Skočiť na obsah

Váš obľúbený Tv seriál


littlewitch

Odporúčané príspevky

Myslím, že "Hra o tróny" sa môže dať "zahrabať"..

"Nočný kráľ" nesiaha papalášom s "červenými kravatami" ani po členky.. 

A nemŕtvi zombíci.. V porovnaní s živími ľuďmi, ktorý sa po ožiarení radiáciou na "áre" rozkladajú za živa.. Ehh..

Ďalší diel sa bude volať "Prosím, zachovajte pokoj.."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak našiel som si čas.. A skukol predposlednú časť Hry o tróny..

"Šialená princezná lieta na drakovi a páli všetko hlava nehlava, vyvraždí xyz civilistov...."

Fakt "opulentný nihilzmus"..

Po tom čo som videl druhú časť "Chernobyl"..

Tak akosi.. V porovnaní s realitou..

Nič moc..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Chernobyl" by som vlastne, "zábavou" ani nenazval.

Cítiť pri sledovaní "klaustrofóbiu" a čosi ako "nevoľnosť", zábavné nie je.

Čo sledujem komentáre inde, takéto pocity majú aj iný a je ich dosť. Možno u ľudí ktorý sa narodili vo "výchdnom bloku" a začali "vnímať svet" pred rokom 89' sú tie negatívne pocity zo seriálu, asi aj silnejšie..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na man pri pozerani Cernobylu dychalo to, ako sa americanom nedari si predstavit totalitne ZSSR - nie je to len o chlastani vodky.

 

Banicky predak, ktory odmietne poslusnost ministrovi - len tak s frajerstva, lebo po demostrovani rebelstva nasledne aj tak spravi to, co chcel. Ak by to v realite prezil, tak by do konca zivota mal na krku KGB.

 

Tiez som neveril tomu, ze by sestra v nemocnici poslusne skopla podpatky a zacala sa ospravedlnovat zene, co tam vtrhla za svojim muzom a ostala tam proti jej zakazu. Vsak to by snad nebolo mozne ani v sucasnosti v nemocnici na Slovensku.

 

Tiez mi prislo prehnane to zvaranie olovenych rakvi a ich zalievanie do betonu pri obetiach akutneho oziarenia.

 

Mna by to asi emocne dostalo viacej, keby sa to viacej drzalo reality a bolo to pre mna lahsie uveritelne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley

Ľudia vystavený "voľbe", zomrieť jedným alebo druhým o dosť hnusnejším spôsobom.. Sa obvykle prestanú správať ako "poslušný roboti"..

Černobyľ podľa mnohých, veľmi prispel k rozpadu viery v "komunizmus".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslím... ten rozklad tam už vtedy pracoval, pre iné príčiny, toto bola len jedna lopata navyše.
mimochodom, katastrofy v jadrových elektrárňach sa diali aj inde, toto malo väčšie rozmery a tradičné sovietske zakrývacie manévre.
nemám chuť si pozrieť ten seriál, zopár dokumnetov som o ňom už videla, natočené kdekým z celého sveta.
človek si žiaľ nemôže vybrať, či ho spláchne pretrhnutá priehrada, ako sa udialo aj v usa svojho času a nie raz, alebo tsunami a Fukušima alebo hlúposť v černobyle.
o všetkom som videla filmy, ani jedno by som si nevybrala dobrovoľne... najmenej pretrhnutú priehradu :(

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez mi prislo prehnane to zvaranie olovenych rakvi a ich zalievanie do betonu pri obetiach akutneho oziarenia.

 

Tie rakvy boli zinkove, a skutocne boli takto pochovani v dvoch rakvach - drevena v zinkovej. Zaliatie do betonu sa udialo az o par rokov, ked sa zistilo zvysenie radiacneho pozadia.

 

Dolezite veci ohladom havarie su v tom serialy 100% presne, pricina havarie, zamlcavanie dizajnovych nedostatkov RBMK reaktorov obsluhe, zavazne porusenia bezpecnostnych predpisov pri skuske, nedostatocna vybavenost poziarnikov, zahmlievanie a zlachcovanie katastrofy kadrovakmi. Klamanie svetu o rozsahu nehody...atd.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Dolezite veci ohladom havarie su v tom serialy 100% presne...

 

Asi zalezi, ktore veci si vyberies ako tie dolezite.

 

Napriklad  seriali navodili pocit, ze to prakticky nikdo zo zachranarov neprezije, napriklad pri tych co isli pustit vodne ventlilisa tvarili, ze ich posielaju na istu smrt. A potom sa clovek docita, ze dvaja z tych troch doteraz ziju.

 

Rovnako tam apokalypticky popisovali hroziace stavy pretavenia reaktora do vodnych nadrzi a cez beton, co mi prislo skor prehane ako realne.

 

Ale beriem: serial sa snazi skor vychadzat z faktov ako si umelecky vymyslat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smiley

Ruská NTV sa vraj rozhodla natočiť podľa nich lepšiu verziu..

Katastrofu v nej spôsobí západný imperialistický agent CIA, infiltrovaný v elektrárni..

https://www.themoscowtimes.com/2019/06/04/putins-media-struggle-to-deal-with-hbos-chernobyl-a65866

Možno sa ti tá Ruská "právda", bude páčiť viac..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takýchto filmov a seriálov s konšpiráciami o všetkom čo sa na svete udialo aj čo sa udialo len v hlave scenáristu, američania natočili na tony...

najviac sa viem narehniť keď ešte dnes sedia ľudia pri americckom katastrofickom filme o konci sveta roku 2012...

nech natočia aj rusi... američania môžu konšpirovať, rusi nie?  ale no tak... ten nadpis v bulváre je len nadpis... počkajme na seriál :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi zalezi, ktore veci si vyberies ako tie dolezite.

 

Napriklad  seriali navodili pocit, ze to prakticky nikdo zo zachranarov neprezije, napriklad pri tych co isli pustit vodne ventlilisa tvarili, ze ich posielaju na istu smrt. A potom sa clovek docita, ze dvaja z tych troch doteraz ziju.

 

Rovnako tam apokalypticky popisovali hroziace stavy pretavenia reaktora do vodnych nadrzi a cez beton, co mi prislo skor prehane ako realne.

 

Ale beriem: serial sa snazi skor vychadzat z faktov ako si umelecky vymyslat.

V tom case si skutocne mysleli, ze ich posielaju na smrt a dokonca sa donedavna myslelo, ze skutocne zomreli do par tyzdnov, To ze nakoniec prezili je spomenute aj v poslednom diely serialu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak prave som dopozeral posledny diel.

Po precitani si faktov z roznych zdrojov musim poopravit svoj nazor: serial sa snazil prevazne drzat faktov a prevazne sa mu podarilo odolat pokuseniu pre prvoplanove emocne posobenie, ktore by sa dalo pri teme ako Cernobyl velmi lahko rozputat. 

 

Som rad, ze HBO ma aj ine priority okrem samotneho zisku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Nevidel som ani sekundu z GoT. Nieze by ma to nezaujimalo, podla recenzii je to kvalitny serial, ale ja na to nemam cas. Nie som serialovy typ, ale tu a tam si nejaky pozriem. Posledne to bol cesky Most! a teraz som si dal na HBO GO stafetu, 6 casti (to zvladnem) prvej serie norskeho Fremvandrerne.

 

Tam si byvala manzelka policajta ochocila romantickeho typka z 19 storocia, zatial co on dostal vikingsku partacku, ktora si namiesto kupovania hygienickych vloziek trha mach v mestskom parku. Dve spritomnele vikingske bojovnicky nasiaknute medovinou sa s flasou v ruke tackaju pred kostolom v Osle a kricia na visiaceho Jezisa "tak zlez z toho kriza a bi sa ako chlap!" Nori su skratka skveli!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Stranger Things (anglicky nazov ukryva dvojzmysel, ktory sa neda prelozit) sa mi paci svojou originalnostou, bolo v nom ale na moj vkus az prilis vela prvkov pubertalneho mystery hororu.

 

Westworld:

Viac ma zaujal serial Westworld ktory zacina pri manazovani zabavneho parku, pokracuje prebudzanim umelej inteligencie a postupne sa prepracuje (ako inac) az ku konca sveta. Alebo vlastne k jeho zachrane?  Mozete si vybrat.

Pozrel som si aj povodny film z roku 1973, ktory ale myslienkovo konci pri vzbure robotov, zatial co serialu sa podarilo zaviest podstatne dalej.

Skakanie v casovych usekoch pri rozpravani pribehu ma vseobecne stve, ale tu to malo svoj ucel a dokazalo to vygenerovat moment prekvapenia, ze vlastne som videl nieco uplne ine, nez som si myslel ze som videl - nuti ma to pozriet si ten serial este raz.

 

Legion:

Prave som dopozeral Legion, ktory zacina v blazinci, potom sa k tomu pridaju nejake nadschopnosti a konci to (ano, zase) koncom sveta. Mozno prilis stresteny, ale s originalnymi psychologickymi momentami, ako aj "paranormalnom". Tiez to cloveka pozriet si to cele odznova, aby zachytil detaily, ktore mu predtym unikli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

no vieš ja nie som az tak na seriály [ aj namiesto filmov ako takych radšej pozerám making - of ] a asi ziadnu sériu nikdy nedopozerám . okrem tych stranger things , boli fajn ešte vikings, house of cards, walking dead, BBT etc 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov