Skočiť na obsah

Obchodovanie na burze


Odporúčané príspevky

Zverejnené

Dlhšie rozmýšľam nad obchodovaním na burze. Poznám zopár stránok, kde sa dá obchodovať, ale potreboval by som nejaké referencie. Obchodujete niekto na burze? Na aké stránky chodíte? Máte nejaké rady alebo odporúčania?

Zverejnené

Ech, momentalne obchodovat na burze je poriadny adrenalin...

 

Mozes svoje peniaze vlozit nejakemu brokrovi, ale o to ti asi nejde, ze? Ak chces ist sam, tak akurat ber do uvahy...

 

Vacsina ukazovatelov klesa. Da sa zarobit na intradayovych obchodoch, alebo kratkodobych - ale tam mas vysoke transakcne naklady z kazdeho pohybu. Pokial budes zacinas pod 10,000 euro, tak mozes byt v strate uz len kvoli tomu, ze obchodujes.

Bratislava, Praha, Varsava su lacnejsie - dalsie burzy mozu byt pre maleho investora prilis drahe.

 

Ale minimalne blava a praha su absolutne mimo co sa obchodov tyka. Su take male, ze neexistuje nijaky rozumny system, ktory by pomohol a v podstate porusuju skoro vsetky pravidla technickeho obchodovania. Pri ich velkosti staci jeden velky hrac, jeden velky obchod a zmrsia cely index.

 

Komodity vyzeraju zaujimavo, hlavne kedze pakujes - ale to chce okrem ineho pevne nervy a visiet na systeme co najviacej.

Zahranicne akcie su ako husenkova draha. V podstate staci akekolvek blbsie znejuce vyhlasenie nejakeho politika a vsetky burzy idu dolu. Je jedno ake mas fundamentalne data, firma moze byt ziskova, akcie aj tak padaju.

 

Cize.... pokial do toho chces ist, nech mas dost na zaciatok a zmieris sa s tym, ze o to mozes v tejto situacii velmi lahko prist. Pocitaj s tym, ze potrebujes maklera s dost dobrym vlastnym analytickym systemom, ktory budes moct ty sam vyuzivat. Podla moznosti taky, ktory mas pristupny a funkcny cez smartfon, alebo tablet. Tak isto pocitaj s tym, ze nie su Buffet - nezarobis drzanim titulov, ale ich obracanim, takze budes musiet byt online velku cast dna.

 

A pre skusku - vela ich umoznuje testovacie portfolio. Skus si to na tri mesiace, venuj tomu vsetko pozornost a potom uvidis, ci si neprerobil aj gate. Vzdy lepsie ako mal za pol roka vymazane niekolkorocne uspory. :)

Zverejnené

No, s kapitalom 10000 eur do obchodovanie ani nechod. Akurat tak nejake ETFka, resp. miniloty na forexe. Proste je to nedostatocný kapitál na komodity. V podstate do rizika nad 5% kapitalu je to hazard. A v podstate ak clovek nema vyhodu, edge, nech neobchoduje vobec, je to potom presne ako v kasine, tam tiez mozes hrat iba na stastie.

Zverejnené

Preco myslis? 10k, s vedomim toho, ze o to mozes prist, uz umozni ako tak diverzifikovat a obchodovat. Nie je nijaka pevne stanovena hranica, a ak by sa drzal vramci strednej europy, tak poplatky za transkacie su nizsie. Ano, jasnacka ze pri komoditach by pakoval, ale to je len vec zdraveho rozumu, aby to neprehnal.

 

Momentalne nema vyhodu prakticky nikto - ved vidis, ze aj velke firmy maju zaporne vysledky. Predbehnut trend pre maleho investora nikdy nebolo mozne, moze ho akurat chytit v zaciatku. Preto som pisal ze je potrebny dostatocny kapital, pevne nervy a byt zaveseny online.

Zverejnené

Akurat tak nejake ETFka, resp. miniloty na forexe.

 

Takéto niečo som myslel.
Zverejnené

Predovsetkým zacni skusat, bez edge je to strata casu. A musis mat poriadne zmaknuty money manazment, mozes si kupit odomna software na tuto temu :), kolko a kedy riskovat viac a kedy menej. Ale zabudni, že na intradenných obchodoch zarobis na nejakej technickej analyze, v podstate je to kasino, moze ist hore, dole, chvilku hore potom dole, chvilku dole a potom hore, vela mozes stratit na nizkych stop lossoch.

 

No a potom psychologický aspekt, ludia maju tendenciu vyberat mensie zisky a vacsie straty, obchoduju zivelne, podliehaju panike, takze sebaovladanie je nutnost. Ale ani to ti nebude stacit pokial nemas v trhu vyhodu. A mas? uz tu bolo kopu gerojov co si mysleli ze ju maju a nemali.

 

staci ti mala vyhoda a ta sa da pretavit ne velky balik prave s tým ako vies riadit velkost investicie.

  • Pred 3 mesiacmi...
Zverejnené

Keď som sa zaujímal o túto tému, tak práve vtedy som pokukoval po stránke plus500.sk a dnes čítam od NBS varovanie, že podnikajú v rozpore so zákonom. No ešteže som sa tam neregistroval!!!

  • Pred 1 mesiacom...
Zverejnené

su aj ine stranky ako plus500.sk , napr. markets.com... maju to tam pohode ci uz webtrader alebo meta trader 4 (bezplatny)

a maju aj dobru podporu... mne volal chlapík od nich asi 3dni po registracii, a venoval sa mi ochotne cca pol hodinku.

Aj ked som uz podobne platformy ovladal, tvaril som sa ako novacik nech mi povysvetluje. takze som spokojny, poradil mi aj zdroj informacii aby som mal lespi prehlad co sa kedy deje, ake spravy sa ocakavaju a tak.... s informaciami sa hned lepsie otvaraju pozicie =D

maju aj fb fan page ale vola sa inak, tam ked budes chciet sa regnut na markets.com tak ti daju aj bonusovy kod a budes mat vyssi bonus z vkladu.

  • Pred 3 mesiacmi...
Zverejnené

v obchodovaní sa síce prd vyznám, netuším, s akými komoditami sa kedy a pre koho oplatí obchodovať, ale princípy tradingu ako takého (matematické a grafické vyjadrenie) mi nie sú celkom neznáme: poučenie môžete načerpať napr. na stránke www.financnik.cz, kde sú vysvetlené princípy obchodovania, a existujú aj nejaké softvéry na to. Asi pred 3 mesiacmi som natrafila na free softvér na trading, ale keďže sa tým už nezapodievam, odvtedy som tam nepáchla a tudíž v prípade záujmu skúšajte. Mimochodom, program na také čosi nie je až také ťažké zostrojiť, určite sa medzi vami nájdu šikovní programátori, a princípy sú práve na tej horeuvedenej stránke, tak hor sa do toho....

(aj na tej stránke odporúčajú skúseného brookera)

Zverejnené

vilma, ty sa nezdáš ... padla mi sánka ... zarobíš prvý milión na burze, daj vedieť, dovtedy sľubujem preštudujem stránku ! :klobuk:

Zverejnené

no jo, to mi kedysi povedal aj triedny po maturitách, keď som si vytiahla nejaké vyvrelé horniny a chudák porád ozelenel, ked mi tam doniesli krabicu so šutrami a že určuj! ...ale to netušil, že šutre som kedyxsi ešte ako decko nielen zbierala, ale som si ich aj poznala a ktoré som nepoznala, mi pomohli určiť v prírodovednom múzeu...skoro mu oko vypadlo.

:)

 

ale na tej stránke, čo píšem v predošlom príspevku, je to naozaj dobre vysvetlené a kto je aspoň trochu kamarát s matematikou, tak to určite pochopí. Výhodou je aj čeština, a tiež vysvetlenie aj anglických pojmov, lebo ak je pre niekoho niečo nové, ťažko tomu porozumie v cudzej reči, keď tomu nerozumie ani v tej svojej...

 

A teda asi nezarobím nič... :ooops: nemám ani na ten základný kapitál. Ale stránku si môžeš kuknúť aj tak...? :rolleyes: Možno sa to práve tebe podarí. :w00t:

Zverejnené

Kapital nie je az taky neprekonatelny problem... hlavne je chcet a mat trpezlivost.

Zverejnené

Ale keď nemáš kapitál, tak potom trpezlivosť ti je na dve veci.

Zverejnené

potom sa pochváľte, čo ste zarobili. A ked budete robiť ten program, nezabudnite do neho zahrnúť hedžovanie (je to správny výraz pre ochranu pred veľkou stratou za cenu menšej straty?)!

Zverejnené

mam pocit ze momentalne by ti bolo lepsie investovat do kvalitnych pokrovych hracov, diverzifikovat a mas vacsiu istotu zisku ako v "kasine" na burze :)

Zverejnené

Ale kasino na burze je vynosnejsie pre vyvolených. Staci mat informacie z kuchyne, alebo obchodovat ako goldman sachs s Fedom a mas prijem. A najlepsie sa obchoduje tak, že si naberies peniaze pozicias na urok a ked nahodou vznikne bublina, tak ta zachrani stat. Nie je to skvelý obchod? Tak to sa udialo na wall street. A deje sa to stale. A diat sa bude

Zverejnené

ešte som zabudla na jednu dôležitú vec: ak si chcete zostrojiť taký program, potrebujete nejaké historické dáta, čím viac, tým lepšie. A k tým sa už zadarmo nedá dostať, pokiaľ viem. na stránku sa dá dostať, ale historické dáta sa neotvoria.

Zverejnené

Aké historické dáta? Vývoj hlavných indexov od založenia sa dá nájsť na veľa stránkach, väčšinou bez problémov.

  • Pred 2 rokmi...
Zverejnené

Ahoj. Poznáte niekto Dukas? Copy. Chcem si niekde založiť demo účet. (A neviem kde). Iba tak na občasné hrajkanie. Po koĺkých mesiacoch mi ho zrušia? (Real by bola samovražda. ) Budú mi simulovať aj spready margin a leverage?

Dajú sa niekde na Slovensku kúpiť ETF? Chcem to na sporenie alebo dochodok.

Zverejnené

ty kokso, klingoncina fakt existuje :D rozumiem z toho akurat slovo "dochodok"  :D

Zverejnené

D'Ady, ďakujem ...

že v tom nie som sama :)

začala som sa obávať, že mi odchádza aj tá trocha rozumu, intuitívne viem, pretože to je v tejto téme, čo naša Klingonka chce vedieť, ale to je tak všetko ... :)

 

Klingonka, skladám klobúk, obdivujem ľudí, ktorí sa v tomto obchodovaní vyznajú. vážne ... od toho keby záležalo, či budem mať na chleba, už dávno som od hladu pod drnom  :innocent:

  • Pred 3 mesiacmi...
Zverejnené

Ďakujem, už mám ten demo účet, neviem síce dokedy ale celkom to ide - neprišla som o celý vklad. :).

Zatiaľ dávam malé pozície. Mám aj ziskové. Najviac som tam našla 70pips .

Cez noc to nenechávam. Bojím sa gapov.

  • Pridať bod 1

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov