Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

tento článok ma dosť morbídne pobavil

http://osel.cz/index.php?clanek=6222

Z ryze duchovního hlediska na tom nebyl takový luteránský vrah zase tak zle. Před popravou mu bylo dopřáno kát se ze všech hříchů a stvrdit neochvějnost v otázkách víry. Protože do švihnutí katova meče už vrahoun nestačil spáchat další hříchy, odcházel na věčnost zcela očištěn a putoval na nebesa. To sebevrazi na tom byli hůře, protože je čekala bez výjimky věčná muka pekelná. Není divu, že dánští sebevrazi začali vrahům závidět. Závist je, jak známo, mocný inspirační zdroj, což se potvrdilo měrou vrchovatou i v luteránském Dánsku. Začali se tu rojit sebevražední vrazi – tedy lidé, kteří úmyslně někoho zabili, aby byli popraveni.

 

bola to hotová epidémia, a úrady proti nej začali horlivo bojovať prísnou "reguláciou"

a brutálnymi trestami

ač beda.. maniakov ktorí sa rozhodli dostať do neba a vyhnú sa peklu, tak že niekoho sproste zamordujú ešte pribudlo

Kdo by spolu se soudci čekal, že tahle drsná podívaná potenciální sebevražedné vrahy odradí od jejich zrůdných úmyslů, ten by se šeredně zmýlil. Obliba sebevražedných vražd naopak vzrostla, protože luteráni věřili, že čím větší utrpení podstoupí před smrtí, tím jistější mají vstupenku na nebesa. Odsouzenci dokonce skládali v base při čekání na děsivou popravu veselé odrhovačky o tom, jak se na lámání v kole nebo pálení železem těší.

 

jediným riešením nakoniec bolo trest smrti úplne zrušiť
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

ach du meine güte ... teraz som si to čiastočne "prelistovala"

Bill Wiese v ženskom vydaní ... len sa zdá, že na veci až tak nezarába, ale môžem sa mýliť ...

 

len jedna vec ma zaujala hneď na samom začiatku : keď už sa jej Ježiš zjavil, akosi som očakávala, že konečne príde svetlo a teplo a nebo ...

ale kdeže.

Ježiš jej ukazoval peklo a výkriky mŕtvych a cely a utrpenie, - poď dcéra moja, ukážem ti Peklo ... nie nebo ... :niee:

prečo ?

 

no nie je peklo príťažlivejšie než nebo ? http://forum.freespa...lo/#entry131199

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

peklo je bez debaty príťažlivejšie, nezáleží na tom, či sú to babičky z Hornej Bukovej, či ženička z domácnosti, pán nagelovaný Bill Wiese, či kňaz, ktorý má evidentne viac hriechov, než všetky ovečky z jeho farnosti dohromady

 

peklo jednoducho láka, a niekedy poriadne podivne :

Farár Steven Scheier z Kansasu (USA) bol pri autonehode 18. októbra 1985 smrteľne zranený. Prežil svoj rozsudok večného zatratenia, ktorý na príhovor Matky Božej, Pán Ježiš zrušil, zatiaľ čo sa jeho farníci modlili za záchranu jeho života. Svedectvo kňaza Stevena Scheiera odvysielala televízia matky Angeliky (EWTN –Eternal World Television Network) v týždennom živom vysielaní „Mother Angelica Live“ prvý krát 9. apríla 1997, druhý krát 17. júna 1998. Svedectvo vyšlo knižne pod názvom: VAROVNÉ SVĚDECTVÍ, Matice cyrilometodějská s.r.o., Olomouc 2002. Ukážka z knižky: VAROVNÉ SVĚDECTVÍ, výber zo str. 10 – 24.

nebol smrteľne ranený, keďže nezomrel. no nevadí.

evidentne pán farár nerobil nič iné, len páchal smrteľné hriechy :

Náhle som si spomenul na udalosť, ktorá sa udiala krátko po mojej nehode: Bol som pred súdnou stolicou Všemohúceho Boha a Jeho Syna Ježiša Krista.

Pán veľmi rýchlo prešiel celým mojim životom. Zvlášť ma obžaloval z ťažkých smrteľných hriechov, z ktorých som sa už nemal čas vyspovedať, alebo ich ľutovať. Myslel som, že by som na to mohol mať čas ešte teraz. On však zmýšľal inak. Keď skončil svoju obžalobu, povedal: "Rozsudok znie: Peklo naveky!"

 

nie, neskončilo to takto, niekto zasiahol, pekelného hriešnika stiahol z lopaty :

Krátko nato som počul ženský hlas ( Panna Mária ). Nevidel som osobu, len som ju počul. Hlas povedal: „Syn môj, nechceš zachrániť jeho život a jeho nesmrteľnú dušu?“

Nato povedal Ježiš Kristus: „Matka, bol dvanásť rokov kňazom len sám pre seba a nie pre Mňa. Nech má trest, ktorý si zaslúži.

Nato ženský hlas: „Ale aké by to bolo, Syn môj, keby sme mu dali zvláštnu milosť a potom videli či prinesie ovocie? Keď ho neprinesie, potom nech sa stane Tvoja vôľa.“

Nasledovalo krátke mlčanie. Potom som Ho počul hovoriť: „Matka, patrí tebe!“ A tak tu dnes môžem byť s vami!

 

http://svedectvoobrateniakjezisovi.ic.cz/VAROVN%C3%89_SVEDECTVO_STEVEN_SCHEIER/VAROVN%C3%89_SVEDECTVO_STEVEN_SCHEIER.html

 

vyhostenie z neba nie je také dramatické. peklo vždy zaberie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

náuka o ohnivom pekle nemá absolutne žiaden podklad v Svetom Písme,je to nebiblická náuka..nauka ktorá sa sormavala už v starovekom Egypte,Babylone-neskor sa stala oblubenou témou filozofov,ako bol napr.Platon a až začiatkom 2str. sa začla presadzovat v tzv,krestanstve...

 

skutočnost je taká ,že večšina náboženstiev podporuje a učí taketo náuky,ktoré zneuctievaju Boha......

 

Písmo jasne hovorí,že..."mzda(alebo odplata) za hriech JE SMRT" Rim 5:12

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde sa tu spomína výraz peklo??(Zjavenie 12:9),ale  vlastne neviem čo si pod tým výrazom predstavuješ.....

 

1 Jána 5:19 Vieme, že pochádzame z Boha, ale celý svet leží [v moci toho] zlého....sučasný morálný a mravný stav je preto taký aký je.............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

peklo ako miesto trápenia niekoho ( teda "zlých" ) neexistuje,  veď je nelogické aby Boh spolupracoval s tým ktorý je zodpovedný za utrpenie ľudstva a vydával mu ich, aby pokračoval naďalej v trápení týchto obetí ( následok jeho konania ).  Naopak urobil a naďalej podniká kroky na záchranu.

 

Ez. 33:11  -   ‚„Akože žijem . . .  „nemám potešenie v smrti zlého . . .

1.Tim.2:4-6  -    jenž si přeje, by všichni lidé byli zachráněni a přišli k plnému poznání pravdy. Bůh je přece jeden a prostředník Boha a lidí jeden, člověk Kristus Ježíš, jenž dal sám sebe jako výkupní náhradu pro všechny 
 

  Hebr.2 : 14,15 -    aby smrťou zničil toho, čo mal moc nad smrťou, totiž diabla, 15 aby vyslobodil tých, ktorých po celý život zotročoval  strach                                     pred smrťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

dvojhodinové rozprávanie o tom, že peklo skutočne existuje - všetci tí ľudia boli strašne moc zlí, všetci okúsili peklo ...

 

ale posledných pätnásť minút hovorí madam očitý svedok aj o nebi, to je skutočne vysoko výživné svedectvo ...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov