Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Je to typicky cinsky OEM teda ten isty TV sa predava pod roznymi znackami. Posluzit posluzi, problem je ze nikde nepisu co za panel tam je. Pokial je to nejake TN tak to bude dost mizerny obraz.Pre televizor je to zlo.

Monitor je tiez ok riesenie, tie serioznejsie s kvalitnym panelom a 24" zacinaju ale niekde na 160€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozes mi prosim blizsie vysvetlit toto ?
 

 

Pokial je to nejake TN tak to bude dost mizerny obraz.Pre televizor je to zlo.

- co je to TN
- co v danej suvislosti znamena mizerny obraz (ako TV by to slo len na izbovu DVB-T antenu, pripadne na pozeranie ripovanych filmov)
- preco je to pre televizor zlo

ak by sa pouzival ako monitor, tak len na beznu pracu na pocitaci, nic narocne na rychlost grafiky, alebo kalibrovane zobrazovanie farieb

a tu sa mi vidi uspora cca 30% penazi ako dost vyrazna, ak by to fungovalo :D

 

celkom by ma zaujimalo, ake formaty by zvladol nacitat z USB, ale to som sa v manuali nedocital, len vseobecne (ze "multimedialny obsah")

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TN je typ LCD panela. Tie sa montuju napr. do lacnych monitorov alebo su v drvivej vacsine notebookov. Teda siva miesto ciernej, slaby kontrast, nepresne farby. Na nejake surfovanie, pracu s pc, hranie atd. to je ok ale na sledovanie filmov velmi nie. Samozrejme zalezi na narokoch. Ak niekto pozera filmy cez pc na takom monitore tak mu to asi vadit nebude. Ale hovorit co i len o trochu kvalitnom obraze nemozno v ziadnom pripade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pretoze tema o TV tu je, tak naco zakladat novu?!

Tebe bude cumel ako vidim treba zalozit samostatne, specialne vlakno ako na avmanii aby si sa mohol realizovat. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic:

 

duplicitné témy nikto z členov /nejde ani náhodou len o moderátorov/ nemá rád, lebo sú zbytočné ... od toho, aby sme nezakladali duplicity, funguje rozsiahly vyhľadávač

/ hore na lište klik na zelenú lupu - pod ňou sa otvorí komplexné vyhľadávanie, preto tam je  - to je celé. /

 

to predsa nemá vonkoncom nič spoločné so sympatiami ku komukoľvek ... duplicitné témy sa už 9 rokov tu spájajú s existujúcimi, a všetko je vždy demokraticky poznačené a zapísané v Moderátorských zásahoch,  bez ohľadu na vzájomnú lásku a sympatie ...

 

---

prosím venujme sa tu televízorom ... ďakujeme pekne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Zvazujem kupu TV, ale absolutne sa tomu nerozumiem. Hlavne ked si precitam v recenziach medzi zapormi kopec veci, ktorym sa sama nerozumiem, tak neviem ci sa jedna iba o narocnych uzivatelov a ja bezny by som nemala problem. 

 

Zatial mam vybratych tychto, ale rozmyslam, ze mozno pockam na novy rok este...

 

http://recenzie.sme.sk/tv/p/samsung-ue48h6700

 

http://recenzie.sme.sk/tv/p/samsung-ue48h6400

 

http://televizor.heureka.sk/samsung-ue48h6470/specifikace/#section

 

http://recenzie.sme.sk/tv/p/lg-49ub850v

 

http://televizor.heureka.sk/panasonic-tx-48as640e/specifikace/#section

 

Vedel by prosim niekto posudit ten vyber? Viac ako 1k do TV investovat nechcem, nie je to pre mna nieco, pri com by som travila hodiny denne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ke´d to môžem posúdiť ako bežný užívateľ - za päť rokov sme kupovali dva televízory, pričom druhý bol zhodnotený tu ako trochu horší než prvý -

medzi tými televízormi také rozdiely, ktoré by bežného užívateľa nejako rušili či mu pôsobili nepohodu, nie sú.

 

bežný užívateľ je ten, kto zapne tv, a vyberá si program, a pozerá. alebo ani nezapne a zoberie pc či knihu a nepozerá.

a keď pozerá, tak pri zapnutom svetle, celé veky, oči vedia, čo je pre ne dobré, čiže nezáleží na tom, či to má bočné svetielka, aby neťahalo oči ... a tak. :)

nenahrávame nič, niekedy celé dni nie je zapnutá, zvyčajne sa zapína večer na správy a často čiste ako šumiaci relax po práci ...  taký typ bežných užívateľov : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dajme tomu, ze u mna to bude aj o tom, pozriet si film na kvalitnejsom obraze a zvuku, sem tam browse cez internet, pripadne aj zhliadnutie filmu, dokumentu priamo z netu.

To, ze pri inom uhle bude zhorsena pozorovacia schopnost kvoli slabsim farbam, to ma asi nie tak uplne trapi, tak ako pises :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten LG je katastrofalny TV, tomu by som sa urcite vyhol. Navyse UHD nema zmysel kupovat, nie je tam co pustat a este dlho nebude. Strop do 1k je dostatocny (az zbytocne vysoky) na to aby sa dal kupit akykolvek spickovy FHD TV.

 

Samsung H6400 a H6470 je ten isty TV, jediny rozdiel je v tom ze H6470 ma naviac satelitny tuner. H6700 je obrazovo totozny s H6400/H6470, len ma bohatsiu vybavu a iny dizajn. Takze ak tu vybavu nevyuzijes, ci netrvas na tom dizajne, nema ziaden zmysel priplacat. Uz ho aj tak ale malokde kupis.

A ten Panasonic uz nikde nekupis, uz ma na trhu nastupcu.

 

Vsetky modely co mas vo vybere su minulorocne, takze sa uz bud nepredavaju alebo uz len dopredavaju v par obchodoch. O tych Samsungoch sa ale oplati stale uvazovat.

 

Z tych novsich (2015) Sony 50W755C, Panasonic 50CS630E, Philips 50PFH6510/PFT6550 (oba maju Ambilight a je na ne 5 rokov zaruka), Samsung UE48J6272.

 

Vsetky su tie top FHD modely ake na trhu su. Cokolvek z toho je po obrazovej stranke dobra kupa. Co sa tyka systemu (smart tv) tak je to vec vkusu ci android, firefox alebo tizen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha, no ja som si dala len urcite kriteria a net vyplul, resp dal k dispozicii stale modely, ktore sa predavaju. Ano, napadlo ma, co z toho je model starsi, co novsi, ale zatial som nesla po tom detailne patrat, pretoze ak je nieco postacujuce a kvalitne a je to minulorocny model, nemam s tym najmensi problem.

 

OK, vdaka za radu, este sa v tom poňuram :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevravim ze je problem ked je to minulorocny model, len tie modely sa uz tazsie zhanaju. Po obrazovej stranke nenastal u tohtorocnych modelov oproti starsim v podstate ziaden posun, len je velky rozdiel v tom pouziti "plnohodnotnych" operacnych systemov ktore minuly rok bud vobec neboli, alebo boli len v par najdrahsich TV.

 

Avsak ta pouzitelnost tych systemov nie je taka ako napr. u telefonov ci tabletov. To len aby si nemala nejake prehnane ocakavania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Plazmy sa uz rok nevyrabaju, a uz sa tie lepsie ani nedaju zohnat. Daju sa zohnat len nejake zabudnute, stare kusy v konkretnej predajni aj to vacsinou tych nizsich a horsich modelov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zvazujem kupu TV, ale absolutne sa tomu nerozumiem. Hlavne ked si precitam v recenziach medzi zapormi kopec veci, ktorym sa sama nerozumiem, tak neviem ci sa jedna

iba o narocnych uzivatelov a ja bezny by som nemala problem.

Inak pokiaľ čitaš nejake "recenzie" napr. na heureke či nejakych eshopoch, tak to treba brať s veľkou rezervou. Tam u tych negativ je v drvivej väčšine problem medzi gaučom a televizorom. Častokrat su tam napr. kritizovane veci ktore su jasne vysvetlene v manuali, ale dotyčni ho samozrejme nikdy nečitali, mnohi z tych "recenzentov" nikdy nevideli iny TV len ten čo maju doma, takže nemaju referenciu atd. Samozrejme česť vynimkam, ale väčšina tam piše dosť mimo.

 

 

ja mam smart TV a jedina vec, ktoru vyuzivam je Youtube, ale zas to je pecka!

Smart ma aj ine vyhody nielen YT. Použiteľne su napr. aj funkcia zrkadlenia telefonu či tabletu, DLNA, HBBTV, plus par ďalšich aplikacii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Kamos mi vravi - Jani, neblazni, prid sa pozriet ku nam, posadim Ta do gauca a garantujem Ti, ze neuvidis rozdiel ak sa budes pozerat na dva novsie TV za 1.5kEUR (u nich v obyvke) a za 350EUR (vedla u mamy v pristavbe).

Jediny rozdiel, ako bezny uzivatel, si vsimnem, ak by som sedela blizko pri obrazovke...

 

Tak ako teda? :) Mam znizit budget na 500E a budem spokojna? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som kupil Panasonic za 350 eur. Bol som ochotny dat tak normalnu cenu - dajme tomu keby bolo nieco velmi dobre aj 600. 4-5 hodin som stravil na recenziach heureke. Niekto telku vybera niekolko mesiacov.  Len ja som  ju potreboval, stara uz nesluzila mesiac. Teda ja sa tomu nerozumiem - v obchode som kupil prvy televizor co pustil predavac.

CO som si vsimol - dost sa hybu ceny - teda aj pockat sa vyplati dva mesiace.

 

 

Jedno co ma zarazilo ked sme ju vybrali z krabice a prvy krat ju zapol - zdala sa mi velmi velka 41 palcov - meter? teraz bud som si zvykol - ale teraz je aj obraz zmenseny. O 5cm od krajov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamos mi vravi - Jani, neblazni, prid sa pozriet ku nam, posadim Ta do gauca a garantujem Ti, ze neuvidis rozdiel ak sa budes pozerat na dva novsie TV za 1.5kEUR (u nich v obyvke) a za 350EUR (vedla u mamy v pristavbe).

Jediny rozdiel, ako bezny uzivatel, si vsimnem, ak by som sedela blizko pri obrazovke...

 

Tak ako teda? :) Mam znizit budget na 500E a budem spokojna? :)

Spokojna byt mozes aj s noname cinskym TV za 200 eur. To nie ze nie. A usetris kopu penazi.

Ale tvrdenie ze to vyzera tak ako 2x drahsi TV je samozrejme nezmyselne. A pri cene 1.5k vs 350 je obzvlast blud. To ani nie je smiesne aby sa to dalo brat ako vtip. Ci zblizka, ci zdialky. Aj ked je otazka co znamena zdialky. Jedine v com zdialky neuvidis rozdiel je UHD vs FHD, kde sa z urcitej vzdialenosti straca rozlisovacia schopnost oka, lenze kvalita TV nie je o tom ake ma rozlisenie.

Samozrejme ak si velmi, velmi nenarocny divak, tak nejake rozdiely u dvojnasobne drahsieho TV nemusis vnimat. V takom pripade ale staci fakt nejaky lacny TV a aj tych 500 eur je v takom pripade. O to viac ked to nemas s cim porovnat. Daj si tie TV ale vedla seba a hned je to jasne.

 

Tie drahsie tv maju kvalitnejsie panely aj vykonnejsiu a kvalitnejsiu elektroniku, to sa na obraze samozrejme prejavi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa sa z toho robí veda.

Mám Sony s tenkými okrajmi 2 roky. Vtedy stál 400 €. Vyberala som ho tak 5 min. rovno v predajni. Som zatiaľ spokojná. Obrazovka je ostrá a dosť veľká. Ostatné tv v predajni mali škaredé obrazy.

Podľa mňa je najlepšie si vyberať v predajni priamo podľa obrazu.

O pár rokov bude aj tak zas nejaká iná móda .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov