Skočiť na obsah

Hellé

Odporúčané príspevky

hej, dobrá kŕmna kukurica je na nezaplatenie... :D

ešte sa vrátim k tomu Taliansku - ak niekto berie so sebou sáčkové polievky, aby ušetril a mohol chodiť po múzeách, to by som brala... ale ak niekto ide k moru a potom v kempingu tri krát denne vyvára z polotovarov, ktoré si predtým 2 týždne doma chystal (ako to vyplynulo z diskusie), to by mňa veru nebavilo...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

normalne tam chlastali vino k obedu o kofole nechyrujuc...

A ake vino este k tomu..ani poriadny chvost tomu ti Taliani nevedia dat. V Rime sme kupili nejaky vyplach zo suda, 2l za par euri, nech aspon trochu domoviny mame, a ono nist... Ani chvost, ani ranny hlavy bol... sa im mozem na to...

A ta ich gelatina, ci ako nadavaju zrmzline... to je tiez dobry kentus, clovek aby to lyzickou vyjedal jak je to huste...a na tych kuskoch ovocia aby si zuby dokalicil...

 

No a na kazdom rohu maju potrafenu studnicku s cistou vodou..ale poriadny vycap s riedenou desiatkou nikde..a o sirupe ani nechyrovat... jak ti ludia socialne ziju?

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uff, este ze som v tom Taliánsku nikdy nebol, a ani nepojdem...

zlate rumunske hory -  v hociktorom dome ti urobia placinte na slano alebo aj na sladko, na salaši za bagatel kupis syr a mlieko, co viac treba k zivotu ? no, este snad miestne pivo Ursus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

odkaz na miesto, kde sa toto nachádza, sa mi stratil - ale bol to mnohohviezdičkový hotel v Prahe, kde ako predjedlo dostanete na tanier tri fazuľky a štyri hrášky okolo pokvapkané presne tromi kvapkami špeciálne na toto pripravenej ružovo-cyklámenovej zálievky ...

proste ten typ hochgastronómie.

polievky pán kuchár polievkový robí tiež, samozrejme, a podávajú ich v špeciálne pre tento hotel vytvorených dizajnérskych kúskoch ...

post-3-0-54672000-1380795820.jpg

fotil to hosť reštaurácie pri obede ... a v približne priblíženej  skutočnej veľkosti :

post-3-0-24544700-1380795881.jpg

gastrobarbarstvo nie je len kečup na pizze ...

 

voda po umývaní riadu a splašky, alebo čosi, čo už niekto raz použil ... nie je každý geniálny dizajnérsko-manažérsky nápad geniálny ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nevedel som, ze takto krasne cynicky sa da napisat -o marcipane :)

 

 Na oslave narodenín, kde nechýba torta tohto druhu, zvyčajne vzniká najprv asi 30 samostatných fotiek torty, potom ďalších 30 fotiek torty s oslávencom, torty a ďalších členov rodiny, torty so psom zavŕšené kompozíciou torta a tácka chlebíčkov. Po fotke torty č. 257 zisťujete, že torta ani nie je jedlá, a má len estetickú funkciu. Omyl, to nie je pravda. Po fotke č. 324 sa torta nakrája, dá na tanieriky a môže sa jesť. Odhalí sa korpus a záhadná plnka, plnená môže byť prakticky čímkoľvek. Väčšinou je to aj tak rovnaký hnus ako vždy: trocha džemu, veľa margarínu a umelých prísad. Tvorivejšie „advanced level“ domáce cukrárky pridajú občas k vrstve džemu ešte aj nakrájaný banán, ktorý zmierni pocit, že prežúvate drevotriesku s kakaovým margarínom. O požívaní farebnej hmoty, ktorou je torta poliata, nemôže byť ani reči. Buď vám z nej bude zle, alebo vám z nej bude zle. Stačí si predstaviť trávenie toho množstva potravinárskeho farbiva, „fejkového“ sladkého marcipánu spoločne s drevotrieskou, s margarínom a džemom. Len na vlastné riziko.

http://www.dailymale.sk/health-sports/Marcipanova-apokalypsa

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

mimibazar dokáže vždy pozdvihnúť úroveň stravovania, tento recept je zvlášť eklhaft ... len nechápem, prečo to nerobí mamina pre manžu v rúre, a ani by to nebolo eklhaft  :neviem:

 

RYBA (losos, kapr, pstruh...) dušená v myčce
[8.2.2014]

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Rybí maso, sůl, kmín, máslo, popř. čerstvá petrželka, alobal na dvojité zabalení a MYČKA

POSTUP PŘÍPRAVY

Velice chutná příprava rybího masa. Do alobalu vložíte kousky ryby - alobal musí být tak velký, aby šel přehnout přes celou rybu a po stranách ještě zůstalo cca 5-6 cm na utěsnění. K rybě do alobalu dám sůl, kmín (popř jiné koření dle momentální chuti) a kousek másla. Alobal s rybou přehnu jako list papíru s rybou uprostřed a po stranách na dvakrát / třikrát zahnu a dobře přitlačím. Pak vezmu ještě jeden kousek alobalu a znovu zabalenou rybu zabalím a kraje dobře utěsním. Dvojitý obal slouží k tomu, aby se dovnitř neodstala ani kapka vody.

Vložíme do myčky se špinavým nádobím a myčku zapneme na minimálně 55 stupňů (asi hodinový program). Když myčka domyje nádobí je ryba hotová. Jen vyjmeme z alobalu a podáváme. Nemusíte mít obavy - do dvojitého obalu nepronikne voda s práškem takže ryba je krásně dušená. Bez másla je to i velmi dietní.

Zkoušeli jsme i jiné druhy masa - kuřecí je ok a funguje to stejně (dali jsme ten nejvyšší stupeň) - vepřové a hovězí spíš nedoporučuji.

 

zdroj :okoun.cz, google ho nájde a vyhodí ako recept na MMB, ale už nie je na MMB dostupný

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nie Vilmuš, nie nie, to je čistokrvný mimibazar :agree:

 

ďalší gustiózny receptík na rýchlu večeru od bydlenky z mimibazaru pre manžu, párečky, ktoré majú nádchu ... či čo to majú ... kruci. z tohto mi je akosi nevoľno :(

 

post-3-0-49750000-1396553351.jpg

 

ale šlohla nápad, lebo je toho plný cudzojazyčný mimibazar ... napr. http://pilotodeborralho.blogspot.sk/2012/01/contemporizando-o-velho-macarrao-com.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

videla som kyticu z miniatúrnych klobások, vyzeralo to na prvý pohľad ako z rákosia, a bolo to fakt veľmi estetické, škoda, že nemám z toho fotku. Takú klobáskovú kytičku dostal Flinstonov bratranec od kohosi k okrúhlym narodeninám.

Som sa musela aj zasmiať, tie špagety napichané do kabanosa či čoho to, sú vtipné, najmä pri predstave reakcie mojej širšej famílie po predložení takého chodu na nejakej rodinnej sešlosti. Mohol by tam byť aj dajaký žltkastý rôsol, stačil by aj kúsok huspeniny. :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

nedávno som robila špenát. kto nerád zelené jedlo a špenát, tento odstavec vynechajte :)
dva sáčky mrazeného špenátu, náhodou zostali v mrazáku - každý od iného výrobcu.

vždy som sa nesmierne čudovala, prečo v nemocnici a v závodnej jedálni a školskej jedálni varia špenát do hneda, keď je pôvodne zelený ... :hmmm:

 

tak tu bol obsah jedného sáčku krásne zelený, a obsah druhého sáčku krásne hnedý, už predpripravený zjavne na hnedý špenátový prívarok ...

 

takto akosi vyzerá aj táto mňamka z nevyčerpateľného mimibazaru - pôvodné suroviny sú samá zelenina ...

každé má svoju farbu, chuť, vôňu, ... prečo je výsledok teda nedefinovateľný hnedý blivajs ?! 

 

post-3-0-98207100-1399477590.jpg

receptík  http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=2729

aj s prísadami : 1 PORCE--1 stření cibule,zelenina=třeba mražená směs s kukuřicí a hráškem,nebo čínská směs,nebo jenom papriky,syrová mrkev...,koření na čínu,sojová omáčka,čínské nudle,olej.

 

aha. celé to pekne farebné relatívne zdravé jedlo utopili v sójovej omáčke ...

:niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

s týmto restaurantom som na pochybách :)

nepatrí medzi barbarské v istom zmysle, možno ale v inom áno - skúsme to rozhodnúť :)

 

V Dallase sa pred pár rokmi otvorila reštaurácia, ktorá je vyslovene zameraná na nezdravé jedlá, menom The Heart Attack Grill ( grill srdcovej príhody ... alebo infarktu )

všetko tu pripomína nemocnicu a prvú pomoc pre žrútov nezdravých jedál, od povinnej nemocničnej košieľky pre hostí, po krásne sestričky a lekára, ktorý občas popočúva srdiečka stravníkom
najväčší kus objednateľného nezdravého jedla je  " štvoritý bypass burger " - to sú 4 mäsové pagáče, celá hlavička cibule, jedna paradjka, 16 kúskov slaniny a dokopy 8000 kalórií ...

najťažší hostia dostávajú odmeny, kto je nad 160 kilov, dostáva ako bonus zadarmo štvoritý bypass burger ...

reštaurácia má nebývalý úspech :)

post-3-0-32070900-1403716825.jpg   post-3-0-20935400-1403716827.jpg

post-3-0-95340200-1403716829.jpg   post-3-0-67692400-1403716831.jpg

http://www.erdekesvilag.hu/heart-attack-grill-a-legegeszsegtelenebb-etterem/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

placičkujeme zo zbytkov:

 

pred časom som nestiahla fotku, ale boli to placičky zo starého chleba - namiesto zemiakov vo vode namočený vyžmýchaný chlieb, spojený jedným vajíčkom, dochutený akýmsi korením ...

 

tentokrát sú to placičky zo zbytku špagiet:

 

post-3-0-92663500-1405094646.jpg

zdroj: MMB

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že celá hromada kdejakých párkov u nás nikdy v živote neuzrela mäso, je dávno známa vec ...

teraz tu máme budúce vládou schválené vyrábanie špekáčikov bez mäsa ...
 

Andrejovi Babišovi vychádza Smer v ústrety aj povolením vyrábať špekáčiky bez mäsa.

 Už o pol roka sa vám môže stať, že si kúpite špekáčiky, ktoré nebudú obsahovať mäso, ale len separát.

 

Teda zvyšky z kurčiat, kráv či prasiat, ktoré sa po oddelení kvalitného mäsa pretlačia cez mriežku zhruba s milimetrovými dierkami.

Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek zo Smeru totiž plánuje uvoľniť pravidlá predaja mäsových výrobkov.

Kým dnes musia byť v špekáčiku aspoň dve pätiny bravčového alebo hovädzieho mäsa, po novom bude stačiť, keď tam bude len lacný hydinový separát.

Takýto špekáčik má dostať v obchode prívlastok „hydinový“.

 

Proti Jahnátkovmu návrhu sa ohradila Potravinárska komora Slovenska (PKS).

„Umožňuje zavádzať spotrebiteľov,“ vraví riaditeľka PKS Jarmila Halgašová. Pod podobným menom sa totiž budú predávať výrobky, ktorých kvalita je neporovnateľná.

...
 
obávam sa, že nakoniec mäsko bude ťahať za kratší koniec ...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ani moje mačky tie párky nechcú...nanajvýš s nimi hrajú hokej po izbe, ale že by ich zožrali, to nie. tak asi tam naozaj toho mäsa bude poriedko.

A tiež ktovie čo za humbug nám sem bude chodiť z Ukrajiny. Neviem, prečo sme my takí idioti, pomaly sa necháme aj otráviť, len aby sme boli "pekní" pred Bruselom a amíkmi. ešte aj z Černobylu by kupovali a dovážali, len aby sa zapáčili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a legendárne rohlíky v trojobale, ako ideálne jedlo pre detičky, poznáte ? :)

na MMB je recept už roky, a je tam stále, takže :

 

post-3-0-33632300-1407953277.jpg
 

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

8 ks rohlíky \r\n200 g měkký salám \r\n150 g tvrdý sýr \r\n1 ks vejce \r\nsůl, pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

Rohlíky rozpůlíme, střed vydlabeme. Salám a tvrdý sýr najmno nastrouháme a smícháme s vejcem. Do připravéné hmoty můžeme přidat i najemno nakrájené středy rohlíků.\r\nTouto hmotou naplníme rohlíky a obalíme v trojobalu a smažíme na oleji.

 

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=79949

 

dobrú chuť :cem: / irónia :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak na takéto piplačky som zhnilá. A ešte aj to vyprážať...e-e.

 

Ale robievala som kedysi plnený sendvič, odrezala som okraje, vydlabala som ho, tú striedku poriadne premiešala s rôznymi prísadami (maslo, varené vajíčko, nakrájaná šunka alebo parizér, mletá červená paprika, nadrobno nakrájaná kyslá uhorka a pod. - fantázii sa medze nekladú) a napchala to nazad do toho sendviča, šupla do chladničky a potom po vybratí sa to už len nakrájalo. Celkom pekne to ukázalo a aj na chuť to bolo fajn.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm, než vyprážaný rohlík, to už radšej klasika vyprážaný syr...

inak, tu o pár príspevkov vyššie sa píše o hnedom špenáte - keď sme boli minulý mesiac v Pešti, v jednej reštike som si dala ravioli plnené syrom v špenátovej omáčke, posypané mladým špenátom a praženými mandľami, a ten špenát bol krásne zelenučký (a celé to bolo veľmi chutné)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pirohy plnené gumenými medveďmi ...  nuž.
 

Uděláme těsto na pirohy a necháme si 20-30 min odpočinout a plníme! Manžílek měl dneska zase žravou a vymyslel tuto variantu s gum.medvídky ale mužu říct super!!!!!!!!!!!!!!!
Medvídci se rozpustí a fakt paráda!!!
Po vhození do vody odlepím od dna a až vyplave nechám 2-3min povařit\.

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=111732

 

je tam aj fotka, nemám chuť ju sem dávať ... no tak dobre, ale len prípravu - ale varovala som vás:

 

post-3-0-22458300-1409305953.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na FB existuje vraj tajná skupina "Co budete dnes vařit".

tajná, prijímajú nových členov len na doporučenie už existujúcich členov, ktorí vás tam musia pridať, ináč na fb ten klub ani len nenájdete ... (info od informátora z okoun.cz)

 

a tu jeden z hochgastronómie /mimochodom, tento recept vraj dokonale sprdli aj členovia klubu, a autorka to veľmi ťažko niesla - tak poďme na to/ :
 

Salat s cinsky polevky pro meho milacka
Mamin recept,moje dilo
Je to mnamka doporucuju

takže kupte si například 3 stejny čínsky polívky nejlepe bud 3 hovězí nebo 3 kuřecí nebo 3 vepřoví ale vždy ty 3 musí byt stejny... a pak 1x krevetova nebo muže bt i jina přichut podle toho jak nakombunujete
tento salalt je udelat z techto ingrediencí
3x vepřová činska polevka
1x zeleninova čínská polévka
5x uvařený vejce
1/2sklenice helmans majonezy
1/2papriky-barva jaka koliv muže tam být i více zeleniny
rjčata cherry
salatová okurka
vše nakrájet na kostičky,nudle zalejte vroucí vodou a pak scedte
hodte do misky prihodte nakrajene ingredience plus ty prichute s cinskych polivek i ty oleje co tam jsou a promíchat
 

zdroj : tajný spolok na FB, okoun.cz ... a ešte obrázok toho báječného šalátu :

 

post-3-0-73381700-1409854370.jpg

miláčkové, dobrou chuť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tento recept som odfotila komplet, tak ako je na stránke ... náhodou raz zmizne, a potom mi nikto neuverí, to neriskujem :)

názov jedla : Vepřové se smetanovo česnekovou omáčkou a těstovinama trochu jinak :D  ... voilá :

 

post-3-0-13837000-1414444840.jpg

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=19061

 

farby v kuchyni sú veľmi dôležité, vieme, dámy a páni ? :doh:

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov