Skočiť na obsah

2012


game

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 21
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • Sniper

    3

  • Evangelos

    3

  • tomassi

    2

Top prispievatelia v tejto téme

mno jo ... skaza nad skazu ... :lol:

 

a okrem efektov ? :) aký je film ?

 

chudáci mayovia sa môžu brániť koľko chcú, už to majú aj v hollywoodskom filme, nezmaže to z nich nikto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

film vykreslil katastrofy v tých najrôznejších podobách, nevedel som, aký bude koniec filmu, keďže to má byť koniec sveta a čo nevidím?! - Afrika ostala a kúsoček Európy a ešte tam voľačo trčalo z Arábie, pripadá mi to čudné, že sa ľudstvo zachránilo práve na tom najhorúcejšom a najchudobnejšom kontinente :lol: , a tá scéna, kde rodinka v aute uniká pred otvarajúcou sa zemou bola dosť prehnaná, celé to bolo podriadené digitálnym trikom, žeby taký neprofesionálny vodič zvládol všetky tie možné prekážky? v Hollywoode je to možné

 

pekne sa mi na to pozeralo, efekty boli na špičkovej úrovni, ale až také strhujúce to pre mňa nebolo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevidela som, počkám si na to v tv ... film postavený na efektoch, v katastrofických filmoch sú prvoradé, a jedna legenda

jeden z katastrofických filmov : )

 

tá afrika, alebo kúsok afriky mi pripomína niečo také, že si tvorcovia filmu prečítali čosi o tom, že človek začínal pred miliónmi rokov v afrike ... tak poďme začať symbolicky ešte raz :lol:

neviem, len mi to tak napadlo ... počkám si na ďalšie recenzie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebol som v kine a film som nevidel celý od začiatku po koniec ale len po častiach, ale bolo toho dosť a možno sa tam to s Afrikou niekde vysvetľuje, neviem, ale dnes by človek v Afrike začínal veľmi ťažko

 

EDIT: už som si spomenul, vo filme sa hovorilo niečo o tom, že Himaláje už nie sú strechou sveta ale že to už je nejaké pohorie v Južnej Afrike a že celá Afrika sa "nadvihla", mysleli tým pravdepodobne litosferickú platňu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tá scéna, kde rodinka v aute uniká pred otvarajúcou sa zemou bola dosť prehnaná, celé to bolo podriadené digitálnym trikom, žeby taký neprofesionálny vodič zvládol všetky tie možné prekážky?

 

Ber to tak, že keby ich zrolovala nejaká cisterna tak bez hlavných hrdinov by bolo po filme :lol:

 

Dobré bolo aj keď Yellowstonský supervulkán vybuchol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne sú

rozdiel je vo veľkosti katastrofy a kataklizmy a dokonalosti a prepracovanosti a vyššej úrovni efektov ... ale efekty sú niekedy parádne, to je fakt ...

a takúto príležitosť, ako konšpirácie o roku 2012 filmári nemohli vynechať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krátke zostrihy o tom ako sa točili scény..... http://www.youtube.com/watch?v=Ut58svgzCt8 to ma fascinuje, ako to všetko tvorcovia dokážu, ak majú samozrejme dosť peňazí

 

film disponoval s rozpočtom okolo 200 mil. USD, jeden s najdrahších katastrofických filmov, nedá sa považovať sa veľký prepadák, veď zarobil zhruba tak...viac ako 700 mil., ale od katastrofického filmu takýchto rozmerov(myslím koniec sveta) by som čakal oveľa viac, veľa sa dalo zlepšiť, veľa sa mohlo aj vynechať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z toľkých peňazí a s 3D animáciami a úpravami a obrovským rozpočtom sa dá ...

to je fakt, že mohol zarobiť viac, ale téma je už asi priveľmi obohraná ... celé roky sa skloňuje rok 2012 a konšpirácie a mayský kalendár ... ale efekty sú fakt fajn

tieto filmy sú vlastne točené pre efekty ... jeden príťažlivý hlavný hrdina a efekty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja osobne som sa pri 2012 dost zabavil a nielen na efektoch - ale na deji, absurdnych situaciach a pod .. kto pozna Emmericha, ziadny film pod jeho taktovkou nemoze brat vazne .. kto nepozna a caka dokument, nuz .. ostane sklamany s dlhym nosom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Špeciálne efekty vyzerali veľmi dobre, miestami perfektne, miestami niečo bolo trochu odveci, inde bolo vidieť že je to robené na počítači, ale celkovo boli veľmi dobre spravené, najviac sa mi páčil výbuch tej Yellowstonskej sopky. Čo je horšie, podľa geológov, taký obrovský výbuch môže skutočne nastať a celá Severná Amerika by mala problém, časom aj celý svet. Podobná sopka sa nachádza už len v Indonézii - Krakatoa, ktorej erupcia v r. 1883 spustila globálne ochladenie klímy o 1,2°C po dobu piatich rokov. A vraj sa ešte jedna nachádza pod ľadovcami v Antarktíde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

tento film som pred cca dvomi týždňami videla na ktorejsi dokumetárnej tv.

 

je to pekne spracované, ja konšpirácie milujem aj tak, a kruhy v obilí sú super aj bez ďalších senzácií o konci sveta, a toto bolo pekné ... niektoré veci mi tam občas trochu vadili, bez spájnia Mayov s rokom 2012, keďže to už sami Mayovia dementovali veľakrát, chudáci, by to bolo lepšie, ale je to pekný dokument :)

ale jasne, rok 2012 nemohli vynechať :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov