Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2010)


aljak63

Odporúčané príspevky

A do tretice - dneska sa na trať oficiálne vydal aj nový monopost teamu Williams

žiadne oficiálne predstavenie, proste rovno testy ... Williams FW32

 

 

Obrázok

Team: AT&T WILLIAMS

Šasi: FW32

Motor: Cosworth CA2010

Obrázok Rubens Barrichello

Obrázok Nico Hülkenberg

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u mna urcite vyhrava Ferrari, aj ked sa mi nevidi az take cervene ako po minule roky. Mercedes vyzera velmi pekne, pripada mi akoby sa formulova sekcia od nich vybrala opacnym smerom ako dizajneri cestnakov - formulka ma makke tvary.

 

inak teda nic extra, Williams mi pride taky obyc, a ostatne maju tu hrozostrasnu monstrozitu od pilotovej hlavy az po spoiler.

 

som zvedavy, kto podplatil Renault aby vzali ruskeho pilota a zatraktivnili F1 aj pre rusakov.

 

poznamka k aljakovi - na jednej strane pises Vitaly, Ovechkin a pod, na druhej nenapises Huelkenberg. ked uz poanglictujes, skus si zunifikovat styl pisania, bude to vyzerat lepsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neide o to, ktorý monopost je pekný a ktorý nie...dôležiá je rýchlsoť...i keď som teraz povedal jedno tradičné klišé,heh...ale vážne, niektoé tímy majú dosť zaujímavé riešenie - nos Williamsu FW32 je príkladom - je vysoko položený a pritom má blízko spojovacie "piliére" hoci trend je skôr opačný...alebo žraločia plutva Mclarenu, tá je asi najradikálnejšia, navyše hore sa vlní...ťažko povedať, či nebude kvôli tomu MP4-25ka náchylná na vietor, ja dúfam, že nie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalší team, ktorý odkryl svoju novú zbraň do sezóny 2010 bol team Virgin Racing

svoje úplne novučké auto prezentovali on-line, tu máme Virgin VR-01

 

Obrázok

Team: VIRGIN RACING

Šasi: VR-01

Motor: Cosworth CA2010

Obrázok Timo Glock

Obrázok Lucas Di Grassi

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tá ich online prezentácia padla, mali technický problém, takže len neskôr capli fotky na web...inak VR-01 má zujímavý nos nie nepodobné z IRL monopostov (Dallare) ale ako celok pôsobí konzervatívne a až príliš jednoduch...a monopost bol navrhnutý výlučne cez CFD (Computational fluid dynamics)...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som zvedavý na tieto nové teamy, a hlavne na to či všetky nakoniec nastúpia do sezóny ... hovorí sa hlavne o Campose a US-F1, že majú problémy a že možno nakoniec nenabehnú od začiatku sezóny (a možno že nenastúpia vôbec) ... každopádne, je tu veľký záujem v podobe Zorana Štefanoviča zo Srbska, ktorý by rád pokračoval s tým čo tu všetko Toyota zanechala, avšak s vlastným teamom Stefan Grand Prix ... no sám so zvedavý ako sa to vykryštalizuje všetko!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a monopost bol navrhnutý výlučne cez CFD (Computational fluid dynamics)...

muselo ušetriť dosť peňazí

uvidíme, či to bude nasadený trend

alebo sa zostane pri fyzickom testovaní v tuneloch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nech to tu máme pokope aj s fotografiami, dneska sa ukázali Indovia:

svoj v poradí už 3.monopost prezentovali len On-Line, tu je: Force India VJM03

 

Obrázok

Team: FORCE INDIA F1 TEAM

Šasi: VJM03

Motor: Mercedes FO 108X

Obrázok Adrian Sutil

Obrázok Vitantonio Liuzzi

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.autosport.com/news/report.php/id/81366

 

Red Bull odhalil v Jereze svôj nový monopost - RB6...je vidieť, že vychádza z úspešnej RB5-ky,samozrejeme zadná časť a bočnice sa kvôli nádrži viac odlišujú a obsahuje aj žraločiu plutvu....

 

ďalej autosport odhalil shakedown Lotusu

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/81365

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako už načrtol Tibbi, tak svoje nové auto odkryl aj 2.najlepší team minulej sezóny

tak tu máme nový Red-Bull predstavený v Jereze aj v grafike: Red Bull RB6

 

Obrázok

Team: RED BULL RACING

Šasi: RB6

Motor: Renault RS27-2010

Obrázok Sebastian Vettel

Obrázok Mark Webber

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako ďalší nováčikovský team sa predstavili Lotus v tradičnej zelenej

uvidíme čo tento team v novej sezóne ukáže, tu ho máme: Lotus T127

 

Obrázok

Team: LOTUS F1 RACING

Šasi: T127

Motor: Cosworth CA2010

Obrázok Jarno Trulli

Obrázok Heikki Kovalainen

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Za necelé 2 týždne sa F1 rozbieha do novej sezóny a posledné prípravy nám pomaly vrcholia. Okrem toho sa stalo aj to čo už sa dlho očakávalo a team US-F1 napokon zrejme do novej sezóny nezavíta, dneska sa stiahli a svoju účasť v F1 údajne zrušili, ale oficiálne to nebolo ešte potvrdené. Jose Maria Lopez, ktorý bol potvrdený ako pilot by mal prejsť zrejme do Camposu, kde by však mal podľa všetkého hrať len rolu testovacieho pilota. Dneska Campos oznámil, že po boku Bruna Sennu bude v novej sezóne jeho kolegom pravdepodobne indický jazdec Karun Chandhok. Okrem toho sa začalo aj povrávať, že team Campos Meta by sa mal premenovať na Hispania Racing F1 Team, a pod týmto názvom by mali závodiť v novej sezóne. Ešte však nepredstavili ani len nový monopost, čas sa kráti - tak som zvedavý ako to stihnú! Po US-F1 sa uvolnila v novej sezóne miestenka, tak som zvedavý čo na to povie Zoran Stefanovič - ten už dlhé týždne hovorí, že je kedykoľvek pripravený so svojim teamom Stefan Grand Prix zastúpiť hocijaký team - uvidíme!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže FIA zverejnila oficiálny entry list na túto sezónu:

 

 

http://www.autosport...rt.php/id/81829 - z toho entry listu vyplýva mnoho detailov - USF1 definitívne nepôjde, ale takisto ani Stefan GP nedostal povolenie...no čo ma poburuje, že HRT, alias Hispania, alias Campos, či ako sa už do čerta volajú dostali povolenie - ako môže tím, čo ešte ani verejnosti neukázal svôj monopost a ani len shakedown s ním nespravili dostať povolenie? čo sa už FIA nadobor zbláznila? však keď Virgin a Lotus zaostávajú 4-5 sec (ktorí sú ako-tak pripravení)., tak koľko budú títo zaostávať? však majú absolútny bordel, ja by som ich ani na motokárové závody nepustil!!

Korupcia, klientelizmus...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

HRT, alias Hispania, alias Campos, či ako sa už do čerta volajú dostali povolenie - ako môže tím, čo ešte ani verejnosti neukázal svôj monopost a ani len shakedown s ním nespravili dostať povolenie?

 

a ešte aby toho nebolo málo, oboch pilotov majú nováčikov: Karun Chandhok a Bruno Senna

obaja bez väčších skúseností z F1, takže o to to bude riskantnejšie a zaujímavejšie

som zvedavý, či sa nakoniec na tom štarte ukážu, už majú len týždeň - dosť málo!

za ten čas čo majú, možno stihnú vyrobiť nové logo a vymyslieť si teamové farby :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dneska bol zverejnený Entry-List, a tak už bolo na čase predstaviť aj posledný monopost

len týždeň pred začiatkom ukázali svoj "klenot" aj Hispania F1 Racing Team

 

Obrázok

Team: HISPANIA RACING F1 TEAM

Šasi: F110

Motor: Cosworth CA2010

Obrázok Karun Chandhok

Obrázok Bruno Senna

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Gulf Air Bahrain Grand Prix - GP BAHRAIN 2010

 

Obrázok Obrázok

 

Program GP Bahrain 2010:

 

Piatok - 12.3.2010

1st Free Practice: 8:00 - 9:30

2nd Free Practice: 12:00 - 13:30

 

Sobota - 13.3.2010

3rd Free Practice: 9:00 - 10:00

Qualifying: 12:00

 

Nedeľa - 14.3.2010

RACE: 13:00

 

 

Základné info o GP:

Oficiálny názov: VII Gulf Air Bahrain Grand Prix

Okruh: Bahrain International Circuit

Umiestnenie: Sakhir, Bahrain

Počet kôl: 49

Dĺžka kola: 6,299 km

Dĺžka závodu: 308,405 km

 

GP Bahrain 2009:

Víťaz: Jenson Button (Brawn)

Pole-position: Jarno Trulli (Toyota)

Najrýchlejšie kolo: Jarno Trulli (Toyota)

Podium: 1. Button / 2. Vettel / 3. Trulli

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dovolil by som si okopčiť systém z F1.sk

hrubo vytlačené by malo platiť pre našu tipovačku,

aby nebolo až toľko toho počítania

 

PRAVIDLÁ

 

1. Tipujú sa výsledky oficiálneho meraného tréningu (ďalej len KVALIFIKÁCIA) a pretekov veľkej ceny (ďalej len PRETEKY).

2. Tipovanie spočíva v určení tipu na prvých osem pilotov F1 v kvalifikácii a v pretekoch.

3. Uzávierka tipovania v okamihu oficálneho začiatku pretekov (spravidla o 14.00 miestneho času v deň pretekov - nedeľa), resp. v okamihu oficiálneho začiatku kvalifikácie (spravidla o 13.00 miestneho času jeden deň pred dňom pretekov - sobota)

4. Do súťaže sa započítavajú všetky tipy prijaté pred uzávierkou tipovania.

5. Pre súťaž sú platné oficiálne výsledky vyhlásené jury po pretekoch, resp. po kvalifikácii. Dodatočné zmeny poradia (diskvalifikácia a pod.) MAJÚ vplyv na tipovaciu súťaž.

 

BODOVANIE

# Kvalifikácia:

# 1 bod - za uhádnutie mena jazdca v najlepšej osmičke bez ohľadu na poradie

# plus 1 bod - za uhádnutie poradia jazdca v najlepšej osmičke

# 1 bonusový bod - za uhádnutie víťaza (Pole Position)

 

Preteky:

# 2 body - za uhádnutie mena v prvej osmičke bez ohľadu na poradie

# plus 2 body - za uhádnutie poradia jazdca v prvej osmičke

# 2 bonusové body - za uhádnutie víťaza GP

# 1 bonusový bod - za uhádnutého pilota s najrýchlejsím kolom

# 2 bonusové body - za uhádnutého posledneho klasifikovaneho pilota

# 2 bonusové body - za uhádnutého presneho poctu klasifikovanych pilotov

 

mal by niekto záujem to počítať?

 

aljak

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, keď už tak asi TOP10 - keďže od tejto sezóny sa boduje až najlepšia desiatka v cieli.

 

A inak uhádnutie kvalifikácie sa mi zdá ťažšie ako pretekov :lol:

 

To by chcelo nejako ešte lepšie premyslieť, ale ako? :)

 

A neviem, či sa mi to bude chcieť počítať... niekto iný by sa na to nedal?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov