Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

ako som ocakaval, budes dalej sirit svoje proruske nalady

 

kde si v linkovanych clankoch nasiel zmienku o Azovskom prapore ???

prosim, neodpovedaj mi, lebo zasa vypotis nejaku blbost

 

A co sa mna tyka, ja uplne jedno, ci to bol bar alebo klub a aky to bol. Ja to hodnotim ako teroristicky utok na civilny objekt.

(neviem, ci si sa uz naucil citat s pochopenim, takze toto je moja odpoved na tvoju otazku :P )

A tymto koncim, lebo nas game zrusi za odbocenie od temy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.ta3.com/clanok/1050620/paska-podal-trestne-oznamenie-na-troch-politikov.html

 

Ak si chlapec dovolil precitat to co precital. Neviem kto je zodpovedny(zas tie dvovody povedal aj Paska,vsetky tri) - podla mna by mal byt ten chalan - trestny cin ohovarania - ti traja to nepovedali on povedal - co nepovedali.

 

narazam co tak narychlo precital 

Vraj tvrdili - isto netvrdili - lebo by na to museli mat dokaz

Paska ovplyvnoval nakup CT

Zeje majitelom dodavatelskej firmy - isto toto nikdy netvrdili ani to prve.

A ze mal z obchodu finanacnz profit - to tiez netvrdili.

 

Jedini co boli pre GP boli z TA3. Proti chalanovi nic nemam - absolutne nic - ale ak takto klame podla mna trest si zasluzi.

 

Ti traja to tvrdit nikdy nemohli - lebo nemaju to ako dokazat. Aj ked to moze byt a zrejme pravda je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je neskutocne, ako mozu pomenit vyjadrenia (politikov, respondentov, ....) v TV novinach, ked k tomu daju ten text v titulku. Pokial by odtial vyhodili tie vselijake ehm, ehm, one,... tak budiz, ale ked uplne vymenia slova??? To ma byt co za robota? Chudaci sluchovo postihnuti, vsak citaju nieco uplne ine, ako ten clovek povedal.

 

A dalsi postreh - v jednej kratkej reportazi 4x opakovat slovne spojenie vojnou zmietany Sudan, to je invencia ako sviňa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

z jednej menej náročnej stránky, ale furt je to novinárčina ... novinárske kiksy sú na rovnakej úrovni - diletantského prekladu diletantského novinára, keď je to jeho vlastný článok, tak ešte lepšie ... :

 

Zjistili jste, že nemáte prostor na ručníky či jiné drobnosti? Zajděte do antikvariátu. K modernímu nábytku klidně kupte starší židli, která poslouží ve větší koupelně jako police na ručníky.

 

Kupte nové úchytky na dveře či pár polštářů a změňte prostor kolem vás.

 

stoličky choďte kúpiť do antikvariátu, a na dvere miesto kľučiek zásadne úchytky, a ste coooool ... šmrnc interiéru :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑  ... to síce dokonale a úplne súhlasím, nápadov a obrázkov a návodov na tieto trendy je plný net.

 

tu vyššie je diletantstvo novinárskeho počinu písané schválne boldom a farebne ... čiže gro nie je v starožitnostiach kombinovaných s moderným interiérom, prečítaj radšej ešte raz  :) :

 

rozhodne veľmi pochybujem, že poutekáš kupovať napr. starožitnú ´babičkinu´ stoličku do antikvariátu ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: places na nespravnom hrobe...ono sa uz vzilo, ze v antikvariate knihy..ale je to len cast pravdy

kuk do slovnika

 

antikvariát, -u muž. r. obchod so starožitnosťami, najmä so starými knihami

 

:smilieee:

 

a nie vsetky dvere maju klucky, niektore maju uchytky..napriklad posuvne..mne mozes verit :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑  :) ... čo je všetko pravda, len si dovolím pochybovať, že v tom článku pre bydlenky mysleli renováciu starých dverí zrovna posuvných a nákup starej stoličky zrovna v antikvariáte, ako ho chápe bežný človek nakupujúci debny v bazároch a starožitnostiach :)

ale kto som ja, aby som sa spochybňovala nebodaj módne trendy či jajbože! nebodaj slovníky a fundovanú odbornosť pánov a dám žurnalistov  :klobuk:

 

 

dnes zjavne nemám svoj deň, nech si píšu novinári čo chcú :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja sa bavim na tom, ako sa ludia odbavuju na medzinarodnom vzdusnom priestore, nepoznajuc rozdiel medzi kontrolovanym vzdusnym priestorom (napr. Bodø oceanic FIR) a nekontrolovanym. :)

 

Z North Atlantic International General Aviation Operations Manual :

Most of the airspace in Oceanic FIRs/CTAs is high seas airspace within which the International Civil
Aviation Organization (ICAO) Council has resolved that rules relating to flight and operations of aircraft
apply without exception. The majority of the airspace is also controlled airspace, and instrument flight rules
(IFR) apply to all flights in oceanic airspace when at or above FL060 or 2000 ft. (600 m) above ground level
(AGL). whichever is higher, even when not operating in instrument meteorological conditions (IMC). 
 
All flights planned at or above FL060 in oceanic CTAs are required to obtain an IFR clearance prior to
leaving the CTA floor, which generally starts at FL055. Additionally, all operations in the Sondrestrom and
Reykjavik FIRs above FL195 must be on IFR flight plans. It is important to note that the airspace over
Southern Greenland (South of 63°30'N) above FL195 is controlled by Gander OAC. Therefore, clearance is
required from Gander OAC prior to descent into the Sondestrom FIR below FL195 in this airspace.
Clearance can be obtained through Gander IFSS, or if unable, through Sondestrom.
When operating on an IFR clearance, any change of altitude or true airspeed greater than 5 percent requires
re-clearance from ATC. Clearances for VMC climb or descent will not be granted.
Pilots are required to obtain a clearance from the ATS unit responsible for their area of operation and to
follow the procedures specified in appropriate AIPs. Where possible, clearance to enter controlled airspace
should be obtained prior to take-off, as communication problems are often encountered at low altitudes. 
 
Rusko je clenom ICAO a k dodrziavaniu tychto pravidiel sa zaviazalo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

diletanstvo SME si so sebou berie aj Projekt N :)

 

M. Toda (prezyvany klamar Mirecek): Ktorý vtip o Rusku už neplatí? A kto nadával na EÚ? Kvíz o roku 2014

 

https://projektn.sk/10402/tajomstvo-eboly-utecenec-janukovyc--eu-kviz-o-roku-2014/?ref=tit

 

 

Krym vsak nie je prva anexia po WW2, dokonca ani v Europe:

 

1967 - Izrael obsadil Zapadny breh, Gazu a Golanske vysiny. Vychodny Jeruzalem a Golany zakonom anektoval

1974 - Turecko vpadlo na Cyprus a hoci vznikla tzv. Severocyperska republika, opat ide o fakticku anexiu

1994 - Armensko obsadilo a anektovalo azerbajdzansky Nahorny Karabach

 

Zaujmavostou je, ze proti ziadnej z tychto krajin USA ani EU nezaviedli sankcie alebo ak zaviedli, tak len symbolicke. Turecku dokonca bolo umoznene zacat pristupove rokovania. A hoci ich neukoncilo, stale zostava clenom NATO. Izrael ma s EU a USA nadstandardne vztahy. USA vetuju atomaticky kazdu rezoluciu o Palestine a EU sa zmoze len na retoricku kritiku, napr. vystavby ilegalnych osad na okupovanych uzemiach :)

post-2334-0-71670400-1420108070.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tentokrat opat SME, ktore zadrzane palestinske peniaze z dani a ciel oznacuje ako "mesacnu financnu pomoc Izraela Palestine" :)

 

Izrael zmrazil Palestíne peniaze na vládu a platy

http://www.sme.sk/c/7572007/izrael-zmrazil-palestine-peniaze-na-vladu-a-platy.html

 

pre porovnanie, ta ista sprava trebars na The Guardian:

 

http://www.theguardian.com/world/2015/jan/03/israel-tax-payments-withhold-palestine-international-criminal-court

 

 

Vtipny je aj ten ilustracny obrazok, ktory ukazuje evakuaciu zraneneho izraelskeho vojaka :P

post-2334-0-73804000-1420375553_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

 

Nové jednotky by pozostávali z „obrnených brigád, bojových tímov, manévrovacích práporov, prieskumných jednotiek, delostrelectva, inžinierov.

http://www.topky.sk/cl/1000745/1453037/USA-slubuju-ochranu-Europy-pred-Ruskom--Vychodnu-hranicu-Slovenska-musia-strazit-jednotky-NATO-

na tupkách by čitateľ nemal mať extra veľké očakávania, ale aj tam by hádam mohli vedieť že tí "inžinieri" sa v slovenčine ešte stále nazývajú ženisti :smile3:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-stat/clanok/348187-ako-vyplnit-danove-priznanie-krok-za-krokom/

 

Toto nieje novinarcina, pre istotu som pozrel kto to pisal. Ci to nieje kamaratova zena nie. 

 

Toto je svinstvo. Nieje tam presne asi ziadne cislo. Zivnostnik s prijmom 18 000 zaplati presne take dane ako zamestnanec co ma cenu prace cca 15000(teda v hrubom zarobi 924 eur). Lebo aj ked ma male vydavky nejake su 3000/12 je 250. Aj k###a co nerobi ziadne uctovnictvo ma asi nejake vydavky spojite s jej dosahovanim prijmu. Musi si zaobstarat pracovny odev, musi vycestovat za klientom(resp. dostavit sa na pracovisko), ochranne pomocky, silikony, ci kupit si beziaci pas aby si predlzila karieru. zdravotne preventivne, platit pasaka.Policajta. mozno aj RTVS.

 

Cely clanok je stvavy grc so strany SMER- pravdive tam nieje nic. Uz len vyber zena bez prijmu, tri deti. Nulove dane. Je to blbost tak isti ako zamestnanec aj ten zivnostnik z 18000 resp. 15000 dane iste zaplati a iste nema minimalne odvody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Clanok ztiahli,ale 18000 - 5040 - 2400 - je zaklad dane ten je 10560-odpocitame dve nezdanitelne sumy 7600 vyjde zakla dane z ktoreho sa plati dan 2960- teda dan 562. Danovy bonus je 250 krat 3 teda 750. Ano tento zivnostnik nezaplati dan, a vrati mu DU -resp. vyplati danovy bonus 187. V clanku bolo ze dostane 750 eur.

 

Inak odvody tento zivnostnik plati 12960 delene 1,462 krat 0,462--teda cca 4100 rocne- teda 340 mesacne.

 

Zamestnanec(HM 924) 123 plus 325 teda 548.

 

Je tam rozdiel - lebo u zametnanca som pocital cenu prace 15000 a ma platene poistenie v nezamestnanosti - teda aj davky - verim keby aj u zamestnancov by to spravili dobrovolne tak socialnej poistovni klesne prijem o 5 percent.

 

Ale vieme ake su skutocne vydavky u toho zivnostnika? 3000, 5000, 8000? 100 euro to nebude.

 

----------------

Cital som velmi dobre vysvetlenie preco je rozdiel medzi zivnostnikom a zamestnancom - ja som to davno chapal,len to tak napisat neviem.

 

Bol v diskusii blog sme - presne podobna tema a Axel tam prispel teda ho cital a vie ho najst.

 

Ale vlastne sa to da povedat velmi jednoducho.

Kazdy zamestnanec co pracuje u sukromnika - tak  prijem jeho zamestnavatela je zdaneny menej - preco? Aby vedel investovat napredovat.

Z vlastnych zdrojov.

 

A len si porovnajte SZCO a sro. Jeden aj druhy je zamestnavatel.

 

Ale szco - aj ked nikoho ineho nezamestnava - zamestnava seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdroj FB, ako som kupil tak predavam: jedna fotka - tri komentare

post-2373-0-09179800-1426246871.jpg

1. proukrajinsky - "Rusko utoci"

2. rusky - "Ukrajinci strielali na svojich obcanov"

3. Al Jazzira - "Izrael bombarduje Gazu"

 

lenze to nie je ani tak odiletanstve novinarov... :-( aj ked, aspon trochu Photosopovej namahy si mohli dat :D

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov