Skočiť na obsah

Záhada Chaplinovského filmu


Linkman

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 18
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • Darkman

    2

  • tomassi

    2

  • Tom

    2

Top prispievatelia v tejto téme

To moze byt hocico.

V podstate nieje vidiet co a ci vobec nieco drzi, kedze ta 'cierna vec' moze byt kludne tien, co hadze jej ruka.

Alebo to mohol byt dobovy nacuvaci strojcek - http://hearing.siemens.com/sg/10-about-us/01-our-history/milestones.jsp?year=1924

Mobil nieje prva vec, ktoru si ludia prikladali k uchu :D

 

sry, ze som zas ten co kazi srandu :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v roku 1928 už rádio bolo

len nie tranzistorák, ale bednička, a bežne kryštálky, v 20. rokoch sa objavili elektrónky ... takže chlapec v tom má zmätok :D

v r. 1926 už rádio v prahe vysielalo futbal

 

rádio

 

ináč tie topánky - oni hodne pripomínajú nedávnu módu hodne špicatých dámskych topánok, kde len v polovici topánky bola noha :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som ho mazol

nečítal som vyššie príspevky

a taktiež som si našiel vecičky o vývoji rádia a pod.,

tak som ho stiahol z obehu

 

neboj

tu sa len tak nemažú príspevky

teda aspoň mmntálne nie :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenže si reagoval na toho chlapa z videa ... neviem, či niekto pozorne počúval, čo hovorí, keď hovorí o tom, že rádio nebolo, možno myslel tranzistorák :D

počúval to niekto ?

ale potom je východzia premisa zlá k samotnému videu ... dobre by bolo vidieť ten film :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... pozerala som dnes uja googla :D

 

načúvacie prístroje, konkrétne ... taký ten dedkovský, načúvací, a od toho odvodené kdečo až k dnešným strkátkam do uší a voperovaným zosilovačom, ale naslúchatko podobné tieňu mobilu som nenašla ... zatiaľ :D

možno to bol predsa len tranzistorák :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preco by nosila pri uchu mobil? Pochybujem ze si so sebou do zaciatku 20storocia zobrala aj celu infrastrukturu mobilnych sieti.

Ved aj dnes staci vyjst mimo civilizacie a mobil je dobry tak akurat ako hodinky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je predsa mobil, ktory funguje na casopriestorovej mobilnej sieti, aj dnes sa mimo civilizacie dovolas cez satelitne komunikacne stanice, samozrejme, ze na t-com, alebo orange to nejde, ani nie s beznou nokiou 

 

take jednoduche nevies ? :D

 

nó ... ale prečo by nosila pri uchu tehlu ? :D

 

 

a preco nosili ludia v auguste 68 pri uchu briketu ? len preto, aby nasrali Rusov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nó ... ale prečo by nosila pri uchu tehlu ? :D

 

Možno jej ucho odstávalo.

 

Mne to moc dôveryhodné nepripadá. Tá žena, či čo to je, je oblečená dobovo. Chlap pred ňou nejaví žiadne známky zvedavosti, ktoré by sa určite dostavili keby videl resp. počul niečo neobvyklé. Na to, že ide len nejaké 3 metre pred ňou, tak je zvláštne že ho netankuje žena, ktorá sa rozpráva -sama so sebou-. To čo drží nevyzerá ako na niečo z budúcnosti, myslím, že cestovateľ v čase bude na takej technologickej úrovni, že aj komunikačné zariadenie bude na diametrálne inej úrovni ako niečo čo vyzerá ako tehla. Cestovateľ v čase by určite voľne nekomunikoval na ulici, keďže ide na tú dobu neobvyklú činnosť, je isté, že táto činnosť by mohla výrazne ovlyvniť správanie sa ľudí a tým spôsobiť nejaké možno zmeny v kolobehu dejín, čo si žiadny cestovateľ v čase nemôže ani najmenej dovoliť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A možno je to žena ktorá prešla časopriestorom a po ulici sa pohybuje len ako tichý pozorovateľ :D ... respektíve ona nemusela byť ani tak ticho ale ostatný o nej neveeli čiže u nemohli ani počuť ani vidieť ... ale kamera ju zaznamenala :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

tento kúsok filmu som pozrela už x krát, z času na čas sa k nemu vrátim, len tak ... nič prevratné, ale občas sa mi zdá, že sa trochu zakrýva, nechce byť filmovaná :)

 

hovorím síce z vlastnej skúsenosti, a začiatkoch filmu sa viac ľudia pchali pred kameru, ale rok 1928 už nebol "taký" začiatok, a možno je to komparzista chlap, statočne drží krok s chlapom pred sebou :)

... a rozpráva nie celkom do mobilu, ale až potom, akoby k niekomu inému, filmárovi či komusi ...

 

alebo je to dáma, ktorú bolelo ucho, a poslala inteligentne a s úsmevom všetkých filmárov práve do teplých krajín ...

 

alebo ... ... má intergalaktický mobil, alebo je to lopatova časová slučka, alebo ... čo je to vlastne za film ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

a je tu ešte jeden ... trochu mladšia sekvencia ako z toho chaplinovského filmu:

 

1938 a mladá dáma "s mobilom"  :)

 

 

In footage shot in 1938 a woman is caught talking on a cell phone coming out of a Dupont Factory in Massachusetts. The film is real, and extensive investigation has failed to give an explanation. Oddly, why is no one around the woman surprised to see her on a cell phone? And the "women" in front of her and on her right look like male bodyguards in drag (according to the web site)...

https://www.pinterest.com

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tesla vedel uz vtedy prenasat energiu vzduchom. To nie je ziaden novodoby vynalez. Kludne to preto moze byt nejaky pristroj. Ved aj elektromobil mal, ktory vydrzal jazdit podstatne dlhsie ako tie dnesne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov