Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

http://www.ta3.com/clanok/1077643/slovensko-a-zahranicie-skolstvo-pohladom-podnikatela.html

 

Od dvadsiatejpiatej minuty je tam prasa Sotak.

 

My sme tu pre nich len otroci.

odkedy su Černák a Šajgal odstavení, tak Soták je na Horehroní pánboh.

Vsetci otroci poslusne ohnu chrbty, lebo by prisli o chlebodarcu.

Preco v okoli nestrajkovali dedinske skoly ? Lebo vyhlasil, ze sa vsetky skoly v obciach zrusia a on zabezpeci, ze deti bude zvazat skolsky autobus do jednej spadovej.

Aky dobrucky ujo...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom pripade je akykolvek komentar zbytocny.

 

Hej?.......a preco by mal byt pre mna zaujimavy strajk ucitelov, v ktorom sa domahaju zvysenia platov?....nevidim v ich konani pre mna nic, co by som nevidel napr.pri strajku krajcirov v nejakej textilke. 

 

 

Tak, mna trapi kolko ucitel zaraba, pretoze ak zaraba malo tak to znamena, ze povacsinou ostanu ucit ludia co by sa nikde inde neuplatnili, alebo ludia co maju par rokov do dochodku a uz to len musia nejako dokopat. Vacsinu schopnych ludi schmatne sukromny sektor. Na tych par samaritanov, co tam ostanu z presvedcenia a z lasky k uceniu a maju normalny prijem zabezpeceny partnerom, tak na tych sa skutocne spoliehat nemozno.

 

Rovnako sestricky, ja chcem aby schopne sestry ostali tu, a neutiekli do Rakuska, alebo Ceska, ci dalej na zapad.

 

Pozri, ak sa prida na socialynch davkach obyvatelom osad, tak myslis, ze sa budu lepsie starat o svoje deti?....mam na mysli ich obliekanie, pravidelnu navstevu skoly, hygienicke navyky a pod.

 

A co sa tyka tej kvality-nekvality ucitelov, pretoze co lepsie odide do lepsie plateneho sukr.sektoru, tak si myslim, ze to tak bude vzdy a mozes ucitelom (a nielen im) zvysovat plat o kolko % chces, tak vzdy ta niekto preplati, ak sa rozhodne ziskat kvalitu. Stat bude v tomto vzdy tahat za kratsi koniec. To by mal stat stat riesit nejakou (ako sa tomu v minulosti vravelo) "definitivou". 

 

Ale ze v skolstve treba spravit totalnu reformu, je iste, a za to som samozrejme. 

 

Sestricky ale treba poslat tam, kam chceli odist...teda do toho Rakuska, Nemecka.......urcite si tam pridu na svoje. Ja osobne menim objekt v ktorom sa, ako zakaznik, nemozem spolahnut na personal. Taky personal by mal zamastnavatel prepustitt, a nie ze by ho mal este prijat naspet a este mu dat nejake zaruky beztrestnosti. Ked niekto opusti zverenu mu osobu, tak ma to dohru v paragrafovom prostredi. Tu su akoze nejake vynimky?.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krajcir nie je zodpovedny za deti a tym padom za stav spolocnosti.

Pokial ti to je lahostajne, tak sa nemas pravo stazovat uplne nanic. Pretoze to je zaklad kazdej spolocnosti. Vzdelanie a vychova. To ty ale so svojimi dementnymi nazormi tazko mozes pochopit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je zodpovedny za deti, ale je zodpovedny za odvedenu robotu.....zamestnavatel je povinny mu (aj vo vlastnom zaujme) vytvorit podmienky, ale nie je zarukou, ze tou podmienkou je zvysenie platu, pretoze na kvalitnu pracu je dolezitejsi osobny pristup a materialne vybavenie. Ak niekoho nechas robit bez pomocneho vybavenia, tak ta robota tak aj bude odvedena....no tu kvalitu nikdy nezaruci zvysenie platov.......mozno u teba a ti staci na kvalitne odvedenu pracu kladivo a majzel a ty vytvoris aj s touto pomockou nove obchodne cntrum trebars v N Y :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je zodpovedny za odvedenu pracu. A s kym asi tak pracuje ucitel? So slonmi?

 

Im nejde len o ich platy. To by si vedel keby si sa racil nieco aj o tom precitat. Ide im o podmienky v skolstve celkovo. Ako maju ucit ked nemaju pomocky, ked sa v skole kazdu chvilu neuci lebo tam po dazdi zateka, ze tam deti sedia v bundach aby nepomrzli atd? To je ako podla teba v poriadku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ma teda spolocne podmienka na zvysenie platov s technickou urovnou?.......ak su take zle pracovne podmienky (akoze aj su), tak tieto nedostatky sa daju prekryt zvysenim platov? Jedine ze by chceli zvysenie za stazenu pracu....v tom pripade by som to podporil. Teraz je to iba kamuflovanie, teda pri ziadosti o zlepsenie podmienok na pracu, sa da aj vsuvka na pridanie na mzde, alebo inak.....k poziadavke na pridanie na mzde, sa da vsuvka aj na vylepsenie pracovnych podmienok. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Madarsku strajkuju ucitelia, ale s tym rozdielom, ze ziadaju zlepsenie podmienok v skolstve, no platove poziadavky nemaju....tu je vidiet vyssia moralna hodnota ucitelov v Madarsku, oproti tej nasej SloPenskej "nenazranosti" ucitelskeho samozvaneho cechu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

panel mojho bytu je inteligentnejsi a intelegitnesie sa vyjadruje ako Sotak. Je to STBak - ja som ho nelustroval nestojimi za to. Komuista.

 

Ja ho uz nikdy nespomeniem. nech je v pokoji a neotravuje.

 

Obvinovat nejaku ucitelku za smrt syna? Co to je zac? TO je Sotak. Iste si zobral zivot kvoli ucitelke a nie kvoli tomu hovadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektorí rodičia neposlali svoje deti do školy. Z celkového počtu 1 091 žiakov, ktorí mali mať vyučovanie, do školy neprišlo 802 z nich.

K rodičom detí Spojenej školy na Novohradskej v Bratislave sa pridali aj rodičia detí z gymnázia Grösslingová, kde z 580 žiakov v piatok do školy neprišlo 450.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/8140449/v-bratislavskej-skole-opat-ziaci-chybali-rodicia-strajkuju-s-ucitelmi.html#ixzz40eOxhx8U

 

Slusne cisla - to by sa u nas nedalo. Ci velmi tazko ci nedalo. lebo hocico - ale nemame take moznosti ako v BA. priklad univerzity co sa k nim pripojili a pod. Ale palec hore.

 

Naviac ludi strajkujucich - si filozofickej, prirodovedeckej a mat - fyz fakulty. Je to aj logicke. Ale mne pridu smiesne nazory - debilov - mame vela vysokych skol a vieme ktore mame zrusit.Darmozracov. Ja by som ich tiez zrusil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ma teda spolocne podmienka na zvysenie platov s technickou urovnou?...

 

Ty si fakt taky jednoduchy.... Predsa to nebola nahoda.

Ma to spolocne vsetko. Vyssiu uroven vyucby a skolstva. Ucitel ktory ide poobede do dalsej roboty asi tazko odovzda v skole maximum. To ty ale nemozes pochopit, ty moralna hodnota.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoduchy?......a co je mne takeho jednoducheho?......ze by to, ze kazdy ma zit, a mat naroky na osobnu spotrebu, iba do vysky svojej mzdy resp.finanncnych moznosti? Za to, ze niekto chce mat vyssi standard, tak mam ja mu v tom pomahat? Je to len a len jeho vec, akym sposobom si to bude vyzadovat. Ci som napisal tu niekde, ze som proti tomu aby mali ucitelia vyssie platy? Ja som iba kritizoval, ze svoje osobne platove podmienky zapracovali spolocne do balicka na zvysovanie dotacii do skolstva-vzdelania. A proti tomu nie som....ci ano (ty to vidis niekde)? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Zajtra sa začne vo VW Blava ostrý štrajk..

Ak sa nenechajú ukecať..

http://poleblog.sk/strajk-vo-volkswagene-ocami-jedneho-strajkujuceho/

ŠTRAJK VO VOLKSWAGENE OČAMI JEDNÉHO ŠTRAJKUJÚCEHO

Jediné, čo chceme, je sa aspoň trochu vyrovnať nemeckým platom a podmienkam. U nás máme 12 TT, kde tá najvyššia ma hodnotu niečo okolo 1700€. V Nemecku majú 22 TT a tá najnižšia sa začína na hodnote 2037€.

Ja tiež "pracujem pre VW".. V externej firme, ktorá pracuje pre inú subdodávateľskú firmu.. A s tých bombastických reklám "môj vnuk pracuje pre VW a má bohovský plat.. a je na to hrdý že pracuje pre VW.." mne bolo fakt už na grcanie..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcete vedieť, prečo sa opozícii nedarí vyšachovať Fica?

Lebo sú to trotli, ktorý tak maximálne vedia v "národe" vzbudiť dojem že naň zvysoka kašlú..

A Fiko ich s predstieraním záujmu predbehne..

http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1874725_odstavka-vyroby-pre-strajk-vo-volkswagene-moze-mat-vplyv-na-ekonomiku

Premiér Robert Fico (Smer-SD) považuje požiadavky zamestnancov automobilky za oprávnené. "Môžeme sa na to pozrieť z dvoch pohľadov. Mzdy v tejto firme sú pomerne vysoké, ak to porovnáme so slovenským priemerom. Pre mňa je otázka človeka, ktorý stojí za pásom vo Volkswagene oprávnená. Ak je to firma, ktorá má jednu z najvyšších kvalít a je to firma, ktorá vyrába najluxusnejšie autá, je tam vysoká miera produktivity práce, prečo má mať tento človek v Bratislave možno o polovicu alebo o dve tretiny nižší plat ako ten istý robotník, ktorý robí v Nemecku alebo v nejakej inej firme v západnej Európe a pritom má možno nižšiu produktivitu a robí menej luxusné autá," skonštatoval Fico.

Denník N "naj opo zičnejší" a ultra eurohujerský deinformuje

https://dennikn.sk/minuta/799623/

Štrajk v bratislavskom Volkswagene by mal viditeľný vplyv na slovenskú ekonomiku, ak by trval nepretržite 12 dní.

Ani náznak zamyslenia, či ako občania EU máme aj "európske" platy..
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.info.sk/sprava/131067/uhrik-strajk-v-automobilke-volkswagen-slovakia-poskodi-obe-strany/

Uhrík: Štrajk v automobilke Volkswagen Slovakia poškodí obe strany

Navyše, ak Volkswagen Slovakia momentálne zamestnáva 12.300 ľudí a ďalších vyše 50.000 ľudí pracuje v subdodávateľských firmách. Štrajk môže spôsobiť stratu dôvery vedenia spoločnosti, ktorá sa ťažko získavala a teraz o ňu môžeme ľahko prísť.

Tý HAJZEL!!!

Aj ja som jeden s tých 50 000!!!

Príď to povedať k nám do fabriky.. Budem prvý kto začne kričať HOĎTE MU NIEKTO DO HLAVY TEHLU!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ten hňup Danko si dokáže spočítať dva a dva..

"očo viac dostanú od zamestnávateľa.. o to viac ich obtiahneme na daniach.. bude začo vypisovať nové nástenkové tendre.."

http://www.info.sk/sprava/131057/predsednictvo-sns-plne-podporuje-strajk-zamestnancov-v-zavodoch-volkswagenu/

Predsedníctvo SNS plne podporuje štrajk zamestnancov v závodoch Volkswagenu

A opozícia?

Mlčí.. A čučí jak teľa na nové vráta..

Môže si tie transparenty "proti zlodejom", tak akurát "vetknout".. Na to jej budú dobré..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13:31 "Pre mňa bolo zdesenie, že tým, že sa vytvorili dvoje odbory, urobili sa preteky, kto je lepší odborár. Výsledkom je požiadavka, ktorá sa stala predmetom rokovania. Je to iracionálna požiadavka. Niekoľko rokov som bol svedkom rokovaní s odborármi, nebolo to jednoduché, ale dohodli sme sa. Dnes mi to pripadá, že ide o zneužitie situácie, čo sa týka mzdovej oblasti. Myslím si, že tento postup je iracionálny," tvrdí Jozef Uhrík, čestný prezident Zväzu automobilového priemyslu a člen predstavenstva Volkswagen Slovakia.

https://ekonomika.sme.sk/c/20563231/platy-strajk-automobilka-volkswagen-zacal-utorok.html#axzz4kWcV0p7E

A o čom má byť ten "kapitalizmus"?

Podľa mňa o "konkurencii"..

Uhrík.. Ty magor.. BUDUJ KAPITALIZMUS POSILNÍŠ MIER!

:happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  platy su na slovenske pomery nadpriemer,  skus teda normalne vysvetlit co chcu a preco ?  VW uz dva zavody pre strajk zavrel,  beries toto ako moznu hrozbu ci nie ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sem nazrie Tomáš tak hneď sa postaví na obhajobu štrajkujúcich, však to sú jeho ľudia - tzv. pracujúca chudoba. Len Tomáš akosi nepostrehne, že tí ľudia sú diametrálne niekde úplne inde - že nie sú to loseri, ktorí ledva stíhajú normy.

 

Na druhej strane, čo sa týka štrajku, trochu sa im divím. VW dáva na Slovensku nadpriemerné mzdy (áno Tomáš, to dostávajú za prácu, lebo vedia robiť a neflákajú sa ako ty) a v dnešnej dobe, keď sa pomaly ale iste presadzuje automatizácia a v priebehu 2-3 desaťročí väčšinu robotníckych pozícií nahradia roboty, tak pod tlak sa budú dostávať akurát robotníci. Na jednej strane OK, chcú vyššie platy, je to silná firma, vyrábajú tam moderné modely, ale ak by mali platiť rovnako ako Nemcom doma, tak prečo nepresunúť závod domov do Nemecka? Majú tam predsa kopu nových inžinierov zo sýrskych ruín, konžských pralesov a nigerských púští, robota by pre nich bola. A štrajkujúci ešte zabudli na jeden významný fakt, prečo Nemci zarábajú dva krát viac - je to nemecké know-how, nie slovenské.

Alebo do Rumunska pôjdu, tam by Rumunom aj 1000 eur bohato stačilo. Fakt by som sa dobre pobavil, keby sa VW rozhodol zdvihnúť kotvy a ísť preč. Pre slovenskú ekonomiku by to bola citeľná rana a na "sociálneho demokrata" Fica by bol zábavný pohľad.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso Axel

neviem ako vy dvaja, ale ja či už sa mi to páči alebo nie, som momentálne občanom Európskej Únie

peniaze ktoré používam sa volajú Eurá, a v obchode za ne platím Európske ceny

takže.. rád by som za nadštandardnú prácu, ktorú musím pre VW odvádzať, konečne videl aj trochu Európskejšiu mzdu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To aj my všetci :) Ale platiť by sa malo za to čo vieš robiť. Takže ak niečo robíš a si v tom dobrý, tak by si mal zarábať nadpriemerne. Mantaví Tomášovia by naďalej dostávali minimálnu mzdu a ešte aj po papuli k tomu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov