Skočiť na obsah

Hellé

Odporúčané príspevky

No dobre, vratme sa k teme :D

 

Mna ide rozhodit, ked niekto natrie na chleba s maslom horcicu, miesa si na langosoch tatarku s kecupom atd. Jednotlive ingrediencie mam rad, samostatne.

 

A roztrhnut od zlosti ma ide v pripade, ked niekto vari slaninu v hrnci. Tu by bola na mieste namietka, ze co ma potom, ale su ludia ktori to varia na izbe kde mam osobne veci, postel ..a to je uz osobna zalezitost.

 

Mali sme kolegu Fera, ktory mal vo zvyku /co znamena kazdy den/ kupovat si v tescu najlacnejsie mozne maso /to znamena kuracie chrbty/. Fero prisiel vecer s nakupom na izbu, chrbty v sacku polozil na parapet a nechal ich tam. Okno bolo otocene na zapad, to znamena, ze dalsi den priblizne od 13:00 na nich svietilo augustove slnko. Na barak sme chodili o siedmej vecer, stale sme sa "predbiehali" kto pojde prvy a so zapchatym nosom odozenie muchy a vyvetra. A to nebolo vsetko. Fero vybral zo skrine hrniec a kuracie chrbty, ktore uz same chodili po parapete hodil tam, zalial vodou, nakrajal porik, cibulku a mrkvicku a neviem co este a isiel s tym na chodbu, kde bola kuchynka a dalsich, asi12 izieb. A dalsia hodina sa rovnala chemicko - biologickemu utoku vazeni!

 

A od teraz to budem brat vazne aj ja :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale neviem z akeho titulu tu pritomni obhajcovia "poukazovania na nedostatky", ci samotni "poukazovaci" maju pravo urcovat co je barbarstvo a co nie

 

Z titulu takeho, že existuju akesi gastronomicke pravidla a tie nie su len tak nahodou. Je to to iste ako s umenim (pre niekoho umenie, pre ineho gyč), obliekanim atd. Vždy a vo všetkom je nejaka hranica čo je vkusne a čo už nie. Prečo asi existuje gastronomicke vzdelanie, umelecke, modne navrharstvo...? Len tak z pasie asi nie. Samozrejme, to že niekto dane hranice prekračuje je jeho pravo, ale v takom pripade musi s kritikou počitať.

 

A len tak v ramci temy, som absolvent hotelovky, takže o prešľapoch v gastronomii a stolovani by som vedel rozpravať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak. a vážne pome na to :)

 

cukrovať pretlak moc nie, to nie ... jedine v hotovej polievke rajčinovej a omáčke na plnenú papriku, trochu sladidla na vyváženie chutí ...,

to radšej pre naše menej sladké rajčiny na nie naše pôvodné jedlá / teda italiano a tak / pol na pol pretlak a kečup. : )

 

ináč som sa zabavila na aljakovi, striktne pretlak, ale do kečupu karí ... to sú dve tak úplne rozdielne chute a kuchyne :)

 

a nutella na chlieb , aj sama osebe je akosi hm ... no na sladký rohlík v pohode, ale na chlieb ... : (

 

a nedávno som videla v tv jedného zo superkuchárov, čo chodia po svete a varia pre kdekoho, ako kŕmil decká v naškrobených školských uniformách z vybranej nóbl školy kdesi v Nairobi chlebíkmi vo vajíčku - ale nie obyčajnými ... spojil dva krajce tekutou čokoládou, poriadne ich natrel, potom to vymáchal vo vajíčku, opiekol ... :D

 

keď som tu videla prvýkrát, ako v lángošovskej búde na lángos na požiadanie kohosi natierajú smotanu, pozerala som ako puk ... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... spojil dva krajce tekutou čokoládou, poriadne ich natrel, potom to vymáchal vo vajíčku, opiekol ... :D

Toto je ok. Čokolada je vynikajuca surovina do jedal. Ale nebavime sa o nejakej Milke či našej Na varenie, ale nejakej kvalitnej (90%+ kakaa).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"a nutella na chlieb, aj sama o sebe je akosi hm ... no na sladký rohlík v pohode, ale na chlieb ... : (" ??? ako, co je na tom zle? chlieb je neutralna potravina, je sa so salamom rovnako ako s medom alebo dzemom, tak preco nie s nutelou? BTW, milujem slany rozok s cokoladou! :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"a nutella na chlieb, aj sama o sebe je akosi hm ... no na sladký rohlík v pohode, ale na chlieb ... : (" ??? ako, co je na tom zle? chlieb je neutralna potravina, je sa so salamom rovnako ako s medom alebo dzemom, tak preco nie s nutelou? BTW, milujem slany rozok s cokoladou! :-)

 

to je to, o čom sa tu bavíme

Slovač považuje nutellu za maškrtu sladkosť a nie riadnu súčasť sladkých raňajok

 

"západ" ju má ako alternatívu k arašídovému maslu a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolegyňa spomínala, že tam, odkiaľ pochádza jedávajú doma údenú šunku s vianočkou.

Netuším ako toto môže ísť "dohromady", ale asi ... zvyk je zvyk.

Tiež si nespomínam, že by bola hovorila aj o nejakých prílohách k tomu,

... ale možno pre niekoho toto až takou veľkou neznámou nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolegyňa spomínala, že tam, odkiaľ pochádza jedávajú doma údenú šunku s vianočkou.

 

áno to je ono. milujem toto spojenie a ešte na vianočku maslo pod tú šunku. šunka musí byť udená. pražská varená k tomu nepasuje
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vino s kolou je super, pokial to je nejaky vyplach zo suda... Ale normalne, kvalitne, vino riedit kolou je zlocin.. Ak ti vino nechuti, tak ho nepi...

 

jj

víno s kolou jedine ak sa plánuješ na***

 

 

 

biele víno pijem normálne, no do červeného si tu kolu dávam, a chlapci nie preto že sa chcem naje... alebo žeby mi nechutilo... ale takto mi to chutí viacej :D ... to ako keby ti ja poviem ak ti nechutia hranolky, hot dog samotné ... nejedz ich šak je to barbarstvo ... atď :D ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kolko ludi, tolko chuti... mne do stravovania nikto nezasahuje, takze co kto zje, mi je jedno... jedno mi nie je, co zjem ja, preto nekupujem lacne shity a jedlo s hrozostrasnym zlozenim.. v podstate o desnych kombinaciach, viem iba z pocutia a televizora, lebo v mojom okoli nikto nekombinuje take veci, z ktorych mne, alebo inym stoja chlpy...

 

za gastrobarbarov povazujem urcite cechov, co su ti schopni zjest, to je des... hlavne, ze to stoji 5,50...

 

lampa o jedle - celkom poucne :D - http://www.tyzden.sk...pa-o-jedle.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

...gastrozlocin...

Ja dokážem pokombinovať rôznu divočinu, takže vyššie uvedená gastrokriminalita mi nepripadá až tak dramatická.

Potrpím si skôr na teplotu stravy, či nápoja. Rovnako dôležité je aj "z čoho jem".

Čo sa týka tej teploty, nepochopím, ako niekto môže piť studenú kávu. Ani studený čaj mi nechutí, ale vypijem. O teplote jedál sa ani nevyjadrujem ... každé jedlo má "svoju" teplotu.

No a k tomu servírovaniu ... nedávno som kolegovi doniesol na prevádzku obed z jedálne v plastovom obedári. Normálne to z toho obedára vybágroval hliníkovou lyžicou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé:

ty si nejaký "speciališta"

najprv ponožky,teraz strava,a za chvílu sa dozviem, že "najprv dnu a potom von" je zlé a malo by to byť naopak :)

Teraz vážne....

To ,že niekomu niečo chutí tak, a niekomu inak a s inými prílohami ja snáď normálne.

Chcel by som vidieť všetkých kritikov, ale dobre hladných, ako uvažujú nad hodí sa nehodí sa.Na vojenskej prezenčnej službe som ešus umýval horúcim čajom a lyžicu drhol pieskom(do ktorého sa možno pred chvílou vyšťal pes), a tá hrachová kaša, do ktorej sa nedala za studena zabodnúť lyžica bol najlepší pokrm na svete...nie je to o hodí sa-nehodí sa, ale som hladný-nie som hladný zo všetkými dôsledkami. Treba túto problematiku konzultovať z deťmi z Afriky.Tie by zjedli aj tú hliníkovú lyžicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Teraz sa hodne rozšírili (poväčšinou z USA) seriály o prežití ... zo začiatku som to pozeral, bolo to niečo nové. Zameriavajú sa tam hodne na pojedanie rôznych "špekov" - húsenice, mravce, hľuzy.

Dnes mi to už pripadá detinské a vyumelkované. 120 - kilový chlap pojedá mravce, lebo mu to dodá proteíny :tease:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

mno ... myslím, že nás noviny okopčili, minimálne čo sa týka tejto témy, trafili sa, ale povedala by som, že to doviedli ad absurdum ... :)

 

cukrovanie pretlaku je malina, ako zistíte zanedlho, cukor nie je vidieť, a komu chutí, nuž čo už ... :)

tak pome na to, gastrobarbarské ponuky na tanieri, také oficiálne, a je ich vidieť, až moc :

 

foto, pozor na oči a prevrátené chuťové poháriky :

 

Desať jedál, za ktoré by ste sa s kuchárom nemaznali

 

Poznáte to aj vy. Tešíte sa na chutné jedlo a namiesto toho vám čašník prinesie čosi, čo len ťažko definovať. Tzv. "blaf".

 

Český týždenník Reflex vyhlásil na svojej internetovej stránke týždeň boja proti "blafom" v reštauráciach.

Ak ste si doteraz mysleli, že ste dostali zlé jedlo, možno názor zmeníte.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1gd6q7nax

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je tu tema o vareni? Prispel by som. Viem varit a varim skoro kazdu nedelu.Vzdy musim mat knihu.Recepty si nepamatam. Aj po nenormalnej opici a je to super. Aj pocit, ze je klud doma zena s detmi v kostole aj ze si zenu rychlo udobrim.

 

Zena mi kradne pivo a nalieva si tam nejaky sirup. Suhlasim barbarstvo. Dnes vecer som jej to vypil.

A ktym jedlam. Ako robite fasirky? Len v prezloch? Robite chybu. Dajte trojobal budete tam mat aj stavu. Proste uplne ine jedlo. Ked som sa na to tenistov pytal, aj svagra aj zena bola prekvapena. Vsetci len prezle. To je a vzdy bude len suche.

 

Tie kucharky su super vec. Podla nich mozte navarit hocico a ak mate fantaziu, ci viete co mate radi este lepsie.

Obycajna paradajkova polievka. Ked som bol chlapec nikdy sme nemali syr(vpolievke). V knihe je a je to s tym super. A priklad co v knihe nieje a mam rad cesnak tak ho tam dam a je to este lepsie.

 

Robim aj pizze. Ako ketchup mam rad ale ako prilohu(k jedlam,ale k pizzi co som si spravil som ketchupnemal nikdy). Nikdy by som to nedal na korpus. NIekedy som daval to paradajkove pyrre,ale v poslednom case len pretlak(cukor som nikdy neskusal, namiesto cukru cibula,ananas). Samozrejme ak to nieje z ananasom aj cesnak. Este to korenie co ma nenapadne nazov, niekedy aj bazalku(ked nemame to korenie co sa tam normalne dava).

 

Inak moja zena vari velmi dobre. Aj ked mi je niekedy luto nejake jedlo odmietnem. Ale to sa uz po rokoch zivota spolu nestava. Ale rodicia,hlavne otec vie navarit niektore jedla velmi dobre. Fazulova polievka. Mal by som za nim skocit nech ma to nauci,ukaze.

 

!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked uz je rec o pive... Ja by som uz aj samotne pitie piva nazval barbarstvom. To co sa dnes predava nema s pivom nic spolocne. (cest par malo drahym vynimkam). Uz je to len voda s bublinkami a sladovo-chmelovym sirupom. A o tych umelych flasiach radsej pomlcim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ktym jedlam. Ako robite fasirky? Len v prezloch? Robite chybu. Dajte trojobal budete tam mat aj stavu. Proste uplne ine jedlo. Ked som sa na to tenistov pytal, aj svagra aj zena bola prekvapena. Vsetci len prezle.

Tie kucharky su super vec. Podla nich mozte navarit hocico a ak mate fantaziu,

 

Tú prvú myšlienku som asi nepochopil :wacko: ... to čo? S tými Tvojimi fašírkami hrajú stolný tenis, či štandard?

A v tej druhej idei sa tiež strácam :wacko: - ak máš fantáziu, nepotrebuješ kuchárku? Ta ne ?!?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov