Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

http://erikbogdan.blog.sme.sk/c/381053/opozicnikom.html

 

Ja som proti striedavej starostlivosti. Ja som na rozdeleni deti. Chalan ku mne a dcera k manzelke ci opacne. Kym sa nedohodneme sa rozviest nemozme. Zena preferuje tu striedavu starostlivost.

 

To neznamena ze surodenci nebudu spolu - mozu ide o dohodu - cez vikendy ci polky letnych prazdnin(vlastne cele prazdniny).

 

Ale vravim - ak sa nedohodneme, ci nezhodneme - treba brat do uvahy aj nazory deti uz nemaju 4 roky. Tak sa rozviest  - rozdelit neda.

 

---

 

CO mi ostava len sa dalej utapat v alkohole - zena - ja ani neviem co ju tu este drzi .. deti--

 

-------

realne ak to teraz pisem mam naozaj usmev na tvari. Mam dobru hudbu dopijam sampanske - zajtra ideme na vylet.

Mozem byt alkoholik,ci hocijaky - ale ak niesom hovado - a za nieco stojim zena ani deti ma neopustia. Ja ich tiez nie. Pri rozvode by som bol asi realne na rozdeleni deti.

 

ALe my to nejak dokopeme.

 

Ak nas spolocne budu drzat tie vylety - aj tak sme nemohli zazit lepsi zivot - detom sme viac nemohli dat.

 

Dopil som - idem navstivit zenu .  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Len tak neisto pisem - pre mna rozvod nepripada k uvahu  - okrem toho ze si rad vypijem a dost nema iny dovod - mozno nedostatocne pomaham. Ale obe veci ci sa aj daju riesit - podla mna  ani nemusia. :D

 

Zensku trapia peniaze? Vsetky svoje peniaze som dal na rodinu. Aj jej.  NIeze slubil ale ponukol som jej ze na buduci rok moze pre rodinu sama rozhodnut kde da 5 000 ci 10 000. 

 

Mala na stavebnom nasporene 3800 - co som vybral na zariadenie bytu. Este sa neminuli.  Z casti na kuchynsku linku. .. Je to smiesne.

 

Pritom si ja myslim ze mam inteligentnu zenu -  krasnu.  

 

em na sex a tam bude problem.  :zubiska:

 

Sestra sa nedavno rozviedla - a tam to bude nepekne a vobec nie kvoli detom. Tie su absolutne nepodstatne. Vyriesene.

----------------

 

U nas - neviem - ved svoje vsetky peniaze aj jej som vygrcal na prestavbu bytu(dva roky dozadu na auto). Ale aj ona chcela krajsi byt. Ten byt je moj - lebo som ho mal pred svatbou - ja nemam ziaden problem to dat na polovicu. My aj 10 rokov spolu zijeme a moje prijmy su aj jej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to som blázon, vy akože nebývate spolu? Že navštíviť...alebo to akože do jej izby? Nerozumiem tomu.

 

ANo do spalni - teraz sme u rodicov a byvame vjednej izbe aj ked kuchynku a zachod a kupelnu mame vlastnu. Byvame na  prizemi okalu - rodicia u seba na prvom poschodi.   V tedy som samozrejme myslel - spalen, ze ju tam navstivim,kde odychuje a spi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dam to sem - chalan dnes trenoval - sedela tam najprv moja mama - ani som sa snou velmi nepohadal - dala niekolko blbych viet - ja ze sa nevenuj mne pozri sa na challana - nie som je povedal ze ma nezaujimaju tie pidi ,ci je hlupejsia ako najblisia tycka ci dalej sossna.

 

Zavolal som zenu sa pozri na chalana.  Nech sa pozrie na chalana - po chvili co mu to neslo - ze preco musi urobit 15 - ani som je to nevysvetlil - ze preco po nom chcem 15 - bol som rozhadanym kde s kym - ze na do mna hodila moj pohar s pivomrozbil sa) - 

 tu nebudem - chalan pribehol za mnou ,ze dal 38.  Vtedy som nahanal zenu aby mi dala peniaze na pivo do krcmi.

 

----------------

Chalan spravil  38 - dvadcat minut pret tym nedal ani 5.   Tie zenske je aj skoda spominat.

 

Zenske sa budu hadat o veci o com nemaju ziadnu sajnuci sproste nazory) - .  Moja zenska ak hodila do mna pivo - trosku viac naspidovany jej priem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ma to pokracovanie - to ked som pisal - uz doma neboli - ze si idem pre chalana. Dosiel som , nedali mi a zavolali na mna policajtov.

 

V podstate to ako roypad rodiny inak nevidim -  som si isty - ye svokru uz v zivote neuvidim.

 

Fizly prisli opisali si  s obcianskeho udaje - chalana si vraj yobrat nemozem - lebo som na######any -aj ked pochopili, ze ziadne nasile nerobim. 

 

OK - vychodisko z tohto pruseru nevidim. Zene neverim nic. V podstate snou uz nechcem nic mat.  Nechcela mi dat chalana a zavolala na mna fizlou..

 

Inak isto som sa zbavil aj svokri sme si to povedali aj do oci. Ci ma to tesi ani nie - ona ale mi branila si zobrat syna. Tliachala nieco ako darkman, ze som alkoholik - ok -  vidime sa naposledy.

 

-----------------------

 

Ake budu dosledky - ci uvidim este svoje deti? Neviem.   Zena - co na mna zavolala fizlou -- neviem -- neverim jej  - ked ma podviedla som jej odpustil - stava sa - ale na manzela zavola fizlou? Nic som jej nerobil ma nezaujimala.

 

Inac kde to vzniklo, pod sa pozriet na chalana ako robi konicky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Mozem byt alkoholik,ci hocijaky - ale ak niesom hovado - a za nieco stojim zena ani deti ma neopustia. Ja ich tiez nie.

To ze si alkoholik vidi cele forum, a v podstate aj ty sam. Par mesiacov dozadu si sa dusoval, ze tebe rozvod nehrozi, ze vsetko v pohode zvladas. A pozri, stalo sa to, co vsetci vedeli, ze sa stane. Kedze si alkoholik, tak decka dostane po rozvode zena a tebe zostane len flaska a alimenty.

 

 

 

Inac kde to vzniklo, pod sa pozriet na chalana ako robi konicky.

Nie chalan, to zacalo vtedy, ked zacal chlastat. Kolkokrat si sa uz dusoval, ze prestanes? Kolko si vydrzal bez chlastu? Aspon den?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

CO ti mam povedat - mas pravdu.

 

Co sa vcera stalo - uz tak tragicky neberiem(uz som prestahoval za pomoci syna postel do bytu).  Aj ked..Rano som si o pol siedmej pre chalana prisiel a dala mi ho aj auto. Vlastne aj s dcerou don nasadla - na konci obce som ju vysadil(nemal som ju v plane brat, na konci dedinz ci este o 500 metrov nizsie bz sme mozno tzch policajtov ozaj potrebovali - len mi liezla na nervi). Zas len take nic sa nestalo a nech si nabuduce rozmysli co robi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to na rozvod nevypada. Aj ked nikdy nevies -  poviem priamo - zena co posiela na mna fizlou ma nezaujima. Jej svokri som sa zbavil - nemusim ju vidiet do smrti - ani mi neublizila aj pomohohla - ale nemusim.

 

S chalanom som prezil tri dni a ked som mu povedal ze tam(odviezol som ho k zene(svokre) - mali tam odpust rodinu slavnnost - a ja som dnes potreboval aj nieco urobit - nielen sa hrat a robit jedlo) dnes bude spat to nechapal. 

 

Nechapal.  - Lebo sme zacali byvat v nasom byte - ci kvol niecomu insiemu - preco ma ist prec - neviem - on tych fizlou videl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo je dosť veľká chyba, že tých policajtov videl ... dokonale to zneistí jeho malú hlavu ... a áno, myslím, že je zneistený a aj ke´d to nedá najavo, obáva sa vášho rozchodu.

ale na druhej strane vidí aj teba, keď máš v hlave ... a máš v hlave často ... o tom som tu už kdesi písala

je tu ale ešte aj tretia strana - syn ťa má rád, venuješ sa rodine ... ono je to celé trochu zložitejšie.

 

v skutočnosti volala tých policajtov manželka, či svokra, či manželka podpichovaná svokrou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo je dosť veľká chyba, že tých policajtov videl ... dokonale to zneistí jeho malú hlavu ... a áno, myslím, že je zneistený a aj ke´d to nedá najavo, obáva sa vášho rozchodu.

ale na druhej strane vidí aj teba, keď máš v hlave ... a máš v hlave často ... o tom som tu už kdesi písala

je tu ale ešte aj tretia strana - syn ťa má rád, venuješ sa rodine ... ono je to celé trochu zložitejšie.

 

v skutočnosti volala tých policajtov manželka, či svokra, či manželka podpichovaná svokrou?

Podla mna o nasom rozchode nema ani paru.(to ani ja) Vidi nezhodu. Dnes ma prekvapilo ked som ho poslal pre kefku , ze ci on doma nebude spat - ako som mnou. Pritom vedel a vcera sa tesil a ked som mu povedal, ze zajtra pojdes na oslavu mi pobozkal ruku.

 

Ta posledna veta? Neviem ci ma zaujima odpoved - ja ju nepoznam - poznam realitu. Policajtov zavolala zena. NIe podpichovana  - videla to spravne riesenie - v prostredi domu svojich svokrovcov. Svokra mna chytila ked som si siel za synom. Som ju chytil tiez  - aby som sa dostal k nemu - ju dal prec. Od zeny som chcel aby ho obliekla. Neskor to aj spravila.  Potom prisli policajti(co ma neskor odviesli domov) a pre syna som si prisiel rano.

 

 

Moja zena ma nedostatky mojej svokry - ale ak by bola cela ona opustim ju po piatich minutach. Preto - je mi ta zenska je volna. svokra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este dam prihodu - mame Play stastion  a hral som hokej. Neviem to hrat - a je tam naznacenie strely .  A moj hrac to vo vyloyenej sanci spravil treti krat - ci stvrty a komentuje to komentator - a ja ze to poznam ze je vsenci aj to meno, preco nevystreli - zacal som sa na tom smiat a neskor chalan sa rozhrehlil.

 

Vecer, ked sme zasinali sa ma pyta - preco sa on smial - ze on sa smial kvoli mne - ci ze nacom som ja zacal smiat.

 

-----------------

Nie je to srandovna situacia - rozdelena rodina - ja ked chcem viem deti zabavim aj jaj. Ale niekedy ..do srandy nieje - a to je zle.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa vcera stalo - uz tak tragicky neberiem ...

Zas len take nic sa nestalo a nech si nabuduce rozmysli co robi.

 

Je veľmi ťažko niečo napísať, pretože to, čo je tu v niekoľkých príspevkoch napísane, je IBA vyjadrenie jednej strany.

Pohľad druhej strany na danú situáciu by mohol byť rozdielny.

 

Zo svojho pohľadu vidím dva zásadné problémy ... riešenie situácie pred deťmi a alkohol u otca.

Je možné, že situáciu by ste úplne inak riešili keby ste boli bývali pod jednou strechou sami. Ale inak by to riešila asi iba manželka, pretože ty si sa alkoholu zatiaľ v žiadnom prípade nevzdal, a čo je horšie, stále v tom svojom vzťahu k alkoholu problém nevidíš.

 

Naozaj nevieme čo bolo príčinou, že manželka zavolala na riešenie problému policajtov ... či to bol tvoj ostrý jazyk, neprimerané, prudké, alebo dokonca agresívne správanie ... to si musíš zodpovedať sám, ale nech už to v tomto konkrétnom prípade bolo čokoľvek, riešiť sa to malo bez prítomnosti detí.

 

Treba uznať, že o rodinu sa staráš ... prerábal si byt, staráš sa o športový rast syna, chodievate na výlety ... to sú klady, ktoré veľmi veľa otcov nemá, ale žiaľ, všetky tieto klady si kazíš a "prebíjaš" alkoholom.

Synovi sa venuješ, ale tu pozor, musíš sa určite venovať aj dcére. Ty nemôžeš čakať ústretový krok od malého dieťaťa; tie prvé kroky musíš robiť len a len ty sám a musíš sa obrniť veľkou dávkou trpezlivosti. Keď si tie ústretové kroky k dcére nerobil doteraz, ono to nejakú dobu potrvá kým si nájdete k sebe cestu. Ak to ale neurobíš teraz kým je ešte malá, neviem či to neskôr bude možné zmeniť. Skôr si myslím, že už asi ani veľmi nie.

 

Ešte niečo ... ak už slovo rozvod raz zaznelo, ono to bude medzi vami rezonovať čoraz častejšie.

A aj keď to v súčasnosti až tak kriticky nevidíš, to prímerie môže byť dosť labilné a ono sa to môže veľmi ľahko preklopiť vo tvoj neprospech.

 

Skús naozaj niečo robiť s tým svojim vzťahom k alkoholu ... nie písať nejaké predsavzatia, to sú iba prázdne reči, ale naozaj sa pokús stať sa trošku iným. Sám pre seba, a samozrejme aj pre svojich najbližších.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

videla by som jedno riešenie, ale to sa ti nebude páčiť.

Predná Hora + tvoja vôľa zbaviť sa závislosti.

To ale by si musel chcieť ty sám. Uváž, čo je ti prednejšie, fľaška, alebo tvoja rodina.

zatiaľ ešte máš možnosť zvrátiť to všetko, ale dokedy?

všetko ostatné, čo by som ešte mohla napísať, by nebolo k ničomu. Len snáď, že je ťa škoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predna hora? Isto: viete o com pisete, ja chlastam - kludne mam aj smer na prednu horu. Ja som vo faze odpustania zene.  

 

Ak ja mam ist na prednu horu  - takych musite mat tisice.  Nepochopili - takzch yariadeni - musite mat tisice - abz ste alkoholikov sa zbavili - ci vyriesili.

 

Mame ich jedno ci dva ci kolko takze na ostantnych co zborovo - ######e...

 

To je vase riesenie.

 

 

Tento prispevok mal byt pod Vilmou a vteme rozvod - prosim game daj to tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak moj royvod - mam prerobenz bzt a sa mi tam nechce ist . ma to nelaka.

Zena - co ja viem sa vratila do domu k mojim rodicom - kde ja uy niesom.

 

Roypad nasho manzelstva je neymzselnz, nechcem ho ja ani yena.

 

Zenska spravi nezmzselne veci aj chlap - podvedie ani si neuzije - zavola fizlou a potom asi oroduje abz ma nezmlatili.

 

A co je real - rano o siedmej - ti sadne do auta - pred siedmimi hodinami na mna volala fizlou?

 

Ja som nebol ani vulgarnz - bol som beymocny -  chcel som len mi da chalana. Mne zena ani jej mama nestala zanic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------

 

Toto je asi najdvolezitajsie --- kategoricky odsudcovat cez net - priklad ja neviem ako sa uz volal nejde - aj ja som ho odsudol - nepoznate ho v reale -  moja svokra na mna papuluje - ma pozna ma na to narok - mozem jej to uznat - mozno ma pravdu - ale u mna skoncila. Svokor viac menej tiez - mat taku zenu a nieco vykrikovat z postele.  - 

---------

 

Staras sa o rodinu a prerobis bzt - a chodis na vzletz - vite aj tak prt. Aky som. A ye chlastam -  viete aj tak prt - do kej miery. 

 

-----------

Dve deti som yobrat nevedel - lebo bz som sa one konfortne nevedel postarat. Dcera - ma neposlucha - ci si k nej vybudujem v ztah?  Neviem - je mi jasne - ze je to moja chyba - ona za to nemoze  - ja niesom dokonaly.

 

 Priklad ked som ich vyhodil na konci dediny - dcerua  zenu - nemal som ziadne vycitky.   Nech sa spametaju obe - dcera je mala - ak som odniesol chalana k zene - dcera ma nechcela ani vidiet - ale zas to nebolo nieco nove.

 

 

 

--------------

Kym som zavola zenu a  dala mi desat eur do krcmi - chalan pribehol ye dal 38 konockov - nevidel som to ale moyno to spravil. Videl som 24 , napocital som inz krat 23 . Nevidel som 38 - ######a to je fakt pruser.  Preco? Leb chalan makal  Aj ja na nom a som to nevidel - ale chalan ak vie dat 38 tak vydz musi vediet tych poje.. nzch 15. Zena sa ma spytalôa preco musi dat 15. Ja som jem odpovedal - ze jej cigani - tzch co uci nemusia dat ani jeden - ale moj szn musi. Nieco v tom ymzsle. Nazo sa nasrala a vrhla na mna pohar.

 

 

inak dat 38 konickov - to na papeka musi byt skveli vykon.Realne keby ste to videli mali by ste otvorene usta.

 

/Papek je moj syn - nechcel som ho tak nayvat ci chcel - proste je chudz ale ak chce je aj sikovny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ja viem si mladz inteligentnz muy - a mas nazor.

 

Ešte niečo ... ak už slovo rozvod raz zaznelo, ono to bude medzi vami rezonovať čoraz častejšie.

A aj keď to v súčasnosti až tak kriticky nevidíš, to prímerie môže byť dosť labilné a ono sa to môže veľmi ľahko preklopiť vo tvoj neprospech.

----

 

Rozvod - inak aj darkman mi ho predpovedal - ak ho nechce jedna yo stran nebude - vlastne kvoli tomu to pisem - da sa tomu vzhnut. 

Vyberom partnera - ja som si na tom dal k.urva zalezat. Moja zenska- nieje obycajna - je skvela. Inteligentna a darkman to je dolezite.

 

Ze na mna zavola fiylou - ked som jej nic nerobi(bola doma)l? Skrat.

 

A darkman - moyes bzt perfektnz - najdi si prerfeknu yenu a...........

Vasen

 

Ja podla mna som mal stastie - som ju spoynal a yijem.  Aj sproblemami.

 

-----------------

Teray na to myslim - inak aj tak ine vzchodisko nieje - idm ya nou. Este mam jedno nedopite pivo. a dalsi den pred sebou. Sprravili sme chzbz ja aj yena  a ---------- neviem ci ide o vasen - neviem ci ide o zodpovednost - neviem...

 

Idem za zenou. A prsi. A nemam dopite pivo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak:

pravdaže viem, o čom píšem. Ak v takom zariadení človek dodržuje pravidlá, ak má vôľu zbaviť sa závislosti, tak aspoň na čas sa jej aj zbaví. Sú tam aj rôzne voľnočasové aktivity, majú aj telocvičňu a posilovňu a majú aj svoj obchod, kam si môžu ísť pacienti nakúpiť. Slopanicu tam samozrejme, nedostanú. Spočiatku sú tie pravidlá veľmi prísne, zdanlivo až kruté, ale postupne sa uvoľňujú a pacienti, ktorí si získajú dôveru, za odmenu môžu dokonca aj na vychádzku von. Bola som tam na návšteve, ale je to už pekných pár rokov, tak podrobnosti si už nepamätám.

Bola som aj na návšteve na psychiatrii v BA v jednej nemocnici, ale ak by som náhodou padla do niečoho, tak radšej tú prednú Horu. Z oddelenia na psýche zo špitálu by som asi vyliezla ešte viac chorá ako by som tam vliezla...z Prednej Hory som odchádzala celkom spokojne a mala som z toho dobrý dojem, kým z oddelenia zo špitálu som sa nevedela spamätať a bola som skľúčená a deprimovaná.

 

ja ťa neodsudzujem, len hovorím, že máš aj kopu dobrých vlastností, pre ktoré je ťa škoda a nemusel by si si ničiť život - a tiež rodine, keby nie toho chlastu, mohli by ste byť úplne super závideniahodná  rodinka. Nuž, naozaj netuším, koľko toho chlastu "zvládaš", a naozaj je ma do toho drek, ale vieš, keby si bol nejaký hlupák, tak na to kašlem. Ale nie si, a tak je to škoda, ako vám všetkým mohlo byť super. A furt. Nie len dakedy.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v teme zavislosti som len laik, ale pokial viem tak akekolvek liecebne mozu pomoct ak uz na zaciatku ma clovek motivaciu.   Ak tam ide len na natlak, ci ako dokaz pre niekoho tak to ma uspesnost menej ako 20 %.    Preto musi najprv sam sebe priznat ze ma problem a nevie ho zvladnut. Slimak nema pocit ze ma problem a to je problem

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam ci nemam problem. Keby som autom naburaval pod vplyvom -  robil pravidelne chyby v praci - v zivote. 

poviem to takto je to niekedy  na hrane - uvedomujem si to ze problem to je  ... v podstate je - na liecenie? Ja to uz neviem odhadnut. Ale mne to este problemy nerobi. 

 

Priklad kontrolovat sa viem ci ked musim - kolega mi povedal aby som v praci nechlastal(myslim po praci,viac ako polovica prispevkou predtym bola z prace) a prestal som a posledny rok som dal najlepsie vykony ake som dal.  Inak kolega ma vyhnal chlastat do bytu - tam je narast - pred tym 5 piv v praci 5 doma - potom 10 doma - to sa uz zene nepaci aj ked sa nic nezmenilo. Mozem ist aj do krcmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty asi nechápeš. nestačí, že ty si povieš, že ti to nerobí problémy, že to vieš kontrolovať. to už je teraz fuk, či si dáš jedno pivo alebo desať. proste to ľuďom okolo vadí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktorym ludom? Na fore - isto aj tu ale co som vam viac spravil ako pred rokom - v praci? Ku klientom som profsionalnejsi aj ku kolegom.

 

Doma? Ved tie vylety(v sobotu) som robil a robim aby som cez den nechlastal.

 

V tenise som sa preco zlepsil? Minuly rok som mal vypitych aspon 3 piva ked som prisiel na kurt - tohto roku sa to stalo raz.

 

Nie fuk to nieje mily sahara.. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naozaj nechápeš. teraz už nestačí, že si nevypiješ, keď ideš na výlet, alebo máš pracovné stretnutie, alebo čokoľvek. už to zašlo priďaleko. ak neprestaneš úplne, rozpadne sa ti všetko. a rodinou to začne. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov