Skočiť na obsah

Zápchy na cestách


game

Odporúčané príspevky

zápchy vedia zvyčajne vodičov dostať ... hrajú nervy a každý to rieši podľa naturelu ... či už svojho či národa ...

net obchádzajú občas príšerné obrázky indických a kdejakých orientálnych upchatých ciest a križovatiek, kde za šialeného trúbenia bez jedinej nehody, len s minimálne pokrčenými plechmi plynule prúdi absolútne šialená doprava ...

 

pripomenulo mi to niekoľko filmov, je to vďačná téma, videla som jeden taliansky, to bola krutá dráma, scény ako z novej vlny, s marcellom mastroiannim v jednej z hlavných úloh ... dodnes ten film vo mne rezonuje

a jeden geniálny americký, kde jeden geniálny američan prišiel na riešenie, ako niekoľkoúrovňovú zápchu v LA uvoľniť ... samozrejme cestou sa aj rodilo, to už patrí k veci

 

niekoho geniálneho by potreboval kolaps v Číne ... doteraz sa o tom objavovali správy, už pekných pár dní sa hovorí o zápche na diaľnici, ale vlastne až dnes po prečítaní zopár informácií mi došlo, že to nemá k tým filmom ďaleko, je to horšie ako ten najkrutejší film

 

Čínska zápcha bude trvať 2 roky pri rýchlosti 5 km/h

 

Čínske úrady oznámili koniec časovo najdlhšej dopravnej zápchy v ľudských dejinách, počas ktorej museli vodiči žiť desať dní na diaľnici z autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko do Pekingu v kolóne dlhej sto kilometrov. Bola by to skvelá správa, keby nemala dve chyby:

 

1. tie autá tam stále stoja,

2. zápchy sa tam neskončia až do konca roka 2012.

Čo tam vodiči jedia?

Čo im hrozí?

Čo robia pri čakaní v kolóne?

Ako sú na tom s hygienou?

Ako zápcha vznikla?

zdroj: http://natankuj.sme.sk/c/5535147/cinska-zapcha-bude-trvat-2-roky-pri-rychlosti-5-kmh.html

 

neviem si to ani predstaviť byť uprostred toho. hrôza je to. tie fotky ... beznádej :blush:

 

 

akú najhoršiu ste zažili ? kde ? vedeli by ste takúto "čínsku" prekonať so zdravým rozumom ? ja zrejme ... ťažko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem, najprv písali o 100 kilometorvej kolóne, o pár dní písali, že to bol len blud, že Číňanky na pumpách sa tomu smiali, že "čo, aká kolóna?" a teraz, že tá kolóna tam stále je (asi sa pýtali Číňaniek na inej diaľnici), každý deň úplne iná správa, nakoniec sa dozvieme, že vlastne ani žiadna Čína neexistuje a Marco Polo v skutočnosti došiel len do Indie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Vždy ma fascinuje hľadanie rôzneho alibi, len aby nebolo treba sa dohrabať k jadru veci.

(občas sa tak fascinujem aj sám :zubiska: )

 

Tak k veci - ak v zácpe náhodou šetrím spojku a plyn, a neakcelerujem okamžite a rovnako okamžite nepribrzdím, ba naopak sa snažím tie zbrklé zrýchlenia a spomalenia vyrovnávať, tak sa čoskoro nájde zúfalec, čo to zneužije a pichne sa napríklad z bočného pruhu predo mňa. Napriek tomu, že som sa iba pokúšal zvýšiť plynulosť jazdy a zmenšiť celkový stres, prípadne využiť jazdu na neutrál.

Tak prichádza k tomu, že sa sami seba nútime k zvýšenej spotrebe a neefektívnemu štýlu jazdy. Pritom na svetlách sa spí, a často by sa medzi autá vošli ďalšie 3. Robíme si to naschvál? Kde nájsť stratenú kultúru?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

akord.

rovnako sa o to snažím aj ja a z rovnakým výsledkom.

A prispievajú k tomu aj bojazliví a drzí vodiči.

Príklad:

dva zbiehacie sa pruhy, dĺžka na "zbiehanie" cca 200-300m.

Normálny vodič pokračuje so zapnutým blinkrom po pripájacom pruhu a plynule sa "vtlačí" do radu vozidiel.

Bojazlivý vodič niekedy až zastane ,len čo zbadá prerušovanú čiaru na možnosť preradenia, zastaví celý rad vozidiel za ním.Potom ho niekto pustí pred seba, takže zastaví celý rad vozidiel, ktoré idú v priebežnom pruhu.

A potom príde drzý vodič, ktorý nemôže počkať, až na neho príde rad, predbehne po krajnici zprava bojazlivého vodiča a doslova sa využívajúc väčšiu rýchlosť svojho vozidla vrýpe do plynulo sa rozbiehajúcej kolóny, čím ju zastaví.

Ak sa toto zopakuje 3 x po sebe, vyrobili sme umelú zápchu, ktorú nerozchodíme za hodinu až dve. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priklad z nasho mesta, Dubnica, 25 tisic obyvatelov, dostat sa z jedneho kraja na druhy (do priemyselnej zony) trva 25-40 minut chodzou

 

niektori lenivci nie su schopni sa prejst, pripadne sadnut na bike alebo vyuzit MHD

nech sa taki nestazuju, ako nas maly kruhac zneprijemnuje den co den dopravnu situaciu, ako nakladne je mat auto a podobne

 

sa len smejem ked idem popri ceste raz tak rychlo ako oni .. a to mam podpatky :)

je to smutne ako ludia zleniveli.. a ked niektoremu z nich poviem, ze co stresuje, preco sa do prace ci z prace neprejde, tak ostanu v nemom udive

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektoré povolania, ako napr. moje nie je možné realizovať bez kolies, a to už nehovorím o tom ako by si šlapala z Petržky cez Prístavný most za Slovnaft.

A ešte by si mohla prísť pri to šľapaní k úrazu, lebo by si prechádzala cez územie soc. tmavopleťových pracovníčok, ktoré by ťa mohli pokladať za konkurenciu :)

Takže nie je to len o lenivosti, ale aj o spojoch MHD, cien lístkov, počet prestupov atď.Mňa cesta z práce a do práce "stojí" cca 1,4€ denne(preto v úvodzovkách, lebo tam nesprávne premietam len cenu benzínu). Cena lístka potrebného na prepravu je 1€..A keďže robíme z manželkou spolu,...a už sme doma....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja hovorim konkretne o nasom meste

 

co sa tyka Bratislavy, netusim

mam skusenosti iba s MHD z roznych skoleni...neviem, mozno som konzerva, ale aj tak nechapem, preco sa den co den, rano co rano, vydava take nespocetne mnozstvo aut do ulic, ked je zrejme, ze niekedy ten cas straveny v aute je ovela dlhsi, ako napr v MHD..nevraviac o stresoch

beriem, ak ma niekto zamestnanie, ze je nuteny cestovat autom, vybavuje na roznych miestach .. ale neverim, ze vacsina ludi v autach, ktori nervozne vytrubuju v upchatej premavke nie su uradnickovia a podobni "za stolom sediaci"

 

niekedy by bol fajn zamysliet sa aj nad akciami typu "den bez aut..., den MHD na podporu tohto druhu prepravy..."

a hovorit o vyfukovych plynoch a spotrebe nafty/benzinu ako o zdroji, ktory je vycerpatelny, to by uz bolo asi zbytocne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tuším sme tu dnes len my dvaja :) .

Nepoznám tvoje "prevádzkové podmienky" ale faktom zostáva, že ak idú v Blave dvaja ludia autom, už sa oplatí cestovať autom, a to nespomínam meškanie spojov, tlačenie sa na nejakého hnusného fajčiara :) (ktorý ešte vyfukuje dym cestou po schodíkoch autobusu), mrznutie na zastávke, nosenie dáždnika. a autobus ide niekedy nie po busových pruhoch ale stojí v tej istej zápche ,ako ja, akurát on má zdržanie na zastávkach...aj cesta autom má svoje pozitívne stránky.

Kedysi som chodil (za mlada) do práce na bicykli. Cvikali sme a potom nadrábali, ak som nestihol prísť na čas. A to sa vždy nedalo, lebo ak cestovný čas na bicykli je 10 min. a cesta peškom 20 min. tak ráno, keď zazvonil budík a pršalo bolo to v prdeli. Už som nadrábal.

Aj manželka chodila do práce bicyklom, až do doby , keď ju ráno chytila snehová chumelica, tak zobrala parazól a vrazila do zaparkovaného auta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz nepochybujem ze cesta autom ma aj svoje vyhody :)

blilzi sa zima, uprsana jesen, je pravda ze clovek to radsej pretrpi v nejakej zapche vo vyhriatom aute ako na chladnej zastavke a v preplnenom vozidle MHD

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cesta autom do prace mi trva 11minut mimo spicky...v spicke do 20...busom mimo spicky 40 minut, v spicke hodinu nieco...aj som uvazoval chodit do prace mhd, uz som lenivy obcas na soferovanie, ale tolko usetreneho casu autom ma presvedcilo ostat za volantom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tento víkend je celkovo obzvlášť rušný na cestách z blížiaceho sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých. Zápchy na cestách nás neminú ešte zopár dní , preto buďme všetci disciplinovaní a trpezliví.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zápchy vedia zvyčajne vodičov dostať :(

Rovnako aj zápach ... onehdá mi do auta vnikol taký zápach :sick: :sick: :sick: , až strach vôbec dýchať. Som si otvoril okno a to som si ešte pohoršil :hedge: . Dodnes neviem, čo to bol za smrad. Bolo to pri Trnave :excl:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov