Jump to content

robopol

Recommended Posts

 • Replies 5
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • robopol

  5

 • Sniper

  1

Kedysi som ju hrával, ešte na Didaktiku. Ale odvtedy asi nie. Možno nejakú flashovku na nete. Stratégia je jasná, obsadiť čo najskôr všetky rohy.

Link to comment
Share on other sites

Hm, tak ano da sa to tak povedat, ale prave to je dolezite hrat to tak, aby si ziskal tie rohy. V podstate pre mierne pokrocilých je dobra strategia hru minimalizovat, teda neobsadzovat pocas hry vela policok.

 

ja to hravam napr. proti pocitacu ako je program zebra a ked rozmysla na 24 tahov, tak je tazke nad nim vyhrat, skoro nemozne. Je to podobne ako sachový program fritz, malo majstrov dokaze vyhrat. A práve reversi sa mi zdaju lepsie ako sach, este je dobra hra japonska hra "go".

 

PS: inak ked hra maater proti mne moze mat vsetky rohy obsadene aj tak prehra:)

Link to comment
Share on other sites

 • 7 years later...
 • 2 months later...

Analýza hry:
otvorenie tigger, do 11 ťahu, potom ml. Takahashi urobí odklon na c4 (miesto ideálneho, dokonalého ťahu na d7). Strata mladého je ku koncu hry -2 kamene. Od tohto momentu už nedržia líniu dokonalých ťahov vôbec. Mladý dáva miesto F8, resp. g5 ale na e2. strata mladého min 4 kamene u konca. po ďalších 2 ťahoch už je to strata 8 kameňov. Starší to pokazí a chvíľu sa to drží na 4 kamene v prospech staršieho.
Mladsi skúša komplikovať hru v 20 ťahu. Starší nevyužije prevahu horšieho ťahu (dobrý ťah je b4) a náskok si zase zmenši. Celkovo hrajú vyrovnanú partiu v strede hry. v 31 prvom ťahu starší zle potiahne a stráca výhodu. V 41 ťahu urobí mladší ďalšiu chybu a stratí drobnú výhodu. znova ma výhodu starší. Následne potiahne mladší na G2 a už ma stratu 6 kameňov. Po par ťahoch ma už mladší stratu do konca 10 kameňov. Starší to nevyužije ťahom na A7 ,ale rozhodne sa pre h7 (čo je v závere o 6 kameňov horši ťah). Starší neurobí hrubú chybu a udrží si 4 kamene v prospech seba do konca. Pričom im to v závere lieta od +4 do 10 v prospech staršieho. Starší nakoniec dokáže iba 4 kamene získať v prospech seba. Existujú oveľa lepši hráči ako títo dvaja. To je 100% isté. Napr. taký Macaquillo na internete.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wDgtvn80qBk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy