Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

podľa mňa sa z toho robí veda tiež.

keď je niekto fajnšmeker, že Bang Olufsen je pomaly nedostatočná kvalita, tak kľudne ... veľká väčšina z nás sme ale normálni bežní užívatelia, a dnes je takmer každá tv na skutočne pozerateľnej úrovni ...

na to, koľko my pozeráme tv, a že tv je často niečo v pozadí ... je takmer čokoľvek do nejakých 500 eur úplne v pohode
poslednú tv sme kupovali online, aj pre mamu, aj pre nás ... obe sú úplne v pohode, nič im nechýba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robi sa z toho rovnaka veda ako pri kupe cohokolvek ineho. Bud chces kvalitu alebo sa spokojis s malom. To iste ako ked kupujes topanky, kabelku, cokolvek. Ked mas peniaze na znackovu kabelku, asi si nekupis nejaku z trhoviska od Cinana, hoci ti posluzi rovnako. A to je to iste.

Vsetko je vec narokov, priorit a ocakavani.

TV je vec ktora sa nekupuje kazdy den, ani kazdy rok, takze nejaka vyssia investicia sa tam strati. To si musi,zvazit kazdy sam.

 

V predajni sa to da porovnavat jedine v pripade ze si clovek opyta dialkove a pohra sa s nastavenim, lebo tie tv bezia v prezentacnych modoch, kde su nastavenia na takych hodnotach ktore clovek doma nikdy mat nebude. Preto aj obraz ude doma vyzerat uplne inak. No a samozrejme chce to tam vidiet nejaky bezny signal a nie nejake prezentacne dema.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ja tvoje vedomosti nemam - a nechcelo sa mi v tom hrabat - chcel som TV a cena 350 sa mi zdala adekvatna.


350 sa 


mi nezda nejak horibilna suma - aj keby som sa pomylil. To  u aut je vyssia. Proste nestalo mi zato to viac skumat - ani ... ajtak by som lepsie nevybral. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ti poradit neviem(mna televizory nezaujimaju (a to som ho minuly mesiac kupil) - on ak bude mat zaujem a ozaj to vie ti poradi(co ho poznam spravi to). Ja som sa snazil ho ktomu len postrcit. Aby si mala novy TV

 

Ja len poznamka doll tam mala asi 4 TV z coho vyberat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, na mna to posobi ako vyryvanie, a este Ti to aj niekto lajkol. Takze nebudem otravovat ani Ryanna, ani nikoho. Aby si nemyslel ci on, alebo ini, ze to je niekoho povinnost.

 

A ked nevies poradit, nerozumiem, z akeho dovodu ides niekoho vyzyvat, aby pomohol ....

Ale nechajme to tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:wtf:

 

Nebudem viac otravovat...

 

prečo? :)  to nebolo v zlom, Ryan je tu hlavný televízny poradca, len nech pekne poradí :)

 

za seba môžem napísať, že sme mali za sebou dvakrát Philips ... prvý vydržal 4 a pol roka, bez akejkoľvek chyby, len potom jednoducho zomrel, druhý slúži v pohode, nech mu to dlho vydrží ...

a vyberali sme podľa vizáže, veľkosti a do tretice podľa parametrov, ktoré sa v týchto cenových reláciách neveľmi líšia

 

chcela som ísť pozrieť tvoje výbery ... kam zmizli?! ale nie ... daj ich naspäť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll v podstate to tak mohlo vyzniet. Ale som to tak nemyslel.

Ale aj tak co poznam Rayena ti poradi.Mozno v SS.

 

Ja som kupoval TV - nieco nacital na heruke. Poslal som si vyplatu, vypil si ,prisiel domov- zase nemame TV, sme odisli do mesta a doviezli ju.

 

Inak stostyridsat je dost vela. To sa na tri metre neda podla mna pozerat. A ten TV niekedy pozeraju viac ludi  - u nas aj deti  kazdy den.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď si nájdi trocha času a zájdi do predajne / centra a popozeraj si tie televízory. Ono sa to ťažko vyberá cez internet. Určite požičajú aj ovládač. (Ku mne boli v KE milí).

Predajna urcite nie, jednak su v tie telky v roznych prezentacnych modoch (ako uz Ryan povedal) a je tam uplne neprirodzene osvetlenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne som isla pisat to co Darkman a Ryan. Nevraviac o tom, ze moznost vyberu je v predajni vyrazne obmedzena. Nad tym som ani neuvazovala.

 

Slimak, a ako sam pises, TV sa nerozumies, a ani sa rozumiet nechces. Tu na fore je pre mna takych tem viac, a ani do nich nepozeram. Takze je zbytocne to rypanie, aj ked chapem, ze niekedy velmi potesujuce, sama to poznam :)

 

Dala som si teda dalsi limit, a to 600E, plus minus. Wifi sucastou, cca 126cm uhlopriecka. 

Dala som sem 4 linky, s tym, ze pozeram na to kazdy druhy den, a vzdy skoncim na desiatke linkov a zacinam odznova, pretoze je toho neskutocne vela....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani pri tom znizenom rozpocte sa v podstate od tych mojich odporucanipredtym vela nemeni.

Samsung UE48J6272, Panasonic 50cs630E, Philips 48PFK6300 alebo ten minulorocny Samsung UE48H6400/6470.

Tie 48" modely sice nemaju 126 cm, ale rozdiel to nie je velky. Vsetky maju wifi, a kvalitne 100 Hz panely.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dala som sem 4 linky, s tym, ze pozeram na to kazdy druhy den, a vzdy skoncim na desiatke linkov a zacinam odznova, pretoze je toho neskutocne vela....

 

A si to zmazala  a Rayen by ti mozno pomohol. ja som netlapal na tie linky aj tak bysom ti nevedel pomoct . Realne ja som kupil - idem pozriet na krabicu TX tri devet nula A tri nula nula EX ..

Cislovky pisem ze mi nefunguju na noteboku - teda pod stromcek si ho musim kupit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako pisem vyssie, znizila som budget, na 600E plus minus, neviem ci za menej kupim uhlopriecku 126cm s wifi. Hladam stale, pozeram uz aj recenzie na zahranicnych strankach, ale je toho strasne vela. Ked mam pocit ze uz viac nemozem najst, najde sa znova dalsia desiatka, a uprimne, mam toho dost. Vobec by mi nevadilo, ak niekto pride a povie "na, tu mas" 

 

OK, Ryan, alebo ktokolvek, neplanujem uz dlho otravovat, lebo verte ci nie, tiez by som bola spokojnejsia, keby mam uz nejaky objednany :)

Tak pekne prosim o nejake fundovane rady.

 

Novinka  ... https://www.alza.sk/50-philips-50pfh5300-d2619510.htm?kampan=adw3_televizory_philips-50pfh5300-151021-wc377g5&gclid=CNvO4fWZtskCFYu4GwodW2oOKg

 

alebo https://www.alza.sk/48-sony-bravia-kdl-48w705c-d2360625.htm

 

alebo https://www.alza.sk/48-samsung-ue48h6400-d2285882.htm?catid=18854364

 

alebo https://www.alza.sk/50-panasonic-tx-50cs620e-d2306720.htm?catid=18854364

 

Ak mi Ryan napises, ze niektory z toho vyberu je fajn volba, tak v momente kupujem :D Nebavi ma sa v tom prehrabavat. Elektrospotrebice do kuchyne som mala vybavene behom vikendu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No postudovala som si trochu o tych hertzoch, aby som tomu rozumela :) A ahaho aka kuleha na spotrebitela  ...

 

https://www.datart.sk/novinky/poradca-obnovovacia_frekvencia_tv.html

 

 

 

Dalo by sa teda povedať, že hlavný dôvod "výpočtu" hertzov u televízora je v prvom rade čisto marketingový. Užívateľom toto číslo nie je schopné nič povedať, pretože neexistuje žiadny štandard, podľa ktorého jednotliví výrobcovia k číslu dôjdu.

 

super :D

 

Ryan, nechapem ako vies rozoznat, ci sa jedna o 100Hz panel :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej.sk vidim vo filtroch aj moznost ZOBRAZOVACIA FREKVENCIA PANELU, to co chceme :) ... a popritom este dalsi udaj, FREKVENCNY INDEX, to co nechceme a je uvadzane pri kazdom modeli

 

este sa to nakoniec aj naucim  :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Frekvencia je dôležitá, ale bežný užívateľ ju vnímal najmä pri starých CRT modeloch (najmä u PC monitoroch). 60 Hz bolo pre oči dosť škodlivé, zdravé minimum bolo aspoň 75.

 

Vidieť to bolo najlepšie na bielej ploche periférnym videním oka. Alebo sa stačilo pozrieť cez kameru, niektoré monitory blikali ako šialené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcel som tým naznačiť, že v súčasnosti naháňanie za hertzami u monitoroch má asi taký význam ako u fotoaparátoch naháňať sa za megapixelmi. Ale samozrejme, konkrétne v tomto prípade vyššia frekvencia u toho Samsungu je len plus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov