Skočiť na obsah
  • 0

Spomalené domáce WiFi


xenocide

Otázka

V zasade asi jednoduchy (?) problem...ale snad tu niekto dokaze pomoct :)

 

Internet ADSL je spolu s VoIP telefonom - takze erarny modem od T-Systems. Odtial prekablene na wifi router Linksys (model si uz nespomeniem, ale je to uz starsia krabica). Wifi siet je len vramci bytu. Pouzivany NTB je vzdialeny asi 5m od routra, volny priestor, nijake prekazky.

Pripojene su max 4 zariadenia (2x pocitac, 2xmobil). Nie zaheslene, ale na povolene MAC adresy.

 

Zdanlivo OK, ale mam nejak sustavny problem s pripojenim.

 

- provider dokolecka tvrdi, ze to je OK a chyba u mna

- wifi pripojenie sa ledva vlecie, padne aj kazdych niekolko minut. ´Ked pripoim router kablom priamo s NTB, nie je problem (bezne).

- v poslednej dobe ale prekvapivo sa zacal zjavovat problem (spomalenie, padanie, neschopnost nadviazat spojenie) aj ked bol NTB prekableny priamo na router.

 

Kde moze byt problem? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 7
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • xenocide

    4

  • Sniper

    1

  • Darkman

    1

  • Tom

    1

Najaktívnejšie dni

Top Posters For This Question

7 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

To som uz urobil... Zresetoval, vratil povodne nastavenia, upravil co bolo treba (teda v podstate len povolil tie MAC adresy). Nijaka zmena sa nekonala :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Skus do prikazoveho riadku zadat

tracert www.six.sk

malo by ti vypisat nieco podobne tomuto

Tracing route to atlas.bts.sk [194.160.23.22]
over a maximum of 30 hops:

  1     3 ms    29 ms     1 ms  WL.domain.com [192.168.1.1]
  2     5 ms     4 ms    12 ms  st-static-bckb-146.213-81-233.telecom.sk [213.81
.233.146]
  3    10 ms     7 ms     4 ms  st-static-bckb-45.213-81-235.telecom.sk [213.81.
235.45]
  4     9 ms    16 ms     4 ms  Sanet-gw.six.sk [192.108.148.10]
  5     5 ms     6 ms     4 ms  atlas.bts.sk [194.160.23.22]

Trace complete.

Pokial je udaj v prvom riadku vysoky, tak je problem medzi pocitacom-routrom. Pokial je vysoky nejaky udaj po prvom riadku, tak je problem u providera.

A este otazka, nemas nahodou pustene nieco, co ti moze na ADSL saturovat upload (nejaky !!warez!!, alebo ine p2p)?

 

edit: Povolene len na mac adresy je strasne slaba ochrana. Imitovat mac adresu nejakeho zariadenia na wifi sieti je neskutocne jednoduche.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Dikes, vecer skusim.

 

A nie, nie je tam nic - niekedy sa to aj 10 minut nedokaze poriadne pripojit. (nic nebezi na sieti ani cez net, nikto iny nie je pripojeny, proste nic). Sak uvidim a dam vediet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Este k zabezpeceniu nastav si WPA alebo WPA2 ak to podporuje mac ti niako nepomoze (pozrem si tvoju a nastavim si rovnaku a mas po bezpecnosti, trva to do minuty)

este pozri ci tam nieje niekto iny pripojeny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Skoro to iste mi robil stary router. Pricinou boli vytecene elektrolyty.

Ked som dostal novy, po tyzdni zacal robit to iste. Po prvej reklamacii mi tvrdili, ze je v poriadku. Ked som ho po troch dnoch reklamoval znova, tak ho poslali na testovanie niekam inam a nasledne mi dali iny, lebo vraj tento stracal 50% paketov. Vyrobna chyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

No tak jo... Zelezo v poriadku. Nikto nebol pripojeny. Ale pomohol tvrdy restart. Po troch tyzdnoch zase. Takze netusim co to sposobuje, kde je ta chyba, ale zatial sa zda, ze existuje sice blbe - ale predsa len pouzitelne riesenie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov