Jump to content

Nórsko - masaker a legislatíva (Breivik)


game

Recommended Posts

Dnes zaplnili médiá udalosti z Oslo.

v Oslo vybuchla bomba, možno jedna za druhou dve.

15:48 Vychádzajú prvé správy o silnom výbuchu v nórskom hlavnom meste Oslo.

 

o niečo neskôr streľba na ostrove Utoya na výročnom stretnutí labouristickej mládeže, kde sa mal na stretnutí zúčastniť premiér Stoltenberg.

muž prezlečený za policajta strieľa do ľudí.

 

Minúta po minúte dnešné udalosti v Oslo a Nórsku.

 

prvé analýzy toho, či a prečo je to predpokladaný teroristický útok - základom je, že Nórsko je momentálne najaktívnejšia krajina Severoatlantickej aliancie :

Keď v roku 2001 spojenci spustili inváziu do Afganistanu, Nóri boli pri tom. Zaradili sa tak medzi „križiakov“, ako západné krajiny označujú džihádisti. Keď sa na jar tohto roku formovala koalícia, ktorá chcel zastaviť vraždenie líbyjských civilistov režimom Muammara Kaddáfího, Nórsko ani pri tom nechýbalo.

Prečo si vybrali práve Nórsko

Link to comment
Share on other sites

Každá krajina, ktorá je aktívna v krajinách musulmanov musí počítať aj s týmto. Zvykne sa tomu hovoriť multikultúrne obohatenie.

Link to comment
Share on other sites

Obavam sa, ze "aktivna" sa moze niekedy interpretovat ako "Nachadzajuca sa na tej istej planete a neuznavajuca Islam"...alebo nepoklonkujuca prave nejakemu svatemu muzovi :)

 

Tazko povedat, kto za to moze, este je priskoro, ale vazne si vyberu uzasne ciele. Holandsko, Dansko, Svajciarsko, Norsko - sami imperialisti, nasilne konvertujuci svet na krestanstvo a utlacajuci zufale mensiny vo svojich krajinach.

Link to comment
Share on other sites

Každá krajina, ktorá je aktívna v krajinách musulmanov musí počítať aj s týmto. Zvykne sa tomu hovoriť multikultúrne obohatenie.

 

Nemyslim si, ze utok je nasledkom multikulturalizmu, ak si to chcel druhou vetou prispevku naznacit. To by neplatilo ani v pripade, ze utocnici pochadzali z moslimskej diaspory v Norsku, alebo dokonca boli domacimi konvertitmi.
Link to comment
Share on other sites

nemá Nórsko problémy aj so svojou odnožou ultrapravicových skupín ?

 

najnovšie minúty po minúte :

22:00 Nórsky minister zahraničných vecí Jonas Gahr Store potvrdil, že strelec z ostrova je beloch. Policajný náčelník Sveinung Sponheim povedal, že strelca pred útokom videli v hlavnom meste.

 

Minister vyhlásil, že aj keby sa mala vláda presťahovať z Osla, "Nórsko sa pre útoky nevzdá svojich základných demokratických princípov."

 

21:50 Podľa New York Times sa k zodpovednosti za útok prihlásili dve teroristické skupiny - "Ansar al-Jihad al-Alami" a "Pomocníci globálneho džihádu".

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5988336/minuta-po-minute-v-norsku-zabijal-vybuch-aj-strelec.html#ixzz1SrsKuN5Y

 

k akémukoľvek výbuchu sa môže prihlásiť kto len chce, dve teroristické skupiny je aj trochu moc na jeden výbuch.

ešte sú tam vehementní odporcovia vstupu do EÚ, aktívna účasť Nórska v aktivitách NATO, vlastné ultrapravicové a fašizujúce skupiny, vyhrážky militantných islamistov, ...

- zatiaľ dosť zmätok.

Link to comment
Share on other sites

akurat na fb profile ct24 citam toto

 

Aktuálně z Norska: Skupina Ansar al-Jihad al-Alami odmítla spojitost s bombovým útokem v Oslu. Dementovala tak původní zprávy. Zadržený střelec je vyslýchán na stanici ve městě Utoya, jedná se o vysokého bělocha. Policejní mluvčí definitivně potvrdil spojitost výbuchu bomby a střelby do lidí. Onen střelec byl spatřen před explozí ve vládní čtvrti.

Je predcasne vyslovovat akykolvek zaver.

 

edit

 

http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article4180925.ece

 

pisu tam, ze policia pracuje s verziou, ze sa jedna o domaceho utocnika, nespokojneho s politickou situaciou

Link to comment
Share on other sites

už sa to objavilo aj v minúte po minúte :

 

23:14 Podľa bezpečnostného experta BBC je čoraz pravdepodobnejšie, že za útokmi stojí domáca skupina. Nasvedčuje tomu výber cieľov - politické budovy a politický tábor. Al-Káida si podľa neho volí skôr masové ciele.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5988336/minuta-po-minute-na-ostrove-zabijal-norsky-obcan.html#ixzz1Ss6Ps26B

 

bolo a je tam priveľa možností, ešte to do rána preosejú.
Link to comment
Share on other sites

Jakub Godzimirski z nórskeho Inštitútu pre medzinárodné záležitosti povedal, že útoky sú s väčšou pravdepodobnosťou dielom pravicových extrémistov.

 

"Ak by chceli útočiť islamisti, mohli by odpáliť bombu v neďalekom nákupnom centre a nie na odľahlom ostrove," povedal.

Niekto sa tu 'mierne' ukecol.

Link to comment
Share on other sites

Samozrejme, že netreba hneď tvrdiť, že za útokom sú nejakí islamisti, ale zase netreba hneď všetko hltať a považovať za správne, čo chŕlia médiá. Práve naopak, za snahou čo najviac eliminovať hystériu z toho, že ide o pokračovanie "džihádu voči Západu", tak sa musí nájsť obeť medzi domácimi. Takéto útoky nebývajú typické pre tých čo sú nespokojní s politickou situáciu a už vôbec nie v takej vyspelej a pokojnej krajine akou je Nórsko. A prečo by preboha mali byť Nóri nespokojní s politickou situáciou? Skôr mám pocit, že úrady sa snažia za každú cenu zatajiť niečo čo by vyvolalo chaos. Ani útoky na WTC a neskôr v Madride sa v prvý deň nepripisovali islamistom, španielska vláda to dokonca tak ostro odmietala, že sami tomu nechceli veriť ako tomu neveria.

 

Skupina Ansar al-Jihad al-Alami odmítla spojitost s bombovým útokem v Oslu.

To isté tvrdil Taliban po útoku na WTC.
Link to comment
Share on other sites

"Podle nových poznatků, které máme nyní, je obětí nejméně 80," řekl na tiskové konferenci policejní šéf Oystein Maeland. "Nemůžeme zaručit, že jejich počet ještě nějak nevzroste," uvedl a dodal, že mnoho lidí má těžká zranění.

 

Tábora se účastnilo bezmála 600 lidí ve věku 14 až 18 let. Původně měl tábor v sobotu navštívit i norský premiér Jen Stoltenberg. Střelba na ostrově následovala krátce poté, co ve vládní čtvrti v Oslu vybuchla pumová nálož. Ta zabila nejméně sedm lidí a nejméně deset dalších zranila.

 

Podle policie oba útoky spolu souvisejí. Zadržela útočníka, který byl identifikován jako dvaatřicetiletý norský občan. Na ostrově střílel oblečen v policejní uniformě. Podle policejního šéfa v Oslu ale nikdy u policie nepracoval.

Zdroj:

Zdroj:

Link to comment
Share on other sites

80 mŕtvych je už fakt masaker! :) Ten musel byť fest nespokojný s politickou situáciou. Máme bohovské šťastie, že útočník nežil u nás, to by tu musel vystrieľať polovicu Slovenska!

 

nemá Nórsko problémy aj so svojou odnožou ultrapravicových skupín ?

 

Neviem, ale takéto akcie nie sú typické pre krajnú pravicu. Je to niečo podobné ako keby počas samitu G8 antiglobalisti všetkým rozdávali kvetiny a spolu spievali.

 

 

Nasvedčuje tomu výber cieľov - politické budovy a politický tábor. Al-Káida si podľa neho volí skôr masové ciele.

Toto je akosi odveci výrok. Čo sú to masové ciele? 80 mŕtvych nie je masový cieľ? Okrem toho teroristi si volia aj politické ciele, viď Pentagon v USA v r. 2001 (lietadlo čo sa zrútilo neďaleko Pittsburghu malo naraziť do Bieleho domu) a samozrejme útoky na veľvyslanectvá v Keni a Tanzánii v r. 1998. Práve tieto dva útoky sa až príliš nápadne podobajú na útok na vládnu budovu v Oslo.
Link to comment
Share on other sites

jedna vec mi nejde do hlavy - ako to mohol casovo stihnut... zabit 84 ludi, zastrelit 84 ludi nie je casovo kratka vec, ako to, ze sa mu vobec podarilo zabit az tolkych... :)

nie je tam nokia nahodou teraz?

Link to comment
Share on other sites

nie je tam nokia nahodou teraz?

 

Narážaš na niečo? :)

 

Je predčasné robiť nejaké závery, všetko sa vyšetruje, ale motív by ma zaujímal.

Link to comment
Share on other sites

Zatčeného muže, jehož norská média a nyní i policie označují jako Anderse Behringa Breivika, prý při vyšetřování spolupracuje. Vyšetřován je údajně na základě protiteroristického zákona. Dle BBC mu podle norského zákona v případě usvědčení hrozí trest 21 let vězení. Není známo, že by se v minulosti zapojoval do aktivit namířeným proti muslimům. Minulé zprávy hovořily o tom, že je protimuslimského smýšlení. Z jeho výroků na internetu se soudí, že je pravicového zaměření.

Zdroj:

Zatiaľ je počet obetí 91, ale žiaľ, ten počet ešte bude asi stúpať.

Čo môže nikoho viesť k takému šialenému činu?!!

A čo je to 21 rokov väzenia za toľko nevinných životov!!!

Link to comment
Share on other sites

Podľa CNN ide vraj o "kresťanského fundamentalistu". Už mi títo fundametnalisti lezú na nervy. Je mi jedno či je to kresťan, moslim alebo žid, pokým sa označí za fundamentalistu, tak je to rovnaký hnoj, ktorý treba vyhádzať vidlami. Náboženstvá sú Zlom tohto sveta.

Link to comment
Share on other sites

Narážaš na niečo? :)

 

nieee... :) skor, ci zije.. aj ked asi na taku seansu, aku mali na tom ostrove by nesiel...
Link to comment
Share on other sites

Norský masový vrah stráví ve vězení nanejvýš 21 let. Křesťanskému fanatikovi, který má podle všeho na svědomí nejméně 84 lidských životů, totiž přísnější trest neumožňují uložit norské zákony. Dnes 32letý Anders Behring Breivik by tak mohl vyjít z vězení v třiapadesáti letech.

 

Muž je přitom obviněn nejen z vražd na mládežnickém táboře vládní strany na norském ostrově Utoya nedaleko Osla. Policie ho spojuje i s pumovým útokem v centru Osla, který se odehrál o několik hodin dříve a při kterém zemřelo sedm lidí. Policisté ale údajně pracují i s vyšetřovací verzí, že za útoky stálo více lidí.

 

V internetových debatách prý Breivik projevoval jasné nacionalistické názory a ostře kritizoval názory o možném soužití lidí z různého kulturního prostředí. Nelíbila se mu imigrační politika a zapojoval se do debat, jejichž účastníci vyjadřovali strach z vlivu islámu.

Účastníci mítinku na ostrově Utoya, které mladý Nor postřílel, patřili k mládežnické větvi vládnoucí Dělnické strany, která je ale v Norsku levicově zaměřená.

Zdroj:

Jeden človek by to asi ťažko zvládol, asi ich muselo byť naozaj viac.

Viac rovnako zmýšľajúcich, viac "rovnako naladených".

Link to comment
Share on other sites

V internetových debatách prý Breivik projevoval jasné nacionalistické názory a ostře kritizoval názory o možném soužití lidí z různého kulturního prostředí. Nelíbila se mu imigrační politika a zapojoval se do debat, jejichž účastníci vyjadřovali strach z vlivu islámu.

Holt, tak s tým "multikultúrnym obohatením" som predsa len mal pravdu. Aj keď to bolo zobraté z opačného konca a jeho čin bol absolútne nezmyselný.
Link to comment
Share on other sites

jedna vec mi nejde do hlavy - ako to mohol casovo stihnut... zabit 84 ludi, zastrelit 84 ludi nie je casovo kratka vec, ako to, ze sa mu vobec podarilo zabit az tolkych... :)

nie je tam nokia nahodou teraz?

 

 

Ak okrem toho pomatenca nebol na ostrove nikto ozbrojeny, je to mozne, strielal ich ako na bitunku.

 

Podľa CNN ide vraj o "kresťanského fundamentalistu". Už mi títo fundametnalisti lezú na nervy. Je mi jedno či je to kresťan, moslim alebo žid, pokým sa označí za fundamentalistu, tak je to rovnaký hnoj, ktorý treba vyhádzať vidlami. Náboženstvá sú Zlom tohto sveta.

 

Nabozenski fundamentalisti su sucastou kazdej spolocnosti, mas ich aj u nas, viac sa prejavuju napr. v Polsku (strana PiS, radio Maryja..), nenasilne.. Na Slovensku zije asi 4000 moslimov a nemyslim, ze tu mame problem. Podobne je to s domacim pravicovym extremizmom, aj ked som zachytil nejake volania po "rieseni," zvacsa je to iba hrdinstvo na internete a gardistickym transvestitom z Pospolitosti staci k orgazmu pochod prava-lava. V Norsku je situacia ina, v 90 rokoch sa tam vypalovali kostoly /satanisti z Inner Circle/, stali sa aj nejake vrazdy a podobne radikalne boli skupiny na druhej strane barikady.

 

Zaujimavy je vyber ciela. V Nemecku nackovia vypalovali ubytovne pristahovalcov, tzn ze nasilie bolo namierene priamo k podstate ich videnia problemu. Este sa nevie, ci bol utok v Norsku koordinovany nejakou skupinou /co nepredpokladam/, alebo dielom samotara, ale postrielat 90 mladych socialistov je nieco ine, ako hodit v navale zlosti zapalnu flasu do tureckej ubytovne.

Link to comment
Share on other sites

v nasich spravach ho oznacili za krestanskeho fundamentalistu a on len mal "web s krestansko-fundamentalistickymi tendenciami." podla dailymail

Link to comment
Share on other sites

Za hrozné, ale nezbytné označil své činy Anders Behring Breivik podezřelý z pátečního pumového atentátu v Oslu a střelby na blízkém ostrově Utöya. Na masakr se připravoval nejpozději od podzimu roku 2009, mimo jiné i v Praze. Vyplývá to z jeho zápisků, v nichž nastínil vizi Evropy bez multikulturalismu a muslimů a popsal přípravy na teroristické akty, jimiž má být těchto cílů dosaženo.

Zdroj:

 

Takýto fanatizmus, to je šialené!

 

na fotke zo vzduchu stoji nad svojimi obetami, zjavne ich nahanal, ked utekali...

 

Možno som príliš útlocitná, alebo niekto povie, že som fajnová, ale takéto obrázky ja naozaj "nemusím". Viem, že bulvár predávajú kauzy, klebety, aféry, tragédie ... a ak sa dá pred tými slovami napísať ešte aj obrovské ... bulvár si mädlí ruky, ale ...

Link to comment
Share on other sites

nebol nacista, ani neonacista.

 

nazorovo patril ku konzervativnej pravici, ktora vola po navrate tradicnych europskych hodnot. Oznacuju sa za krestanov, priatelov Izraela a obdivovatelov Reagana, Thatcherky a dalsich konzervativnych politikov. A na druhej strane, pochopitelne, teda nenavidia laviciarov, liberalov, moslimov, EU, atd., ktorych vsetkych obvinuju z kulturneho, spolocenskeho a moralneho upadku Europy.

 

Sudiac podla templarskeho kriza na jeho manifeste:

 

post-2334-0-89135400-1311529524_thumb.jpg

 

je zrejme, ze patril k hnutiu, ci prudu konzervativnych krestanov, ktori sami seba povazuju za novodobych Bozich bojovnikov, kriziakov, rytierov a bojovnikov proti islamu> "Knights Templar Europe". Viac tu.

 

Mimochodom, na 21. 12. 2012 volaju na celoeuropsku kriziacku vypravu "mieru". Staci do google ci youtube zadat "crusade 2012" pre viac info. Na Youtube sa taktiez da najst viacero videi s kriziackou tematikou alebo idealizovanych europskych kralov bojujucich proti islamu.

 

Toto video vzniklo kratko po utoku, nazorne zobrazuje ideologiu, v ktoru Breivik veril (mozno coskoro bude aj tato kopia nepristupna do 18 rokov, podobne ako je uz original uzivatela "PublicIntelligence"). Ako vsak kazda ideologia, ktora v mene cohokolvek zabija vlastnych obcanov, len preto, ze patria k inemu politickemu taboru, aj tato nedemokraticka a totalitna.

 

Nakoniec je mozne, ze v buducnosti sa v Europe naozaj schyluje k obcianskej vojne, kde v mestach proti sebe budu bojovat moslimovia a "kriziaci", pricom obetami budu nielen ludia odlisneho svetonazoru, ale aj nahodni civilisti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy