Skočiť na obsah
  • 0

Zaspávanie PC


game

Otázka

Zverejnené

ročný NB mi robí čudnú vec ... nerobil to od začiatku, aspoň som si to nevšimla, predvádza sa pár mesiacov:

 

keď od neho odídem, po určenej dobe naskočí šetrič, a keď sa nevrátim k nemu do hodiny, dvoch / približne /, ide spať natvrdo

 

zostanú svietiť patričné zelené svetielka, ako pri používaní a ako pri spánku, ale nejde prebudiť ničím iným, len odpojením od elektriky a vybratím baterky.

potom sa dá normálne nanovo zapnúť.

 

rovnako to spravilo aj pri účelovom uložení na spánok - nevypla som ho, len uložila spať, keď som sa vrátila po viac ako hodine / cca / spal natvrdo - prebudenie bolo vybratie baterky a zapnúť ho nanovo

 

asi to nie je najlepší spôsob, ako zaobchádzať s počítačom, ale skutočne nejde ináč prebudiť

 

a už ma to pekne jeduje, ani neustále vypínať ho pri každom predpokladanom dlhšom odchode asi nie je najlepšie

 

čo s ním ? :lol:

  • Odpovede 17
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • game

    10

  • Darkman

    5

  • Tom

    3

Top Posters For This Question

17 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0
Zverejnené

Nedá sa vypnúť podržaním tlačítka napájania?

Nedala si niekedy pri čistení disku vymazať "Správca súborov režimu spánku"(je to dosť veľké u mňa 3GB) ?

Môžeš nastaviť nech sa neuspáva v možnostiach napájania

  • 0
Zverejnené

prvé dve otázky odpoveď je nie

nedá sa vypnúť nijako, a nedala som určite takého Správcu súborov ...

 

možnosti napájania : ako ?

  • 0
Zverejnené

Start -> Ovladaci panel -> Moznosti Napajania (alebo nieco podobne, taky symbol s baterkou) -> a tam si mozes vybrat po akej dobe ti ma sam zaspat.

  • 0
Zverejnené

super, ďakujem

... čo znamená vypnúť pevné disky ?
môžem dať zaspávanie aj nikdy ?

a keď dám trebárs po 5 hodinách - po tom čase zasa zaspí nadobro, že sa nebude dať prebudiť ?

  • 0
Zverejnené

Zrejme ich odpojí aby šetril energiu ale mne to potom zvyklo mrznuť

Možeš, tak to bude asi najlepšie.

Zrejme ano

  • 0
Zverejnené

Ano, kludne mozes mat nikdy, a vzhladom na to, co ti to robi by som to aj odporucal. Mne napriklad spanok nikdy poriadne nefungoval a tak to mam na nikdy tusim vsade.

 

Vypnut pevne disky - vnutry kazdeho disku su platne, ktore musia rotovat vysokou rychlostou, vzdy ked sa na disk zapisuje/cita. Z toho dovodu rotuju v podstate vzdy, ked je pocitac zapnuty. Pomocou tohto nastavenia mozes tieto disky vypnut (zastavit), ked sa s nimi nejaku dobu nerobi.

Zapnuty disk zerie viac ako vypnuty a zaroven produkuje teplo, ktore treba zas odviest ventilatormi prec. Takze vypnuty disk znizuje spotrebu. Na druhu stranu je ale start/stop disku najkritickejsia operacia (nieco ako v letectve - najviac nehod je pri starte/pristavani) a roztacanie trva sekundu/dve, takze ak sa rozhodnes pouzit vypnuty disk, tak win na tuto dobu akoby zamrzne. Takze je to kompromis

 

Pokial je ntb na adapteri, tak nevidim moc dovod vypinat disky (kedze ta spotreba nieje nijako extremna)

Pri pobyte na baterke je kazdy kusok dobry, takze tam je vhodne dat nejakych 10minut.

  • 0
Zverejnené

takže

spánok pri zapnutí do siete nikdy, pri zapnutí na baterku nikdy ...

 

vypnúť pevné disky pri zapnutí do siete nikdy, pri zapnutí na baterku 10 minút

  • 0
Zverejnené

super :lol:

 

a ešte, aby som to nepototo nadobro, keď máte ešte na na mňa nervy, ako to mám nastaviť ? :)

 

je tam ešte :

vypnout monitor : napájanie zo siete - baterka

a úsporný režim : napájenie zo siete - baterka

  • 0
Zverejnené

ja mam vypnutie monitora 5 min. baterka 20min. zo siete

Usporny rezim nemam (neni to to iste ako rezim spanku?)

  • 0
Zverejnené

nie je to to isté, sú tam štyri položky :

 

vypnút monitor : napájanie zo siete - baterka

 

vypnúť pevné disky : napájanie zo siete - baterka / nikdy - 10 minút /

 

úsporný režim : napájenie zo siete - baterka

 

režim spánku : napájanie zo siete - baterka / nikdy - nikdy /

  • 0
Zverejnené

Oboje je najlepsie mat nikdy. Ked odidem a necham pocitac bezat, tak som mal na to nejaky dovod (nieco stahujem..) a rozhodne nechcem aby sa pocitac sam vypol

 

Jedno je obycajny spanok a druhe je hibernacia (obsah pamate sa ulozi na disk a pocitac sa normalne vypne). Ale nepoviem ti teraz ktore je ktore, pretoze moje win su anglicke a netusim co, ako prelozili.

  • 0
Zverejnené

paráda, už som ďalej, dokonca chápem  :)

už som to predtým preventívne tak nastavila
takže je to teraz takto :

vypnút monitor : napájanie zo siete - baterka / 10 min - 10 min /

vypnúť pevné disky : napájanie zo siete - baterka / nikdy - 10 minút /

úsporný režim : napájenie zo siete - baterka / nikdy - nikdy /

režim spánku : napájanie zo siete - baterka / nikdy - nikdy /

bude to tak už dobre ? snáď ano :) už by som nerada vyťahovala baterku ...

  • 0
Zverejnené

krása, zatiaľ srdečná vďaka :lol:

 

teraz závisí od tohto potvoráka, čo on zajtra na to ... dnes už nie :)

  • 0
Zverejnené

úplne perfektné, nech to nezarieknem, dnes poslúchal a žiadna hibernácia sa nekonala !

 

srdečná vďaka páni :klobuk: :)

  • 0
Zverejnené

:thumbsup:

tieto rady tu využívam pomaly bežne ... aj dnes, po nastavení ujom doktorom ...

medzitým, keď som sa pýtala prvýkrát, už funguje tretí notebook, každý minimálne jedenkrát u doktora, a nastavenie zaspávania zakaždým upravujem podľa tejto témy ... je to istejšie :)

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov