Skočiť na obsah

Blog na dnešný deň


pink

Odporúčané príspevky

Bolo by asi vhodné, keby si diskusiu k tomuto blogu prečítal Tomáš ... nie je IBA o platoch učiteľov.

Nevidieť iba seba a svoj plat ... za "svoju" prácu.

 

Samotný blog ma nejako extra nezaujal, ale diskusia je celkom zaujímavá.

http://grohling.blog.sme.sk/c/391228/5-argumentov-preco-nezvysit-ucitelom-platy.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Toto treba poslať tomu trulovi čo stále dookola ako pokazená platňa omieľa akí žgrloši sú podnikatelia, keďže jemu somárovi, čo sa nič nevie naučiť a iba škody napácha, nikto nechce platiť viac ako zákonom stanovenú minimálnu mzdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze v minulosti platili zivnostnici polovicu(tu myslim odvody) ako zamestnanci - dan tak isto isto ako zamaestnanci. Malo logiku  - polovica jeho zisku sa pocitala ako jeho prijem - teda zodvodnenie a zdanenie cele ako u zamestnanca.

Druha polovica sa len zdanovala. To je ako prijem firmy - zisk PO.  Zivnostnik potrebuje peniaze na rozvoj firmy. 

 

V tom blogu niesu predavky na dan. teda ten co dosiahne 60 000 euro - potrebuje si isto usetrit z tej polovice co mu ostane na preddavky dane. A co ked sa mu na dalsi rok tak nebude darit - vyjde mu len trebars na 40 000. Bude mat existencne problemy - ano aj pri 40 000. Preco?- lebo on tie odvody socialne, RZZP,dan a preddavky plati o rok neskor. On tych 60 000 z predchadzajuceho roka nemusel prechlastat - ale investoval ich do firmy - Ale odpise na dani len par mesiacov jednej 4tiny, ci osminy? 

 

Toto vsetko sposobili len cisto Smeraci. Za posledne 4 roky. Viete si ich predstavit dalsie 4 roky? AKo bude Fico rozpravat ze sa mu dari viac vyberat dani? Od koho? Firma mala zisk sto tisic - hadajte kde sa zdanuje?  Nie na Slovensku. Fico - vlastne uz za Radicovej vlady to zaviedli. Na stat ztych sto tisic chel tretinu - ma hfovno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj keď tam nie sú preddavky, o tom to je ...

 

podaktorým ľu´dom by bolo skutočne potreba odskúšať si život živnostníka na vlastnej koži.

to nie je o tom, že "musím v sobotu nedeľu na smenu, a musím si platiť preto auto" ... to je len odvar.

živnostník bežne robí soboty nedele, večer, od rána často nezastane do neskorého večera, keď má živnosť, že ide vtedy, keď sú ľudia doma, a to ešte kde sú všetky odvody, ktoré sa zvyšujú do aleluja.
 

a keď má prácu, ktorá je nárazová, a ako slimak píše, raz sa darí, raz sa nedarí, toto zamestnanec typu Tomáš nepochopí ... nechápe, že ten živnostník či podnikateľ musí svoju prácu aj propagovať, naháňať, papierovať, aby mu tá živnosť ako tak išla ...

 

u nás sú živnostníci a drobní podnikatelia akurát skvelá dojná krava.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On sa to moze aj rovnako ako som uz v minulosti pisal u SZCO. Je dvolezite kedy ti pride platba - predsilvestrom po silvestri? Ak je to platba 60 000.

 

Tych stotisic zo slovenska zmizlo a zdani sa inde - len kvoli preddavkom - aj ked podla mna je to blbost. A kvoli zdravotnym dividendam. Maly podnikatel. Nikoho nevykoristuje. Nepodnika so statom.

 

Ze tomu smeraci a ich volici nerumeju je dalsi fakt.  naco doplaca nasa krajina. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mame tu temy vztahy - ale vztah medzi zenou a muzom nie. Mna to celkom zaujima - preco sa ludia vo vztahu spravaju ako sa pravaju a rad o tom citam.

 

http://dongova.blog.sme.sk/c/406360/ako-si-udrzat-muza.html

Pre mna velmi zaujimavy blog - az sa mi nechce verit,ze to pisala zena - dnes som ju objavil nahodou - hladal som nieco podobne - ale jednoduchsie a ale hlavne som bol zvedavy ci tam je diskusia.

 

Ma vela dalsich blogou, si ich budem citat neskor. Som zvedavy.

 

Ten co som hladal,hlavne diskusiu - lebo blog som cital, je o jeden blog pod tymto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

nie ze by som o tom nevedel, ale je to pekne zhrnute

 

 

čo s nudou na dovolenke pri mori: hacknúť si loď. éra wifi a smartfónov sa doplavila aj do sveta jachtárskej naviatiky a s bezpečnosťou to do dopadlo ako vždy, keď spolu súperí ľudská prezieravosť a blbosť: výsledok je user-friendly a tým pádom.. no veď už tušíte.

http://blog.hysteria.sk/ako-hacknut-lod/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Bolo ráno, mladý šofér mal naladené mladé rádio a z rozhlasového štúdia sa ozýval smiech a dobrá nálada. Všetci sme počúvali, ako krásne a s jemným nádychom humoru mladý moderátor rozprával o svojej babičke a zdieľali sme úsmevy aj smiech.

Keď dohovoril, pokračovala jeho kolegyňa – mladá moderátorka. Ona tú jeho krásnu rozpravu o babičke ukončila  takto: „To ja, keď budem mať päťdesiat, sa nechám utratiť. Aby som mojim deťom nerobila hanbu.“ A nasledoval prudký výbuch smiechu v štúdiu.

Len v tom našom mini autobuse zostalo zrazu akosi veľmi ticho. Také ticho rozjímavé - pretože okrem vodiča sme takmer všetci boli blízko tomu veku na utratenie a mali sme teda o čom premýšľať. Aj tie naše spoločné úsmevy, ktoré sme zdieľali, nejako zamrzli.

Zdroj:  http://margitavernerova.blog.sme.sk/c/428231/pani-moderatorka-aj-zivot-v-patdesiatke-moze-byt-este-krasny.html?ref=tit

 

Mladá moderátorka to asi nemyslela doslova tak ako jej to "vypadlo z pusy", chcelo to byť povedané vtipne a s nadsádzkou, ale bola to trošku "trefa vedľa".

Je niečo úplne iné viesť takéto rečí v kruhu priateľov niekde pri pohári vínka, a niečo úplne iné ak SA to "pustí do éteru".

 

Keď som po skončení školy nastúpila do svojho prvého zamestnania, môj šéf, v tom čase vo veku nad tridsať rokov bol tiež pre mňa "neprekonateľne" starý, tak starý, že som mala problém tykať mu. Neskôr som aj ja "dorástla" do toho veku a zrazu som na ten vek mala iný pohľad.

 

Pozorujem však, že v súčasnosti dosť mladých ľudí vystupuje tak, akoby k tým "skôr narodeným" nemali žiadnu úctu.

Akoby si ani nechceli uvedomiť, že v jednom je naša príroda spravodlivá.

Starneme bez výhrady všetci, a tá číslica pri našom veku nemilosrdne narastá každým rokom nám všetkým!

 

Aj oni, teraz mladí a krásni, žijúci prítomnosti akoby ani netušili, že ich "budúcnosť" je dosť blízko; prejde pár rokov a do tej "geriatrie" zapadnú aj oni.

A keď zrazu dorastú medzi štyridsiatnikov, či až tých päťdesiatnikov, zrazu sa im akoby zázrakom zlepší zrak;

úvahy pôjdu úplne iným smerom a k svojim výrokom z "nevykysnutej mladosti" sa ani nebudú chcieť priznávať.

 

Kto vie však, či by sa dotyčná mladá moderátorka takto vyjadrila v kruhu svojich rodičov, prípadne starých rodičov.

Robia jej rodičia ... tým, že si dovolia ešte žiť, hanbu?!

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

tento rok je trápených detí viac, alebo len vychádzajú na svetlo božie aspoň niektoré extrémne prípady:

 

https://dennikn.sk/blog/co-nas-moze-naucit-rok-znasilnenych-deti/?ref=tit
 

Kým rok 2015 bol rokom referenda za rodinu a utečeneckej témy, rok 2016 sa zapíše do histórie ako rok znásilnených detí. Podstatné ale je, že kým rok 2015 nás všetkých rozdelil, tento strašný rok 2016 by nás mohol spojiť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je blog, nie vedecký článok, a na to že som antikomunista, napriek tomu sa s veľa vecami musím stotožniť. Pred 30 rokmi československá armáda bola jednou z najobávanejších v strednej Európe, teraz by nás rozprášili aj polovojenské oddiely z Ugandy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no neviem mne sa to nepaci ani zamak..to nie jje o tom ako usetrit ale ako s niekym vybabrat 

 

 http://bugalova.blog.sme.sk/c/434732/oslo-neplat-za-to-co-mozes-mat-zadarmo.html

 

aspon mala ukazka, ak by to osoba zmazala

 

toto by snad jak tak bolo v poriadku, ale to dalsie uz nie

 

 

 

My sme mali to šťastie a počas návštevy Osla sa konal Food festival, na ktorý sme cestou k Nobel Peace Museum natrafili. Bol to trojdňový festival, niečo podobné ako náš jarmok ale zameraný len na jedlo. Výrobcovia ponúkali zadarmo rôzne koštovky ako napr. pečené sobie mäso, losie mäso, veľrybu, samozrejme lososa, sobie klobásky, tradičné koláčiky,… Hlavne sa nehanbite a berte, keď dávajú!

 

 

 

Ak sa nachádzaš pri stanici NationalTheater, ktorá je v centre a zažiada sa ti ísť „prepúdrovať nos“, ber na vedomie, že WC stojí 1€ a platí sa výhradne kartou. Pri dverách je terminál a po zaplatení sa ti dvere automaticky otvoria. Premakaný systém. Žiadna nepríjemná teta za okienkom, ktorá ťa za 0,50€ vpustí dnu a dovolí odtrhnúť si toaleťák. ALE!!  Nemusíte platiť každý zvlášť. Stačí, ak zaplatí jedna osoba a ostatní len vojdú dovnútra. Nikto to tam nekontroluje. Navyše, ak počkáš chvíľku, niekto určite odtiaľ vyjde a ty sa môžeš šikovne dostať dnu aj zadarmo. Nemusíš sa báť. Pri vychádzaní sa len stláča tlačidlo pri dverách.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je rozdiel medzi západnou Európou (a myslím, že aj v Japonsku to tak funguje) a zvyškom sveta, že spoločnosť je na tak vysokej úrovni, že si môže dovoliť fungovať aj bez toho, aby ľudí kontrolovala a tí sa správajú tak, ako sa od nich očakáva. Zvyšok sveta len rozmýšľa ako vydrbať so systémom, viď ukážkový prípad z Galanty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov