Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2011)


aljak63

Odporúčané príspevky

Myslím si, že je to správne rozhodnutie, či už z hľadiska bezpečnosti, ale aj z hľadiska logistiky....čas sú peniaze, tímy majú svoje veci väčšinou klinicky načasované, takže ďalší týždeň čakať v neistote by nebolo rozumné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to fakt - s tou logistikou som si to až tak neuvedomil úplne. To bolo len prvotné rozčarovanie z toho, že to zrušili - s odstupom času uznávam, že je lepšie keď radšej konajú v predstihu a nedopadne to ako v prípade slovenskej deafylmpiády. Som zvedavý, či sa v Bahrajne túto napokon vôbec nepôjde, alebo či ju prehodia až na koniec sezóny - z logistického hľadiska by bolo najlepšie keby ho dali medzi Indiu a Abu Dhabi - ale to by sa išli 3 GP po sebe behom 3 weekendov, tak bohvie či by to bolo prijateľné aj pre jazdcov a teamy.

 

Ak na konci roku bude vôbec nejaký Bahrajn...

 

... nepreháňaj zase
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Liuzzi completes Hispania deal

 

Konečne sa v HRT rozhodli a ako poslední ohlásili svoje jazdecké zloženie. Posledné voľné miesto v štartovom poli napokon obsadil 29-ročný taliansky jazdec Vitantonio Liuzzi, ktorý už má za sebou mnoho skúsenosti. V roku 2004 získal titul v F3000 (posledná sezóna predtým ako túto sériu nahradila GP2), v sezóne 2005 pôsobil ako testovací jazdec Red Bullu (absolvoval tu ale aj 4 GP), ďalšie 2 roky absolvoval ako jazdec Toro Rosso. Následne v roku 2008 prestúpil ku Force India - najprv bol len v roli testovacieho jazdca, no koncom sezóny 2009 nahradil v tomto teame Fisichellu (ten vo Ferrari nahradil zraneného Massu vo Ferrari) a absolvoval miesto neho posledných 5 závodov sezóny, minulú sezónu jazdil už ako plnohodnotný jazdec Force India - v 6 GP sa mu podarilo získať body (najlepšie skončil 6. v Kórei). Po tejto sezóne ho vo Force India nahradil Paul di Resta, a tak to vyzeralo že Liuzzi zostane bez angažmá - napokon si ho vzali do HRT, kde bude teamovým kolegom Nariana Karthikeyana. Od tohto teamu sa nečakajú žiadne zázraky, takže Liuzzi sa bude isto trápiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

HRT je podľa mňa na odpis, však ich nová F111 ešte ani na trať nevyšla, ale vraj v piatok by mala...osobneč si myslím, že zostanú na chvoste

 

jo, a pár noviniek - Pedro de la Rosa sa vracia spať do McLarenu (tak ako aj predtým aj teraz ako test. jazdec)

síce do MP4-26 si asi nezasadne ale myslím si, že aj s ohľadom na to, že bol testerom Pirelli je viac ako rozumnné, že ho McLaren znova angažoval...a keď som pri McLaren...tak musím zdieľať svoje obavy - MP4-26 nestačí na Ferrari a na Red Bull - je jasné, že z najrýchlejších časov jednotlivých test. dní sa nedá vychádzať, ale jednotlivé stinty, konzistentnosť, názory analitikov, problémy so spoľahlivosťou a aj výroky Jensona a Lewisa jasne naznačujú, že MP4-26 v momentálnej forme nemá na víťazstvá Obrázok

Ale sezóna sa ešte nezačala a vieme, že McLaren má niekedy až radikálne tempo vývoja, takže verím, že nakoniec McLaren odstráni tie najzávažnejšie slabiny MP4-26 ky :(

 

btw. sťažnosti na Pirelli pribúdajú, ich pneumatiky sa až príliš rýchlo degradujú, radikálne sa menia časy a pod...ono je jasné, že Bridgestone bol niekedy až príliš konzervatívny, no Pirelli to zjavne trochu prehnalo...bude ešte sranda :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Táto Bernieho téma umelého dažďa už rezonuje dlhšiu dobu, ale tak verím že toto mu neprejde. Ohrozil by tým jazdcov, i priebeh MS, a to by mohlo mať aj katastrofálne dôsledky - nehovoriac o to, že by dehonestoval celú F1. Už mi idú s celými debilnými výmyslami o "zvýšenie atraktivity" F1 na nervy - ešte pokiaľ sú to takéto blbosti. Čo navrhne najbližšie? Že pred GP sa budú ťahať slamky a kto si vytiahne najkratšie tak mu dajú červenú katru a nebude môcť nastúpiť na štart?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No hej, pár týždňov už o tom bláboce...a pritom F1 sa jazdí v lokalitách, kde zrážok je veru dostatok :) snáď len zostane pri keciach, nemyslím si, že by to F1 akokoľvek pomohlo, po čase by to bolo predvídateľné a veruže by to už nebola sranda...ale asi sa viacerí zbláznili....to je tak, keď o veciach rozhodujú úradníci

 

a btw, už len necelé dva dni a sú tu prvé tréningy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GP AUSTRALIA 2011 - Qantas Australian Grand Prix

 

Obrázok

 

Základné informácie o GP:

 

  • Oficiálny názov: LXXVI Qantas Australian Grand Prix
  • Okruh: Melbourne Grand Prix Circuit
  • Poloha: Melbourne, Austrália
  • Počet kôl: 58
  • Dĺžka kola: 5,303 km
  • Dĺžka pretekov: 307,574 km

Program GP Austrálie 2011:

 

Piatok - 25.marec 2011

  • 1. voľný tréning: 2:30 - 4:00
  • 2. voľný tréning: 6:30 - 8:00
Sobota - 26.marec 2011

  • 3. voľný tréning: 4:00 - 5:00
  • Kvalifikácia: 7:00
Nedeľa - 27.marec 2011

  • Preteky: 8:00

Výsledky GP Austrálie 2010:

 

  • Víťaz: Jenson Button (McLaren)
  • Pole-position: Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Najrýchlejšie kolo: Mark Webber (Red Bull)
  • Pódium: 1. Button / 2. Kubica / 3. Massa
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak...a máme za sebou úvodné dva tréningy sezóny 2011...prvý tréningy podľa očakávaní ovládol Red Bull, no a druhý na moje potešenie a prekvapenie McLaren :)...na to, že McLaren mal aké problémy s MP4-26 (riešenie výfukov, podlaha a asi aj chladenie) to považujem za povzbudzujúci výsledok, i keď pochopiteľne v tréningov sa testuje x iných vecí (napr. poslednú polhodinu bol vyhlásený Race mode, neskôr Wet track), takže na tie časy treba pozerať s veľko rezervou...ale niečo to naznačuje, i keď Melbourne nie je úplne tak jasným ukazovateľom rozloženia síl...

Inak HRT - totálne fiasko, akurát Liuzzi stihol urobiť jedno inštalačné kolo, toť všetko...proste bieda...za celú zimu jedno kolo..

 

Bolo zaujímavé sledovať pohyblivé zadné krídla (označované ako DRS - Drag Reduction System )

 

Zajtrajší deň nám napovie omnoho viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak konečne sa dlhá zima skončila a s jarou prišla aj prvá GP. Zatiaľ len voľné tréningy, ale už mi chýbali tie zvuky motorov a pohľad na monoposty. Po zrušení Bahrajnu sme si museli počkať ešte o 2 týždne dlhšie - ale je pekné, že sa začína opäť klasicky v Austrálií. Tento okruh mám veľmi rád, a pravidelne sú tu kvalitné a dramatické závody. Tréningy potvrdili to čo sa očakávalo - v popredí budeme vidieť pravdepodobne najmä Red Bull, McLaren, Ferrari a Mercedes, čiernymi koňmi budú Renaulty a Williamsy (teda aspoň Barrichello), prekvapiť môže prakticky aj Force Inda, Sauber a Toro Rosso. Od minuloročných nových teamov nečakám žiadne zázraky - z Q1 postúpia jedine asi keď niekto bude mať technické alebo jazdecké problémy. Každopádne, až zajtra v kvalifikácií uvidíme zrejme teamy v plnej sile, keďže ako už tiborco spomínal - vo voľných tréningoch sa teamy viacmenej oťukávali s okruhom a riešili nastavenia a podobné veci. Inak, tiež ma zaujali tie pohyblivé zadné krídla - som zvedavý akú veľkú výhodu to dokáže priniesť. A ešte ma zaujíma ako sa budú nové pneumatiky Pirelli správať počas GP a koľko vlastne vydržia.

 

btw. zo soboty na nedeľu sa mení čas, takže nezabudnite že nedeľná GP sa pôjde už podľa nového času - paráda, takže čakanie sa zmenší o hodinu :) A možno už nebudem vstávať o piatej, ale o šiestej :) a samozrejme - tipovačka na vás čaká (tak nezabudnite prosím).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm...čakanie sa zmenší o hodinu? to nejak nechápem, keďže čas sa o posunie o hodinu dopredu - quali bude o 7:00 a preteky budú o 8:00 nového času, ale keby sme to brali po starom, tak 7:00, čiže čakanie sa nezmenší ani o minútu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No áno, som to myslel inak - že preteky píšu že sú o 8mej, tak ale bude to vlastne o 7mej (podľa starého času). Čiže tak som to myslel. Aj tak sa mi viac páčilo, keď bývala táto GP tak o štvrtej alebo piatej ráno. Dúfam, že v nedeľu nebude zase koncom GP šero ako minulý rok - jazdci sa na to sťažovali, beztak je na tomto mestskom okruhu kopu tieňov + ešte keď sa k tomu pridá šero, tak môže padať koncentrácia ešte viacej. Áno, chceli to prispôsobiť európskym divákom - ale tak mohli to dať tej zo štvrtej na šiestu - myslím že to by bol už v pohode čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak s tým súhlasím, že GP o 17:00 tamojšieho času sa je fakt neskoro...chápem o 14:00 a teda o 04:00 pre európanov ráno bolo skutočne príliš skoro, na druhej strane FIA kecá neustále o bezpečnosti, no často robí kontraproduktívne kroky...takže stačilo fakt posunúť len o dve hodiny neskôr a neboli by žiadne problémy s tým, že sa ko koncu GP bude stmievať...tak ale čo už

 

OK, stačilo už tých časov, lebo sa ešte popletiem :)

 

btw. Jenson aj Lewis sú opatrní, čo sa týka pozitívneho vstpu McLarenu do tréningov

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/90187

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky: GP Australia - KVALIFIKÁCIA

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren)
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull)
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren)
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari)
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault)
  • Obrázok Obrázok Nico Rosberg (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari)
  • Obrázok Obrázok Kamui Kobayashi (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso)
  • Obrázok Obrázok Michael Schumacher (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Jaime Alguersuari (Toro Rosso)
  • Obrázok Obrázok Sergio Pérez (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Paul di Resta (Force India)
  • Obrázok Obrázok Pastor Maldonado (Williams)
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India)
  • Obrázok Obrázok Rubens Barrichello (Williams)
  • Obrázok Obrázok Nick Heidfeld (Renault)
  • Obrázok Obrázok Heikki Kovalainen (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Jarno Trulli (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Timo Glock (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Jérôme d'Ambrosio (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Vitantonio Liuzzi (HRT)
  • Obrázok Obrázok Narain Karthikeyan (HRT)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, s kvalifikáciou som spokojný :o to, že vyhrá Red Bull som očakával, ale to, že to nebude double Red Bull som nečakal a to radšej som, že sa to podarilo McLarenu - 2. (Lewis) a 4.(Jenson) miesto je celkom príjemným prekvapením :o a nejak Ferrari zaostalo :o Williams sklamal, HRT bieda (obávam sa, že ani sezónu nedokončia) M. Schumacher taktiež zatiaľ nič extra a Heidfeld prekvapujúco vypadol už v prvej časti...myslím si, že Renault Lotus to pretaktizoval a Nick už potom v závere nemohol mať čiské kolo v premávke...Kobayashi može byť spokojený, 9. miesto je fajn...a Sutil predviedol riadne divoký šmyk na cieľovej rovinke, zázrakom si monopost nerozbil

 

Ale preteky sú až zajtra...a v Melbourne sa nikdy presne nedá predpovedať čo bude...ja len verím, že McLaren absolvuje solídne preteky...za "normálnych" okolností to na víťazstvo nie je, možno na pódium, čo by ale taktiež potešilo :o

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nie som z kvalifikáciou spokojný 5, 8 a 11 miesto nie je žiadna sláva :o ... ale na druhej strane je to len začiatok a zajtra sa môže všetko zmeniť :o
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzerá to tak, že sezóna dopadne podľa slov Jána Žgravčáka

teda niečo v zmysle

- ak chce Webber pomýšľať na titul, bude musieť jazdiť spoľahlivo-vyrovnane,

zbierať bodík za bodíkom a čakať na Vettelove chyby

 

myslím, že by sa to dalo parafrázovať na všetkých jazdcov

zaujímajúcich sa o titul

 

inak

sezónu budú zrejme rozhodovať pneumatiky a za obchádzanie s nimi - prebrzďovanie a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No konečne sme videli ostrú výkonnosť monopostov, keď už aj o niečo išlo. Red Bully vyzerajú byť na tom skvelo - aj keď som prekvapený ako dosť Mark stráca na Vettela, vlastne v každej časti kvalifikácií to bolo cca 0,6s! McLareny sú vcelku silné a javia sa konkurencie schopné. Uvidíme, ako to bude zajtra v závodnom tempe počas GP, obzvlášť keď pneumatiky Pirelli toho asi veľa neznesú - bohvie ako budú znášať ten ostrý štýl Hamiltona, Kobyashiho a podobných jazdcov s dravým štýlom. Ferrari a Mercedesy mi prídu asi tak na podobnej úrovni, aj keď Massa už dávno nieje to čo býval (vlastne od toho nešťastia na Hungaroringu). Renaulty a tiež Saubery vyzerajú byť na tom schopne, zlé nevyzerajú ani Toro Rosso. Len škoda že Nick skončil už v Q1 - verím že sa poučí a nenechá si rýchle kolo až na poslednú chvíľu, a snáď zajtra predvedie peknú stíhaciu jazdu. Ľúto mi bolo Barrichella, aj Sutila - zaujímalo by ma aké kolo by dosiahli keby nedostali tie svoje šmyky, tiež sa môžu zajtra predierať vpred! Lotusy a Virginy opäť až na chvoste s cca 2-sekundovou stratou za ostatnými, škoda - po zimnej prestávke a minulej sezóne by som čakal, že sa priblížia už viac. No a "výkon" HRT sa asi neoplatí komentovať - skôr mi to prišlo, že na túto GP išli len preto aby nemuseli platiť sankcie za neúčasť. Každopádne, závod bude zaujímavý - vidíme síce ako sú rozložené sily a výkonnosť teamov, ale aké to bude v dlhom závode - to uvidíme až zajtra! Verím, že sa máme na čo tešiť!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výsledky: GP Australia - PRETEKY

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull) - 1:29:30,259
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren) + 22,297
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault) + 30,560
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari) + 31,772
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull) + 38,171
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren) + 54,304
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari) + 1:25,186
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Paul di Resta (Force India) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Jaime Alguersuari (Toro Rosso) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Nick Heidfeld (Renault) + 1 kolo
  • Obrázok Obrázok Jarno Trulli (Lotus) + 2 kolá
  • Obrázok Obrázok Jérôme d'Ambrosio (Virgin) + 3 kolá
  • Obrázok Obrázok Sergio Pérez (Sauber) DISKVALIFIKOVANÝ
  • Obrázok Obrázok Kamui Kobayashi (Sauber) DISKVALIFIKOVANÝ
  • Obrázok Obrázok Timo Glock (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Rubens Barrichello (Williams)
  • Obrázok Obrázok Nico Rosberg (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Michael Schumacher (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Heikki Kovalainen (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Pastor Maldonado (Williams)

 

Priebežné poradie Pohára jazdcov (1/19)

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull) - 25
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren) - 18
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault) - 15
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari) - 12
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull) - 10
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren) - 8
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari) - 6
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso) - 4
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India) - 2
  • Obrázok Obrázok Paul di Resta (Force India) - 1

Priebežné poradie Pohára konštruktérov (1/19)

 

  • Obrázok Obrázok Red Bull Racing (Vettel & Webber) - 35
  • Obrázok Obrázok Vodafone McLaren Mercedes (Hamilton & Button) - 26
  • Obrázok Obrázok Scuderia Ferrari Marlboro (Alonso & Massa) - 18
  • Obrázok Obrázok Lotus Renault GP (Heidfeld & Petrov) - 15
  • Obrázok Obrázok Scuderia Toro Rosso (Buemi & Alguersuari) - 4
  • Obrázok Obrázok Force India F1 Team (Sutil & di Resta) - 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak preteky boli skôr priemerné...neboli zlé, ale v Melbourne je človek zvyknutý na väčší chaos :o Vettel a Red Bull boli suverénny (Webber ale sklamal), no a potešil ma Lewis - 2. miesto je vynikajúcim výsledkom obzvlášť po slabšej zime McLarenu....ale vôbec celý víkend bol pre McLaren povzbudzujúci, i keď trať v Melbourne nie je úplne objektívnym ukazovateľom rozloženia síl a sú to len prvé preteky...ale i tak...škode Jensonovej penalizácie, bolo to trochu kontroverzné (Massa mu nedal priestor a bol dosť pomalý), ale tak objektívne možno oprávnené...škoda, ale vzhľadom na to je 6. miesto je fajn :o...Mercedes zatiaľ bieda, Williams taktiež (Rubens bol premotivovaný), Perez sa ukázal v dobrom svtele ( a navyše bol len raz v boxoch!)

 

Ina moc to zadné krídlo nepomáhalo a zaujímavé bolo aj to, že Red Bull KERS nepoužíval...sú okolo toho rôzne klebety...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa práveže úvodná GP dosť pozdávala - stále v nej bola dramatickosť a neboli v nej nejaké dlhé "hluché" miesta. V podstate sa stále niekto približoval a pokúšal sa atakovať pozície, takže o dramatické okamihy a manévre (či už úspešné alebo neúspešné nebola núdza). Takisto aj pohyblivé zadné krídlo podľa mňa fungovalo na cieľovej rovinke dosť dobre a vizuálne bolo naozaj vidieť že jazdec vzadu sa približoval (s výnimkou Red Bullov bez KERSu), akurát že v Melbourne je tá prvá zákruta dosť ostrá, takže predbiehať tam je dosť náročné - uvidíme ako DRS bude fungovať na Tilkedromoch s dlhými rovinkami.

 

A teraz k výsledkom... Vettel bol bezkonkurenčný, hoci pred prvými zástavkami to vyzeralo, že Hamilton by ho mohol atakovať, ale nestalo sa tak - navyše Hamilton si pri výlete mimo trať poškodil podvozok, takže môže byť rád aj za 2.miesto, ktoré si právom zaslúžil. Prekvapil Petrov, a po minuloročnej kritike dnes dosť zažiaril - ťažil najmä z výborného štartu a potom z toho, že za ním sa odohrávalo viacero súbojov medzi Webberom, jazdcami Ferrari a Buttonom. Každopádne, zaslúžil si to a Rusko má absolútne 1.pódium v F1! Viac som oveľa čakal aj od Heidfelda - ale dnes bol doslova neviditeľný a dokrúžil až na 14.mieste! Nandovi vôbec nevyšiel štart, takže so 4.miestom môže byť koniec-koncov dosť spokojný. Webber až na 5.mieste, na domácej trati mu to nevyšlo - snáď to nabudúce bude lepšie, lebo v porovnaní s Vettelom je to priepasť (snáď Red Bull oživí aj svoj KERS). Na 6.mieste Button - škoda tej penalizácie, ale podľa mňa oprávnene, nemal kam uhnúť ale skrátením trate získal výhodu a tak bol trest pochopiteľný, ale aj tak výborný výkon podľa mňa, že aj napriek strate po Penalty sa dokázal dostať ešte celkom dopredu. Saubery splnili úlohu čierneho koňa, Pérez hneď v premiére získal body - výborná taktika (len 1 zastávka), dosť šetril pneumatiky a nechal za sebou aj svojho kolegu Kobayashiho na 8.mieste. Massa skončil 9., dosť slabota (už dlhodobo) čo predviedol / predvádza. TOP10 uzavrel Buemi, takže bodík aj pre STR! Mimo bodov oba monoposty Force India - myslím, že na rýchlejších okruhoch už to bude lepšie. Alguersuari 13., škoda kontaktu hneď v 1.kole - možno by podobne ako Buemi atakoval aj TOP10. No a uzavreli to Heidfeld, Trulli a Virginy. V cieli chýbali oba Williamsy aj Mercedesy - Barrichello odpálil Rosberga, to mi bolo ľúto lebo Rubinho išiel až dovtedy skvelo a Williams vyzerá celkom potencionálne.

 

Uvidíme čo prinesie Malajzia za 2 týždne - tam už sú rovinky dlhšie, okruh je rýchlejší, takže ako tiborco povedal, z výsledkov dnešku sa nedá až tak vychádzať. V Malajzií bude isto aj viac badateľné použitie DRS, uvidíme ako sadne teamom takýto druh trate.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov