Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2010)


aljak63

Odporúčané príspevky

Len pripomeniem, že ja som na strane Mclaren-u,(a nezávisle na dodávateľa motorov im fandím, aj keď Mercedes si veľmi vážim) Mercedes GP je teraz iný tím, vždy som bol "Mclarenista"...a čo sa týka MS - ani ja nechcem aby sa vrátil a súhlasím s tým, že by som mohol poškodiť image

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bude to zaujímavý súboj - Mclaren vs Mercedes GP - dva Briti vs dvaja Nemci...myslím si, že Ferrari nebude tak zaujímavé ako tieto dva tímy, obzvlášť keď v MB GP je MS a c Mcl je Lewis :lol:

Osobne si myslím, že Nico Rosberg bude už nad sily MS...verím tomu, že stále má rýchlosť (a hlave má perfekt kondičku), ale pochybujem o nejakých jeho veľkých víťazstvách...konkurencia je príliš drsná...nechcel som aby sa vrátil, keď sa Felipe zranil, pretože ja ho nemusím...ale som veľmi zvedavý a už sa neviem dočkať sezóny :)

 

Takže Mclaren do toho, porazte Mercedes!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Cafte!

 

jak to tu vyzera? Dufam ze stale fungujete ako za starych (Schumacherovskych) cias...lebo sa blizia nove casy a budeme svedkami velkych subojov na trati (modlim sa za ne skoro denne)...Schumacher, Hamilton, Alonso, Massa, Button, Vettel, Rosberg, skoro kazdy z nich ma nejaku sancu.

 

Co ma trapi:

- novy bodovy system akurat zrusi platnost historickych tabuliek. Reset. Pritom nie je v podstate ziadnou zmenou oproti staremu systemu...

- cely pretek na jednu nadrz...nepovedie to nakoniec k defenzivnej jazde a setreniu paliva?

- Bernieho vymysli typu skratky

 

Co ma tesiiii:

- Ferrari s novym pilotom, simulatorom a zrejme uplne prerobenym monopostom (uplne odlisna koncepcia minulorocneho monopostu postavenom okolo KERSu od monopostov 2010 s difuzormy a uzsimi kolesami)...

- Navrat sedemnasobneho poloboha medzi smrtelnikov na asfaltove sikany :lol:

- Button, ako natrhne r*t Lewisovi...(to je len prianie, Lewis je lepsi)

 

tak 14. marca

 

moltom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pedro de la Rosa podpísal so Sauberom, takže túto sezónu majú dvojicu : de la Rosa & Kobayashi.

Uvidíme čo z toho dostanú, vyzerá to dobre. Pedro má kopu skúseností, Kamui je mladí a húževnatí :lol:

 

btw. už len 5 voľných miest - 1 v Renaulte, 1 v STR, 1 v Campos, a ešte 2 v US.F1

V Toro Rosso by mal pokračovať Alguersuari, v US.F1 by mal byť José María López

no uvidíme ako to dopadne, z kvalitných pilotov je bez angažmá stále Heidfeld :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Toro Rosso by mal pokračovať Alguersuari, v US.F1 by mal byť José María López

 

A je to potvrdené! Jaime Alguersuari bude aj naďalej v Scuderia Toro Rosso (spolu s Buemim).

Prvým jazdcom v US.F1 bude vďaka štedrému sponzoringu Argentínčan José María López...

 

Takže už len 3 voľné miesta, som zvedavý kto zaujme tieto 3 voľné miesta!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V nemeckom Stuttgarte uzrel svetlo sveta nový monopost MGP W01 stajne Mercedes GP Petronas

teda ono je to skôr len predstavenie lakovania, nový monopost uvidíme až vo Valencií 1.februára

 

 

Obrázok

Team: MERCEDES GP PETRONAS

Šasi: MGP W01

Motor: Mercedes FO 108X

Obrázok Michael Schumacher

Obrázok Nico Rosberg

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V hlavnom meste Ferrari - v talianskom Maranelle bol predstavený nový monopost pre sezónu 2010:

monopost má označenie Ferrari F10, tak som zvedavý čo s ním Felipe a Nando predvedú

 

 

Obrázok

Team: SCUDERIA FERRARI MARLBORO

Šasi: F10

Motor: Ferrari 056

Obrázok Felipe Massa

Obrázok Fernando Alonso

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalší team, ktorý ukázal svoju tohto-sezónnu zbraň na rok 2010 je McLaren:

v anglickom Newbury dvaja majstri sveta odkryli McLaren-Mercedes MP4-25

 

 

Obrázok

Team: VODAFONE MCLAREN MERCEDES

Šasi: MP4/25

Motor: Mercedes FO 108X

Obrázok Jenson Button

Obrázok Lewis Hamilton

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

MP4-25 vyzerá úchvatne (inak, aljak, urobil si chybu, že si ma predbehol!)...najväčšiu pozornosť isto púta dlhá žraločia plutva spojená so zadným krídlom, dúfam, že to bude mať aj požadovaný účinok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, ale povráva sa, že Ferrari F10 má problémy, aspoň tak tvrdia talianske média...žeby sa dostali k nejakým presným dátam, neviem...na MP4-25 si treba zvyknúť, no ako som už povedal mne sa páči a vyzerá značne odvážne...ale je jasné, že ešte veľa toho sa zmené na stroji...údajne v tej žraločej plutve je zakomponovaný chladič...

 

Inak autosportu sa podarilo prichytiť Williams pri čine - Hulkenberg robil "inštalačné" kolá s FW32 na Silverstone

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/81104

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.miesto = 25 bodov

2.miesto = 20 bodov

3.miesto = 15 bodov

4.miesto = 10 bodov

5.miesto = 8 bodov

6.miesto = 6 bodov

7.miesto = 5 bodov

8.miesto = 3 body

9.miesto = 2 body

10.miesto = 1 bod

 

Od tohoto pôvodne schváleného formátu bodovania sa nakoniec upustilo,

a prišiel nový formát, kde sú medzi prvými pozíciami ešte väčšie rozostupy:

 

1.miesto = 25 bodov2.miesto = 18 bodov3.miesto = 15 bodov4.miesto = 12 bodov5.miesto = 10 bodov6.miesto = 8 bodov7.miesto = 6 bodov8.miesto = 4 body9.miesto = 2 body10.miesto = 1 bod

 

No dosť drsné rozostupy!

Ak niekto vypadne, bude mať čo robiť aby dobehol stratu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem.

akosi rok čo rok už roky vymýšľajú nové pravidlá a kopu kdečoho, raz na to, aby potlačili dominanciu niekoho, potom na to, aby to celé zatraktívnili, raz možno dotankovať, raz nemožno, potom zasa možno, vnímam to už len dokonale okrajovo, kde sú tie časy, keď nedeľa poobede patrila F1 a pozeral takmer každý.

celé je to zle, celé zle, obrovské peniaze a cice okolo štartu a boxov to nezachránia

a toto bodovanie ... kde je tu niečo, čo by pohnalo toho z druhej polovice ? jj, viem, z konštrukčne či motorovo nedobrého auta nebude zázrakom dobré, ale aspoň na pohľad nech ten sťahovavý cirkus stojí za to ... alebo aby vôbec mal šancu po jednom vypadnutom kole vrátiť sa do hry, keď niekoho niekto odstrelí z dráhy a zbohom body 20, 18, 15 ? nejaká súťaživosť, čosi, kde diváci nebudú sledovať len rev motorov a dvoch svojich miláčikov ?

veľmi dlho v tom vidím už len toto, celé je to akosi nakrivo. a vôbec ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na okruhu vo Valencií odkryl svoj nový monopost aj team Sauber

privítajte BMW Sauber C29 (som zvedavý či si zmenia ešte ten názov)

 

 

Obrázok

Team: SAUBER MOTORSPORT

Šasi: C29

Motor: Ferrari 056

Obrázok Pedro de la Rosa

Obrázok Kamui Kobayashi

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No áno, vlastne odstupujúci team BMW Sauber odkúpil naspäť Peter Sauber, a z nepochopiteľných príčin si v názve teamu nechal stále aj to BMW... Keď BMW odkupovalo po sezóne 2005 Sauber tak tiež si nechali za tým označením nepochopiteľne aj to "Sauber", žeby to Peter Sauber spravil z vďaky a nechal si tam to "BMW"? Podľa mňa sa to ešte zmení, prídu sponzori a myslím že potom príde aj zmena loga, sfarbenia a asi aj názvu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na okruhu vo Valencií predviedol nový monopost aj team Renault

predstavili aj nového jazdca - Vitaly Petrov (prvý Rus v F1)

a samozrejme prezentovali novučký monopost Renault R30

 

 

Obrázok

Team: RENAULT F1 TEAM

Šasi: R30

Motor: Renault RS27

Obrázok Robert Kubica

Obrázok Vitaly Petrov

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Svoj nový stroj predviedlo už aj Béčko RedBullu - taliansky team STR

v budúcej sezóne uvidíme tento nový monopost Scuderia Toro Rosso STR5

 

 

Obrázok

Team: SCUDERIA TORO ROSSO

Šasi: STR5

Motor: Ferrari 056

Obrázok Sébastien Buemi

Obrázok Jaime Alguersuari

 

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov