v diskusii a debate a v bežnom živote pre miesto pod slnkom, ale svojím spôsobom, nemusím byť víťaz

záleží od toho, kto si chce so mnou merať, aj keď ja nechcem, lebo to vlastne vnútorne nepotrebujem ...

autoritu a vzdelaného a múdreho človeka počúvam, a veľmi rada počúvam, ale taký človek zvyčajne nechce nado mnou vyhrať

mierne intelektuálska, ale len mierne, taká bežná ľudská diskusia na istej úrovni všeobecných vedomostí je to, čo mi vyhovuje, bez merania ... : )

viem zabrzdiť, lebo sa zvyčajne ani nerozšupnem, a keď niekto má priveľmi potrebu mi ukázať, že má väčšieho, asi to potrebuje : )

nie, ja nemeriam, alebo nerada meriam, necítim potrebu, niekedy to bez toho nejde, ale nerobím to s nadšením, skôr pre vedomosti, pre získanie či odovzdanie čohosi ... pindík tam nie je : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm.. akože cesta je cieľ, abo dačo také? :blink:

 

jj, alebo plynúť ako rieka :zubiska: ...si ťa doberám teraz a už už sa schyľuje k meraniu si :smilieee: no Ty by si na moje výzvy iba mávol v duchu rukou a bol by si fuč takže ak sa chcem dozvedieť niečo viac o Tebe a tým aj o sebe, mala by som zvoliť echtovnejší spôsob...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to secretka : ( neviem ako vkladať komenty k častiam príspevku) : vieš čo- ak sa stretnem s niekým takým, čo chce mať furt ostatné slovo - začnem skúmať, čo sa deje vo mne. (lebo veď energiou treba šetriť). tým sa väčšinou nálada zmení a občas sa ukáže aj zmysel stretu ..diskusie...konfrontácie...

 

imaginárny pocit víťazstva...hm. to je skôr nedokončený gejm...

 

Ak si väčšina prečíta a pomyslí...tak sa snáď aspoň pobaví :) mňa by totiž ani vo sne nenapadlo, že by tento slengáč niekto mohol zaradiť do erotiky B)

 

takmer som odpadla, aký spamer sa tu snaží čo zisťovať :) :odpadnem:

 

 

ta, čo to máte s tými emóciami admini? Axel sa takmer desí, Ty takmer odpadávaš ... :zubiska: keby nebolo to takmer - a to sa ešte nič nemeria- už by ste hádam ani neboli :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to vieš, zažili sme tu už práve ako admini a modi kdeco, vrátane nádejného autora genitálneho slovníka ... tak radšej sa báť :D

 

tak jo, vrátime sa k pindíkom ... teda k ich meraniu ... vlastne ... no ... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takmer som odpadla, aký spamer sa tu snaží čo zisťovať :) :odpadnem:

 

to vieš, zažili sme tu už práve ako admini a modi kdeco, vrátane nádejného autora genitálneho slovníka ... tak radšej sa báť :D

 

tak jo, vrátime sa k pindíkom ... teda k ich meraniu ... vlastne ... no ... :D

 

mala si deja vu gejm? :lol:

o pindíkoch a utrhnutých pindíkoch a pindíkoch splachovaných do záchodov a o tom, kto má väčšieho pipíka.

 

páni, prepáčte, upozornenie už v tej téme bolo. nemusíte to doviesť do prvej krvi, vieme, že ste chlapi :)

 

už bude načase si prečítať aj Pravidlá na Fóre, hm ?

 

nemyslím, že dve repliky o utrhnutí pipíkov budú chýbať. či sa mýlim ? :)

 

 

edit.

JA som zmazala pipíkové príspevky.

 

vtedy som čakal či z toho nebude banán :smilieee: ale chrúst ma podrypol a ja som vypenil :lol: :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidíte, a pán chrúst sa aj urazil, že som pindíkov zatrhla :( ach ach ...

 

takže o pindíkov tu nie je núdza, kdesi je ešte jedna stará zatvorená téma o tom slovníku ... takže lepšie je báť sa ako sa zľaknúť :D

/ btw: to citované - to bola názorná ukážka a dokonca doslovná ukážka tejto témy: kto má väčšieho pindíka, kto z koho :) /

 

 

tak jo, pome teda späť k meraniu: kto je väčší borec ? :):

Poznáte to: príde moment, kedy proste človek potrebuje v diskusii - rozhovore vyhrať. Už ani poriadne nečíta alebo nepočúva, čo píše iný človek (iní ľudia) okolo- snaží sa odhadnúť odpovede a v predstihu sformulovať odpoveď.

 

Viete sa zabrzdiť a vrátiť sa opäť k počúvaniu? A čo ak je ten druhý autorita a chce Vám ukázať, že má väčšieho- opustíte bojisko? hm? :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak jo, pome teda späť k meraniu: kto je väčší borec :)

 

kandidátov by sa našlo hbd, napríklad čo sa týka politickej scény tam by som tipol že v súčasnosti najväčšieho pipíka má asi pani Ficová :zubiska:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kandidátov by sa našlo hbd, napríklad čo sa týka politickej scény tam by som tipol že v súčasnosti najväčšieho pipíka má asi pani Ficová :zubiska:

 

mimo tému: p.F si rád meral "pindílka" s p. R. a všeličo sa od nej naučil :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radšej píš o sebe...clovek 2 . ako zvládaš konfrontáciu Ty?

 

zväčša sa konfrontácii vyhýbam. nie preto že by som nevedel obhájiť svoje stanovisko a povedať si svoje, ale konflikty považujem za zbytočné mrhanie časom a energiou.

a navyše sa držím Murphyho zákona: Nehádaj sa s blbcom, mohli by si vás pomýliť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... záleží od človeka, s ktorým sa človek konfrontuje ... alebo po skúsenosti konfrontácii vyhýba, konfliktu už úplne ...

niekto toho pindíka za každú cenu musí mať väčšieho, je presvedčený, že ho má väčšieho, a dokonca miluje konfrontácie, kde má vždy navrch, akýmkoľvek spôsobom ... moja skúsenosť ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... záleží od človeka, s ktorým sa človek konfrontuje ... alebo po skúsenosti konfrontácii vyhýba, konfliktu už úplne ...

niekto toho pindíka za každú cenu musí mať väčšieho, je presvedčený, že ho má väčšieho, a dokonca miluje konfrontácie, kde má vždy navrch, akýmkoľvek spôsobom ... moja skúsenosť ... : )

 

vieš,predtým, ako dôjde ku konfrontácii dostáva človek signály...väčšinou jemné a tak nejak cíti..vníma...že sa ide situácia vyhrotiť. je to čas, možno pár sekúnd, kedy je možné zamerať sa nie na príčinu, nie na argumenty ale na svoje vlastné pocity ...možno sa vyjadrujem nepresne, lepšie sa o tom hovorí ,ako píše :)

 

občas sa konfliktom nevyhneš ani keby neviemčo a konfrontácia predtým nič nerieši, len oddiaľuje nevyhnutné, teda konfrontácia v štýle "poďme si pomerať".

 

sahara, mohol by si uviesť niečo konkrétne? aká to bola situácia, kedy v Tvojom živote konfrontácia vyústila do konfliktu? naozaj ma to zaujíma...vieš, mám už nejaký ten rôčik a pár skúsenosti :) no a tak nejak viem, že je užitočnejšie -hoci krok za krokom ísť do konfrontácie ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje konfrontácie a konflikty? tie sú ako vyplýva z definície - moje :ahooj:

 

ale ako napísal klasik: "z dlouhodobého hlediska je dobrá, solidní válka méně psychologicky škodlivá než rozvleklý zápas v Krobiánském ultrakriketu.".... vieš čo myslím ? :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha... myslíš tie : ja a ja :)( teda Ty a Ty ? :)

 

ale ak sa konfrontujem s iným človekom, alebo som v procese merania si- potom - aké moje? nie náhodou (účelovo, pre dobrú vec) naše ? :)

 

jj, klasikom treba načúvať :) iba si upresním- Krobiánský ultrakriket myslíš ten z Coleidy ? :)

 

(upravené dĺžne)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov