Jump to content

Windows 7 a legalita

tomy
 Share

Recommended Posts

zdravim,

Rad by som sa spytal, ci niekto mal problem s hlaskou "Tato kopia windows 7 nie je prava"

Totiz mam zakupeny notebook a je na nom windows7 predinstalovany. Zrazu sa tato hlasky v pravom dolnom rohu zjavila a ja nepoznam dovod.

Dakujem

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Sniper

1

• Darkman

1

• secretka

1

• tomy

2

Myslím si, že tento problém by si mal riešiť s tým, kto ti notebook s predinštalovaným W7 predal. Tam nájdeš odpoveď.

to je sice pravda, ale to je na dlhe lakte

/ak nebude ina moznost/

ako vlastne k tomuto mohlo dojst po 4 mesiacoch uzivania

to je sice pravda, ale to je na dlhe lakte

/ak nebude ina moznost/

:flowers: :) Celkom tomu nerozumiem ...

... ak to bola legálna kúpa v obchode a ak si do počítača nezasahoval.

V čom by mal byť problém?!

Windows zrazu aktualizoval komponent na kontrolu originality, ktory prekukol crack, ktore predchadzajuce verzie neboli schopne zistit. Inak ako pokecom s predajcom by som to neodporucal riesit. Mozes este skusit najst nejaky dalsi crack, ale toto riesenie neodporucam.

Pokial ma trebars legalne PC ale dovezene niekde z USA, ci second hand - potom je niekedy problem sa skontaktovat s predajcom.

Ak je Windows pravy a nezasahoval si do hardveru, nie je dovod, aby sa nieco take objavovalo. Ak sa toto hlasenie objavuje zakazdym, tipoval by som to na nelegalnost. Ak ti nepomoze tvoj predajca, este stale mozes kontaktovat zakaznicku podporu Microsoftu. V kazdom pripade, dodatocne zakupenie a legalizacia Windowsu ta vyjde lacnejsie nez kupovat novy v krabici.

• 7 months later...

Však zaplatil to predinštalovanie, prečo by mal platiť niečo nové v krabici. Asi tá predinštalácia nebola urobená korektne ale to by som riešil s predajcom a ak mám kúpiť krabicu tak by som chcel zľavu minimálne tej predinštalácie. Pretože ak si niečo kúpim tak by to malo byť oficiálne a bezproblémové.