Skočiť na obsah

Hellé

Odporúčané príspevky

náhodou včera som mala baklažán, tak som ho mierne vykuchala, posypala vegetou a sušeným cesnakom (nechcelo sa mi strúhať čerstvý), do tých vyhĺbenín som šupla koleska klobásy, kolieska rajčín, na to nivu a ta to kyslú smotanu. I šupla som to na olej na panvicu, prihodila krumplíky aj so šupkou umyté a nakrájané na kolieska trochu posolené, osmahla a podliala i zakryla deklom s ventilom. Sama som bola zvedavá, čo z toho vylezie, dnes som si to vzala na obed do roboty. A čuduj sa svete, celkom som si pochutnala. Len ma mrzelo, že som tam zabudla dať sušené slivky. A dúfam, že aj Flinstone. Lenže došla som domov z roboty a čo nevidím, ten už balil fidlátka, no, zasa šúľance. Povedala som mu, že by ich mal robiť aspoň 3x do týždňa a pokaždé odniesť mladým. Ale to už je iná téma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď zato som mu to povedala, aby mu dcéra, kvôli ktorej to robí, povedala, že sa toho už prejedla a že nech jej už nenosí. Šúľance s makom mám rada, ale zas nie furt. mak milujem. A odporučila som mu, aby ich robil tam, pre koho ich robí. :)

predtým mal zasa mániu, že furt robil perkelt. Nič proti perkeltu, ale furt k tomu museli byť halušky, ako keby nestačili cestoviny, ktorých máme plnú špajzu. A potom sme sa 3 dni tlačili haluškami...ja viem, že to myslí dobre, ale prečo tak často a tak veľa???

najlepšie bolo, ked mal gulášovú mániu...mal by sa preorientovať zasa na guláš.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

blafov a gastrobarbarských jedál je na mraky ... a stále nové, nekončiaci rad.

 

 aj reflex.cz vyhlásil "súťaž" o najväčší blaf na tanieri, ktorý čitatelia dostali ako požívateľné jedlo za drahé peniaze v reštauráciách a jedálňach ...

 

cca 140 odfotených jedál ... ale upozorňujem, niektoré sú skutočne len pre silné žalúdky.

 ... takže profesionálni gastrobarbari to robia takto:

 

Galerie blafů

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden podivuhodný recept ... gastrobarbarská dobrotka, ktorá je poskladaná zjavne z kdečoho, čo bolo doma ... ale prečo? prečo všetko?!

 

zaujímavé je, že obrázok je stiahnutý z netu, ale patrí k úplne inému receptu - vlastne už od pohľadu to nie je to, čo je popísané v recepte -

ten obrázok je vegánske jedlo - je to pôvodne krémová hustá polievka menom Yellow Split z hrachu, kelu a sladkých zemiakov ...

 

post-3-0-52984300-1461598352.jpg

 

v podaní inovatívneho maglajzu vzniklo z toho toto - čo je pozoruhodné, vo vymenovaní ingrediencií tam polovica použitých ingrediencií nie je ... tie nasledujú až v samotnom recepte, asi aby to na prvý pohľad zrejme neodstrašilo ...

 

ale potom je to vážne kombinácia kombinácií ...

 

 

post-3-0-71098500-1461598355.jpg

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=129566

 

 

veľmi mi to pripomína prípravu "žrádla" do válova pre prasiatka ... takto sa povarilo dokopy kdečo, čo vystalo z kuchyne, ale nebol to až taký maglajz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po dvoch receptoch táto osoba prestala s pridávaním svojich roztodivností ... bola totiž samotnými užívateľkami MMB tak zkritizovaná, že či už to bolo mienené vážne, alebo si niekto robil vtipy, prestal s tým ... ale nemyslím, že to boli vtipy.

podobné veci sa tam z času na čas objavujú, hlavne odkedy české mamynky viaria podľa Ládi Hrušky a majstra menom Babica, ktorí zbohatli na tom, že ukazovali, ako variť zo šlichty blafy a ešte pri tom vzdychať, aké je to skvelé.

 

pri týchto receptoch nie sú fotky, ale vlastne so všetkým, čo tam je / obaľovaná paštéta, vyprážané hranolky ... som sa stretla už aj inde, takže je reálne, že je to vskutku myslené reálne:

 

1.

**Super mňamka** - pikantní mini Big burger
PRO INSPIRACI

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

sezamová bulka, paštika (plátek), gothaj (50g), plátkový tavený sýr, hranolky, cibule, rajče, kyselá okurka, ledový salát, vejce, mouka, strouhanka, kečup, tatarka, sojovka, chilli omáčka

POSTUP PŘÍPRAVY

Paštiku a gothaj obalíme v trojobalu a osmažíme, totéž uděláme s hranolkama - a tady pozor, hranolky už musí být hotové( trouba nebo friťák) je to opravdu výborný . Bulku rozřízneme a lehce osmahneme vnitřní strany, přidáme kečup a tatarku a sojovku( pár kapek) , smaženou paštiku, plátek sýru, plátek bulky(na zbůsob big macu), gothaj a další plátek sýru, cibuly, rajče, okurka a nakonec zakápneme chilli omáčkou. Jako přílohu podáme vynikající obalované hranolky a zeleninovou přílohu dle chutí.
Když neviíte co uvařit, tímhle překvapíte a zabodujete!!

 

2.

Falešný zajíc na černo - obr mňamka

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

4 kuřecí horní stehna (špalíčky), 10 dkg slaniny (nebo junior, godhaj, prostě co je k dispozici), 200 ml povidla (nebo jiná marmeláda), strouhaný perník, perníkové koření, kečup, sojovka, vegeta, worchester, tymián, sůl, pepř, olej. sušené švestky, kolečko citronu a brusinky na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

maso okořeníme a ovegetujeme. zprudka osmahneme na oleji s uzeninou a tymiánem, podlijeme a 20 minut dusíme. přidáme ostatní ingredience a vytvoříme hustou tmavou omáčku. dochutíme solí a pepřem. podáváme s kroketama nebo houskovým knedlíkem

teď začíná sezóna zvěřiny, ale manžův známý myslivec nedávno umřel a zvěřina je drahá. tak jsem vymyslela tohle a taky si moc pochutnal.

http://www.mimibazar.cz/recepty.php?user=397675

 

och.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale no, toto vsetko je prudko jedle, inovativne a nekonvecne... nevies uz, co hlasal Petr Novotny ? "Nebojte se experimentovat!"

 

a vobec - vyborne tipy pre slameneho vdovca, ci osameleho muza (zeny na to maju primalo kucharskej fantazie)

akurat som sa zakuckal, ked som si precital nazov "Falešný zajíc" - mozes raz hadat, co mi napadlo ako prve :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj Novotný občas varil podivnosti, a áno, rozhodne hodne experimentoval ... trochu by ma zaujímalo, čím všetkým inšpiroval, čo všetko sa podľa jeho experimentovania dodnes varí a koľko sa toho vyskúšalo :)

a viem, že chlapi sa neboja experimentovať, smelo používajú korenia a nerobí im problém nasypať trochu toho, trochu hentoho ... ale na druhej strane taký slamený vdovec má možnosť nakuknúť do kychyne a niečomu sa priučiť, dokonca aj mládenci ... toto oceňujem na mojom synovi - je to dupľa: nebojí sa experimentovať, na jednej strane, na druhej sa nevyhýba kuchyni ani pri pečení ani pri varení, takže vyslovené blafy á la Hruška vyrábať nikdy nebude, toho sa nebojím ... také paštéty vyprážané v trojobale ... :)

 

tak a je tu jeden recept ... a tu ma vskutku zaujíma, nakoľko je to stále prijateľný experiment pre slamených vdovcov ... a mňamka pre deti ... :)

 

a vážne a zodpovedne priznávam dobrovoľne, mne by toto nenapadlo nikdy - neviem, ako by som vyriešila prázdnu chladničku, ale táto dáma sa vážne nebála experimentovať - rohlíkové polievky poznali aj babky, v prípade potreby, ale to boli polievky s krutónmi, opečenými kockami z rohlíkov, bylinkami, pridávali zeleninu ... staré rohlíky a staré žemle sa ľahšie a chutnejšie spotrebujú v polievke s rohlíkovými alebo žemľovými guľami, ale k tomu treba aj vajíčko : ) ... ten tavený syr je tam trochu zúfalý ... : )

 

 

post-3-0-91450000-1461953195.jpg

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=91420

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ešte jeden s vyprážanou paštétou ... úplne čerstvý : )

 

Smažený sýr s paštikou

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

4 plátky sýra,150g játrové paštiky,trochu sladké papriky,na obalení hladká mouka,vejce,strouhanka,olej na smažení

POSTUP PŘÍPRAVY

Plátky sýra potřeme paštikou ,překrojíme a přitiskneme k sobě.Potom plátky posypeme jemně paprikou a obalíme v trojbalu( mouka,vejce,strouhanka). Ve vyšší vrstvě oleje, sýr rychle usmažíme do růžova.Podáváme s americkým bramborem nebo vařeným,se zeleninou a tatarkou.Je to chutná změna.

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=161013

 

kde na tie trojobalované vyprážané paštéty došli? kdesi museli, toto sa šíri ako požiar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... tak ešte jeden hochgastronomický recept, na spravenie chute takto pred obedom :)

 

 

post-3-0-93586200-1462267080.jpg

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=105144

 

na foto nie je vidieť, čo je vo vnútri tej zmesi na tanieri, pozrite si ho v odkaze, keď máte náladu. ja si myslím .... že ale sú rybacie polievky a rybacie jedlá, ktoré bez problémov zvládneme aj v našich končinách, ktoré nespôsobia nevoľnosť už pri čítaní receptu ... :hmmm: :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu to smerovalo   ;)   nikto nie je až tak odolný, ako sa na prvý pohľad zdá ... ale nie nie ... :)

 

...  toto je skutočne podpodlahové dno gastropeklíčka, aj čítať je to hrozné  :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď to uvarí a odobrí, prosím daj nám vedieť ... toto nedali ani bydlenky, okrem tej jedinej, autorky :)

 

-------

 

a znovu zapekané a pečené paštétky, to je najnovší bydlenkovský mor  :(

neviem, či to len vyzerá strašne, alebo je fotka zlá, ale už aj popis toho, čo tam z toho pri pečení vytieklo, je vskutku gustiózny ...

 

post-3-0-07395600-1462280978.jpg

 

post-3-0-64208900-1462280976.jpg

 

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=157019

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno keby to, čo pani Dáša K. nazvala drůbeží závitek se syrovou nádivkou  uložila na tanier, pridala zemiaky a oblohu, skrátka, keby jedlu dala aj štábnu kultúru, lebo "jesť musí aj oko", možno by to vyzeralo aj ako celkom jedlé; takto to žiaľ vyzerá ako niečo pripravené na vyhodenie pred umytím plechu. :ermm:

Navyše, stačilo si k tomu "pohľadu" prečítať čo to všetko obsahuje ... a aj chuť na jedlo prešla.

 

Trošku som si pani Dášu prelustrovala ... keby takéto kuchárske "úspechy" zverejňovali čerstvo vydaté mladučké dámy, dalo by sa to ešte s prižmúrením všetkých očí tolerovať, ale pani Dáša K. je pani v rokoch, chváli sa fotkami svojim vnúčencami, záhradkou, svojimi "výročnými" tortičkami, takže od nej sa očakávajú predsa len podstatne šikovnejšie ruky.

 

Kto vie čo všetko už pani Dáša tomu svojmu predložila na stôl, či je pán nenáročný stravník, pretože vyzerá dobre živený, možno je pre "dědu" dôležitejšia kvantita ako kvalita, ale možno je už tak otrlý, že rezignoval a bez reptania skonzumuje všetko "co máma" navarí.

Či to čo pani Dáša predviedla mohlo byť chutné, to si ani nedovolím ohodnotiť, akurát, že to vyzerá "biedne". ;)

 

Ale tak či tak ... rybičková sardinková polievka je aj tak víťaz; :ociska:

raz darmo ... www.zlatyceskyrucicky :smile2:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tie mňamky ešte zapijeme, nie? :)

 

medzitým ovšem autorka stiahla svoj recepis, takže link nemám, ale recept na "bladymery" je mocinky dobrá kečupová paráda sama osebe, tak ideme na to:

 

 

post-3-0-81016400-1462442889.jpg

zdroj: mimibazar.cz

 

na zdravie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto vyzerá hrozne ... presne také príšerné klkovité útvary, aké vonkocom nemusím, robí sa mi z nich zle, takže špeciálne pre mňa je to mimoriadne gastropeklo :shifty:

 

... komu toto napadlo :doh:

 

 

---

ako večeru k mozgu by sme mohli dať ďalšiu smaženú paštétu - odkazy na tieto paštétové recepty pomaly a iste po čase miznú, ani bydlenky nemajú priveľké pochopenie pre vyprážané paštičky ... recept bol pôvodne na mimibazar.cz :)

 

post-3-0-02309700-1462801783.jpg

 

brú chuť :)

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem, preco vymyslaju s pastikou take strasne komplikovane recepty...

 

staci uvarit (sackovu!) RYZU a zamiesat do nej pastetu (velku!) PALI. Pre zvyraznenie chuti pridat CIBULU nakrajanu na (hrube!) kocky, na zjemnenie naopak primiesat kocku SYROKREMU ;)

 

dobru chut, je to fakt mňamka... lacna a rychla :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady, natrafila som na zlatý důůůl - rozhodne niečo pre Adyho, partu trampov a údolí užovek pri ohníčku ... už tam vidím ten potenciál, akoby táborníci našli :)

 

sledujte túto stránku:  pribúdajú tam pomaly superlacné superrýchle super "za prdlačku" recepty so supermírou ... tedy s Mírou ... :)

 

odporúčam tatarák z akéhkokoľvek salámu, klasickú pizzu zo zbytkov v kuchyni, a české lacné fondue, tohto chlapa budú zbožňovať všetci

... teda pri tom fondue som už aj ja slintala - ale som pred večerou :)

 

( čo zatiaľ oceňujem /okrem tej pizze/, uvidíme, ako ten humor povedie ďalej - ako sledujem, sú to vlastne profesionálne spracované bydlenkovské sporovlivé recepty, kus humoru, ok, a hlavne skutočne nie každý má precpanú peňaženku, a radšej toto než bydlenkovské blafy ... tá pizza sa premlela už na sto spôsobov oveľa nechutnejšie na príslušných weboch ... Míra predvádza, že to ide aj bez svätej trojice: Vegety, Kečupu a Eidamu

rozhodne je menej blivajsový ako povestný Láďa Hruška )

 

... a recepty by ľavou zadnou zvládol aj Tomáš, lacno, rýchlo, a bez predražených kebabov ... dajte mu niekto vedieť, nech len nešpekuľuje furt, ale aj praktizuje :agree:

 

Vaříme s Mírou

 

 

edit.

tak som dostala na xate :) áno, jasné, je to gastropeklíčko. kontrapunkt k luxusu na talíři, a preto je to v tejto téme  ... :) :

myslím, že keď ľudia vážne varili podľa Hruškových a Babicových nehorázností, čo je čistokrvný hnoj, podľa tohto budú variť mnohé bydlenky a mnohé zadlžené maminy z emimina, to je viac než isté :) Míra je zatiaľ proti tým dvom manna nebeská :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak poďme na tú skutočnú falošnú pizzu :)

 

s touto vecou mám vlastne len jeden veľký problém - ten samotný názov pizza, a ešte 4 poschodová a nasiaknutá vajíčkom, to je úplne z cesty, "zapečené pečivo či rožky so syrom" či len "zapečené rožky" či čo ja viem ... by úplne stačilo : )

kečup samozrejme musí byť. keď už Pizza, tak aj Kečup.

celé to utopiť vo vajíčkach je už  nadpráca - a dokonca v komentároch pridávajú dámy aj lečo :) pizza ako vyšitá :)

 

mimochodom, samotné zapečené čosi nie je zlé jedlo ... kedysi sme to raz robili u mamy, keď sme došli domov uzimení zo záhrady, a chcelo to teplé jedlo - koliesko salámy a plátok syra na prepolený rohlík natretý trochou masla, zapečený na pár minút v trúbe s čajom napravili chuť do života. ale nazvať štyri poschodia rožkov namočených do vajíčka s kečupom  pizzou je prinajmenšom trochu srandovné.

 

 

post-3-0-19762400-1463150377.jpg

zdroj tentokrát mimibazar, ale slovenský http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22234

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedno zvláštne varenie ...

 

pre ten výsledok, čo je na tanieri, tak veľmi komplikovaný a pracný recept aj s tými gramážami a so všetkými ingredienciami a vkladaním jedla na panvicu a na tanier a späť na panvicu a na tanier a na panvicu a zasa a dokola ... :hmmm:

 

post-3-0-56450300-1463427456.jpg

 

zdroj: MMB, už tam ale link nie je, druhotný zdroj aj s pôvodným capslockom z receptu: okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov