Skočiť na obsah

ISIC


bobsapp

Odporúčané príspevky

Dúfam že mi bude vedieť niekto poradiť bez toho aby ma odkázal na nejakú isic web stránku.

Normálne potrebujem po lopate vysvetliť túto situáciu.

 

Od 21.9 študujem v Prahe

Včera som si bol pre (asi milión vecí) a ešte potvrdenie o štúdiu a pre žiadosť o vystavenie univerzitnej ISIC karty s ževraj nejakým bezkontaktným čipom či čo.

Potrebujem aby sa zľavy týkali mestskej dopravy v prahe a komplet dopravy na Slovensku

 

Takže kam mám zaslať žiadosť o vydanie karty (ČR,SR)?

Dá sa to vybaviť aj poštou alebo len osobne na niejakej pobočke(v blízkosti PN)?

Čo k tomu potrebujem (fotku, potvrdenie...)?

Dočkám sa jej do piatka?

Automaticky to bude karta s tým bezkontaktným čipom, či si mám žiadať o niečo špeciálne?

 

Ďík

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 18
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • weirdo

    7

  • bobsapp

    7

  • cizy

    3

  • tomassi

    1

Top prispievatelia v tejto téme

my sme tieto veci vybavovali tuším na prvom zápise

dokonca nás ešte aj oni fotili

 

najlepšie si je zavolať do školy - študijné

tam by si mal mať najpresnejšie info

 

nám karty rozdávali v škole, po odovzdaní dokladu o zaplatení

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som bol na študijnom, tlačivá nám dala, my sme ich vyplnili, ona potvrdila a vrátila.

na stanici mi hovorili že mám ísť do nejakej kancelárie na námestí a tá ďaľšia smena zas že to zariadi škola.

na nete je zas niečo iné...tak ja neviem

 

zápis mám v rámci školy, neviem kedy, ale už 19-teho som v Prahe a chcem ju :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v CR taketo cestovanie na ISIC tusim ani neexistuje, si musis kupit akusi kartu za 6kil, ktora ta opravnuje na rok na zlavy na ceskej strane .. na SK strane si mozes vybavit preukazku, ktoru ti musia potvrdit na skole, ale to nemas na celoplosne zlavnene cestovanie, len na trasu do skoly a naspet, ktoru tam mas napisanu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano je, to co pises ty prestalo platit niekedy v 2007

 

ako inak by bolo mozne ze napr ja, ktory studujem v BA a byvam v BA som mal 50% zlavu na vlak do RK v roznych casovych odstupoch?

 

5. Platí mi s Univerzitným preukazom študenta ISIC zľava na ZSSK na celom Slovensku?

 

Študenti a žiaci, ktorí sú držiteľmi Preukazov študenta ISIC s čipom (vydaných a aktivovaných vysokou školou, resp. strednou školou akreditovanou MŠ SR) môžu od 1.marca 2007 cestovať vo všetkých vlakoch ZSSK na území Slovenska s 50 % zľavou, nie sú viazaní na miesto trvalého bydliska a školy.

 

Študenti, ktorí dochádzajú do školy denne a majú k študentskému preukazu kúpený časový predplatný cestovný lístok (týždenný alebo mesačný, jednosmerný alebo obojsmerný), majú pri ceste vlakom zľavu 60 % na dve trate. Prvá trať – základná musí byť zvolená do sídla školy.

 

Okrem toho si môžu zvoliť podľa vlastného uváženia aj jednu doplnkovú trať, ktorú budú mať vyznačenú na študentskom preukaze a na ktorej po zakúpení časového predplatného cestovného lístka tiež cestujú so zľavou 60 %.

 

zdroj: http://www.isic.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=19#5

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, nie je. to co ty pises, dokonale plati pre slovenske isicy. pre ceske to neplati vobec. citaj poriadne.

 

5. Platí mi s Univerzitným preukazom študenta ISIC zľava na ZSSK na celom Slovensku?

 

Študenti a žiaci, ktorí sú držiteľmi Preukazov študenta ISIC s čipom (vydaných a aktivovaných vysokou školou, resp. strednou školou akreditovanou MŠ SR) môžu od 1.marca 2007 cestovať vo všetkých vlakoch ZSSK na území Slovenska s 50 % zľavou, nie sú viazaní na miesto trvalého bydliska a školy.

 

usetril si mi pracu :lol:

 

dokonca si z textu odsekol jednu cast, ktora pekne vykresluje politiku ZSR: Pozor! Zľava sa nedá uplatniť pri preukázaní sa klasickým preukazom ISIC, ktorý vydala pobočka CKM 2000 Travel, Liptour, Stahl Reisen, TIK Žilina alebo CKM SYTS!

 

Takze pre nich nie je student ako student, nie je ISIC ako ISIC.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vam nevydava ISIC skola? to kde chodis?

 

no informoval som sa dneska.

vydá mi ho škola.

tak prečo mi vracala tú žiadosť ktorú mi potvrdila? :lol:

daľšie peniaze v ťahu, super

 

Takže posledná vec aby som si to ujasnil.

Ak budem mať vydaný ISIC mojou školu v Prahe, nebudem môcť cestovať za zľavnené cestovné SADkou ani ZSR. Budem ho mať iba čisto na MHD v Prahe. Je tak?

A trasu Praha Bratislava vlakom budem platiť plnú sumu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ale aký ISIC uznávajú?

ja mám bezčipu a ten mi je mám pocit na...nič a budem si musieť vybaviť zo SADky nejakú preukážku za kilečko.

 

ešte keď chcem cestovať vlakom z česka do BA a následne do PN potrebujem

1. nejakú preukážku z českej a slovenskej strany ?

2. iba zo slovenskej a na českej mi stačí prípadne ten bezčipový ISIc?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jezisi.

 

SAD ti uznaju kazdu zelenu kartu s datumom platnosti na prednej/neskor na zadnej strane.

 

ZSR ti v pripade ceskeho ISICu neuznaju ani makovy trt. CD ti takisto neuznaju ani makovy trt. na oboch stranach si musis but zakupit zlavove karty (v CR taka je, na SVK neviem), alebo si vybavis preukazy, ktore ti platia z/do skoly (na SVK take vydavaju, pre zmenu v CR neviem).

 

pre hlbsie informacie odporucam

zssk.sk

cd.cz

 

a hlavne google lebo urcite nie si prvy, co ma podobny problem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo, veď nič viac už nepotrebujem :lol:

vďaka :)

 

Na Isic môžem cez SAD cestovať, ale bude to stáť o niečo málo viac ako keby mám special čipovú kartu...nevadí prežijem.

Vlakom som zistil že cestovať ani nebudem....bude stačiť turancar.

a MHD Praha už mám do konca roku...pohodka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov