Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

To nie je doriesene. Najprv Matovic chcel,aby sa odlozili splatkynajomneho trebars o 4 mesiace, ved uvery sa daju odlozit, ale to najomcovi nic neriesilo(ked nemas trzby z coho zaplatis najom - proste naklad,ci vydavok ak by zaplatil ten najom by mal,ale trzby nie). A prenajimatelovi mozno tiez nie, polroka by najomca neplatil, a potom by si povedal, zatvaram to a nezaplatil by.

 

Potom Sulik spekuloval, ze prenajimatel by dal zlavu 20%, najomca by zaplatil 40% a stat 40%. Ale na to by museli pristupit aj prenajimatel(ci je ochotny si znizit prijem). 

Co je logicke,ze nech sa ciastocne na tom podiela aj prenajimatel.  Hned na zaciatku mali povedat bud toto(ze pristupia na dohodu 3 strany) - alebo nech si to riesia ako chcu(dve strany).

 

A nakoniec Matovic vymyslel. Toto co si napisal. To je citacia?

prenajímateľ, -a, mn. č. -lia muž. r. kto dáva niečo do nájmu: p. bytu;

 

 

nájomník kto má niečo v nájme

 

Zas neviem ako to doriesia, ved stym aj tak prenajimatel musi suhlasit, ze polka najmu mu pride do 4 rokov.  Najomca sa po konci dotacie moze na to vykaslat.


Proste je to vyriesene ako vsetko v tomto state. Chaos a bordel. Nic nedomyslene,  nic nepremyslene. 

S Matovicom to pojde velmi tazko. Su to podcasty,ale uz aj aktuality sa davaju do normalu.

https://www.aktuality.sk/clanok/791302/sociolog-cakaju-nas-tazke-casy-vlada-im-zrejme-nedokaze-celit-podcast/

https://dennikn.sk/1889422/newsfilter-rodicia-chcu-pocut-o-otvarani-skol-matovic-im-rozprava-historku-s-macronom/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nehľadiac na to, že takmer každý je dnes karanténou postihnutý, v zatvorených prevádzkach nemali vlastníci také náklady na prevádzku, klimatizáciu, energie. Je ich bonus? Kiež by pre nich zostali zatvorené aj ďalej, pri rovnakom zisku a menších nákladoch. O takom luxuse môžu prenajímatelia iba snívať. Oni prídu o zisk a ešte im narastú úroky. Takto si vláda predstavuje boj "za obyčajných ľudí"? Alebo tu bude znova vyvolená skupina "obyčajných ľudí", tak ako bola za Fica skupina "našich ľudí".

 

Najomca ,je ten co je v najme a co ma zatvoreny podnik. Nema trzby. Su rozne podniky. Zatvorili prikl.restauracie. Mam klienta co prestahoval restauraciu z Revucej do Martina. V Martine mal za pol mesiaca v roku 2020 vacsie trzby ako v revucej,ci podobne. Teda nedostal ziadnu pomoc, si myslim. Nevybavoval som mu to,lebo si myslim,ze on nema narok na nic. Sam si chcel vybavovat veci.

 

Minuly rok,dalsiemu klientovi krachla restauracia, vies ake su palky za  najom? To nieje malicky butik, obchodik,kancelaria pre poistovaka, miestnost pre maserku. Nenormalne peniaze sli do vybavenia kuchyne(uvery), vsetkeho mzdy - vyplatit suroviny(ktore nepotrebujes), energie (plyn ,elektrina platis preddavky). Konkurencia velka, nizke ceny. Skoncil. Je kludne mozne,ze polovica restauracii klakne.  Trzby ako mali v minulosti nebudu mat ani o pol roka, ani o rok. 

 

V obchodikoch, ci so satstvom - si nakupil na jar,ale jar uz presla. Zahradkarstva najupili tovar na jar(ked ma hlavnu sezony) a blbovia im zatvoria obchody. U nas sa snazili predavat tovar, po telefone maili,nad  15 eur doniesli zakaznikovi. Chceli predat rovar, vlete ci o mesiac a pol im bude nanic. A konkurenciu Tesca, ci Billi,kde predavaju podobny sortiment nechali otvorene.

 

Prikl. poistovaci neboli zavreti. Ale co ja poznam jedneho v prevadzke,kde je 5 inych obchodikov,sluzsieb - bol tam sam a jemu za mesiac prisli dvaja ludia, co im zomreli pribuzni - pre vybavenie zivotnej poistky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne velmi vadia pokusy je..ov od katolikov v parlamente. Vadi mi zakazany predaj v nedelu,vadia mi zakaz interupcii. Vadi mi to velmi. 

Vadia mi ludia ako Zaborska Kuffa, Podmanicky, a dalsich viac. Ja som volil KDH - kvoli Hlinovi, dam hlas krestanom ale nie mechom udretym.  U mna v rodine to to naozaj urobilo dost velku paraseku. So zenou sa nerozpravam 5 dni. Bol som vulgarny v kuse som pri######any katolik. Som synovi aj zene povedal, prejdite na evanjelicku cestu. Knejakym rozumnym veriacim.

 

https://plus7dni.pluska.sk/domov/ejakulacia-mimo-posvy-je-traumatizujuca-ktory-politik-toto-tvrdi

 

Zena brala tabletky asi pol roka kym sme sulozili, potom mozno dva roky s gumou. Potom sme si spravili dva deti. A od vtedy jej to davam na brucho. Alebo zena mi povie dnes do mna mozes. Vie ze neotehotnie. Tak to funguje  20 rokov.  Neotehotnela, nebola na potrat - bol cas ,ze je meskalo aj som tu pisal, ze je pruser,ale to bolo asi 7 rokov po narodeni deti. Ze bude velky odskok od surodencov.

 

Ale nejaka katolicka pi... ,nejake hovno  - poslanec - hovno ma 4 deti - inak keby mal 17 by som dobre ,ze tomu aj veri - a takychto haj.. si ######.. krest.. volia do parlamentu.

 

--------------

Kym obchody a skoly nebudu otvorene, som zakazal detom ist v nedelu do kostola ,zena moze. V sobotu sa modlili pred telkou. Ak zakazu interupcie,ci sa budu viac montovat do mna - jedine vychodisko prejst k evanielikom.

https://video.sme.sk/c/22407404/rozhovory-zkh-michal-havran-viera-cirkev-a-politika-video.html

Snad su aj mudrejsi veriaci. Ja im zakazat vieru nechcem.

 

-----------------

######.. katolici uz dali v minulosti zakon. Vasecka to hovno zan hlasovalo.

§ 150 (1) Žena, ktorá úmyselne s vopred uváženou pohnútkou akýmkoľvek spôsobom a) spôsobí vlastný úmyselný potrat alebo ukončenie života svojho nenarodeného dieťaťa, alebo B) pozbaví svoje nenarodené dieťa života, potrestá sa odňatím slobody na dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie.“

 

Co snimi a stakymi hovnami?

 

§ 159 trestného zákona, ktorý chce 5 až 12 rokmi väzenia trestať každého „kto sterilizuje nenarodené dieťa.“

Bomba na nos je dostacujuca? Ci az 5-12 rokov na nich?

https://dennikn.sk/blog/321314/7-absurdit-navrhu-zakona-o-nenarodenych-detoch/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  1. Nedbanlivosť na druhú

Pri nedbanlivosti ešte ostaneme, lebo na toto trestuhodné konanie navrhovatelia zákona naozaj nezabúdali. Podľa ich návrhu „§ 158c (1) Žena, ktorá z nedbanlivosti spôsobí ťažkú ujmu na zdraví svojho nenarodeného dieťaťa, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.“ a tiež „§ 158d (1) Žena, ktorá z nedbanlivosti spôsobí ujmu na zdraví svojho nenarodeného dieťaťa tým, že poruší dôležitú povinnosť vyplývajúcu z jej zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie alebo uloženú jej podľa zákona, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.“

Vedeli ste, že tehotná žena by sa kvôli možným infekciám nemala kŕmiť surovým mäsom, teda by si mala odpustiť tatarák? Vedeli ste, že rubeola, žltačka, osýpky a mnohé iné choroby v tehotenstve môžu spôsobiť ťažké vývojové chyby? Asi áno a ak nie, tak teraz už viete a preto vaša nedbanlivosť nemôže byť nevedomá.

Poviete si, že každá tehotná žena sa prirodzene dáva pozor na podobné veci, a asi budete mať pravdu. Lenže pozor.

dôvodovej správe k návrhu tohto zákona sa uvádza takáto navrhovaná definícia nenarodeného života pre navrhovanú zmenu ústavy: „Nenarodené dieťa je ľudské embryo alebo ľudský plod od najranejšieho štádia jeho vývoja. Presnejšie ide o ľudské embryo alebo ľudský plod v akomkoľvek štádiu jeho vývoja, a to už od oplodnenia ľudského vajíčka alebo od iného zásahu do ľudského vajíčka spôsobujúceho schopnosť delenia ľudského vajíčka; na schopnosť ľudského embrya a ľudského plodu dokončiť svoj vývoj sa pritom neprihliada.“

To znamená, že zákon chcel chrániť už oplodnené vajíčko, teda zygotu, a to ešte pred jeho uhniezdením v sliznici maternice, teda predtým, než o jeho existencii žena vie a predtým, než sa dá dokázať akýmkoľvek tehotenským testom.

Aký by to malo dopad na praktický život? Napríklad taký, že ktorákoľvek žena, ktorá sa aktívne snaží otehotnieť, a nespráva sa už v tomto štádiu ako hyperprotektívna budúca matka, by prakticky permanentne riskovala basu. V podstate by to však malo platiť pre všetky ženy, ktoré majú pohlavný styk, pretože všetci (hádam) vedia, že žiadna antikoncepcia nie je stopercentná.

A ženy pracujúce v zdravotníctve, ktoré sú zo svojho povolania prirodzene vystavené napríklad röntgenovému žiareniu a rôznym infekciám, by vlastne mali dať rovno výpoveď. Veď čo ak už niekoľko hodín v ich tele rastie nový zárodok a ich nedbanlivé správanie môže spôsobiť jeho ujmu na zdraví…

Joj, to by bolo ale latentnej kriminality.

 

Podla tohto by kazda zena mala byt v base niekolko rokov okrem,mnisky nik nesuka?

 

----

Ja som zene chcel dvakrat spravit dieta(po dohode ze si spravime dieta - chceme dieta). Raz mi to vyslo hned. Raz az treti mesiac. Teda dva mesiace meskala - je to na basu.

Nejake vychodisko. Ja dosial som nemal problem s katolikmi,ale ak sa tak chcu spravat nejaky jednotlivci ci mnozina co tie hovna volili snimi mam problem.

 

Dobrý deň.

Čítam Vaše články pozerám Vaše relácie.

Som rímsky katolík a bábiky ma celkom pobavili aj keď s Vami v tomto celkom nesúhlasím.

Ale súhlasím s Vami že pán Kufa nie je úplne v poriadku a podľa mňa to už je trochu aj na odbornú pomoc. A myslí si to aj veľa katolíkov.

A chcem povedať že sa my nepáči čo sa deje a obávam sa nejakého prerastania v konfesní spor.

Tým ale neberiem právo Vám vyjadriť svoj názor a katolík som nebol urazení ani dotknutí článkom o kufovi ani žiadnym iným Vašim verejným vyjadrením.

Skôr ma urážajú nenávistne a arogantné vyjadrenie kvázi predstaviteľov katolíkov.

https://video.sme.sk/diskusie/dpl/28324589/havran-mame-tu-ekonomiku-na-kolenach-a-oni-riesia-interrupcie-je-to-neuveritelne.html

Katolici by so voci tomu mali vyhranit ako tento pisatel.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koľko zľavia prenajímatelia svojim nájomcom, toľko prispeje štát, tvrdí Matovič.

 

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22407959/koronavirus-na-slovensku-koalicia-sa-dohodla-na-pomoci-s-najmami-podnikatelov.html

"Ak prenajímateľ odpustí nájomcovi polovicu, štát prispeje druhú polovicu a nájomca v tomto prípade nebude platiť nič. To je ideál, ktorý by sme týmto spôsobom dosiahli. Veríme, že prenajímatelia budú ústretoví a uvedomia si, že od nájomcov nie je fér si pýtať nájom, keď nemali žiadne tržby," povedal premiér.

Podpreda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) spresnil, že v prípade 48-mesačných splátok nebude možnosť navyšovať nájomné počas týchto štyroch rokov, ani dať v tomto čase nájomcovi výpoveď.

"Chceme, aby sa všetci dohodli. Pol na pol. Polovica prenajímateľ a polovica štát. Nájomca totiž straty najťažšie znáša," uviedol s tým, že ide najmä o maloobchodné predajne a reštaurácie.

 

Som zvedavy ako to nakoniec dopadne. Dobre su aj komentare(zatial ich je  5). Ja nie som ani najomca ani prenajimatel ani stat. Sposobil skody stat. Ja som z casti stat(platim dane). Som zvedavy kolko a ci zaplati. Podla mna to bude bordel a chaos. 

 

Nie je jednoduche tuto situaciu vyriesit - podobnych situacii je x,y,z(vydavky,naklady na najom a mzdy  su len cast - to stat riesi,su aj ine,pre kazdy subjekt ine, kazdy subjekt je iny,rozne dlho boli zatvoteni a roznedopady to na nich bude mat).  Splatky na 48 mesiacov, nemoznost ani navysenia najomneho ani vypovedi. Vravim podobnych situacii je X,Y,Z. Stat to zapricinil. Po mesiaci to mal uvolnit a skody by boli ovela mensie. 

 

Najhorsie je ,ze nieco podobne sa v buducnosti moze opakovat. Aj chaos.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O odpustenie poistného na sociálne poistenie za apríl doteraz požiadalo Sociálnu poisťovňu 34 551 subjektov

 

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22407736/o-odpustenie-socialnych-odvodov-za-april-poziadalo-345-tisica-subjektov.html

 

Na toto som ja asi nemal narok - to boli ti co mali zavrete predajne,kancelarie a asi nula trzieb(ja neviem ci som mal byt zatvoreny - bol clanok, ze komora danovych poradcov a auditorov -nevedia co a ako,tak ale mna mohol kto zavriet, ved DPH priznania a peniaze stat pozadoval, aj platby od zamestnavatelov,teda niekto to musel urobit). Toto som neziadal,kym to zverejnili som uz odvody mal zaplatene. Ale toto je priklad rozumnej pomoci. Neviem ako to bolo administrativne narocne. Tam nemalo byt co narocne.

 

Sociálna poisťovňa sa dôrazne ohradzuje: nemá so štátnou pomocou nič spoločné!

Vypláca dávky a odpúšťa poistné, čo stíha v zákonných termínoch

Neviem kto sabotuje tu rychlu pomoc. Ona je odsabotovana vyskou pomoci a podmienkami a to myslim robi minister ci Matovic?  Uradnici na UPSVaR(to je iny urad ako socialna poistovna) ano nemaju sajn o co ide ,su menej kompetentni,menej schopni,ale ja mam pocit,ako keby do nich niekto kopal,maj viac vybavenych ziadosti ,ze sa to snazili urobit co najskor. Priemere to trvalo cca tyzden mozno 10 dni kym prislo 105,150, 270 eur na ucet ludi.

 

Cele co som chcel povedat. To ze nezaplatili socialne odvody usetrili 7 milionov a hned. Dodatocne im aj lajstro dodaju ,ze mali zavretu prevadzku.

 

-------------------

Vsetci pomoc nepotrebovali. Mam dvoch co robia malopredaj s potravinami. V marci mali o 20% vyssie trzby ako normal, april bol uz normal(zavrete nedele). To boli vlastne okram lekarni jedini co boli otvoreni. Teda tito pomoc nepotrebuju. Aj ked mali vyssie vydavky na ochranne pomocky,ktore ani nemali - ved ja som dal pre zamestnancov prvych 5 rusiek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fico s Kotlebom maju pred sebou plny hrniec koalicneho gulasu a maju z coho vyberat. Pre radost vselijakych informatorov, je sucasny parlamentny pomer populistickych oportunistov, fasistov a krestanskych fundamentalistov k ostatnym zhruba 125 ku 25. Navrh novely Zakonnika prace o zakaze maloobchodneho predaja v nedelu je iba zaciatok, budu nasledovat dalsie pokusy. Vasecka by rad zakazal interrupcie, Zaborska tuzi po Urade vladneho splnomocnenca na ochranu viery, lebo ludia sa smeju z preciteneho videa ministra Krajciho. Za tieto navrhy Kotleby a Smeraci radi zdvihnu pravicu a radi prihodia dalsie. Ked v parlamente zacnu okrem corony rezonovat aj ine temy, budeme mat dve koalicie a dve opozicie, formalne a neformalne. Potom sa moze stat, ze sa jedneho rana zobudime na prievan z vyrazenych dveri a stihneme povedat akurat "I didn't expect a kind of Spanish Inquisition!"

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead

 

 

este si zabudol na anarchistov v podani SaS-ky....a z toho videa o pomatenom Krajcim sa nikto nesmeje z veriacich a rozumnejsich, ale sa pozastavuju nad jeho spravanim, ktore je v prikrom protiklade z jeho udajnym "osvietenim" niecim, co nevie pomenovat a z jeho konanim a spravanim sa v pozicii ministra zdravotnictva.....nie som odbornik, ale taka schizofrenia by sa u neho hadam mohla diagnostikovat.....

 

 

 

 

 

Nie som ekonóm, ako Sulík, tak mi to prosím vysvetlite. 

 

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/konecne-matovic-sulik-dokazali-dohodnut-urobit-kompromis-aha-koho-kazdeho-tym-potesia

 

 

Štát zaplatí prenajímateľovi počas obdobia zatvorených prevádzok nakoniec 50 % nájomného. Rovnakou sumou sa na splatení nájomného bude podieľať aj nájomca, no s tým, že má nárok až na štvorročný splátkový kalendár. Nájomcovia nakoniec dostanú 100%.

 

Nehľadiac na to, že takmer každý je dnes karanténou postihnutý, v zatvorených prevádzkach nemali vlastníci také náklady na prevádzku, klimatizáciu, energie. Je ich bonus? Kiež by pre nich zostali zatvorené aj ďalej, pri rovnakom zisku a menších nákladoch. O takom luxuse môžu prenajímatelia iba snívať. Oni prídu o zisk a ešte im narastú úroky. Takto si vláda predstavuje boj "za obyčajných ľudí"? Alebo tu bude znova vyvolená skupina "obyčajných ľudí", tak ako bola za Fica skupina "našich ľudí".

 

 

a mas to vysvetlene....je to na sposob kolko ty, tolko ja...ziadne od buka do buka....toto nevymysli ani zivot, ale klaun z TT aj z ekonomickym "expertom" Hegerom + zhuleny anarchista zo SaS- ky (Sulik) sa dojednali na objaveni Ameriky.....kolko odpusti prenajimatel najomcovi, tolko za najomcu doplati stat.....kua, tak toto uz hranici z debilitou nielen v dusevnom zdravi, ale aj lobotomiou organov.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to debilne,lebo to hranici od extremu do extremu. Vsetko zaplati stat teda 50%. Ci 100% najomca. Debilne su aj dalsie podmienky, ja si neviem predstavit ako to bude. Aj zakonne. 

 

Prenajimatel nebude  nic chciet"platit" - najomca 2,5 mesiaca(a vpodstate ti co sa ich to tyka ani o mesiac nebudu vediet na com su) zaplati kvoli obmedzeniu statu(nieco je stale zatvorene ci obmedzene). To mu ten stat hned nemohol povedat na zaciatku,necakaj nic od statu? Nic nedostanes. By sa zariadil. Podla vypovednej doby, ci dohodou,by vypratal priestory.

 

Prenajimatel(ale niektory moze byt vo velmi silnom postaveni), keby bol najvacsia svina ,chces usetrit, chces usetrit 5% z najmu? 45% mi das na cierno a stat mi doplati 50%. Inak na spekulacie a podvody to je velmi dobre vymyslene. Hlavne ak by som to mal vramci skupiny podnikov. Som zvedavy ako to dopadne.

 

Pre mnohych ludi ale to uz asi patri do diskusii o corone. Keby si mali vybrat dnesny stav - ci premorenost coronou pre svoju siroku rodinu(s dvojtyzdenou karantenou). Vybrali by si coronu.

 

----------

Ja osobne,keby som bol prenajimatel, by som chcel 50% odstatu(stat to zavinil,stat to zaplati), najomca ak chce nech mi da dobrovolny prispevok,alebo.... ,ale samozrejme by som musel zohladnit o koho ide - 4 roky sa zaviazat,ze ho tam musis nechat. Proste 50% by som chcel odstatu a zvysne percenta podla situacie. 

Priklad v situacii ze sa chcem zbavit najomcu,ci tie podmienky mi nevyhovuju - tam je asi problem tie 4 roky a nemoznost navysovat najomne(tu je ci ho mam nizke ci vysoke uz dnes) ako mozem vediet aka bude inflacia. Ak to mam na uver ako sa budu vyvijat sadzby urokov.

 

Neviem - na 4 roky sa na nieco zaviazat - neviem ci by som to prijal. Proste zas to vymysleli tak aby stat nikomu nic nemusel dat. Alebo pre o######... vramci skupiny. tym stat zaplati.

 

A ked sa pozriem na riesenie Matovica z pohladu najomcu. Teda toho komu bola sposobena skoda. Tak co ja mozem, mozem ist za prenajimatelom,ze co ako sa rozhodol, on mi povie vrat sa ked to bude v zakone a vykonatelne. Resp. prenho asi najidealnejsie povie zaplat v termine najomne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

banky tato "odborna" skupina tabuizuje, no svoje "odborne" schopnosti naplno prejavuje mimo tuto privilegovanu spolocnost....ozaj a ten prenajimatel nie je podnikatel?.....jemu stat nema co  a za co doplatit?....take mesta a obce su tiez predsa prenajimatelia priestorov, tak by mali v zaujme spolocneho blaha odpustit kazdemu najomcovi nedoplatok za prenajom...no mam obavu, ze prenajomcovia maju zaujem na takejto "garancii" a tiez si myslim, ze prenajomcovia su aj v nasej "odbornej" a neskorumpovatelnej vladnej skupinke..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj vláda chce znižovať počty interrupcií

Aj vláda si našla svoj spôsob, ako chce znižovať počet interrupcií.

V programovom vyhlásení sa zaviazala, že chce „zastaviť  podporu interrupcií pri matkách vo veku nad 40 rokov“, čo zrejme znamená, že by im umelé prerušenie tehotenstva nebolo uhrádzané zo zdravotného poistenia. 

Inak povedané, ak by sa žena rozhodla podstúpiť interrupciu len preto, že má viac ako 40 rokov, tak by si zákrok musela uhradiť sama. 

Druhý spôsob, akým chce vláda znížiť počty interrupcií, je ten, že im bude predchádzať, a to finančnou podporou osamelých matiek a rodín.  

Jedným z jej plánov je zaviesť režim utajeného tehotenstva, počas ktorého by žena mala nárok na nemocenské dávky.

https://www.aktuality.sk/clanok/792589/tyzden-v-kocke-daga-danisa-fico-sa-stratil/

Toto o tych 40 rocnych je ozaj v PVV? Su na hlavu?

 

Ja som nechapal z tych 11 referendovych matovicovych otazok(pred volbami) - materska od 3 mesiaca tehotenstva. Na co je to dobre? Pre koho,ale preco? Na matersku si musis platit socialne poistenie. Mozno to chcel ako socialnu davku,teraz je to jedno. Budu mat zakaz interupcie a dostane aj dieta aj davku. Nemoze to byt davka - lebo dostali by to aj ciganki,a to by sa volicom nepacilo.

 

Ale oproti zakazu interupcie - uz aj tento nezmysel,je lepsie riesenie asi pre par zien odhad 6. Lebo budes sa rozhodovat ci si nechas dieta ci nie kvoli 3000 euram? Za nenosenie rusky dostanes pokutu 1000.

 

Inak dobry bol aj Mihal v 2005 ,2006(syn sa narodil v 2007) napisal clanok hypoteticky ak si zena najde 365 zamestnavatelov moze dostat matersku na mesiac asi 2 miliony korun. Na zaklade toho moja zena mala matersku ako moja zamestnankina a dobrovolna poistenkina - teda dvojnasobok stropu. 

Potom to asi po roku 2009 obmedzili(este mimozemstan, v 2009 sa mi narodila dcera),a ak Mihal sa dostal na ministerstvo dobrovolne poistenie este viac znemoznili.(mihal to v rozhovore potvrdil) 

 

A dnes ,ze studetky nech si platia dobrovolne poistne a ak otehotneju dostanu matersku(inak moja zena s chalanom,ked bola tehotna bola studentka denneho studia,na konci septembra dostala diplom a na konci oktobra sme rodili). Aj dnes si mozu,len musia platit aj invalidne,starobne. Ako kazda ina zena,ale ze to je vela penazi. Studentky len nemocenske 4,4%. Coto je za gebulu? A on ze nie nemozu to mat vsetky zeny, lebo na tom by mohli "zarobit" zeny bohatych podnikatelov. Zena bohateho podnikatela caka na 900 euro od statu.

https://www.trend.sk/spravy/mihal-keby-som-to-sam-nevidel-neuverim-ake-je-to-komplikovane

18:50 to je vyzivne - asi ma nejaku studentku.

 

A opytajme sa ludi na ulici maju mat studentky moznost si platit lacnejsie poiste nemocenske? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zvladne to nemaj obavu....sposobom Meciara......s panom bohom, neublizil som ziadnemu z vas.....podla mna ho tam nechavaju samovyhnit a potom ho daju do liecebne v Pezinku.....a nielen jeho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Casto v diskusiach citam,ze je lahke kritizovat ked neberiete zodpovednost. Ako zodpovednost a predkym ma Matovic? Ved jeho ani v strane nema kto odvolat. Volici,pomylil som sa. 

 

Pseudostrany, ktoré sú len výťahom do politiky pre servilných a všetkéhoschopných, to je presne to, čo sme tu dlhé roky potrebovali. Pseudostranu, kde líder nenesie zodpovednosť za svoje ovečky (pretože vlastne nie sú jeho, keďže nie sú a vlastne ani nemôžu byť súčasťou jeho zvláštneho rodinného štvormiestneho hnutia ... ako inak zabudne, že bol to on, kto ich narýchlo nahádzal na kandidátku .... podobne ako zabudol, že bol to aj on, kto "povalil" Radičovej vládu). A na strane druhej, berie si obrovské zásluhy, keď jeden zo 100 zvláštnych úkazov, ktorých vytiahol do politiky a ktorých by sme rozhodne v nej oželeli, sa ako-tak presadí a na konci volebného obdobia mu zamáva na rozlúčku (pritom je to jediná možnosť ako ďalej robiť politiku, resp. je to zároveň prirodzený vývoj situácie, kde neexistuje žiadna previazanosť strany a náhodne vybraných ľudí, ktorí si zrazu zmysleli, že by bolo fajn sedieť 4 roky v parlamente).

https://komentare.sme.sk/diskusie/dpl/28355128/vazeni-obcania-prave-ste-svedkami-prevratu.html

Nudzovy stav. Do konca roka nebudu moct sa zist viac ako 1000 ludi - pekne,ze to aspon povedal. Preco a z akeho dovodu nie,ani odbornicka z konzilia. 

Teda v Besenenovej pustia a v podobnych atrakciach  patinu, asi to bude ziskove, koncerty, sportove zapasy, mna velmi zaujme ak Kollarov clovek v mene statu od Kmotrika kupi stadion.

 

A demonstracia bude mozna? Ci dokonca roka nie? Fica zvlady dostala ulica - kto dostane Matovica?

 

Minister zdravotníctva MUDr. Marek Krajčí včera vystúpil rádiu Expres. Z jeho úst zaznela aj veta „Takže v podstate ten samotný núdzový stav našich lekárov nijakým spôsobom neobmedzuje.“ Veta je úplne a totálne nepravdivá.

https://dennikn.sk/blog/1909766/oprava-vyhlaseni-ministra-zdravotnictva-o-nudzovom-stave/?ref=list

Z akeho dovodu zakazu na hokeji 1500 divakov? Hygienik? To hygienik si povie mozu tam byt traja a budu traja? Z akeho dovodu zakazu 100 000 demonstraciu? Hygienik? Dobre. Klamu v kuse.

 

Preco ten primitiv nezrusil nudzovy stav? Potrebuje minus 20 ludi medianovy priemer nakazenych ? Ci nechce pustit nedelu? Aby sa otvorili obchody? Je to klamar a o######avac - ver tomu Matovic budem medzi prvymi na namesti aby si zmyzol.

 

Inak bola otazka,preco neotvoria obchody v nedelu - je tu nejaky clovek co si mysli,ze musia byt v nedelu zatvorene? Kym o tom parlament nerozhodol? Teda,ze je tu epidio..hladisko? Matovic - ze ano pre sanitarne potreby ostavaju zatvorene v nedelu. 

https://www.ta3.com/clanok/1184628/tb-i-matovica-po-rokovani-konzilia-o-zasadnom-uvolnovani-opatreni.html

Ja by som vsetko zatvoril v nedelu pre sanitarne potreby. Cas 18:30. Kazdeho jedneho z konzilia by som sa vypytovatoval ako novinar, preco oni musia mat sanitarme potreby v nedelu a ostatni nie. Bol tam niekto nakazeny, vedia,ze to pomaha? Ak nie tak preco? Maju sanitarne dni v kostoloch? Restauraciach? Na zamkoch? V ZOO?  Preco v obchode potrebuju v nedelu sanitarny den. Preco nie v pondelok a preco inde to nepotrebuju v nedelu? Ako je to primitivna otazka ako je primitivny a jednudochz premier. Ale ak vidite,ze tu nejde o hygienu - ide tu o  nieco ine - preco mu verite v inych veciach - resp. aj konziliu.  Dve ruska moze mat dcera v aktovke ale na tvar si ju neda. Ak bude musiet odide zo skoly. Vtejto situacii. Keby v Revucej bolo 50 nakazenych ludi aktualne a by som tomu uveril. Potom by mozno do skoly nesla. Ruska by jej nepomohla.

 

Inak dnes bolo 5te otvaranie zo 4 faz. Som zvedavy kedy v nedelu otvori obchody. To aj svalovci davno budu cvicit v nedelu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len nazor inych,ale ja sa podto podpisem.

 

 
Názorná ukážka, ako si Matovič predstavuje plnenie sľubov. Síce sú od začiatku v koalícii dohodnutí, že obchody sa v nedeľu otvoria, ale bude robiť nátlak, špekulovať, kľučkovať... Použije každý trik aby ten sľub splniť nemusel. Podľa môjho názoru takto jedná podvodník.

 

 

Matovicova argumentacia nema ziadnu logiku.
Nelogicky argumentoval s dlzkou prezivania virusu. Zial bez akejkolvek logiky.
Predajne su povinne cistit a dezinfikovat priebezne a nie iba v nedelu.
Predajne sa preukazali ako miesto, kde sa nepreukazal ani jeden pripad nakazy zamestnanca predajne za celu epidemiu. Takze ak sa nenakazili zamestnanci, ktori su tam pritomni stovky hodin, je vysoko nepravdepodobne, ze sa tam nakazi zakaznik za par minut pri nakupe.
Ak pride infekcny clovek do predajne v pondelok, utorok, stredu, tak sa pripadne zanechany virus ani nedele do sanitarneho dna na ziadnom povrchu ani nedozije, kedze preziva tak max. 3 dni.

Otazne je, kto vykonava a co sa vobec realne deje v sanitarny den kazdu nedelu v kazdej predajni. Som si isty, ze sa vo vacsine predajni nedeje vobec nic, len je predajna zatvorena a nikto v nej nie je.

Zatvorene predajne v nedelu ale predstavuju z epidemiologickeho hladiska riziko v tom, ze nakupujuci koncentruju svoje navstevy predajni do 6 dni namiesto 7 dni. Teda pocas 6 dni je logicky vacsia koncentracia nakupujucich, nez by bola, keby sa navstevy predajni rozlozili do 7 dni.
Samozrejme, ze v nedelu by sa generovali aj dodatocne predaje okrem toho, co by pospelo predajcom, statnemu rozpoctu a celej slovenskej ekonomike.

Este horsie vyzera statistika v pripade, ak niektori ludia maju cas nakupovat len cez vikend.

Vtedy sa koncentracia takychto zakaznikov sustredi z dvoch dni iba do jedneho dna a to soboty.
Je v zaujme epidemiologov koncentracia nakupujucich z 2 vikendovych dni do 1 dna?
Je naozaj zarazajuce, ze epidemiologovia takto podporuju zbytocne hromadenie ludi v predajniach pocas pandemie.

https://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28372362/koronakriza-sa-konci-zakaz-nedelneho-predaja-zostava.html

Ziaden odbornik sa pod to nepodpise-len "nasi odbornici" - epidemielogovia, infektologovia, ziaden minister financii - len "nas minister financii".

 

Smutni su aj ti nasi novinari. Opytal sa na tu otazku az dnes jeden novinar pracujuci pre zahranicnu spravodajsku spolocnost. A co tam v nedelu v ten sanitarny den robia obchodnici? Maju nariadenia od "odbornikov",ze to maju dezinfikovat, robia to? Ci to je len to,ze virus v nedelu skape,akopovedal nas najvacsi odbornik? Inak toto je podla nasich odbornikov to najdolezitejsie,co zabranilo hnusobe. Dobre psycho. Takychto mame odbornikov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V nedelu pre menej chapavych sa nenakupuju potraviny. Kupuje sa satstvo, obuv, elektronika,nabytok, dlazbu zena prezerala 4 hodiny v Poprade - to nekupime v Revucej,ci aj ano,ale v Revucej nieje obchod kde mas - 200 obkladov ,veci na sport - vsetko okrem potravin. Na potraviny ti staci pol hodina - na vyber tohto potrebujes viacej casu.  Ja chapem,pre tupych ludi co na Slovensku je a to si treba priznat vacsina - ano informator si to pre mna aj ty. Zrat ladnicku mozes aj v pondelok.

 

ALe to moze byt aj mali sam zivnostnik, nieco predava tam trebars suveniri,tak ich bude predavat v pondelok,v nedelu sa moze ist pomodlit,kde v nedelu pridu turisti a kvoli debilom,nebude moct predavat. zrejme aj turisti budu nespokojni, aj predajca - ale debili budu v podelok zrat chladnicku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak chcu predavat priemyselny tovar, tak nech maju otvorene denne do 22:00 a nemusis chodit zo zenou sexovat pri obkladacky... :) radsej vezmi deti na zmrzlinu do cukrarne a kup im napr. bicykle a hajde do prirody....mozno potom budes aj inak vnimat zivot... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aky su tupi ludia.

Prieskum agentúry INESS tak prišiel zo značne odlišnými výsledkami, než doteraz zverejnené prieskumy. "Prieskum ukázal, že keď veci pomenujeme pravými menami, teda zákaz pracovať nazveme zákazom, obyvatelia Slovenska nie sú naklonení takémuto obmedzeniu ich slobody," vysvetlila vo svojom stanovisku agentúra. 

https://slovensko.hnonline.sk/2161686-slovaci-nechcu-zakaz-nedelneho-predaja-ukazal-prieskum

 

Priemyselny tovar, nech maju otvorene do 22 - nieje tupy ako brok?

 

Inak ja by som bol za referendum na toto tema. a je to vhodne tema na referendum. Podla mna by to bolo tesne a nepreslo by. Predavaciek co sa ich to tyka je 20 000,ze by boli za zakaz. ######nh katolikov 500 000. Inych dutych obcanov 500 000. A tam by to skoncilo. 1 000 000 dutych si uvedomia - ze to obmedzuje ich a boli by proti,aj ked dnes su za.

 

Ale nech to referendum - je uz o presnom zakone. Aby sa dutym dalo vysvetlit co to bude znamenat.

 

Zenina neter - gymnazistka asi 2,3 rocnik chodi na brigady do Tesca.  Normalne mala chodit nagympel,ale to ma zakazane - tak chodi na brigady. To je dobre - nech si zvyka co bude v zivote robit.

 

Som sa zeny spytal, ci si uvedomuje ze preco tam tak vela casu travi, ze preco moze? Ze nieje to kvoli tomuze ty neucis v skole? Ucitelky su doma, predavacky su doma a gymnazistky predavaju - v nedelu zatvorili vraj sanitarny den, a nieje to kvoli tomu,ze nema kto predavat? Matky su na OCR?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proti zákazu nedeľnej práce v maloobchode sú najviac vyhranení mladší ľudia z veľkých miest. Vyplýva to z prieskumu, ktorý bol vykonaný od 26. mája do 3. júna 2020.

„Takýto výsledok sa dal očakávať, mladší ľudia majú radi flexibilnejší život a otvorené možnosti, vo veľkých mestách je zároveň koncentrovaná veľká časť maloobchodu s otváracími hodinami aj v nedeľu, preto sa tento zákaz dotýka viac obyvateľov z miest. Potvrdilo sa aj to, že ľudia na materskej či nezamestnaní ľudia požadujú viac možností privyrobiť si," uvádza sa v zhodnotení prieskumu.

Napriek istým rozdielom medzi demografickými skupinami, nesúhlas so zákazom nedeľnej práce v maloobchode či prípadná potreba kompenzácie tohto zákazu panoval podľa prieskumu naprieč všetkými sledovanými skupinami, bez ohľadu na bydlisko, vzdelanie, vek, pohlavie či zamestnanecký status.

Prieskum zároveň ukázal, že keď sa veci pomenujú pravými menami, teda zákaz pracovať sa nazve zákazom, obyvatelia Slovenska nie sú naklonení takémuto obmedzeniu ich slobody.

Odpor proti zákazu aj medzi nezamestnanými

Podľa prieskumu viac ako 60 percent respondentov je pozitívne naklonených (áno, skôr áno) tomu, aby viaceré skupiny obyvateľstva mali mať možnosť pracovať v nedeľu v maloobchode. Len 28 percent je proti (nie, skôr nie) takejto možnosti. Obrovskú podporu má táto možnosť najmä u mladých respondentov (25 - 34 rokov), z ktorých 70 percent je za možnosť nedeľnej práce v maloobchode a len 19 percent proti.

Rovnako najvýraznejšia podpora je pri obyvateľoch veľkých miest (nad 100-tisíc) so 74-percentným súhlasom. No prevaha súhlasu s ponechaním možnosti v nedeľu pracovať niektorým skupinám obyvateľstva bola aj pri respondentoch z najmenších obcí do 1000 obyvateľov, keď 56 percent bolo za a 32 percent proti. S možnosťou práce v nedeľu v maloobchode súhlasilo aj 68 percent respondentov, ktorí sú na materskej dovolenke.

S tvrdením, že zamestnancom v maloobchode by malo byť v nedeľu zakázané pracovať, súhlasilo 36 percent respondentov, proti bolo viac ako 45 percent ľudí. Za zákaz nedeľnej práce v maloobchode bolo 37 percent žien, proti zákazu však bolo 44 percent žien. Jasný odpor voči takémuto zákazu bol medzi nezamestnanými, z ktorých 51 percent bolo proti zákazu a len 17 percent za zákaz.

https://www.trend.sk/spravy/podla-prieskumu-su-proti-zakazu-nedelnej-prace-obchode-mladsi-ludia-velkych-miest

 

Treba spravit referendum,nech sa Matovic a spol upokoja.

 

Zároveň si podľa prieskumu 59 percent respondentov myslí, že zamestnávateľ by mal zamestnancom umožniť prácu v nedeľu, ak o to požiadajú. Myslí si to 57 percent žien, 50 percent obyvateľov obcí do 1000 obyvateľov a až 77 percent obyvateľov veľkých miest.

S tvrdením, že výpadok príjmov kvôli zákazu pracovať v nedeľu v maloobchode by podľa prieskumu mal kompenzovať štát, súhlasilo 42 percent opýtaných. Pri respondentoch pracujúcich na polovičný úväzok to bolo až 50 percent.

Toto som nepochopil.  bol by som zvedavy aka bola otazka. Ze by sli do roboty,ajked sa vtedy nepracuje? A ked tam nebudu chodit tak im to ma platit stat?

To by znamenalo,len to ze ludia su tupi. Cotam dali za otazky???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zamestnávatelia združení v Klube 500 a v Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore vyzývajú vládu, aby sa ukončením núdzového stavu skončil aj zákaz nedeľného predaja v maloobchode.

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/554198-firmy-pisu-vlade-otvorte-po-pandemii-obchody-aj-v-nedelu/

 

Zákaz nedeľného predaja je podľa firiem zásahom do práva na slobodné podnikanie. Štát by doň nemal mocensky zasahovať, ale nechať na slobodnom rozhodnutí podnikateľov, či v nedeľu ponechajú svoje maloobchodné prevádzky otvorené, tvrdia.

"Je nemysliteľné, aby vláda solidárne jednou rukou prispievala z peňazí nás všetkých obchodníkom a ich zamestnancom počas koronakrízy a po jej ukončení im druhou rukou zasiahla do ich podnikania a znemožnila nahradiť aspoň časť straty,“ tvrdia firmy vo výzve vláde. Pripomínajú, že do úvahy by sa mala vziať aj epidemiologická stránka. V nedeľu zatvorené obchody totiž presunú nákupy na piatok a sobotu – a teda aj zvýšia koncentráciu ľudí v predajniach.

Zatvoriť v kríze? Nie!

Zamestnávatelia sú presvedčení, že obzvlášť v čase ešte pretrvávajúcej globálnej a čo do rozsahu zatiaľ nepoznanej krízy by bolo zásadnou chybou neumožniť ktorémukoľvek sektoru hospodárstva podnikať, zamestnávať, tvoriť hodnoty, z ktorých tento štát vo forme daní a odvodov funguje. "Zákaz nedeľného predaja sa môže podpísať pod redukciu pracovných miest, negatívne ovplyvní výšku mzdy dotknutých zamestnancov a v konečnom dôsledku aj objem prostriedkov odvedených do štátneho rozpočtu,“ vysvetľujú ďalej. Neposledným negatívom by bol pokles možností výberu pre spotrebiteľov a ich komfortu.

Podnikateľské prostredie všeobecne, a v maloobchode zvlášť sa má riadiť ponukou a dopytom, nie prieskumami verejnej mienky, pripomínajú firmy v liste vláde. "Politici by mali svoje tvrdenia podoprieť faktmi hovoriacimi pre a proti. Nie je to totiž nedeľný predaj, ktorý škodí spoločnosti, ale sú to nepodložené rozhodnutia politikov,“ tvrdia.

Prečo len jeden sektor?

Zamestnávatelia nevidia žiadny opodstatnený argument v diskusii o nedeľnej práci – navyše v jednom sektore. Nevidia totiž žiadny rozdiel medzi pracujúcimi v maloobchode, priemysle, doprave, či napríklad aj v oblasti polície alebo zdravotníctva. "Selektívna a politická diskusia o ekonomických otázkach len vnáša nevraživosť a emócie, čo je v tomto čase kontraproduktívne,“ pripomínajú zamestnávatelia.

Jednotlivé opatrenia vlády, ktoré v súčasnosti prijíma, znamenajú návrat do stavu pred koronavírusom z hľadiska podmienok na podnikanie. "Nie je preto najmenší dôvod uplatniť výnimku na túto oblasť podnikania, zrazu zmeniť stav, ktorý tu platil,“ dodávajú firmy vo výzve vláde. Zákaz nedeľného predaja považujú zamestnávatelia za krok, ktorý nemá opodstatnenie z hľadiska návratu do stavu pred koronavírusom, ako sa to deje aj v iných oblastiach podnikania.

 

Asi prvy krat vidim od klubu 500 nieco rozumne. A ak v zdruzeni nemaju velke zahranicne siete. Tak so solidarity a rozumu sa za nich postavili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

https://www.ta3.com/clanok/1185982/tb-predstavitelov-hnutia-olano-o-opatreniach-pri-zvazovani-interrupcie.html

 

Nieco mali "v programe". Aj ked som nechapal naco. V tej anketovej otazke. Vymysleli ktomu este pre mna 5 nezmyselnosti. Ale toto je neskodne. Mozno sto 100 matkam pomoze. Ale snad nijakej neuskodi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Su skvostni ti poslanci.

 

https://video.sme.sk/c/22436957/ako-kollar-rozveselil-a-presvedcil-nahnevanu-tabak-video.html

 

Ja som si pozrel aj jej dalsie video ako sa v hoteli bachla do vody aby sa pokrstila.

 

Skvotne myslienky a napady. Mame jedneho luzra - ale ze to robia studenti - prelustrujeme vsetkych. Nech.

 

Hlupejsi napad za napadom. Hlupejsie riesenie za dalsim hlupejsim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Romana is the new Vincent Lukac.

Vlastne sa tym iba prejavuje podstata OLaNO. Matovic na kandidatku vyberie znamych ludi, ktori niekedy niekde nieco dokazali (Romana je tenistka) a potom -bud to vyjde, alebo nie. Vysledok je uz nevyhnutne taky, ze niekolkych schopnych poslancov, alebo ministrov zhodi totalne tupa osoba s mandatom, ktora sa Kollarovi sama natrela na chleba. Maria Sofranko detto. O styri roky nas uz nebudu rozosmievat, podobne ako Helena Mezenska, pridu ine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov