Skočiť na obsah

Formula 1 (sezóna 2010)


aljak63

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

Heikki to trochu prehnal na Race of Champions v Dusseldorfe:

 

http://www.youtube.com/watch?v=0WSNhpLeXek

 

Tradičné podujatie na konci sezóny Race of Champions sa tentokrát išlo v nemeckom Dusseldorfe ... Heikki v súťaži národov neprehral ani jeden zo svojich 3 súbojov (zdolal Prosta, Parenteho aj Plata) - Team Nordic ale nepostúpil ďalej... Heikki sa chcel predviesť potom aspoň v súťaži jednotlivcov - hneď v prvom duely bojoval s Loebom a bolo to poriadne tesné, Heikki to v závere nezvládol a svoje Audi R8 LMS rozbil o zvodidlá ... pri závode mu robila spoločnosť ako spolujazdkyňa jeho priateľka Catherine - tá má po nehode narazenú panvovú kosť, poranený boku a svalstvo dolných končatín. Heikki mal ťažký otras mozgu, takže v najbližších dňoch sa bude regenerovať. Prajem skoré uzdravenie.

 

 

Len pre zaujímavosť - na Race of Champions mala F1 trojité zastúpenie (Vettel, Schumacher a Kovalainen). Triumf v súťaži národov už po 4x za sebou získal team Nemecka v zložení Sebastian Vettel a Michael Schumacher, a medzi jednotlivcami prekvapivo zvíťazil 25-ročný portugalský jazdec talianskej série GT - Filipe Albuquerque, ktorý vyhral všetkých 6 duelov a porazil aj také hviezdy ako Sebastian Vettel (v semifinále) a Sebastien Loeb (vo finále).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krásna, napínavá, zaujímavá a dramatická sezóna 2010 je za nami, čo na ňu hovoríte? :)

 

Ešte som zabudol napísať môj názor ... takže teraz sa nudím, tak sa vyjadrím. Bola to zaujímavá sezóna, kde bolo vidieť mnoho zaujímavého a dramatického. Mnoho pekných dramatických situácií, manévrov, havárií, konfliktov medzi jazdcami a teamami - proste sezóna ako má byť, hoci niektoré GP boli trošku nudné (obzvlášť Tilkedromy). Keď sa to tak vezme - dominantné boli takmer vždy Red Bully (až na výnimky), a ich nebyť technických problémov alebo jazdeckých nerozvážností, tak by boj o titul vyzeral asi dosť inak, takto sa rozhodovalo až do poslednej GP a bolo to poriadne napínavé. Napokon na kráľovský trón zasadol Sebastian Vettel - zaujímavé je hlavne to, že počas celej sezóny ani po jednej GP neviedol v priebežnom poradí a dostal sa tam vlastne až po Abu Dhabi - kde bol rovno aj korunovaný na šampióna. Myslím, že titul je v dobrých rukách a Vettel si to zaslúžil - ukázal sa ako bojovník, občas to trochu prehnal, ale v závere keď už s ním viacerí nerátali vyhral posledné 2 GP a dostal sa k titulu. Viacej som to prial Webberovi - ten podával prevažne konzistentné výkony, vypadol len v 2 GP (vo Valencií po zbytočnej kolízií s Heikkim, a v Kórei to po chybe oprel o múr) - v oboch prípadoch zaváhal on a hlavne tu prišiel o titul. Fernando zdatne konkuroval Red Bullom a v 2.polke sezóny mal skvelú fazónu, do poslednej GP išiel ako líder - no nakoniec nečakane titul stratil (na meno Vitaly Petrov asi nikdy nezabudne). McLareny predvádzali tiež schopné výkony no potom tie Lewisové 3 výpadky behom 4 GP - a titul bol zrazu v nedohľadne! Pre mňa osobne bol sklamaním Felipe Massa, ktorý napriek tomu že mal k dispozícií to isté čo Nando, nedokázal väčšinou konkurovať a jeho výkony boli dosť slabé. Takisto Schumacher - od jeho comebacku som čakal čosi viac, vôbec by mi nevadilo keby sa čím skôr z F1 opäť pratal preč, lebo takto si len u mnohých pokazí reputáciu... Sezóna bola zaujímavá - verím, že tá budúca prinesie tiež skvelé divadlo so zápletkou a bez nudných pretekov.

 

 

Len pre zaujímavosť - graf vývoja bodov TOP6 jazdcov v šampionáte počas sezóny 2010:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov