Jump to content

Ako je to v 3D


Chcem to v 3D

Ak máte 3D televízor ste s ním spokojný?  

 1. 1. Ste spokojný s 3D televízorom?

  • Áno
   0
  • Kúsok
   0
  • Nie
   0


Recommended Posts

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na 5 veci ohľadom 3D televízorov.

1. 3D televízory sú také, že sa na nich prehráva aj napr. jojka, markíza, stv1 atď v 3D, alebo len na 3D určené kanály a filmy?

2. Je možné prehrávať v 3D filmy z normálneho DVD prehrávača a Blue-ray, alebo len v Blue-ray 3D?

3. Je možné prehrávať hocijaký film? Myslím, že keď mám blue-ray 3D a dám do toho hocijaký film blue-ray (napr. 2012) tak to bude prehrávať v 3D aj keď film je na obyčajné blue-ray?

4. Ktorý 3D televízor by ste mi odporúčali (min. 82 cm uhlopriečka a za najnižšiu cenu)

5. Mám ešte počkať s kúpov 3D televízora, a keď hej tak asi koľko? Myslím či ešte vie v 3D technika postúpiť o 1-2 kroky dopredu.

 

Keď mi viete odpovedať a poradiť, tak veľmi pekne ďakujem je to pre mňa veľmi dôležité. Viem, chcem toho kúsok veľa ale veľmi by mi pomohla pomoc od človeka ktorý sa naozaj vyzná.

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 3
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Chcem to v 3D

  2

 • doll

  1

 • Ryan Giggs

  1

Top Posters In This Topic

z akeho dovodu chces 3D TV? po dvoch hodinach sledovania ta bude z toho boliet hlava, nie tak to sledovat stale

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1. dnešne tv dokažu z akehokoľvek signalu, teda aj tv vysielania "vyrobiť" 3D, avšak priestorovy dojem je omnoho, omnoho horši ako z nativneho 3D zdroja. Proste to nie je ono.

2. 3D prehraš len z 3D prehravača, ale plati bod 1, že tv dokaže 3D "vyrobiť" aj z obyčajneho zdroja (dvd, hry, vhs a všetkeho čo sa da k tv pripojiť). Avšak zase, dojem z takeho 3D nie je nič extra.

3. ak do 3D blu ray playera daš obyčajny film (2D), prehravač ho ako obyčajny film prehra, kedže z disku nedostava 3D informaciu. 3D z toho urobi televizor, čiže zase plati bod 1 aj 2. Pri prehravani nativneho 3D filmu je ten zažitok neporovnateľne lepši.

4. Na 3D určite nie 82 cm, to nema vyznam. Čim väčšie, tym lepšie. Na 3D je vhodnejšia plazma. Kvalita 3D na plazme je o triedu lepšia ako u LCD. Najlepšie nejaku plazmu od Panasonicu. Vyžaduje to ale investiciu. Inak len k malo modelom (najdrahšim) sa k tv dodavaju okuliare, väčšinou ich je treba dokupiť. Je to ďalšia investicia (cca od 50 € vyššie za kus).

5. Odporučal by som počkať. Jednak to zlacnie a za druhe, zdokonali sa pasivne 3D (je to novinka, zatiaľ len na tohtoročnych Philipsoch a LG), ktore je lepšie, lacnejšie (okuliare stoja par €) a šetrnejšie k očiam (napr. neboli z neho hlava) ako aktivne 3D.

Link to comment
Share on other sites

1. dnešne tv dokažu z akehokoľvek signalu, teda aj tv vysielania "vyrobiť" 3D, avšak priestorovy dojem je omnoho, omnoho horši ako z nativneho 3D zdroja. Proste to nie je ono.

....

....

 

Ďakujem pekne za rady, veľa si mi pomohol.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy