Skočiť na obsah

Terabajtové disky


Sniper

Odporúčané príspevky

Máte nejaké skúsenosti s terabajtovými diskami? V horizonte dvoch rokov uvažujem nad kúpou nového PC a pravdepodobne tam dám rovno terabajtový disk (zrejme od WD, keďže tejto značke som verný 13 rokov). Zaujíma ma hlavne spoľahlivosť, rýchlosť a spravovanie miesta, teda či sa aj v tomto prípade používa systém NTFS a všetko okolo toho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 12
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    3

  • elfant

    2

  • Daekin

    2

  • valcik

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Mam ho uz pol roka ako externy k ntb a som s nim spokojny. Konkretne Prestige od Iomegy.

 

Je to presne to iste ako disky s mensou kapacitou, len som si ho rozdelil na viac diskov. Nezaregistroval som s nim ziadne odlisnosti, alebo problemy a to ide cez USB.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V horizonte dvoch rokov uvažujem nad kúpou nového PC a pravdepodobne tam dám rovno terabajtový disk (zrejme od WD, keďže tejto značke som verný 13 rokov).

Dnes už sa oplatí uvažovať aj o technológii SSD (Solid State Drive). Koncom roka 2010 sa objavil model, ktorý má kapacitu takmer terabajt a menšie disky sa používajú v laptopoch a netbookoch už viac ako dva roky. Prevádzkové parametre SSD zariadení prevyšujú každý disk, postavený na bežnej technológii rotujúcich platní a navyše sú nehlučné.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes už sa oplatí uvažovať aj o technológii SSD (Solid State Drive). Koncom roka 2010 sa objavil model, ktorý má kapacitu takmer terabajt a menšie disky sa používajú v laptopoch a netbookoch už viac ako dva roky. Prevádzkové parametre SSD zariadení prevyšujú každý disk, postavený na bežnej technológii rotujúcich platní a navyše sú nehlučné.

 

SSD ako systamovy disk je fajn. Ale ako uložisko určite nie. Ešte maju priveľa much na to, aby na to boli vhodnejšie ako HDD. Nehovoriac o šialenej cene za terabajtovy ssd. Tak ako piše starši, najidealnejšia je kombinacia. Na system SSD a na data HDD.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po problemoch s ext. 500 GB diskom (pozri tu) som zakupil 1 TB. Tiez som verny znacke WD, aj ked sa mi nechcelo investovat vela, tak som zvolil jednoduchsi model. Mozno niekomu pomoze riesenie problemu, ktory som mal po jeho zapojeni. Kazdopadne ext. disk je fajn, a co sa tyka kapacity, tak uvidime o par rokov. Dnes, keby som si neudrziaval poriadok, tak to 1 Tera by som filmami zaplnil za chvilu, ale povedzme si - treba nam to ? :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

DB server s SSD diskom? to si ako myslel? SSD len ako systemovy?

to je OK..tak by to aj malo byt...bo je rychlejsi...

 

ja by som bral tak 20,40,60,80 GB SSD ako C: (systemove) - velkost zalezi od prachov co su k dispozicii

a potom na data niekolko terabajtove - pre bezne PC 7200otackove, pre servery 10000otackove

 

ale SSD moze dat databazu tak Mojsej na Slovensku bo tomu by stacili prachy (mozno)...

vsak kapacity SSD sa pohybuju radovo v desiatkach GB iba a nie stovky alebo tisice ako by bolo treba na poriadne ulozisko na databazy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DB server s SSD diskom? to si ako myslel? SSD len ako systemovy?

to je OK..tak by to aj malo byt...bo je rychlejsi...

 

Ja som to myslel tak, ako to napísali z websupportu na Fasbuku:

 

nasadzujeme DB servery s SSD diskami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no to moc nepovie :o

 

mi to pripomina tu hlasku z casopisu Markiza, kde na titulke bolo:

 

U Ruskovcov sa hovorí o rozvode...

a potom vnutri casopisu clanok pokracoval:

 

...plynu a elektriny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zdá sa, že budúce veľkokapacitné disky budú využívať technológiu tepelne asistovaného záznamu. Dáta sa budú zapisovať rovnako ako pri bežnom disku, teda pomocou magnetickej hlavy, do magnetocitlivej vrstvy uloženej na rotujúcej platni. Záznamová vrstva sa ale počas zápisu zohreje približne na 600 stupňov Celzia, vďaka tomu bude zápis omnoho presnejší a s menšími nárokmi na využitý priestor, na bežnú platňu sa tak zmestí mnohonásobne viac údajov. Zohrievanie bude zrejme vyriešené optickou cestou - laserom.

(Objavila sa aj správa o hybridných diskoch, ktoré budú obsahovať menšiu SSD jednotku a zároveň i niekoľko rotujúcich platní.)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov