Skočiť na obsah

Sčítanie obyvateľstva


tomassi

Odporúčané príspevky

Mňa na tom celom zaraža skôr to (a už som to spominal), že zrazu je každy mudry a každy vie, ako by to nemalo prebiehať. Priprava takeho sčitania trva roky, ten system a spôsob sčitania bol znamy dlho dopredu (nie tyždne ani mesiace). Prečo sa nikto neozval pred rokom, pred pol rokom??? Ešte raz sa pytam, kde boli doteraz všetci ti najmudrejši?

To presne odraža (ne)fungovanie našho štatu a aj "myslenie" naroda ako takeho, vo všetkych sferach spoločnosti. Nerieši sa pričina, ale nasledky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevie, kde si bol ty?

Ako dlho vies o tom, ako sa bude scitovat? Mi netvrd ze rok :smilieee:

 

Neviem, kde som mal akoze byt? Sledovat popri skole a praci kazdu vec, co tento stat organizuje? A ked som to akoze nesledoval, tak teraz nemam pravo sa k tomu vyjadrit? Ved boli z nasich dani zaplateny ludia, co to mali vymysliet... a vymysleli, ako vymysleli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bola zrejme kritika Uradu na ochranu osobných údajov a ľudí,

kt. Zákon o sčítaní odhlasovali-podpisovali a teraz sa k nemu vyjadrujú kriticky,

resp. nechápavo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určite sa o tom vie dlhšie ako rok. Sčitanie je beh na dlhu trať. Samozrejme bežneho občana to zaujima až keď sa ho to bytostne tyka, ale ja som na bežneho občana (teda teba či nas tu na fore) ani nereagoval. Tak ako piše tomassi. Reagujem na media, politikov, Úrad na ochranu osobných údajov a podobnych uradnikov atd. čiže tych diletantov, ktori podobne veci maju v naplni prace sledovať a schvaľovať a ktori papuľuju najviac.

To iste je ale aj so zakonmi. Keď su v pripomienkovom konani, resp. idu do verejnej diskusie, malokto sa ozve. A potom keď sa to schvali, každy zrazu pinda ake to je zle. Čo už, slovenska natura...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To co som uviedol v predchadzajucom linku, vypada na tri porusenia zakona. Nepytaju sa na to na co maju, trvaly pobyt. Ale zrejme to vedia a natom harku to zrejme je kvoli identifikatoru, zrejme aj datum narodenia, ale na to sa pytaju(kvoli comu?,kontrola?).

 

Ministerstvo vnutra ma poskytnut udaje z registra obciam,ale poskytuje ich statistickemu uradu a ma vytvorit identifikator a vytvara ho statisticky urad.

 

A identifikator nesluzi len na odstranenie duplicit.

 

Ja som si to presiel len dneska aj na zaklade tohto blogu.

http://maresovabalazova.blog.sme.sk/c/266179/Naco-su-niektore-kolonky-v-scitacom-harku-Hm.html

Kvoli comu bol vcera ci dalsi mesiac zabity v narodnej rade? To uz naozaj nemaju co riesit?A zmarene scitanie je kvoli tomu?

Ci kvoli dalsej "citlivej otazke" KDH? Zmena velkosti kuchyne to asi nebude.

 

Šéfom Úradu na ochranu osobných údajov je Gyula Veszelei, ktorého nominovala SMK ešte za druhej vlády Mikuláša Dzurindu.

 

Jeto citacia mozno aj pravda. Dam aj link.

http://iphone.sme.sk/?sek=smeonline&rub=online_zdom&cl=5901754

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď pred pár dňami "sčítacia komisárka" doniesla hárky povedala, že si príde pre ne v stredu.

Všetky papiere som však vyplnila elektronicky ... a komisárka ani v stredu, ani vo štvrtok neprišla ...

 

... má možnosť kedykoľvek si načítať, kto tlačivá už elektronicky vyplnil, alebo až po 29.5. ?

... bude chodiť "zbierať" aj "čisté" hárky ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, komisár údaje o sčítaní sa elektronicky dostane až po 29.5.

keďže si mu povedala, že sa ščítaš cez net,

on si to poznačil a nemal dôvod sa u teba zastavovať

tlačivá sú už navždy Tvoje (zrejme ako pamiatka :smilieee:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď pred pár dňami "sčítacia komisárka" doniesla hárky povedala, že si príde pre ne v stredu.

Všetky papiere som však vyplnila elektronicky ... a komisárka ani v stredu, ani vo štvrtok neprišla ...

 

... má možnosť kedykoľvek si načítať, kto tlačivá už elektronicky vyplnil, alebo až po 29.5. ?

... bude chodiť "zbierať" aj "čisté" hárky ?

 

Nie,nie. Da sa pozriet na elektronicke scitanie aj priebezne, nielen po 29.5.Komisar si na obvodnom urade moze priebezne pozriet svoj obvod, ako je na tom s EZ, ale je to zbytocne tam chodit skor ako 29.5.pretoze az po tomto datume bude mat svoj kompet zoznam scitanych elektronicky.

A tie ciste harky ostanu obcanom na pamiatku :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niet prečo zo sčítania robiť vedu, v hárkoch sú bežné veci, ktoré pre človeka nič neznamenajú a keby aj došlo k úniku informácii / či mám splachovací záchod / nič sa nedeje, aj keď možno pre niekoho to sú citlivé informácie / národnosť, cirkev, vzdelanie,zamestnanie /, ale pochybujem, žeby sa to mohlo zneuži, veď sociálka má o nás oveľa viac informácii... V ČR museli uviesť aj rodné číslo a sčítací komisári boli poštové doručovateľky, prebehlo to bez väčších problémov . U nás sa z toho robí zbytočná kovbojka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

formular vyplneny podla uvazenia

 

otec jednej kolegyne sa dozvedel prakticky vsetko co vyplnila suseda, komisarka mu ukazala formular, stoji a pada na ludoch, dufam, ze o desat rokov budeme inde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako dlho vies o tom, ako sa bude scitovat? Mi netvrd ze rok :flowers:

 

Inak, zakon o sčitani, v ktorom sa hovori o identifikatoroch je na svete od roku 2008. Takže asi tak...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

znova budu Slovaci hanbou, znova sa potrebuju dostat do povedomia nejakym skandalom, blamazou

 

hlupy narod :) pri takychto banalnych veciach je zial toho clovek svedkom

robit zo vsetkeho velke halo, a pritom ide o malichernosti, koho bude zaujimat ze mam doma pocitac, ked ho uz ma takmer kazda domacnost?

a co ze sa pytaju kolko mi trva cesta do prace?

a co ze to niekto ukazal niekomu znamemu? maximalne tak bude zavidiet ale to moze aj bez scitacieho formulara

 

preboha, ludia, spamatajte sa...

kupte si bezpecnostne dvere ked sa tak strasne bojite o svoj majetok

 

irituje ma ten cely humbuk okolo toho, este aj ked mi jedna pani robila nechty, musela som si vypocut, ako si vsetko vo formulari vymyslela...nereagovala som, este mi nahodou nechty pokazi :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ten humbuk vnímam skôr od niekoho iného, ľudia v diskusii slušne vyjadrili svoj názor .. k štátu, ktorý zavádzal o anonymite sčítania ..

o kompetentnom úrade na ochranu osobných údajov ..

to, že človek nie je slepý, hluchý .. berie to zodpovedne, rozumne to zvažuje, vníma a vidí realitu, neznamená že je hlúpy.:flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co ze to niekto ukazal niekomu znamemu? maximalne tak bude zavidiet ale to moze aj bez scitacieho formulara

Co ma co scitaci komisaro po znamych ukazovat moje osobne veci? Narodnost, vierovyznanie ... tebe to vazne neprijde ako problem?

Sme skutocne asi hlupy narod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak-tak

sčítací komisár, vyberaný MsÚ-OcÚ,

nemá nárok-právo ukazovať, resp. inak narábať s dotázníkmi - viazaný mlčanlivosťou

nahlásiť číslo obvodu, kde funguje príslušný SK, na príslušný MsÚ, resp. na infolinku svojho pracoviska ŠÚ SR

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ktovie aky postoj by ludia zaujali v pripade, keby tieto lapsusy robil zamestnavatel a nakolko by ostali tolerantni voci takemuto pristupu

 

Už som o tom pisal vyššie. Taketo lapsusy sa stavaju pravidelne a v horšich veciach. Nad tym sa nikto nepozastavuje. Až zrazu je cely narod pohoršeny nejakym smiešnym a pre bežneho občana nepodstatnym sčitanim. Prave v tomto sme hlupy narod. Hovadiny nas irituju, nad važnymi vecami mavneme rukou...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov