Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2011)


aljak63

Odporúčané príspevky

Nehovorím, že vyslovene to bola nudná GP, ale predsa len v Melbourne som videl dramatickejšie a chaotickejšie preteky...taktiež som čakal na agresívnejšie opotrebovanie Soft gúm od Pireli...možno, keby priniesli super-soft tak by to bolo oveľa viac divoké, ale zas chápem, že až na toľko riskovať nechceli...

 

Inak som sa čudoval, že Lewisovi sa poškodila podlaha - áno, vyšiel na trávu, ale to aj viacerí a bez poškodenia podlahy, možno tam bola aj nejaká mechanická závada a následne sa to uvoľnilo....našťastie sa MP4-26 nerozpadla a dokonca cez víkend neboli žiadne závažné problémy so spoĺahlivosťou, takže McLaren urobil v skutku výrazný krok dopredu :o

 

Inak Rubens - je to sympaťák, ale tento víkend mu nevyšiel úplne skvelo - meškalo mi lietadlo, včera urobil dosť zbytočnú chybu, po štarte bol hneď v prvej zákrute v štrku a do súboja s Rosbergom išiel premotivovane

 

Inak škoda, že aspoň di Resta nedosiahol z Force India na bod, víkend mal dosť dobrý, jazdil vyrovnané časy včera so Sutilom...snáď nabudúce

 

Inak dúfam, že sa McLarenu (ale aj ostatným) podarí dobehnúť Red Bull...teraz KERS nemali (a to museli trochu upravovať rozloženie hmotnosti po výberu KERS, i keď KERS na váhe pridáva, ale ide balans), ale keď im bude fungovať tak sa bojím, že budú dosť suverénny...ale zas je pred nami toho veľa, takže pokojne môže byť aj táto sezóna podobne vzrušujúca ako minulá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak škoda, že aspoň di Resta nedosiahol z Force India na bod, víkend mal dosť dobrý, jazdil vyrovnané časy včera so Sutilom...snáď nabudúce

 

No napokon predsa len obaja jazdci Force India na bodoch, pár minút pred tebou som sem hodil Dodatočné diskvalifikácie:

 

Oba Saubery boli dodatočne Diskvalifikované

za nevyhovujúci technický stav monopostov

 

Takže na body sa posúvajú oba monoposty Force India

 

VÝSLEDKY GP AUSTRÁLIE PO DISKVALIFIKÁCIÍ SAUBEROV

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to je vyložene chyba Sauberu...ale ina škoda, lebo obidvaja mali za sbou viac než solídnu GP....ale takto má aspoň di Resta bod :o i keď nie takto som si to predstavoval

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po kvalde sa dalo tusit, kto potiahne do konca... okrem startu som po cele preteky nepocitovala nejaky stres, massa ma prekvapil, ze sa nabral vpredu /:o/ a prekvapil ma petrov... mame /SF/ 18 bodov, nic moc...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Pekné... a ozaj, klobúk dole pred japoncami, tá ich mentalita a kultúra im teraz v tejto nesmierne ťažkej situácii pomáha

 

Tak a cez víkend máme Malajziu - predpokladám, že zas budú nesmierne vysoké teploty a nie sú vylúčené ani monzúnové dažde...tam človek nikdy nevie :lol: dúfam, že McLaren predvedie ďalší progres, i keď som si vedomý, že Red Bull je momentálne asi nad sily a pravdepodobne aj Ferrari na to bude trochu inak ako v Austrálii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP MALAYSIA 2011 - Petronas Malaysia Grand Prix

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

 

  • Oficiálny názov: XIII Petronas Malaysian Grand Prix
  • Okruh: Sepang International Circuit
  • Poloha: Sepang, Malajzia
  • Počet kôl: 56
  • Dĺžka kola: 5,543 km
  • Dĺžka pretekov: 310,408 km

Program GP Malajzie 2011:

 

Piatok - 8.apríl 2011

  • 1. voľný tréning: 4:00 - 5:30
  • 2. voľný tréning: 8:00 - 9:30
Sobota - 9.apríl 2011

  • 3. voľný tréning: 7:00 - 8:00
  • Kvalifikácia: 10:00
Nedeľa - 10.apríl 2011

  • Preteky: 10:00

Výsledky GP Malajzie 2010:

 

  • Víťaz: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Pole-position: Mark Webber (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Vettel / 2. Webber / 3. Rosberg
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak a cez víkend máme Malajziu - predpokladám, že zas budú nesmierne vysoké teploty

a nie sú vylúčené ani monzúnové dažde...tam človek nikdy nevie :)

 

No predpoveď na weekend vyzerá vcelku zaujímavo :lol:

 

Obrázok

 

Ak to bude pravda - tak to bude nesmierne náročná GP . . .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však o tom sú tieto piatkové tréningy - sú síce merané, ale jazdci a teamy prakticky väčšinu času tréningov strávia ladením techniky, nastavenia a príprave na weekend. Často je to len akési testovanie a tie výsledky sú občas dosť skreslené bez nejakej jednoznačnej vypovedacej hodnoty. Takže to netreba brať až tak vážne... FP1 je skôr niečo ako "shakedown", FP2 je už o niečo smerodajnejšie. Zajtra už kvalifikácia - načasovaná približne na čas klasického monzúnového malajského dažďa, teda aspoň tak vraví predpoveď. Som zvedavý ako to bude napokon vyzerať s podmienkami počas kvalifikácie...

 

 

Renaulty mali v FP1 problémy s brzdami ... Vitaly Petrov:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_zQf5AyZCGE

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zlyhal tam nejaký materiál, čo Renault-Lotus predtým nepoužíval

 

Ale inak to boli typické tréningy, takže moc sa z výsledkov vychádzať nedá, i keď ja viacmenje jasné, že Red Bull bude udávať tón a za ním by mal nasledovať McLaren (dúfam ale, že strata bude ešte nižšia ako v Austrálli)...a potom je tam riadny guláš... zajtra sa očakáva dážď (teda skôr monzún) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky: GP Malaysia - KVALIFIKÁCIA

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren)
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull)
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren)
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari)
  • Obrázok Obrázok Nick Heidfeld (Renault)
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari)
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault)
  • Obrázok Obrázok Nico Rosberg (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Kamui Kobayashi (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Michael Schumacher (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso)
  • Obrázok Obrázok Jaime Alguersuari (Toro Rosso)
  • Obrázok Obrázok Paul di Resta (Force India)
  • Obrázok Obrázok Rubens Barrichello (Williams)
  • Obrázok Obrázok Sergio Pérez (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India)
  • Obrázok Obrázok Pastor Maldonado (Williams)
  • Obrázok Obrázok Heikki Kovalainen (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Jarno Trulli (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Timo Glock (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Jérôme d'Ambrosio (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Vitantonio Liuzzi (HRT)
  • Obrázok Obrázok Narain Karthikeyan (HRT)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skoro!! Red Bull nečakane nebol o toľko rýchlejší ako všetci a už od Q2 bolo evidentné, že to bude s McLaren vyrovnaná partia...veril so, že Lewis môže získať pole, ale nakoniec Sebastian ho porazil o 1 desatinu a opäť raz tak získal pole...škoda, že Jensonovi sa to nepodarilo aspoň na 3. miesto, ale situácia je v podstate podobná ako v Melbourne až na to, že tie rozdiely sú oveľa nižšie, McLaren rapídne zlepšil svoju MP4-26...zajtra to bude zaujímavé, obzvlášť keby sa spustil lejak....takže zatiaľ to vyzerá na Red Bull a McLaren súboj, Ferrari na jedno kolo nestačí, zaostáva ale Fernanda nemožno podceňovať čo sa týka "race pace"...Mercedes ma sklamal, Williams ešte viac, Kamuni potešil, di Resta zas porazil Sutil kvalde

 

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmmm - štartový rošt vyzerá zaujímavo ... Sľúbený dážď sa nekonal, tak možno zajtra - uvidíme. Rozdiely medzi Red Bullami a McLarenmi sú neni veľké a tak môžeme očakávať snáď aj súboje o popredné pozície. Som osobne zvedavý ako sa bude DRS (+ KERS) prejavovať na rovnike Sepangu, ale myslím že už to bude viditeľnejšie ako pred 2 týždňami v Austrálií. Som zvedavý ale aj na to ako sa s pretekmi popasuje Ferrari, keďže ich výkonnosť na jedno rýchle kolo neni nejaká oslňujúca, možno v celej dĺžke pretekov to bude inšie. Rolu čierneho koňa sezóny ukazujú Renaulty - oba monoposty sú v TOP8, po sklamaní z Austrálie sa konečne ukázal v dobrom svetle aj Nick, a ďalší slušný výkon aj od Petrova ... po piatkových problémoch Renaultu to teda vyzerá s nimi celkom dobre, zajtra zrejme zabojujú aj s Ferrari a Mercedesmi, ktoré opäť sklamali (a to pred sezónou mali obrovské ambície). Viac som čakal aj od Williamsov a Force India - no snáď to zajtra bude lepšie. Na rošte bude 24 monopostov - tentokrát už HRT splnili 107% kvótu pre kvalifikáciu. Od zajtrajšku čakám napínavú GP, tak snáď nebudeme sklamaní a bude sa dať na čo pozerať - všetko je otvorené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky: GP Malaysia - PRETEKY

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull) - 1:37:39,832
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren) + 3,261
  • Obrázok Obrázok Nick Heidfeld (Renault) + 25,075
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull) + 26,384
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari) + 36,958
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari) + 57,248
  • Obrázok Obrázok Kamui Kobayashi (Sauber) + 1:06,439
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren) + 1:09,957
  • Obrázok Obrázok Michael Schumacher (Mercedes) + 1:24,896
  • Obrázok Obrázok Paul di Resta (Force India) + 1:31,563
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India) + 1:41,379
  • Obrázok Obrázok Nico Rosberg (Mercedes) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Jaime Alguersuari (Toro Rosso) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Heikki Kovalainen (Lotus) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Timo Glock (Virgin) + 2 kolá
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault) + 4 kolá
  • Obrázok Obrázok Vitantonio Liuzzi (HRT)
  • Obrázok Obrázok Jérôme d'Ambrosio (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Jarno Trulli (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Sergio Pérez (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Rubens Barrichello (Williams)
  • Obrázok Obrázok Narain Karthikeyan (HRT)
  • Obrázok Obrázok Pastor Maldonado (Williams)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekná GP...len škoda, že McLaren neodsiahol víťazstvo - opäť vyhral takto Seb, McLaren nebol ďaleko, ale na štarte trochu im znížil šance Heidfeld, ktorý štartoval skvelo (inak aj Petrov), no McLaren žiaľ pretaktizoval Lewisovu stratégiu, za každým ho príliš skoro zavolali do boxov a potom vo štvrtom stinte mu pneumatiky vôbec nefungovali (ešte aj zastávku mu pokazili), Fernando do neho vrazil (ten bol pre istotu premotivovaný a dosť neodhadol rýchlostný rozdiel) no a nakoniec musel ešte raz ísť do boxov...zato u Jensona Mclaren zvolili lepšiu stratégiu a posledný stint mal skvelý, takže zaslúžene skončil 2. :D Nick mal trochu šťastie (patrí to k športu) a tak skončil 3., Lotus Renault podal opäť solídny výkon, ale Petrov si pekne zalietal a zostal mu volant v ruke (zlomila sa mu tyč) no mal našťastie šťastie, že nevrzil do nikoho iného...

...Kamui opäť pekne, na jeho súboje je radosť sa pozerať :D Paul di Resta porazil svojho kolegu (pekný výkon, tiež ma potešil)...tých sklamaní bol viacej, Mercedes GP opäť bieda, Williams ešte väčšia (to už je skôr tragédia), po povzbudivej zime ani Toro Rosso nie je nejak skvelé (i keď Buemiho trest stop and go bol pritvrdý)...

 

o týždeň Čína, verím, že McLaren bude opäť bližšie k Red Bullu a mohol by tak naostro bojovať o víťazstvo...uvidíme, no dúfam v to :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priebežné poradie Pohára jazdcov (2/19)

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull) - 50
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren) - 26
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren) - 22
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull) - 22
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari) - 20
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari) - 16
  • Obrázok Obrázok Nick Heidfeld (Renault) - 15
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault) - 15
  • Obrázok Obrázok Kamui Kobayashi (Sauber) - 6
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso) - 4
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India) - 2
  • Obrázok Obrázok Michael Schumacher (Mercedes) - 2
  • Obrázok Obrázok Paul di Resta (Force India) - 2

Priebežné poradie Pohára konštruktérov (2/19)

 

  • Obrázok Obrázok Red Bull Racing (Vettel & Webber) - 72
  • Obrázok Obrázok Vodafone McLaren Mercedes (Hamilton & Button) - 48
  • Obrázok Obrázok Scuderia Ferrari Marlboro (Alonso & Massa) - 36
  • Obrázok Obrázok Lotus Renault GP (Heidfeld & Petrov) - 30
  • Obrázok Obrázok Sauber F1 Team (Kobayashi & Pérez) - 6
  • Obrázok Obrázok Scuderia Toro Rosso (Buemi & Alguersuari) - 4
  • Obrázok Obrázok Force India F1 Team (Sutil & di Resta) - 4
  • Obrázok Obrázok Mercedes GP Petronas F1 Team (Schumacher & Rosberg) - 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A je to - takže Malaysia je za nami, dážď sa napokon nekonal (teda ak nepočítame tú mini-prehánku)... Bola to zaujímavá a dramatická GP plná predbiehania a doťahovania, Sepang je pekný okruh s rýchlymi aj technickými pasážami - podľa mňa najlepší Tilkeho návrh. Vettel si opät došiel po víťazstvo, jeho bilancia (2 GP = 2 pole-positions = 2 víťazstvá) je vynikajúca a obhajca titulu vstúpil do novej sezóny vo veľkom štýle. Webber totálne pokazil štart, aj prvú fázu závodu - potom sa dostal do tempa a napokon 4.miesto neni až tak zlé. Výborne sú na tom aj McLareny, ktoré sú azda najväčším konkurentom Red Bullu - Button bol druhý, a Lewis napokon až 8. - po GP dostal spoločne s Alonsom 20s penalizáciu za ten ich súboj (Lewis za blokovanie, Fernando za spôsobenie kolízie) - podľa mňa dosť kontroverzné tresty, lebo mne to prišlo ako úplne bežný race incident (zaujímalo by ma či by rozdávali tresty aj keby takto bojovali napr. Alguersuari a Maldonado). Renaulty predviedli famózny štart - trochu klesli po zastávkach v boxoch, ale Nick napokon získal pódium (po 2 rokoch) a Petrov tiež jazdil slušne - no ten jeho rally-jump ho 4 kolá pred koncom vyradil. Ferrari po 2 GP sú stále bez pódia - dnes brali body za 5. a 6. miesto. Opäť skvelý Kobayashi - to je asi prvý Japonec, ktorý sa mi v F1 pozdáva a aj keď riskuje, tak vie čo si môže dovoliť a jeho manévre sú efektívne (dneska asi tak 3x vyškolil Schumachera). Mercedesy sú slabučké (2 GP = 2 body) a na to aké mali vyhlásenia pred sezónou je to riadna slabota. Williamsy sú tiež poriadna katastrofa - v oboch GP ani raz nedošli do cieľu. Di Resta zatiaľ bodoval v oboch GP (vždy 10.miesto), takže celkom dobre sa rozbehol do svojej F1-kariéry. Tak už za týždeň tu bude Čína - som zvedavý čo sa bude diať tam a ako bude kto na tom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem prveho kola som sa celkom nudila /husty dazd by ma prebral k zivotu/, az do chvile, kym sa ferdo nechcel dostat cez hamiltona... vtedy nastal infarktovy stav, potom uz iba nechut to dopozerat...

:D

 

mas pravdu, tie tresty su kontroverzne, myslim, ze trest mal dostat iba hamilton.. :spiteful:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trest nemusel dostať ani jeden - Hamiltonove údajné "blokovanie" nebolo akosi zreteľné (už som od neho videl aj okatejšie menenie smeru jazdy), no a Alonso - ten už zaplatil tým, že musel ísť na výmenu predného krídla - akosi mu to nevyšlo s tým útokom, mohol si počkať na lepšie miesto na predbiehanie. A to si sa vážne nudila? Však tá GP bola dosť zaujímavá - v podstate stále niekto sa doťahoval a boli tu riadne boje, takže nuda to isto nebola (aj keď jasné že boli už aj dramatickejšie GP). Som zvedavý kto zastaví Vettela, aj keď vidno že konkurencia sa približuje a rozdiely sa zmenšujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Haha...srandou je, že v tej konkrétnej situácii bol jednoznačne Fernando vinný :spiteful: a Lewis dostal zato, že viac ako raz zmenil smer, keď si bránil pozíciu...čo je pekne idiotské pravidflo, obzvášť, keď svojim konanním neohrozil nikoho bezpečnosť...jasné, keď niekto sa motá nejak 2 x a viac tak to nie je v poriadku...ale čo už, pravidlá sú rovnaké pre každého :D len to ma hnevá, že niekedy tie pravidlá poškodzujú závodenie...ale čo čakať - robia ich väčšinou byrokrati z FIA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, nebolo to na uplne prepnutie kanala, ale az tak ma to nevzrusovalo...

vettela som pred dvoma rokmi povazovala za buduceho majstra sveta, podla mna on bude druhy schumacher..

 

a co sa tyka trestov, furt su najmudrejsi laici, co sedia pred televizorom v papuciach... a preco si myslim, ze trest mal dostat iba hamilton? no, lebo ferdo patri do "mojho" teamu.. :spiteful:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechcem byť útočný, ale nemám rád prirovnania typu "druhý Schumacher" alebo "Senna, Prost" a pod...Sebastian je excelentný, ale žeby bol lepší ako Lewis alebo Fernando? nie, lebo to nie je jednoznačné...väčšina analytikov považuje všeobecne túto trojicu za najsilnejšiu....Red Bull má enormne dobré auto, Seb je na kvalifikácie ako stvorený, no minulý rok bol až pričasto v situáciach, keď súbojil v poli, že urobil strašnú hovadinu...jasné, je tam väčšie riziko...ale tie chyby? v Istanbule ten manéver na Marka, v Belgicku na Jensona, v Maďarsku bol priďaleko za Safety Carom a potom ešte on sa rozčuloval....absolútne zbytočné chyby...

 

...ale všeobecne si myslím, že takých blbostí spraví tento rok menej a aj Red Bull sa zdá spoľahlivejší

 

Je to cliché, ale sezóna je dlhá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov