Skočiť na obsah

Cestné mýto


slimak

Odporúčané príspevky

Kamionisti idu opat strajkovat, dalo sa to cakat. Na Markize dnes informovali, ze na Zitnom Ostrove spadla mytna brana.

 

Spomenul som si na spadnute stoziare vysokeho napatia a ze nepostihnutelni by mohli byt niekedy aj uzitocni. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 37
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • slimak

    14

  • game

    8

  • elfant

    4

  • lopata555

    3

Top prispievatelia v tejto téme

no a sudruh premier sa nechali uz pocut ze by boli ochotny aj mytne prazdniny o par mesiacov predlzit

volby sa blizia a zrazu vsetko ide

 

len mi nie je jasne, ked bolo vsetko tak dokonale nastavene a vymyslene, preco to nefunguje

hlavne, ze boli kazdy den vyhlasenia kolko penazi priniesol mytny system do statnej kasy

 

v stredoveku bol zazity jeden dobry zvyk v europskom priestore, volalo sa to defenestracie ... skoda ze vymizol, kludne sa to mohlo premenovat na priamu demokraciu Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tak, pekne sa bude problem potichucky odsuvat, az padne na plecia dalsej vlade.

Inak ma stale zaraza rozdelenie na useky..naco potom pouzivaju GPS? O cene celeho cirkusu ani nehovorim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne toto som chcela napísať ... na pol roka sa odloží, a bude to riešiť ten ďalší, ale ten ďalší hlavný bude napriek všetkému zrejme ten dnešný hlavný

alebo to už bude iný problém, keď všetko dobre pôjde, možno posadia na ministerstvo dopravy niekoho z tej druhej strany.

a ľudia majú krátku pamäť. alebo pridlhé vedenie a čas reakcie. viď skúsenosť s predchádzajúcim veľkňazom slovenskej politiky.

 

aj takto lietajú miliardy von oknom ... a toto je tá viditeľnejšia časť.

 

celý systém je prepracovaný asi ako tá kopa draho zaplatených úradníkov na všetkých štátnych správach a ministerstvách a úradoch každého druhu. obávam sa, že dnes by nám defenestrácia neprešla :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna najvacsi problem je cena(ktora sa zaplati Skytolu).

 

http://i49.tinypic.com/bgcp05.jpg

 

To dalsie, ze nemame dialnice, teda co spoplatnovat, implementacia projektu, amaterizmus a podobne to su len take, mensie chyby(resp. dosledok) v tomto probleme.

 

problem, je ze chceli ukradnut polmiliardy eciek(nato je to vymyslene), ale my na to nemame. Sme chudobní. v nemecku ci mozno v rakusku by im to preslo.

 

Celkove dosledky si neviem ani predstavit.

http://komentare.sme.sk/c/5207429/povedzme-si-pravdu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak ma stale zaraza rozdelenie na useky..naco potom pouzivaju GPS? O cene celeho cirkusu ani nehovorim.

 

GPS vyuzitie bol povodne argument pre to, aby sa odovodnila vysoka cena celeho systemu. Neskor sa vyhlaskou potichu GPS odburalo, preslo sa na system usekov, pricom navyse nerozhodovalo prejdenie daneho useku, ako to bolo v povodnej verzii, ale len vjazd nan. Navyse, pokial sa v ramci useku sofer na nejakej krizovatke otocil do protismeru, tak ho to skaslo druhy krat. Plus, ked mal napriklad povinnu prestavku niekde v strede useku, tak po jej ukonceni system vyhodnotil, ze prechadza dany usek druhy krat a palubna jednotka pipala znova.

 

V podstate je to jedna velka zlodejina, navyse koncepcne nedotiahnuta a uz sa ani necudujem, ze niekto spili mytnu branu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ajaj.

už sa pília mýtne brány

je to trochu divná revolta, možno niekto chcel len železo do zberu :lol:

pán premiér dôrazne varuje každého, kto bude píliť mýtne brány!

Na hlavnom ťahu medzi Bratislavou a Dunajskou Stredou, pri obci Blatná na Ostrove, sa od skorých ranných hodín nachádza poškodená brána mýtneho systému. Podľa dopravného servisu rádia Viva, jednou časťou zasahovala do pravého jazdného pruhu v smere do Dunajskej Stredy a ohrozovala premávku na ceste.

...

:)

 

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je magorizmus.

to je ten prepracovaný systém.

ale veď je všetko v poriadku

 

Robert Fico však tvrdí, že štát už pre dopravcov ústupky urobil - znížil spotrebnú daň z nafty a pokuty za nesprávne nastavenie úsekov, zmeniť sa majú aj neprehľadné mýtne faktúry. „Nie je možné vypýtať si chlieb a keď ho zjedia, tak povedia, že chcú chlieb so slaninou," povedal.

 

Fico odkázal dopravcom, ktorí mu oznámili štrajk listom, že už ich prvý protest bol protizákonný. „Môžu protestovať legálnymi prostriedkami, koľko chcú. Sú prísne a presné zákony, ktoré hovoria, ako sa vyjadruje nesúhlas," povedal.

 

Upozornil, že každý, kto sa pokúsi obmedzovať premávku na slovenských cestách, sa dopúšťa vážneho dopravného priestupku. „Dôležitejšie je, že sa dopúšťa poškodzovania práv tretej osoby," odkázal dopravcom. Tretími osobami mal na mysli ľudí, ktorým by štrajk spôsobil problémy pri ceste do práce či za rodinou.

 

Polaček sa proti tomu ohradil: „Určite nie je hrubé porušovanie zákonov, ak sa občan Slovenskej republiky opiera o ústavu štátu. Z nej jednoznačne vyplýva právo na štrajk a toto právo je nedotknuteľné," povedal.

 

Premiér vyzval opozíciu, aby nepodporovala hrubé porušovanie zákonov. O tom, že mýto je spolitizované, svedčí podľa neho aj prepojenie jedného zo šéfov Únie autodopravcov Rudolfa Páleša na SDKÚ. Údajne bol na kandidátke SDKÚ pri voľbách do VÚC. Páleš sa k tomu vyjadrí dnes.

 

 

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5213637/kamionisti-hlasia-dalsi-strajk.html#ixzz0e0TTkT82

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V uvode temy som reagoval, na Vazneho(inak od vtedy ho uz ani velmi nepocut) slova o zvyseni efentivity pre dopravcou a hovorili, ze sa myto neprejavi na cenach.

 

"Vláda v záujme veci urobila ústupky, lebo sme potrebovali kompenzovať ľudí, aby nedošlo k zvyšovaniu cien. ," zdôraznil Fico.

Cital som v nejakej diskusii, ze prvykrat to spojil dokopy Pociatek v relacii Na telo.

 

Cesmadaci to tvrdili od zaciatku, ze si to budu dopravcovia musiet premietnut do cien.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som zacul hlasy predsedu trnav. SK a starostov ci promatorov, ktorim sa nepacia kamiony na cestach II. A III. triedy. Co ti #### (doteraz mi to krizikovalo) sa neozvali ministrivi dopravi, ked zavadzal exceletny system.

Ved je to jasne ze kto musi usetrit hlada sposoby. Nech si naklady na znicene cesty daju preplatit Vaznemu, ved, kto je za to zodpovedny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov