Skočiť na obsah

Slováci v Anglicku, Škótsku, Írsku...


Sniper

Odporúčané príspevky

Koľko asi libier denne je treba na prežitie v Londýne? Aby som vedel koľko eúr si mám zameniť aby som nedopadol ako v Turecku. Výdavky budú na nejakú tú stravu, poplatky za nejaké tie vstupy do nejakých tých budov (múzeá, galérie) keby som sa náhodou tam rozhodol ísť, a tak okolo toho. V Istanbule som na somarinách minul za 1 deň asi 100€ :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 14
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    6

  • Sniper

    4

  • aljak63

    3

  • doll

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

si zamen viac a potom prinajhorsom zamenis naspet, pri anglickych cenach kurzova strata nebude taka dramaticka.

 

mne na prezitie v Londyne v roku 2004 bolo treba 3 libry denne. ak sa bavime o preziti. inak musis konkretizovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co chces zazit?

 

M Tussauds - okolo 20L

London Eye - okolo 20L

metropass - tusim 7L denne

buspass - okolo 4L denne

zranica - draha, pametam na BigMac za 2L a to bola ta lacna alternativa, tie trojuholnikove sandwiche stali od 3L hore, restiky nemam predstavu ale za normalny obed s milou podla mna nedas menej ako 30L.

pivo - v bare 3L, v supermarketoch cca 1L

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ak to bude London, tak si priprav trosku viac do buksy :lol:

velmi malo muzeii je zadarmo, Aljak, ty si tam bol asi v dobe kedy bol den otvorenych dveri alebo co (?) vo vacsine sa plati, a to celkom dost

nevraviac o kaviarnach ci restauraciach keby chces posediet

 

potraviny nakupis celkom lacno ... v podstate najvyssie polozky budu tvorit vstupy do muzeii, galerii a podobne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odporucam http://www.londonpass.com/

 

prezri si atrakcie, mozes dost usetrit .. navyse je tam aj sekcia What to do in London, mozes sa tam docitat vela zaujimaveho

 

ak si chces Londyn naozaj uzit, neparaj sa a zamen si od 40 na den vyssie (ak chces chodit po muzeach, nebude na skodu aj dvakrat viac)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velmi malo muzeii je zadarmo, Aljak, ty si tam bol asi v dobe kedy bol den otvorenych dveri alebo co (?) vo vacsine sa plati, a to celkom dost

 

British Museum

Petrie Museum of Egyptian Archaeology

National Gallery

Victoria and Albert Museum

Natural History Museum

Science Museum

The Geological Museum

Tate Modern

The National Maritime Museum

...

...

viac ma teraz nenapadá

 

to je veľmi málo??? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak dobre ... väčšina Z TÝCH KTORÉ MA ZAUJÍMALI

a myslím, že aj tých najatraktívnejších pre širokú verejnosť celkovo.

 

ale určite to neni VEĽMI MÁLO ako napísala doll

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prave, ktore teba zaujimaju, lenze ty si minorita.

 

najatraktivnejsie?

 

Tower of London £17.00

London River Cruise £11.50

London Bridge Experience £21.95

Windsor Castle £15.50

Hampton Court Palace £14.00

London Zoo £16.80

Churchill Museum £12.95

 

okrem HCP mi pridu vsetky zaujimavejsie nez napr egyptska vystava.

 

British Museum znie zaujimavo, to ti neberiem.

 

este pridam napr

Chelsea FC Stadium Tour

City Cruises

London Legends Walk

St Paul's Cathedral

Wimbledon Tour Experience

 

nie kazdy potrebuje mega vela kultury .. ja by som si uzil londyn s jeho symbolmi, s tym co k nemu patri .. a Axel chce nieco podobne predpokladam

 

vstup na 4 (okrem Legends Walk) stoji cca L50. najkrajsie na Londyne je to, ze par muzei je lacnych, blbe je to, ze za ostatok a atrakcie tam nechas majland, aljak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako som vravel, bol som v Istanbule, a tam sa mi tie ceny zdali byť vyššie ako uvádzte tie londýnske. Za Hagiu Sofiu som vysolil asi 25€, zhruba toľko isto za plavbu loďou cez Bospor. Nejaké to jedlo, zhruba asi do 15€. Suveníry by ma stáli asi 50€, moja mladá to pozjednávala na 20. Takže keď nebudem nakupovať somariny, zhruba do tých 60€ by som sa mal zmestiť. To rátam ako hornú hranicu. Prvý deň keď si obzriem Tower, Big Ben a Trafalgar Square tak to mi bude stačiť. No a potom treba navštíviť nejakú tú anglickú krčmičku, bez toho by Londýn nebol Londýnom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale hej, ale musím si to nejako rozdeliť na 4 dni. Či tri, či na koľko tam pôjdem... Možno si pôjdem pozrieť aj nejakú imigrantskú štvrť aby som sa na vlastné oči presvedčil o svetlých zajtrajškoch multikulturalizmu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov