Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

nenasiel som ziadnu temu o debilych novinaroch, ale asi je zodpovedajuca tomu novinarskemu debilizmu aj tato tema o ich diletantizme...co ma asi jednaky vysledok ked sa pozriem na uroven medialnej prace.....diletant=debilitou trpiaci zurnalista....

 

takze tu verejne davam na znamost svoj nazor a uz aj presvedcenie, ze medialna praca v podani dnesnej novinarskej praxe, je v rovine byvalej praxe estebackych strazcov poriadku v byvalej .CSSR....ako neslavne znama statna bezpecnost, tak aj jej dnesna dcerska spolocnost (media) zbierajuc rozne informacie (splechy, JPP a pod) , nasledne pracujuc s nimi a manipuluc s nimi a potom vydierajuc s nimi ludi, sa ukazuje medialna svojvola a beztrestnost ucinkujucich v tejjto praci na "ociste" spolocnosti......aj v tej beztrestnosti sa tiez okata podoba "matke" (STB).....za sirenie hoaxov, poplasnych sprav, kospiracnych teorii a aj za falosna obvinenia, ktore nicia ludom karieru, spolocenska postavenie a casto krat aj zivoty nenesu ziadnu zodpovednost....vyuzivaju nieco, co nemaju zakotvene ani v ustave....1. zasahuju priamo do politiky (nie su politicka strana) 2. politickym natlakom sa miesaju do celej exekutivy a tymto ohrozuju ich nezavislost....dalsou castou ich prace je skladanie casti z "faktov, polopravd, informacii, informacnych JPP", ltore potom su zlozene podla potreby predkladatela "pravdivej spravy"....a je na svete spravodajsky kokteil...sice velmi silny, ale o pravdu sa ani neobtrel....nic nedokazuje a ani nemusi nic dokazovat, pretoze jeho cielom je ibha vyvolat nejaku zlu naladu v spolocnosti a vyvolat nepokoje a protesty....takto pracuju dnesny investigativci a vlastne cela zurnalmafia....uz davno nie su novinari nastrojom na hladanie pravdy ako sluzba obcanom a na slobodne sirenie nazoru, ale na kriminalizovanie kritikov systemu a na stieranie ideologickeho a politickeho nepriatela...ze tym si vlastne oni samy vytvaraju nepriatelov asi "nevedia".....este sem dam jeden citat od M.Dospivu (jeden z majitelov Penty)....... "Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. To, že médiá vlastníme, nám dáva istotu, že pre kohokoľvek bude horšie nás napádať." 

 

sa uz necudujem snahe o cenzurovanie roznych sprav..........dekadencia EU v plnej nahote.....nech zije slobodny svet....to bol omyl storocia....media robia to, co nemaju zakotvene v ustave a prava obcanom, co su zakotvene c ustave, sa zacinaju sofistikovane uberat.....to investgativcom nevadi?.....asi nie, pretoze oni to "pravo" maju...ze by uz ani naboli obcanmi, ale su nejaka elitna skupina elitnych manipulatorov, teda uzitocnych debilov?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ked som tu niekde pisal o tom, ze ucitelia sa viac staraju iba o svoje platy ako o deti, tak si sa aj ty isiel rozpucit od toho, ze co si to dovolujem o nich tu pisat....ale teda ak to ma viest k tomu, ze na slovensku bude viac takych ako ja, som sa trochu uspokojil... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som tu niekde pisal o tom, ze ucitelia sa viac staraju iba o svoje platy ako o deti,

 

Čuduješ sa im?

 

Zo zdroja https://slovensko.hnonline.sk/1998146-zacinajucich-ucitelov-caka-vyrazne-zvysenie-platov-hovori-lubyova 

 

"Podľa nej ak od roku 2015 bol plat začínajúceho učiteľa v ZŠ a SŠ 589 eur, od 1. januára tohto roku 759 eur, od 1. septembra to už bude 831 eur a od 1. januára budúceho roka po desaťpercentnej valorizácii skončí na úrovni 915 eur."

 

Ty by si bol schopní založiť si rodinu, zaplatiť si bývanie a stravu z platu 589 eur v hrubom?  Musia sa predsa starať aj o vlastné deti. Možno pre ženu učiteľku, kde hlavným živiteľom rodiny je muž, je to reálne. Nástupný plat napríklad technika na stanici STK je 1200 eur. A technikov na STK je taký nedostatok, že sa musí meniť zákon o kamerovom monitorovaní prehliadky, aby systém vôbec fungoval. Takže technický stav vozidiel je pre spoločnosť hodnotený zrejme väčšou prioritou, ako vzdelanie detí.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

necudujem sa im, ale ja sa cudujem tomu, ze svojej penaznej agende boli a su schopny zneuzit aj osoby vystavene ich pracovnej cinnosti...teda deti...darmo sa tu púotom ide kazdy vyhovarat na podmienky, ked si neplni to, co s poslania mu patri...to je ale iba na okraj a s touto temou to nema suvis....ja som sa snazil poukazat na to, ako sa v ucitelskom zbore beru za doveryhodne tzv. "nekonspiracne" media...

 

a este by som rad doplnil o tom "ubohom" plate ucitelov a ich probleme pri zakladani rodiny......ja som sa vzdy drzal toho, ze aku perinu mam, tak takou sa musim dokazat prikryt...a ucitelia za mojho detstva tiez namali platy za ich vzdelanie....ja som sice ucitelom nebol, ale moj plat, ked som sa zenil (1981) bol 1 900 Kcs a zena mala cez 1 200 Kcs v cistom.....myslis, ze s toho sme mohli vyskakovat?....1983 sme dostali byt a zacali sme zariadovat...vsetko na pozicky a poslednu splatku som splatil 1991....no vzdy som si dokazal tolko privyrobit, ze rodina nemala existencny problem a manzelka bola doma do styroch rokov syna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemôžeš porovnávať životné náklady pred rokom 1989. V tom čase by si nezaplatil polovicu z patu za škôlku, pre jedno dieťa. Navyše, ak si vtedy dostal byt, dnes by si sa pri najnižšej možnej splátke zadĺžil na 30 rokov. Ak má byť učiteľské povolanie poslaním a nie zamestnaním, tak by ho mali vykonávať mníšky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha, takze vsetci, co teda zarabaju tu sumu, co pises (nemyslim iba ucitelov) sa nemozu postarat o rodinu....ja teraz mam na mysli, ze zarabaju obaja rodicia....no kedze teraz je moderne  nevstupovat do manzelstva, tak potom sa vzdy berie iba jeden plat a teda vznika velky nepomer....zarobok a vydavky....kto chce vy..bat zo systemom tak musi sem-tam ratat aj z nasledkama....zivot nie je prechadzka rajom a nebol ani za bolsevika....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nástupný plat napríklad technika na stanici STK je 1200 eur. 

aktuálne tuším ponúkajú nástupný plat okolo 2k€ v hrubom, lebo za súčasných podmienok to nikto nechce robiť. ako všade, zákony trhu platia aj tu, ak by bol nedostatok učiteľov, potom by museli stúpnuť aj ich platy...

 

A technikov na STK je taký nedostatok, že sa musí meniť zákon o kamerovom monitorovaní prehliadky, aby systém vôbec fungoval.

nie celkom, ide o priblíženie systému k realite, lebo za súčasného stavu akurát stúpla výška úplatkov. národ na niečom jazdiť musí, a keďže mzdová úroveň je taká, že na nové auto väčšina ľudí nemá, rovnako ani na servisovanie starších áut v značkových servisoch, tak sa parametre systému upravia, eto vsjo...

 

Takže technický stav vozidiel je pre spoločnosť hodnotený zrejme väčšou prioritou, ako vzdelanie detí.

nie celkom, cieľom všetkých doterajších reforiem školstva je evidentne vychovať z mládeže národ debilov, a tomu sa podriaďuje celý systém, vrátane vyplachovania mozgov stupídnou europropagandou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nechcem nejako vyvyšovať učiteľské povolanie. Lenže aj v tejto branži funguje trhový mechanizmus. A tí schopnejší pedagógovia, ktorí sa uplatnia na trhu práce, nebudú vidieť svoju kariéru v školstve. A to nevyrieši ani plat 915 eur. Na západe sa tento problém rieši súkromnými školami, alebo "našinci" odchádzajú za lepším vzdelaním do zahraničia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale však ano, príde to aj sem - elita bude posielať decká do súkromných škôl, a my plebejci do štátnych, kde dostanú vzdelanie, ktoré bude dostatočné na prácu v nejakej montovni.  k zníženiu úrovne vzdelania plebsu patrí aj v súčasnosti tak silno pretláčaná tzv inklúzia ... to nie je o ničom inom, len o tom, ako aj talentovanejšie decká z nižších spoločenských vrstiev zraziť dole, a sťažiť im prípadnú cestu smerom hore po spoločenskom rebríčku

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 ako aj talentovanejšie decká z nižších spoločenských vrstiev zraziť dole, a sťažiť im prípadnú cestu smerom hore po spoločenskom rebríčku

 

Na Slovensku je málo príležitostí, ako postupovať po spoločenskom rebríčku na základe prírodovedného vzdelania. (s výnimkou IT) Preto ten odliv talentov do zahraničia. Slovensko je "výrobnou halou", kde absentuje vývoj. Manažérske a politické funkcie sú dominantou právnikov a ekonómov.  "plebejci zo štátnych škôl získajú vzdelanie dostatočné na prácu v nejakej montovni. "  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vývoj by aj v niektorých firmách bežal, keby ho mal kto robiť ... ale zohnať dnes niekoho schopného je nadľudský výkon... počul som dvoch riaditeľov nadnárodných spoločností /Američana a Nemca/, ktorí sa vyjadrili v zmysle: "panboh zaplať za ľudí vyštudovaných za socializmu, bez nich by sme to mohli rovno zabaliť" ... to tiež o niečom svedčí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vývoj by aj v niektorých firmách bežal, keby ho mal kto robiť ... ale zohnať dnes niekoho schopného je nadľudský výkon... p

 

Iste máš pravdu, ale to len potvrdzuje, že školský systém sa uberá nesprávnym smerom. Najväčší problém je dnes získať dobrého učiteľa informatiky, angličtiny, lebo tí si ľahšie nájdu uplatnenie inde, ako v školstve. Ak chce niekto spraviť kariéru, tak by nemal uvažovať o pedagogike. A to platí aj pre západ. Môj otec (narodený v 1915)  bol stredoškolským profesorom matematiky a bol na ten titul patrične hrdý. Jeho sestra emigrovala do USA. Po 1948 sa ho spýtala, čo robí? Keď jej napísal, že je pedagóg, opýtala sa jeho otca, či sa "už na niečo užitočnejšie nehodil". Otec sa to dozvedel a samozrejme sa urazil... Vtedy mal u nás totiž titul pedagóga ešte akú takú autoritu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Neviem do ktorej temy to hodit, ale stalo sa mi to dneska:

 

SME zablokovalo diskusie, diskutovat uz teraz mozu iba ti, co si zaplatia: 

 

 

 

Do diskusií sa môžu zapojiť všetci predplatitelia SME.sk, Korzar.sk a Spectator.sk. S predplatným získate neobmedzený prístup k článkom, ako aj neobmedzený počet príspevkov v diskusiách.

Ak ešte nemáte predplatné, kúpiť si ho môžete tu.

 

https://domov.sme.sk/c/22280896/preco-budu-diskusie-sme-sk-uz-len-pre-predplatitelov.html

 

Spolu s nedavnym zmrvenym grafickeho vyzoru to vyzera, ze sa rozhodli ten kedysi prestizny dennik definitivne pochovat...  :janie:

Kvalita vacsiny clankov v SME je mizerna, chodil som tam uz iba zo zotrvacnosti a kvoli diskusiam - aj aj tie museli zrusit.

 

Nuz co, davam bolsevikovi tak pol roka: bud zmudreju, alebo skoncia.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja diskutujem len tu a etrende mam moznost. Inak sme padne - tam com som cital tak diskusie.  Ked tam nebudu moct diskutovat? Tak co s tym dennikom Sme N. Ale asi v tomto tyzdni som cital ze maju 40 000 predplatitelov.

 

Ja som bol isty cas preplatitel Sme a tyzdna. Ci mi to chyba? Neviem. Tyzden mi nechyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa mňa neskončia (Sme), ale ako kedysi ľudia čítali a hodne hodne diskutovali veľmi dobrí diskutéri v komentároch, to všetko zmizlo,
ku kvalite článkov ako takej sa nevyjadrujem, ale hodne vecí im je vyčítaných už pekne dlho.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsimol som si ,vminulosti boli aj k futbalu co tam to nikoho nezaujimalo niekedy 80 prispevkov. Dnes to porovnat neviem. al k poli tickym temam, ci kazdej.  Ja so tam nevidel clanok, videl diskusiu- Diskusia nebude. dobre. To je nieco ako mi skoncilo Saris v petflasi,dobre, ja asi prezijem, prezijem aj to ze uz nebude sme. Prezijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moj brat pracoval v SME a drzal ju v tazkych zaciatkoch na ramenach. Kedysi to boli spickove noviny, ktore nam zavideli aj cesi. Je teda pre mna dost smutne sledovat, kde to vsetko usilie nakoniec skoncilo: SME je prakticky uz len diskusny server a uz aj ten je teraz spoplatnenim vsetkych diskusii (aj pre blogy) ohrozeny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a už ani len diskusný nie...
tie slávne staré diskusie, keď tam diskutovali nicky, ktoré si mnohí pamatáme, postupne sme stoplo a vyhadzovalo v mene niečoho, čo malo byť neideologické, nexenofóbne, nerasistcké a ktovieaké ešte nie, až vyhadzovali všetko doradu ....a ostatní odišli sami....

a celé všetko to zakapalo.
aj dobrí blogeri sú dávno v háji.

dnes tam občas, veľmi zriedkavo nazriem, to je už len odvar. nemám chuť sa tam ani ozvať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No diskusny v tom zmysle, ze ked, tak som si tam naprv cital diskusiu k clanku, a az ked ma presvedcila, tak samotny clanok.

 

Tiez mam pocit, ze falosna politicka korektnost likviduje diskusie, a teda aj urcitu formu slobodu prejavu, a to nielen na SME - pred 20 rokmi bolo prakticky nemyslitelne niekomu zmazat diskusny prispevok, diskusne forum bolo cosi skoro posvatne.

 

Takze na zaver mi ostava podakovat admino tohto fora za to, ze tu este tato "starobyla" diskusna kultura pretrvava.  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tzv. "hlavny prud" sa dokazal samoznicit....aj diskuteri sa pobrali od neho kade lahsie....takto vyzera liberalna "demokracia" v reale..

 

a ta politicka korektnost...hm...ked som tu niekde ja o nej pisal a obvinoval som tento "humanny" produkt z cenzurovania, tak ma tu hlavny liberalno "demokratidky" ideolog tyso oznacil za fasistu....takto sa spravaju cenzori, co sa schovavaju za podobnu argumantacnu slabost, ako tu posobiaci rozdavac znamok v spolocnosti...myslim tysa.....a nielen jeho, pretoze sa ich tu zopar este nachadza....ale v liberalnej "demokracii" Bencikov nikdy nie je dost.....dufam, ze sa nezacnem kajat a vyzyvat komunistov, aby sa vratili, pretoze uz som im (vdaka takymto liberalno "demokratickym"exotom) odpustil... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno je to ale nevyhnutne,  v zaciatkoch ( a ja som pamatnik este sme-l)   diskutovali ludia co sa snazili nieco povedat. Ale postupne sa diskusie stali len miestom urazok, hluposti a opakovania.   Existuje dokonca aj historicka paralela,  po vynajdeni knihtlace nenastala  doba vseobecnej vzdelanosti ale naopak sa vo velkom tlacili hlavne pamflety.  Zmenilo to spolocnost ale inak.

A to ze dnes na celom svete sa vracia hlupost, rasizmus, nenavist, fasizmus to je dosledok internetu, socialnych sieti.  A zrejme bude nejaky cas trvat kym najdeme ako spolocnost sposob ako sa s tym vyrovnat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... dokonca minimálne zo sedemnásteho storočia - už vtedy veľké mestá vydávali noviny - sa v knižniciach európy zachovali diskusie cez noviny, okorené jadrnými urážkami oponentov...
nič nové pod slnkom...
hlúposť, rasizmus, nenávisť, nadutosť, jediná pravda boli v novinách vždy.

ovšem nie každé pohnutie a každé slovo napísané o skutočnostiach je raszimus a nenávisť, medzi tým, posudzovať všetko pod jeden klobúk je veľmi tenká čiara, a prepadá posudzujúci na druhú stranu.

noviny sú dnes sociálna sieť, a prečo by sa tým malo niečo zmeniť v myslení...
je to ešte jednoduchšie... vôbec netreba používať rozum, stačí prijať jednu farbu zo spektra a basta.

so stále chytrejšími technológiami jeden krok vpred, dva vzad, kdepak evoluce, ľuďom všeobecne zakrnievajú mozgy. jop. aj novinárom.

a nie, nie je to zovšeobecňovanie, vieme, že nehovorím o každom jednom jedincovi.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a noviny boli na zaciatku bulvarnejsie ako novy cas:). trvalo dlho kym vznikli seriozne noviny a zurnalisti. teraz mame novy fenomen a znovu musime ako spolocnost najst sposob ako zatlacit nizke pudy do podzemia. len je to frustrujuce

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov