Skočiť na obsah

Hellé

Odporúčané príspevky

vyzerá to tak, že dáma vie, čo robí... takto a podobne sa spravidla stravovala rodina mojej tety...

cez týždeň sa varilo, boli tam tri deti, potom aj vnúčatá, a schádzala sa tam rada rodina, najvzácnejšie boli soboty - všeličo, čo zostalo, sa naservírovalo, upravilo, každý si dal čo chcel a boli to spravidla najcenenejšie obedy týždňa :)

 

ako pozerám na tú dámu a na fotky z knihy, toto je niečo podobné, aj zbytky sa dajú naservírovať a upraviť a doupraviť chutne,

o čom ovšem veľká väčšina variliek a bydleniek v živote nepočula... a začínajú sa do príšerností na tanieroch montovať aj páni, to je občas podívaná...

 

konkrétne táto... najprv mi padol do očí ten tanier plný červíkov... chyba lávky, všetko je ináč, pri tejto nechutnosti boli zapojené zbytky vymetené z komory, ale zdravý rozum, cit pre proporcie, dobrý vkus a kúsok invencie ... tam neboli :(

 

post-3-0-91546900-1544022304.jpg    post-3-0-53883700-1544022303.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

mne trochu ublížilo toto - pán, ktorý hádže na príslušnú fb skupinku varilkov a variliek svoje kuchynské kreácie... :)

rybičky v tomate by som si vedela v prípade hladomoru predstaviť, ale slané šproty prisolené na makarónoch soľou a vegetou a tekutým maggi a tak... hm :hmmm:

 

post-3-0-91172700-1547833237.jpg    post-3-0-14918800-1547833238.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=849704805383317&set=pcb.2706228149601473&type=3&theater&ifg=1

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ideme degustovať z toho, čo sa nazbieralo za necelý mesiac... pozor, držte si nosy, ústa žalúdky, prípadne priznajte, ako vám chutí ... pohľad do tanierov :)

 

takže tu máme:

1. klobásky s gumovými medvedíkmi - toto nechápem, takto je to za surového stavu. to sa hodí na paanvičku, uvarí,

    vyvarí v kapuste? čo tam tí     medvedíci pri tepelnom spracovaní spravia?!

2. saláma surimi: teda saláma z na seba namačkaných umelých krabích tyčiniek... 

    tam, kde o tom písali, dotyčný pán napísa, že má pár kolegov, ktorí na to chodia do bufetu a chutí im to. nech im padne na úžitkok.

3. pánske rýchlojedlo tvaroh s práškovou hrachovou polievkou

    zjesť sa dá kdečo, keď je človek hladný...

4. povianočné zužitkovanie posledných dvoch kíl zemiakového šalátu - na silvestra sa vytiahli všetky zbytky,

    pozostatky mäsa, suchej salámy, makrely v oleji, zemiakový šalát, mrkva z polievky, pozostatky syra...

 

post-3-0-08815800-1548351033.jpg    post-3-0-65393600-1548351033.jpg

post-3-0-30581000-1548351033.jpg    post-3-0-48191800-1548351033.jpg

 

FB, Gastropeklo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

už týždeň búri vody hovädzie mäso... a znovu poľský bitúnok... :doh:

 

pred pár dňami vedeli veterinári o 300 kiloch mäsa z chorých kráv, ktoré prišli na Slovensko, na dnes je to 600 na Slovensku, zatiaľ 300 v Česku,

a zrejme to ešte neskončilo.
 

Všetky spomínané jedálne mäso už spracovali – uvarili z neho guláš, sviečkovú, hovädzie varené s omáčkou či iné pokrmy, ktoré už deti zjedli. ÚVZ vyčíslil, že sa do týchto jedální dostalo asi 520 kilogramov mäsa.

ÚVZ tvrdí, že nemá hlásené žiadne zdravotné problémy po konzumácii týchto jedál.

https://dennikn.sk/1368982/masa-z-polskeho-bitunku-k-nam-prislo-viac-300-kil-nasli-v-cesku/?ref=tit

ešteže tak. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je v pohode ... ako prevencia pred možnými chorobami z poľskej hovädziny sa odporúča zajedať ju poľskou kuracinou - antibiotiká v nej vraj spoľahlivo zničia všetky baktérie v hovädzom mäse :D

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a už zasa.... neskončilo jedno, je tu druhé. čo tí Poliaci robia?

kamoška včera hovorila, že kupovala kuracie stehná grilované, veľké ako od koňa, a chuť to malo hodne čudnú... podozrievame úbohé poľské kurence...

 

a znovu je to hovädzina:  V Česku našli poľské mäso nakazené salmonelou - časť sa dostala aj na Slovensko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nóó je tam toho. Čože tam nejaká salmonela.  Šak hovädzie aj tak uvaríme a je po salmonele.  "Kuščok väčši pozor"  treba dať v kuchyni pri príprave.  Koľko sme už salmonely pojedli.  :zubiska:  :zubiska:. 

 

Predajú nám tu všetko.  Ono sa tu občas  niečo vypichne, ale potom to pekne jeme ďalej. Doma sa aspoň snažím dávať pozor na to čo si kúpim do chladničky, no to čo ti dajú v nejakej jedálni na tanier, alebo v reštike na to nemáme vplyv už vôbec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo čaje

https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/smrdia-pesticidmi-v-teste-cajov-vybuchla-tretina-vyrobkov.html

 

 

V bylinkových čajoch si lúhujeme aj pestrý koktejl pesticídov a zvyškov nevytriedených jedovatých rastlín. Kontaminovanú zmes objavil český test až v tretine skúmaných výrobkov. Výnimkou nie sú ani čaje určené pre malé deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj čaje tu už pred časom boli, tu už bolo kdečo :)

zrejme nám zostáva dúfať, že sme z tých poľských potravín už tak ... preočkovaní, že vydržíme už kdečo... može prísť aj kolera :hmmm:

 

 

jedna polievočka, kedysi v chudobnejších rodinách varili chlebovú polievku, potom sa to postupne zmenilo, teraz sa chlebová polievka varí na x spôsobov, aj v okolitých krajinách dokonca aj v Nemecku... a nevyzerajú zle https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=chlebov%C3%A1+polievka

 

až je z toho recept aj takýto, no :anjelik:

 

post-3-0-14944800-1550859191.jpg

fb gastropeklo, mimibazar

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

a zasa poľské mäso... po koľkáty krát už? :(
 

 

Reťazec Lidl stiahol zo všetkých predajní na Slovensku tatársky biftek od dodávateľa Biernacki z Poľska s dátumom spotreby 3. apríla 2019, v ktorom laboratórne testy potvrdili baktériu E. coli, potvrdil to hovorca Lidla Tomáš Bezák. Zákazníci, ktorí si výrobok kúpili a majú ho doma, ho môžu doniesť do predajne aj bez bločku, Lidl im vráti peniaze.

 

https://dennikn.sk/minuta/1426592/?ref=mpm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, zdá sa, že poliakom nemáme príliš čo vyčítať

 

Až do januára tohto roka vykupoval slovenský bitúnok Joko-JP Šaštín-Stráže choré zvieratá, hoci to nie je legálne. Majiteľ bitúnka Hospodárskym novinám potvrdil, že väčšina produkcie bitúnka mieri i v súčasnosti do Českej republiky
Podľa denníka iDnes na to upozornilo slovenských novinárov niekoľko zdrojov, medzi nimi i konkurenčné legálne slovenské bitúnky. Ich predstavitelia uviedli, že bitúnok Joko – JP Šaštín-Stráže bol až do januára ochotný kúpiť aj choré kravy alebo kravy liečené antibiotikami.

 

Problém však bol v samotnom mäse, ktoré podľa Majera prejavovalo znaky závadnosti a isté patologické zmeny. K tým môže podľa neho dôjsť u zvierat, ktoré sú pred porážkou zranené alebo trpia infekčnou chorobou. Redaktori slovenských Hospodárskych novín získali vyjadrenie radu ľudí z oblasti chovu hospodárskych zvierat. Tí sa zhodli, že na Slovensku dochádza k podobným praktikám ako na problematických bitúnkoch v Poľsku, kde sa zabíjali choré kravy.

https://www.topky.sk/cl/11/1783085/Skandal-na-pokracovanie--Slovensky-bitunok-posielal-maso-z-chorych-krav-do-Ceska

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm...možno ma tiež r´tu zaradíte medzi gastrobarbarov, ale ked mi ostane veľa zeleniny z polievky (kuracej či hovädzej), čo pri Flinstonovych požiadavkách na množstvo, lebo čo keby niekto prišiel, nie je problém, zeleninu roztlačím, pridám soľ, roztlačený cesnak, trochu korenia, majoránku (ak sa mi chce), vajce, strúhanku, a narobím fašírky, ktoré potom šmarím do horúceho oleja na panvicu. My to máme radi. Robíme si k tomu zemiaky, a pridávame kyslú smotanu, niekedy tatarskú. A vôbec to nie je zlé. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

náhodou, Vilmuš, mne sa to celkom pozdáva... zostalo veľa zeleniny, tak zeleninové fašírky...

nedávaš do toho trojkombináciu variliek "kečup, eidam 30, vegetu"... tak to nemôže byť gastropeklo :)

 

to máme tu:

zdravá krásna tortička pre dcérku :)

 

post-3-0-66823900-1554741969.jpg

gastropeklo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to je tak správne... nikto nevie, čo stváraš v kuchyni, to je grastrobarbar len tak na desatinku... :innocent:

som presvedčená, že občas každý vyjedá zbytky a kombinuje - do rozumnej miery - čo sa nájde :)

 

90 % z toho, čo hádžu na FB a čakajú pochvalu, alebo fotia v obedároch či reštikách, je gastrobarbarstvo.

je to definícia?

 

predložila by som takúto "zdravú roplizlú čokohnusotortu" svojmu decku? nie. moja prvá torta pre moje decko síce nebola kruhová, ale vypadala a chutila ako torta.
poskladala som ju z piškótového cesta, bola štvorcová, pochodová, domáci krém, lentilky, sviečky... tuším dve.

 

ale takúto rozliatu príšernosť by som nepredložila ani mačke, odkráčala by so  zdvihnutým chvostom... nie ako zdravú tortu decku :(

 

tak čo kto je teda gatrobarbar? :) podľa iných definícií :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co na to bryndzove halusky? ved tie vyzeraju ako uz raz pouzite? ako to vidis u nich?

takuto “tortu” by som ja osobne kludne zjedol aj syn by sa pridal. ale chapem ze esteticky sa nehodi ju zvecnit:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do takýchto debát sa vždy pripletú nejako bryndzové halušky... len preto, že je to osobité jedlo a keď je naservírované pekne, nevyzerá vôbec ako vyblité... a že cudzinci na to pozerajú podozrievavo? :)

 

tí pozerajú divne aj na sviečkovú s knedlami... nedávno som videla zopár videí, kde predkladali krásne naservírované klasické české jedlá kdejakým cudzincom... polovička z nich, keď videla na tanieri sviečkovú, mala snahu nejesť to, lebo je to divné, prečo je namočený ten sladký chlieb v omáčke... jeden austrálčan, ktorý bol najfajnovejší: ovoňal, pozrel, prepáčte, ale toto ja jesť nebudem... jeden príklad za všetky.

Číňanka si k tomu vyprosila paličky a to bol pohľad... ktorási ... Indka, neviem už...  porozdeľovala na tanieri ingrediencie do troch území, aby boli čisté a vynadala kuchárom, že ich premiešali...

naj gólovejší bol aj tak Austrálčan, ktorý si k vanilkovým rožtekom vypýtal pohár mlieka a namáčal ich do mlieka... a pri každom jedle povedal, že toto nie, takéto by v Austrálii nejedol, česi nevedia variť  : )

/bolo to točené kdesi na Srí Lanke či kde, v originál českej reštaurácii, ľudia kdejakých národností a rás/

 

to by sa dalo povedať o pizze oveľa viac, alebo o kdejakých umazaných špagetách, všetko vyzerá ako raz použité : )
tu predsa nejde o tradičné jedlá, všade sú nejaké, ale o neskutočné patvary jedál a ešte fotených... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, to video o cudzincoch a sviečkovej som videla. No, nevedia, čo je dobré.

Si mi pripomenula jedno video, ako bádali cudzinci nad piktogramom nepublikovateľného výrazu. Tiež som sa na tom dobre nasmiala.

K tej tortičke od mamynki. Hmm, to musí byť sladké jak ric. Pani potom nedala aj koment, aký úspech s tým mala u detí? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov