Skočiť na obsah

Blog na dnešný deň


pink

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

blog na dnešný deň - k medializovanej správe o liesky sadiacom deduškovi zbitého políciou / viac v téme Polícia /

 

rozprávkoví deduškovia, ktorí po nociach sami opravujú chodníky, námestia miest, kde z rozpočtu na to zrejme nevychádza

/ pamätá si niekto ten článok z novín ? / sadia stromky, ...

keby nebolo deduškov a babičiek, ani pred jedným činžiakom by nebola lavička, nad lavičkou tieň - u nás doniesli svoje stromčeky a orgovány a liesky starí ľudia zo svojich asanovaných domov a záhrad, zasadili ich pred vchody do činžiakov, kúsok domova ... preto tam dodnes sú.

deduškovia už vymreli, ale orgován a hruška z ich dvorov tam stále sú ...

 

Polícia ? Vonku sadia stromy ... http://pado.blog.sme...dia-stromy.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

článok na dnešný deň - nové rozhodnutie, krajský súd rozhodol naopak než predtým okresný : Súd rozhodol, že prevádzkovateľ webovej stránky nezodpovedá za diskusie. do istej miery - pri dodržovaní pravidiel, zákonov, a ako hovorí článok, príspevky dnes administrátori diskusií mažú po upozornení na ich zjavnú protiprávnosť alebo urážlivosť.

 

http://www.sme.sk/c/6354674/diskusie-na-webe-sud-neobmedzil.html

 

zaujímavá je reakcia pána Stacha - jeho pochybné aktivity podľa neho kritizovali so závisťou len skrachované existencie.

súdenie sa pokračuje ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

toto mi neda neposunut aj vam... http://m.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/jak-devitileta-blogerka-bojuje-se-skolni-jidelnou

pod NeverSeconds je jej blog aj s fotkami... japonske skolske obedy sa mi zdaju uplne najlepsie, neviem, co by povedala, keby dostala fotky z nasich skolskych jedalni.. alebo sa mylim?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, co by povedala, keby dostala fotky z nasich skolskych jedalni.. alebo sa mylim?

 

Téma je síce o blogoch, ale zareagujem na tvoju poznámku ...

Moji susedovci /dôchodcovia/ si už niekoľko rokov chodia s obedármi pre stavu do školskej jedálne a nevedia si to vynachváliť ... kvalitu, množstvo, pestrosť. Údajne z toho, čo dostanú na obed im ešte ostáva aj na večeru,

a oni tvrdia, že takto ešte aj usporia.

Nemyslím si však, že by v školských jedálňach varili dvojakým spôsobom – jedna časť pre žiakov, jedna pre platiacich dôchodcov. Rozdiel môže byť v tom, že ten dôchodca si doma môže stravu prihriať a žiak môže dostať na tanieri niečo, čo už teplé veľmi nie je. Že by bol ten rozdiel aj v kultúre stolovania?!

Je mi ťažko potvrdiť, či spochybniť ich tvrdenie, len ... "predávam tak, ako som kúpila". :)

 

Moje deti síce do školskej jedálne chodili a tiež si stavu nejako extra nepochvaľovali ...

... a ja si tiež myslím, že domáca strava je predsa len iná, kvalitnejšia a chutnejšia, ako strava, ktorá sa varí "vo veľkom".

Ale to by sme sa už takto od blogov dostali niekde úplne inde, to už je na úplne inú tému ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tazke citanie, koment od sesternice-

tak 10 rokov dozadu som brigadovala - vyhodnocovanie pracovnych listov - celostatny prieskum citania s porozumenim u 3-4 rocnika ... a boli triedy kde sa volala polovica deti Lakatos a dotazniky boli vyplnene farbickami (od zltej po ciernu) a miesto textu na riadkoch cmaranice .... takze ten list vskutku nieje prehnany ci prifarbeny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepriamo to môžem potvrdiť aj ja, kedysi, to je vyše 10 rokov dozadu, som chodil s babou, ktorá toho času pracovala ako učka na ZŠ v Poprade a v triede mala zopár Rómčiat, ale že všetky boli bezkonkurenčne vo všetkom najhoršie, či išlo o učenie alebo správanie. Segregáciu tried by uvítala, lebo kvôli tým Rómčatám museli ísť pomalšie v učení, čo nemalo dobrý dopad na ostatné deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak už sa ľudmi z mimovládiek proti tomu listu podpisuje "anticharta" http://www.governance.sk/index.php?id=1895

článok sa nesie v duchu že v niečom síce pravdu majú, ale:

V čom sa však zásadne nezhodneme, sú niektoré nepravdivé, neférové a škodlivé stereotypy, ktoré, možno nechtiac, pomáhate šíriť. Práve zjednodušenia a zovšeobecňujúce obvinenia zvyšujú napätie v spoločnosti a tlačia do popredia zdanlivo jednoduché riešenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najprv som to chcela podľa politickej príslušnosti pána blogera ... ale tu tomu bude asi lepšie, je to blog dňa :

 

http://noga.blog.sme.sk/c/301902/Chranime-medveda-na-ukor-zdravia-cloveka.html

 

nie som si celkom istá, čo vlastne pán nádejný politik chce povedať.

naučíme sa chodiť po medvedích cestičkách, po lesoch im chodíme rachotiacimi štvorkolkami, pomaly im turisti nazerajú do brlohov, obearči im oberú aj tú trošku bobúľ, na ktorých maškrtili, smeti im priam predostrú na tácke, medvieďatá blázniví turisti oddelia od matiek, ... lesov nikde, útočiská nikde, všade turisti, potom sa čudujeme, že chodia do záhrad ... a kto je na vine ? medvede.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ako polícia poriadok zjednáva

 

Správne by sa to malo napísať takto: slovenská polícia dozerá na dodržiavanie zákonov a v prípade, ak sú zákony porušované, zasiahne. Koná pre dobro občanov Slovenskej republiky, keďže si je vedomá, že práve z ich peňazí je platená. Vo svojej podstate ide o formu služby pre verejné blaho, veď čo je väčšou službou, ako dozeranie na mierumilovné a usporiadané občianske spolužitie. Dôkazom toho je aj jej - na verejnosti známe a všeobecne akceptované - heslo Pomáhať a chrániť.

 

Takto by to malo byť. A teraz pravdu. Takto to nie je. Slovenská polícia síce na dodržiavanie zákonov dozerá, ale robí to selektívne (práve dnes, mimochodom, vychádza Nicholsonova kniha), samú seba nevníma ako službu v mene verejného blaha a nevnímajú ju tak ani občania. Namiesto toho, aby sa na ňu s dôverou obracal,sa priemerný občan Slovenskej republiky snaží s políciou v prvom rade neprísť do vôbec žiadneho styku a ak už je to nevyhnutné, potom z tohto styku vyviaznuť s čo najmenšou pokutou. And now for something completely different.

 

http://samuelmarec.b...l#ixzz21T2JuCZA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov