Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2010)


aljak63

Odporúčané príspevky

OK, tak to beriem ja :lol: Založím tému, a tam zverejním aj pravidlá.

Trochu to pozmením, tieto sa mi zdajú trošku nefér, takže vyčkajme a uvidíme!

 

No a dúfam že bude aj slušná účasť, a že aj budem stíhať všetko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak deti, zajtra sa cirkus začína tréningami :lol: pre mňa dobrou správou je, že FIA alias Charlie Whiting potvrdil legálnosť zadného krídla Mclarenu MP4-25, s ktorým mal Red Bull problémy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže prvý tréning pre

Sutila na Force India

 

z monopostov sa mi najviac nepáči

Mercedes GP Petronas

hlavne tá matno sivá farba

som zvedavý, kedy sa začnú piloti sťažovať,

že ich na trati nie je vôbec vidieť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak veru, FP1 za nami, väčšinou každý robil len tie inštalačné kolá (+ niečo navyše), aby docielil aspoň aké-také nastavenie ... okruh bol rozšírený o pár stoviek metrov technickou pasážou, ale neuveriteľne pomalou. A viete čo mi tam strašne chýbalo? KIMI! Veľmi mi tam chýbal, bol to môj obľúbenec v F1.. A tento rok fandím Heikkimu (aj keď ten Lotus - no neviem neviem, snáď sa chytí), no a fandím aj Nicovi Rosbergovi, a Hulkenbergovi ... no a naďalej aj Ferrari, aj keď môj Kimi odišiel, ale je tam Nando - tiež jeden z mojich obľúbencov, tak som na neho zvedavý. Som zvedavý na kvalifikáciu, inak vôbec svoje prvé kolá v existencií absolvovali HRT (Hispania Racing Team) a Bruno radšej nedokončil žiadne rozbehnuté kolo - asi nechceli vidieť to číslo čo by tam naskočila ako strata. No a vyzerá to tak, že tento nový team zatiaľ má len jeden pojazdný monopost, Chandhok sa na trati neukázal, a pri sledovaní tej rýchlosti čo HRT predvádzali som mal skôr pocit ako keby nejaký monopost z GP2 vybehol omylom skôr už do tréningu kde boli F1 :lol: ... no hlavne, že to už všetko začalo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.autosport.com/news/report.php/id/82017

 

Pred chíľkou sa skončila aj druhý tréning, ktorý ovládli monoposty poháňané motormi FO 108X (Mercedes), v podaní Mercedes GP a Mclaren...zaujímavé bolo aj to, že Mercedes GP aj Mclaren mali relatívne podobný program, keď všetci štyria boli dlho na trati s ťažko naloženými nádržmi...no chýbajú i konkrétne časy z tých stintov, predsa na live timingu sa zobrazujú len aktuálne časy...najaktívnejší dokopy boli makaróni (Ferrari).

Zaujímavosťou je, že Petrov skončil pred Kubicou, no ale nejaký význam tomu nemožno prisúdiť, keďže tréningy nie sú kvalifikácia...celkom dosť zajazdil Lotus, i keď ich časy sú veľmi slabé no aspoň boli aktívny...ralatívne aktívny bol aj Bruno Senna, zajazdil 17 kôl, než na konci sa mu uvolnila matica z kolesa a zaostal o hrozivých 11.6 sec za Rosbergom...

 

Takže hor sa do zajtrajšej kvalifikácie!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kokos ako sa tak pozerám, 12 stajní ale dokopy asi len 5 motorov :lol: Začína mi to pripomínať nejaký tuctový automobilový závod, na F1 sa mi páčilo že bývalo zvykom že každá stajňa mala unikátny motor. Teraz pozriem, päť mercedesov, štyri ferrari... ďalej tam vidím nejaké cosworthy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noo, toto sa mi zas tak neobvyklé nezdá, boli časy keď do F1 dodávali motory len dvaja výrobcovia - Cosworth svoj legendárny DFV a Ferrari...takže teraz je to relatívne fajn, sralo by ma, keby tu bol len jeden výrobca - to by už nebola F1...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Results: Gulf Air Bahrain Grand Prix - QUALIFICATION

 

  • Obrázok Obrázok Sebastian Vettel (Red Bull)
  • Obrázok Obrázok Felipe Massa (Ferrari)
  • Obrázok Obrázok Fernando Alonso (Ferrari)
  • Obrázok Obrázok Lewis Hamilton (McLaren)
  • Obrázok Obrázok Nico Rosberg (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Mark Webber (Red Bull)
  • Obrázok Obrázok Michael Schumacher (Mercedes)
  • Obrázok Obrázok Jenson Button (McLaren)
  • Obrázok Obrázok Robert Kubica (Renault)
  • Obrázok Obrázok Adrian Sutil (Force India)
  • Obrázok Obrázok Rubens Barrichello (Williams)
  • Obrázok Obrázok Vitantonio Liuzzi (Force India)
  • Obrázok Obrázok Nico Hülkenberg (Williams)
  • Obrázok Obrázok Pedro de la Rosa (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Sébastien Buemi (Toro Rosso)
  • Obrázok Obrázok Kamui Kobayashi (Sauber)
  • Obrázok Obrázok Vitaly Petrov (Renault)
  • Obrázok Obrázok Jaime Alguersuari (Toro Rosso)
  • Obrázok Obrázok Timo Glock (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Jarno Trulli (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Heikki Kovalainen (Lotus)
  • Obrázok Obrázok Lucas di Grassi (Virgin)
  • Obrázok Obrázok Bruno Senna (HRT)
  • Obrázok Obrázok Karun Chandhok (HRT)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vettel je iný žrebec...čakal som, že Red Bull bude silný, aleže dosiahnu na pole som nečakal...

...inak ten komplex nových zákrut je tragický, je to na hovno, však jak na motokárach - možno ani preto Mclaren tu nie je tak rýchly, evidetne MP4-25 sa necíti v pomalých zákrutách...ale zlé to zas nie je, takže 4. a 8. miesto je fajn :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

technickú pasáž ako takú ešte beriem,

ale úrovneň vozovky je katastrofálna

rovnejšie to je aj na Hungaroringu

 

dúfam,

že sa Buttonovi do pretekov

podarí uvoľniť, tú zatiahnutú ručnú brzdu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemám rád tieto novinky a na tratiach a nové trate...tu už neide o bezpečnosť...však všetko sa sťahuje preč z EU a tratie robia tí istí, potom sa čudujú, že sa ešte ťažšie predbieha...ide tu o politiku

 

Inak Lewis potvrdil, že MP4-25 stráca na pomalej sekcii skoro až 1 sec...na druhej strane na rýchlych tratiach bude MP4-25 žiariť...yeap :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak a máme po kvalifikácií. Vettel riadne zažiaril a to kolo čo predviedol bolo perfektné. Hneď za ním obe Ferrari - takže vyzerá to, že na túto sezónu sa už pripravili plne zodpovedne a budú patriť tam kde sa na Ferrari patrí! Trochu ma sklamali Mercedesy, očakával som ich niekde v okolí TOP3, ale Nico je pekne na 5.mieste - zdolal Schumachera (7.), takže som spokojný celkom. Ani úradujúci majster sveta Button moc nezažiaril - až 8.miesto, tak zajtra má čo dobiehať. 3 nové teamy podľa očakávaní na chvoste celého pola - a tie takmer 10-sekundové straty HRT - tak to je myslím že poriadny problém. Škoda, že Lotusy sú až tak vzadu, z tých nových teamov sa mi zdali najschopnejší, ale aj na priemerné STR strácajú 4 sekundy, čiže s nimi sa moc počítať nedá a nové teamy si to budú zrejme rozdávať akurát tak medzi sebou vzadu na chvoste o 2-3 kolá dozadu. Teším sa teda na zajtra, kandidátov na víťazstvo je veru veľa - takže uvidíme!

 

A stále mi tam niečo chýbalo ... Kimi :lol:

 

btw. veľmi mi v kvalifikácií chýbalo to priebežné poradie na ľavej strane obrazovky :)

 

 

LETS GO NICO & HEIKKI :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som rád, že miesto Kimiho je tam aspoň Nando - nikdy som proti nemu nič nemal a tak je jeden z tých, ktorého víťazstva mi nebudú vôbec ale vôbec prekážať :lol: Ale najviac fandím Nicovi, dúfam že Miša bude pravidelne porážať a žijúca legenda bude hrať pri ňom len druhé husle ... ja som z jeho návratu neni veru vôbec nadšený!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fíha, no tak sezóna začala ... škoda, že sú to akoby také "hrátky" s taktikou! Ale tak som rád, Alonsa mám rád - takže mu to prajem. Aj keď mi bolo veľmi ľúto, že Vettel sa musel takto stiahnúť - schylovalo sa už k pekným súbojom, a mohlo to byť zaujímavé, ale Seb môže byť rád že vôbec došiel do cieľu. Sklamal ma dosť Button, jazdil ako keby mu to jeho miesto zabezpečovalo nejaký mega-úspech, to isté Webber, a ani Schumacher nič moc. Som rád že Nico porazil Miša aj v pretekoch ... len tak ďalej! Škoda tiež že v 1.zákrute ten dym narobil toľko škody Sutilovi a Kubicovi, ktorí mali reálnu šancu bojovať o body - takto tie 2 bodované miestá navyše padli vhod Liuzzimu a Barrichellovi. Inak tá sezóna bude asi v znamení boju 4 teamov - Ferrari, McLaren, Mercedes a Red Bull - snáď budú boje aj napínavejšie, každý už vie čo sa od koho dá čakať, uvidíme s čím prídu do Austrálie, tá bude super zaujímavá - už len preto že to je mestský okruh a nie nejaký moderný Tilke-drom! Z nových teamov mali problémy všetci, najlepšie dopadol Heikki - ale ani to nebolo moc svetaborné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

muka muka a este raz muka.

 

ale som zistil ze cervene srdce nepusti a mam radost aj z toho ze vyhral Alonso .. takze Scuderia Ferrari Marlboro a polka Mercedesu k tomu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov