Skočiť na obsah

MS v ľadovom hokeji 2013 (Švédsko & Fínsko)


aljak63

Odporúčané príspevky

Ja som napokon celkom spokojný. Prvá tretina bola obrovské trápenie a Slováci riadne dominovali, a Fíni si nevedeli poradiť s tým tlakom - takže sekali a hákovali čo to išlo. No a nebyť Raantu a trošku aj šťastia, tak by sa to vyvíjalo asi trošku odlišne... Našťastie to celé upokojil Aaltonen, ale aj tak vedenie o 1 gól stále nič neznamenalo. Našťastie ďalšie 2 tretiny už Fíni hrali dopredu a darilo sa ohrozovať Staňu. Ale treba uznať, že Slováci skvelo napádali a Suomi sa často nedarilo dostať ani preč zo svojej polovice. V úvode 3.tretiny dal na 2:0 skvelý Kontiola (už jeho 3.gól na MS) - takže taký náskok už bol oveľa istejší. Raantova premiéra bola perfektná - Jalonenovi ten jeho risk napokon vyšiel. Dúfam, že takéto výkony Raanta zopakuje aj v ďalších zápasoch a toto dnešné predstavenie nebolo len nováčikovské šťastie. Ale fajn, Suomi vyhrali aj 2.zápas na MS - len tak ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď naši nevedia trafiť prazdnu branu, tak nemôžu chcieť vyhrať. S Nemcami budu mať veľke problemy. Ale hlavne ak aj postupia tak budu musieť z 3. miesta. Lebo zo 4. by hrali s Rusmi, ktori asi nebudu mať problem vyhrať skupinu. A tudy cesta nevede.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja teda nie som blahom bez seba. Bez gólov sa vyhrávať nedá. Škoda, že Gáborík nemôže. verím, že by bol pre náš tím náramne prospešný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zase tu nerobte z Rusov polobohov. Aj keď podľa výsledkov a štatistík sú dominantní, ale aj dnes proti Nemcom bolo vidieť, že aj na nich sa dá nájsť recept. Veľmi zaváži hlavne ten zajtrajší zápas s Nemeckom - tam očakávam skvelý hokej na oboch stranách. Nemci ak chcú postúpiť tak vedia, že jedine vďaka výhre nad Slovenskom alebo USA - oba zápasy sú v ich silách, aby doviedli do víťazného konca. Slováci hrajú tiež pekne, ale nekonzistentne - napr. včerajšia prvá tretina proti Fínom bola v ich podaní perfektná, veď to bolo vidno aj na ten fínskej bezradnosti. No v iných momentoch mi zase pripadajú ako keby hrali až príliš pasívne. Po zajtrajšku budeme múdrejší.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Švajčiarsko porazili ďalšieho favorita ... i keď na nájazdy ale 5 bodov zo zápasov proti Švedom a Kanade asi nečakal nik ...  zajtra to bude fakt zaujímavé aj pre Slovensko tak aj pre Česko .... 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Švajčiarom ide, hlavne tá ich bojovnosť a dôslednosť je krásna. Snáď im to výjde aj zajtra, aj keď už to majú pekne rozbehnuté na postup. Postupne si získavajú ešte väčší rešpekt, tak nech im to aj vydrží.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS 2013 - 5.máj :::...

 

Nedeľa so sebou priniesla ďalších šesť zápasov:

 

V popoludňajších zápasoch slávili víťazstvá Francúzi a Bielorusi

 

Podvečer Rusi zdolali Nemcov, a Švajčiari zvíťazili nad Kanaďanmi

 

Vo večerných zápasoch si ďalšie výhry pripísali Američania a Nóri

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze nakoniec nad Nemcami vitazstvo. Velmi som s nim nepocital, lebo s Nemcurmi uz pravidelne prehravame. O to viac potesilo :) 

 

Frantici zahrali velmi. Ukazuju, ze to ich dobre umiestnenie minuly rok nebola len nahoda.

 

:slovakia:  :slovakia:  :slovakia:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Francúzi zahrali, Švajčiari idú ako gule, Švédi sa trápia, Nemci hrajú stále lepšie, vyrovnáva sa to, nie je to už dávno len o troch štyroch týmoch ...
 

/ ešte tak prekonať záhadný blok, keď hráme príležitostne s Čechmi, a Vůjtek môže aj kričať, keď to pomáha ... :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS 2013 - 6.máj :::...

 

Pondelok pokračovali Majstrovstvá sveta ďalšími 4 zápasmi:

 

Slováci v dramatickom a napínavom zápase zdolali Nemcov 3:2

 

Vynikajúci Švajčiari zdolali po Švédoch a Kanade aj Čechov!

 

Fíni pokračujú v domácom prostredí aj naďalej bez porážky

 

Švédi sa vytrápili na Bielorusoch, no napokon ich zdolali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veruže USA vs. Rusko bol parádny hokej, spoločne so súbojom Kanady a Švajčiarska asi najlepší čo som zatiaľ na MS videl... Medzi Američanmi a Rusmi to bolo pekne útočné na oboch stranách a dlho to vyzeralo na remízu. Škoda, že Rusi napokon vyhrali, tie body som oveľa viac prial Američanom. Ale aj tak super dokázali vzdorovať, na to ako ich pred MS kopu ľudí odpísalo pri pohľade na ich súpisku. Inak mi je strašne ľúto Slovincov, že to dnes proti Dánom nevyhrali. Vo všetkých 3 doterajších zápasoch Slovinci dokázali držať krok, no napokon všetko prehrali a majú len 1 bod. Teraz už len dúfať že sa im nejakým zázrakom podarí získať aspoň 2 body v zápasoch proti Kanaďanom, Švédom, Čechom a Švajčiarom, no a zároveň veriť že Dáni už nezískajú ani bod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fini dnes doplatili na slabu efektivitu, co ich ale sprevadza uz od zaciatku sampionatu. Styri zapasy a 10 golov je dost malo, a ukazalo sa to prave dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nebolo to zase až tak zlé. Hrali pekne, aj keď občas si fakt nerozumejú pri zakladaní útokov... Američania sú môj druhý najobľúbenejší národný team, takže ma to ani až tak veľmi nehnevá. Normálne som sa potešil na začiatku, že Američanom nechytá Bishop, no napokon Gibson vychytal vynikajúco! Raanta už nepôsobil tak famózne ako proti Slovákom. No nevadí... Teraz som veľmi zvedavý ako ďalej budú hrať Fíni a Američania, no a hlavne či ešte Nemci budú bojovať o postup (alebo možno aj Rakúšania).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...::: Výsledky MS 2013 - 8.máj :::...

 

Dnešný sviatočný deň sprevádzali ďalšie 4 zápasy:

 

Nemci sa konečne dočkali svojho prvého víťazstva na MS

 

Švajčiari dokázali zvíťaziť aj vo svojom štvrtom zápase

 

Fíni po prvý krát na MS prehrali - porazili ich Američania

 

Vo večernom škandinávskom derby domáci Švédi pokorili Nórov

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Velmi zly vykon, boli sme nekoncentrovani a pomali. Dostavali sme goly na zaciatku a na konci tretin, vsade sme boli pozadu a nechali sme sa vylucovat.

 

Skomplikovali sme si situaciu, hoci by nam pri dobrej konstelacii stacilo ziskat 3 body zo 4 zostavajucich stretnuti, takze ak zajtra nedame Rakusanov, nemusime postupit. Predpokladam, ze po dnesku Rakusaci, kedze nechcu vypadnut, daju do toho vsetko, kedze uz ich cakaju len Fini a  Rusi.

 

:slovakia:  :slovakia: :slovakia:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 body zo 4 zostavajucich stretnuti

 

Aké 4? Už len tri... No a po dnešku už ani to víťazstvo nad Rakúskom nieje také isté. A ani tie 3 body nie sú zase až takým pravdepodobným postupom. Veď Francúzi sú na tom bodovo rovnako - a tí hrajú ešte s USA, Lotyšskom a Nemeckom, kde by mohli isto vydolovať aj viac ako len 3 body. No a Nemci sú tiež len 2 body pozadu od SVK a FRA - takže boj o štvrťfinálové miestenky bude ešte dosť zaujímavý. Tak to má byť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ake tri? Lotyssko, Rakusko, Rusko a Amici :)

 

a vsak pisem, ze pri priaznivej konstelacii moze stacit aj 9 bodov. Lenze Rusi si tiez dnes valali sunky, takze ta konstelacia zacina vyzerat velmi nepriaznivo :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

ake tri? Lotyssko, Rakusko, Rusko a Amici :)


:D A prečo počítaš aj ten zápas s Lotyšmi čo už prehrali? Či ešte stále veríš v zázrak, že aj z toho zápasu bude nejaký bod ešte :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, vylucene to celkom nie je :)

 

som ale zvedavy, ci Svajciari, kedze vysledok CAN-SVE je uz jasny, uz teraz trochu polavia, a zacanu kalkulovat, a pustia zapas Norom, aby sa zbavili Cechov :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov