Skočiť na obsah

Polícia pripomína cyklistom potrebnú výbavu na bicykle


havarka

Odporúčané príspevky

BRATISLAVA 14. apríla (SITA) - Na jar sa na cesty vracajú cyklisti. Polícia preto upozorňuje na základnú výbavu bicyklov, ktorá je potrebná pre bezpečnosť

Článok na SME.

 

To ako ked jazdim cyklotrial v podstate akrobaciu na biku musim tam mat setky tieto vec a ked nebudem mat mozu ma za to pokutovat? :) :) ;)

 

Samozrejme v tom pripade ze sa mi nepodari ujst, ked ich uvidim... ;) :lol: ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyzerá to tak, že sa na tom biku nesmieš presúvať po vlastnej osi a používať ho len na vyhradenom mieste.

 

Pripomenulo mi to príhodu z detstva, keď som sa bol byciklovať a vzadu sedel brat. Zastavil nás policajt, že to sa nesmie, sfúkol zadné koleso a bycikel som musel tlačiť domov asi 3 km. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyzerá to tak, že sa na tom biku nesmieš presúvať po vlastnej osi

Nerozumiem, po vlastnej osi?

 

No to je úúúžasne najbližší trialpark je v Ružinove a ja bývam v Petržalke..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, myslel som to tak, že ak tvoj bike nespĺňa predpisy cestnej premávky, tak ho môžeš používať len na vyhradenom priestranstve a bike tam dopraviť buď vo vozíku alebo v aute. Aspoň takto tomu rozumiem ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

heh fizlov som vzdy sral ci uz ked som chodil na biku abo teraz ked chodim na aute proste IGNORE a mas to doteraz som este nemal prilbu na hlave ani mi ju netreba zatial som nerachol na hlavu :lol: a keby si videla co stvaram na tom biku tak ta rachne :)

 

Ale inak ked by ma zastavil fizel ze namam prilbu tak OK WAHTEVER a caf idem dalej :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nie. Boli by užitoční na verejnoprospešných prácach. Bolo by dobré pokosiť trávu okolo ciest a vyčistiť kanály. Užitočnejšie, ako ich zavrieť na pár dni do lochu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 10 mesiacmi...

Sem sa to asi hodí...

 

Ako je to s tým novým zákonom že cyklisti nemôžu do lesa?? Čo je vlastne zakázané? V sobotu chcem ísť do lesa, znamená to, že bársjaký lesník ma môže zostreliť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okolo tohto zákona je od samého začiatku toľko zvady, že vlastne každý normálny človek, vrátane Svetovej cylkistickej oraganizácie čakal, že v prezidentovi zvíťazí zdravý rozum a zákon nepodpíše ... podpísal.

 

takže teoreticky ano, doll na koni a teba na bicykli môže lesnák zohnať z trasy, ktorá nie je vyslovene označená ako cyklistická.

 

"

Podľa novely občania nebudú môcť jazdiť po lese na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty alebo vyznačenej trasy. Za porušenie tohto ustanovenia hrozí pokuta do päťtisíc korún.

... prezident uviedol: lesný zákon je v štandardách susedných krajín či štátov európskej únie. Ako príklad uviedol Lichtenštajnsko, v ktorom platí, že akékoľvek využívanie lesov so škodlivým vplyvom na les, ako je jazda na koni a bicyklovanie mimo lesných ciest, lyžovanie mimo zjazdoviek, táborenie, rozkladanie karavanu a podobne je zakázané. O výnimkách rozhodujú orgány lesnej správy.

 

zakladanie ohňa a jazda na bycikli či na koni nie je celkom adekvátne prirovnanie ... vyžeňme z lesa aj medvede, lebo sú ťažké a lámu konáriky, a samozrejme jelene, lebo svojimi kopýtkami rozrývajú pri ruji zem ... jaj, a nezabudnime na diviakov - tí zem dokonca narušujú svojimi klami ...

 

 

že tento zákon je plácnutie do vody, je jasné.

nemyslím, že keď budeš bicyklovať po chodníku, tak ako doteraz, ti niekto strelí do zadku ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem si predstaviť, prečo by to malo byť závadné, zákon nezákon , jazdiť na ekologickom bicykli po lesnom chodníku ...

 

a som zvedavá, kto nebude jazdiť po chodníkoch v lese - zrazu ... keď sme celý život jazdili po lesných chodníkoch.

 

ozaj, teraz ma napadlo - tlačiť vedľa seba bike v lese nie je protizákonné ? tak z neho treba asi zosadnúť ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

P.S.: valcik,prečo nemáš prilbu ? Od 1.10.t.r. bude mimo obce povinná + westa :lol:

jazdím len do prírody, mestám sa vyhýbam. okrem toho som si na podobné patenty nezvykol, jedovalo by ma to na makovici. ak sadnem na bicykel, robím to pre vlastné potešenie, pre radosť z pohybu a pre relax. prilba mi vadí, nosiť ju nebudem a nezaujíma ma, že to nejaký pandrlák v kravatli napísal na kus papiera. nech si ju nasadí on, ja risknem rozčesnutú lebku. ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pod to, čo napisal valcik sa podpisujem. Aj keď na cestnom si prilbu davam, lebo jazdiť medzi tymi magormi (vodičmi) nie je med lizať, už raz mi prilba možno zachranila život, minimalne nejaky otras mozgu (viď niekde vyššie v teme). Keď však idem von na horaku, ani ma nehne si dať prilbu na makovicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V cyklo predajniach je dostať čiapky, ktore su určene original pod prilbu.

Tak som si bol dnes takú čiapku podprilbovku kúpiť :lol: .Presne jak si hovoril,cena okolo 300,-Sk zo špeci materiálu - super :)

 

 

jazdím len do prírody, mestám sa vyhýbam.

Ja čo počúvam bikerov,ktorí jazdia po horách MTB,tak práve preferujú prilbu v tomto ťažkom a nevyspitateľnom teréne a na ceste ju práve odmietajú.Už aj keď si ju nenasadzujú kvôli pádom,tak kvôli konárom,....a tak :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov