Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2010)


aljak63

Odporúčané príspevky

Obrázok

Pred nami je ďalšia sezóna veľkolepej F1 - už 61.ročník tejto ostro-sledovanej série

FIA Formula One World Championship 2010 odštartuje 14.marca 2010 v Bahrajne


Pred sezónou sme tu mali mnoho zmien - odišli teamy ako BMW Sauber, Toyota a aj Brawn GP. Namiesto toho v novom ročníku uvidíme ďalšie nové teamy - Mercedes GP, Campos Meta, Lotus F1, Manor GP, Team US F1. Už cez sezónu odštartoval prestupový kolotoč Fernando Alonso podpisom zmluvu vo Ferrari a spustil sa Domino efekt, Kubica prešiel do Renaultu, Barrichello do Williamsu, majster sveta Jenson Button prešiel ku McLarenu a do novej sezóny odštartuje s 1kou na nose strieborného monopostu. Prišiel aj nečakaný odchod Kimiho Raikkonena minimálne na túto sezónu... a ešte nás určite čakajú ďalšie predsezónne zmeny a môžeme sa tešiť už teraz na ďalšiu zaujímavú sezónu! Do kalendáru by sa mal dostať nový okruh Yeongam v Južnej Kórei, a možno uvidíme aj GP Kanady.


Kalendár na sezónu 2010

  • Obrázok GP Bahrain (Gulf Air Bahrain Grand Prix) - Sahkir - 14 March
  • Obrázok GP Australia (Qantas Australian Grand Prix) - Melbourne - 28 March
  • Obrázok GP Malaysia (Petronas Malaysian Grand Prix) - Sepang - 4 April
  • Obrázok GP China (Chinese Grand Prix) - Shanghai - 18 April
  • Obrázok GP Spain (Gran Premio de España Telefónica) - Barcelona - 9 May
  • Obrázok GP Monaco (Grand Prix de Monaco) - Monte-Carlo - 16 May
  • Obrázok GP Turkey (Turkish Grand Prix) - Istanbul - 30 May
  • Obrázok GP Canada (Grand Prix du Canada) - Montreal - 13 June
  • Obrázok GP Europe (Telefónica Grand Prix of Europe) - Valencia - 27 June
  • Obrázok GP Great Britain (Santander British Grand Prix) - Silverstone - 11 July
  • Obrázok GP Germany (Großer Preis Santander von Deutschland) - Hockenheim - 25 July
  • Obrázok GP Hungary (Eni Magyar Nagydíj) - Hungaroring - 1 August
  • Obrázok GP Belgium (Belgian Grand Prix) - Spa-Francorchamps - 29 August
  • Obrázok GP Italy (Gran Premio Santander d'Italia) - Monza - 12 September
  • Obrázok GP Singapore (SingTel Singapore Grand Prix) - Marina Bay - 26 September
  • Obrázok GP Japan (Japanese Grand Prix) - Suzuka - 10 October
  • Obrázok GP Korea (Korean Grand Prix) - Yeongam - 24 October
  • Obrázok GP Brazil (Grande Prêmio Petrobras do Brasil) - Interlagos - 7 November
  • Obrázok GP Abu Dhabi (Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix) - Yas Marina - 14 November



Zloženie teamov na sezónu 2010

Obrázok
Team: VODAFONE MCLAREN MERCEDES
Šasi: MP4/25
Motor: Mercedes FO 108X
Obrázok Jenson Button
Obrázok Lewis Hamilton


Obrázok
Team: MERCEDES GP PETRONAS FORMULA ONE TEAM
Šasi: MGP W01
Motor: Mercedes FO 108X
Obrázok Michael Schumacher
Obrázok Nico Rosberg


Obrázok
Team: RED BULL RACING
Šasi: RB6
Motor: Renault RS27-2010
Obrázok Sebastian Vettel
Obrázok Mark Webber


Obrázok
Team: SCUDERIA FERRARI MARLBORO
Šasi: F10
Motor: Ferrari 056
Obrázok Felipe Massa
Obrázok Fernando Alonso


Obrázok
Team: AT&T WILLIAMS
Šasi: FW32
Motor: Cosworth CA2010
Obrázok Rubens Barrichello
Obrázok Nico Hülkenberg


Obrázok
Team: RENAULT F1 TEAM
Šasi: R30
Motor: Renault RS27-2010
Obrázok Robert Kubica
Obrázok Vitaly Petrov


Obrázok
Team: FORCE INDIA F1 TEAM
Šasi: VJM03
Motor: Mercedes FO 108X
Obrázok Adrian Sutil
Obrázok Vitantonio Liuzzi


Obrázok
Team: SCUDERIA TORO ROSSO
Šasi: STR5
Motor: Ferrari 056
Obrázok Sébastien Buemi
Obrázok Jaime Alguersuari


Obrázok
Team: LOTUS RACING
Šasi: T127
Motor: Cosworth CA2010
Obrázok Jarno Trulli
Obrázok Heikki Kovalainen


Obrázok
Team: HISPANIA RACING F1 TEAM
Šasi: F110
Motor: Cosworth CA2010
Obrázok Karun Chandhok
Obrázok Bruno Senna
Obrázok Sakon Yamamoto
Obrázok Christian Klien


Obrázok
Team: SAUBER MOTORSPORT
Šasi: C29
Motor: Ferrari 056
Obrázok Pedro de la Rosa
Obrázok Kamui Kobayashi
Obrázok Nick Heidfeld


Obrázok
Team: VIRGIN RACING
Šasi: VR-01
Motor: Cosworth CA2010
Obrázok Timo Glock
Obrázok Lucas Di Grassi
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Heh, Brawn GP neodišiel, ale zmenil vlastníka, resp. sa premenoval na Mercedes GP, čo je rozdiel...jadro /okrem jazdcov/, základňa a pod. zostávajú totožné Obrázok A ktovie, či všetky nové tímy nastúpia, je tu pravdepodobnosť, že min. 1 nenastúpi...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak až dnes Mercedes GP oficálne potvrdil svojho prvého jazdca pre budúcu sezónu - je ním Nico Rosberg, čiže nič prekvapujúce Obrázok

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/80316

 

 

Verím, že sa mu podarí vyhrať nejaké to GP...i keď pochopiteľne dúfam, že v súbojoch s Lewisom a Jensonom bude väčšinou ťahať za kratší koniec,heh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak po odchode Kimiho a možno aj Heikkiho, sa Nico Rosberg z pozície môjho 3.naj jazdca v F1 posunie zrazu na vrchol. A je super, že podpísal s takým kvalitným teamom, snáď sa nový monopost vydarí a Nica uvidíme pekne vpredu. Nico Rosberg je skvelý jazdec, už na priemernom Williamse dokázal často miešať karty aj vpredu, takže snáď teraz naplno zažiari.

 

Som zvedavý, kto bude druhý jazdec Mercedesu ... ja to tipujem na Nicka Heidfelda, a vy čo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V budúcej sezóne sa chystá zmena bodovania! Vzhľadom na to, že sa nám na štarte predstaví minimálne 26 monopostov, plánuje sa zvýšiť aj počet bodovaných miest zo súčasných 8 až na 10 bodovaných miest. Na svete je už aj návrh:

 

1.miesto = 25 bodov

2.miesto = 20 bodov

3.miesto = 15 bodov

4.miesto = 10 bodov

5.miesto = 8 bodov

6.miesto = 6 bodov

7.miesto = 5 bodov

8.miesto = 3 body

9.miesto = 2 body

10.miesto = 1 body

 

 

Čo na to hovoríte? To, že by malo byť bodovaných 10 miest, to berem! Ale v takomto prerozdelení? URČITE NIE! Keď už tak by som dal niečo takéto: 15-12-10-8-6-5-4-3-2-1. A k tomu by som dal bonusové body, ktoré veľmi v F1 chýbajú: mohli by sa dávať 1 bod za Pole-Position, 1 bod za najrýchlejšie kolo a 1 bod za najviac kôl vo vedení. No to je len môj názor na to...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu je to tak, že keď sa vydarí pre niekoho auto, jazdec, sezóna, ako ešte nie tak dávno pre ferrari, skvelé auto, skvelý jazdec,, nazbiera body na začiatku a ostatní sa môžu akurát tak oháňať do prázdna, nedoženú ho nikdy.

keď bude súťaž vyrovnanejšia, bude to zaujímavé, keď nie, a jeden bude ryžovať najvyššie body, za chvíľu atraktívnosť zasa budú zachraňovať kopou čudných pravidiel.

zatiaľ je to ako tak, nikto nie je výnimočný. uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo ja viem...F1 si má zanechať exkluzivitu (i keď ju v niektorých ohľadoch stratila), takže ja by som bol skôr zato, aby bodovalo iba 8 jazdcov...i keď zásadne niesom proti tomu aby bodovalo 10 jazdcov...a to už je mi jedno, koľko bodov sa bude dávať za 1. miesto, pre mňa je však podstatné, aby boli patričné rozdiely medzi 1-2-3. miestom...a k tomu nejaké 2 body za pole position, 1 za najrýchlejšie kolo a stačilo...za všetko sa zas body nemôžu dávať, veď nech to nevyzerá ako v nejakej súťaži miss alebo v cirkuse

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No len ono by to nebolo moc fér v tých historických štatistikách ... Ale tak časy sa menia! A skôr by som dal bod za najviac kôl vo vedení ako za najrýchlejšie kolo závodu, a tá PP bodovaná by teraz mala konečne zmysel - keďže je zákaz tankovania a v kvalifikácií budeme konečne vidieť reálnu silu monopostov, bez taktizovania :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trulli and Kovalainen confirmed at Lotus

 

Výborne! Tak ako Lotus povedal, že nechce nováčikov, ale skúsenejších pilotov, tak sa aj stalo.

 

Už som sa bál, že túto sezónu neuvidíme v F1 žiadneho Fína, takže Heikki tam bude :lol:

A okrem toho Jarno Trulli, tiež celkom dobrá voľba, tak uvidíme.

 

Ešte tak dať im do rúk dobrý monopost a je to... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo, dalo sa to očakávať a som veľmi rád za Heikkiho :lol:...podobne ako aljak som sa obával, či bude aspoň budúci rok jeden Fín jazdiť F1, ale našťastie sa moje obavy nenaplnili...síce Lotus sa asi bude trápiť na chvôste, prinajlepšom v strede pola, ale dúfam, že Heikki znova ukáže svoju rýchlosť, pretože v Mclarene moc toho neukázal, i keď mal pár fantastických kvalifikácií...

A čo sa týka Jarna - je to mimoriadne skúsený pretekár, ale je tiež dosť hysterický,nevyrovnaný...ale Gascoyne mu pomôže.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo

 

Ťažko povedať...ale MS aj s Willim Webrom sa včera mali stretnúť v Sttutgarte, kde je sídlo Mercedesu...+ ani Nick Fry to úplne nevylúčil...a nemožno zabudnúť na to, že pred 20 rokmi bol MS odchovanocm Mercedesu, takže pre Mercedes GP by to teraz bola neskutočná reklama...ale svojim eventuálnym návratom veľa riskuje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla mna by v Mercedese stratil omnoho viac ako ziskal .. ano, zajazdil by mozno este jednu sezonu a mozno by ukazal mladym prdom, ako sa to robi .. a mozno by si len zhorsil rekordy ..

 

kazdopadne by prisiel o cele stado fanusikov a uctievacov, pre ktorych je legenda .. Schumi a Ferrari je dvojica, ktora je nenahraditelna .. a prestupom do stajne nezmieritelneho rivala (prepac Tibbi) minimalne pre mna strati tu pomyselnu vrchnu priecku v liste sportovych idolov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dúfam, že toto celé ohľadom MS + Mercedes je len nafúknutá bublina a žiadny come-back z toho nebude. Schumacherove kvality uznávam, ale fakt ho nemusím, takže najradšej budem keď ho uvidím motať sa maximálne po pit-lane. Veď už aj túto sezónu mal nahradiť vo Ferrari liečiaceho sa Massu, fyzicky na to nebol pripravený ... už vypadol zo závodného tempa, aj z fyzickej kondície, takže skôr si myslím že nie ... Resp. DÚFAM ŽE NIE :lol:

 

 

Radšej si povedzme o tom čo je viac pravdepodobné a nerozpráva sa o tom :

 

* Jaime Alguersuari podľa všetkého bude pokračovať v budúcej sezóne v STR, potvrdil to on sám a tiež jeho manažment - stačí už len oficiálne potvrdenie teamu.

 

* Lucas Di Grassi sa vyjadril, že naisto bude štartovať v budúcej sezóne - zrejme ako jazdec Virgin Racing

 

* Jose María Lopez má do teamu US F1 priviesť obrovský sponzorský balík, vraj 80% z predbežnej dohody už splnil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov