Skočiť na obsah

Druhá svetová vojna


Sniper

Odporúčané príspevky

mozno ti to pripada ako jednoduchost, pisem len o jednej z moznej, a dost castej, motivacii

mimochodom, kde som napisal ze nemali ziadnych hrdinov ? mozes mi to ocitovat ? :lol: argumentovat tym, co si videl vo filmoch je trochu scestne, aj Nemci mali take filmy, len tie sa nepremietali, lebo prehrali

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asi mesiac dozadu davali film (rusky film), ako boli rusi obkluceni v nejakej oblasti. ruskych vojakov postrielali nemecky diverzanti chceli ziskat vlak, ale jeho sa zmocnili po tazkostiach rusky odsudenci - vlastenci, nemali na vyber, nemali kam utiecet. Inak vraj to bolo podla skutocnej udalosti.

 

Ja som pisal o hrdinoch z kazdej strany ale ty si si urobil posmech len z rusov.

 

Keby to bolo na ruskej strane len tak ako pises nemohli by vojnu vyhrat, tam hrdinov a vlastencov musela byt vacsina.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som odchovany na filmoch o hrdinstve ruskych vojakov a aj na besedach s partizanmi, tak ma to asi poznacilo :lol:

Keby to bolo na ruskej strane len tak ako pises nemohli by vojnu vyhrat, tam hrdinov a vlastencov musela byt vacsina.

trochu odvazna uvaha, vo vojne sa kazdy snazi hlavne prezit, aj ked propaganda robi svoje vzdy

ked boli hrdinovia, preco potom vojaci, vracajuci sa z nemeckeho zajatia, isli rovno na Sibir ?

preco nemecki vojaci robili vsetko mozne, len aby nepadli do ruskeho zajatia ?

ty si pisal len o hrdinoch, tych ostatnych si opomenul, posmech som si z hrdinov nerobil, ten som si robil len z vojnovych filmov, ako zdroja historickeho faktu ... a hlavne sovietskych

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu odvazna uvaha, vo vojne sa kazdy snazi hlavne prezit, aj ked propaganda robi svoje vzdy

predtym som pisal o ludoch co sa obetovali, resp. vedeli co sli na smrt, aj ked niektori sa vratili

 

ked boli hrdinovia, preco potom vojaci, vracajuci sa z nemeckeho zajatia, isli rovno na Sibir ?

Ja nevravim ze rusi robili vsetko dobre, mozno viac to robili zle.Resp. stalin bol chory zasluzil si gulku.

preco nemecki vojaci robili vsetko mozne, len aby nepadli do ruskeho zajatia ?

 

Ja sa v tom nevyznam, ale rusi nepodpisali zenevsku dohodu konvenciu, co sa tykolo zajatcov aj bojov, preto na vychodnom fronte sa to nedodrziavalo, aj preto vraj nemci boli zdiviocelejsi na vychcode ako na zapade.

 

ty si pisal len o hrdinoch, tych ostatnych si opomenul, posmech som si z hrdinov nerobil, ten som si robil len z vojnovych filmov, ako zdroja historickeho faktu ... a hlavne sovietskych

povodne som o filmovych hrdinoch nepisal, pisal so o skutocnych, aj ten dokument o kamikadze japonskych, anglickych, americkych bol len dokumetnarny film. Ale verim ze to tak bolo. A nerobim si z nich srandu. Srandu si robim z dohody bojov v taliansku ktora bola po dohode CIA s SS.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dal som si tu pracu a vyhrabal som daco o Maresjevovi, ktory sluzil ako predloha Polevemu v romane Pribeh ozajstneho clovek.

Citovana pasaz je z rozhovoru z Maresjevom pri prilezitosti jeho 85. narodenin.

To hrdinstvo vyzera potom trochu prozaickejsie ako v knihe, alebo filme.

- А как вам понравился собственный образ?

 

- Мне трудно ответить. Автор изменил фамилию героя. Знаете почему? Полевой подстраховался. А вдруг бы я запил, начал хулиганить? Тогда книжку бы запретили.

 

- Вы часто вспоминаете те 18 дней, проведенные в лесу?

 

- Нет, не вспоминаю. Я вообще не вспоминаю то время.

 

- Что тогда помогло вам выжить и не впасть в отчаяние?

 

- Желание выбраться к своим. Желание жить.

http://www.peoples.ru/military/hero/maresiev/interview.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Podla mna vtedy ludia nenavideli zidov, lebo mali vela obchodov, firiem a pod., a iny musia muklovat v chudobe, cize Hitler nic nezacal ale bol to akysi prirodzeny vyvoj ludi..

Hitler a ludia okolo neho mali svoju teoriou, ze Nemci su ciste priamo od starodavnej vysokointeligentnej civilizacie z vesmiru ktora sa chvilu schovavala pod nasou zemou kym nepomrela

(toto som pozbieral s dokumentu na ct, a roznych konspiracii) alebo takuto podobnu vec, cital som kopu roznych konspiracii, vyzeraju skor na pobavenie ale ked si ich spojim s dokumentom co som videl na CT, ze v Cechach v niakej jaskyne s legendami hladali SS a skumali rozne sklenenoviteho utvaru, ako branu do sveta duchov a mrtvych ako hovorili v dokumente, podla mna skor ako vstup do inej dimenzie, alebo nieco podobne..

Ked potom bola vojna tak na zaciatku mozno Sovieti s Nemcami chceli dobit svet, ale potom zistili pravdu tak spravili rozne tahy aby najprv akoby trpeli a potom to otocili a boli za hrdinov.

Urcite Sovieti uz mali na ociach oslobodenie Europy, ktoru by hned ziskali, a boli este za hrdinov,

no niekde v prostriedku, alebo zaciatku konca, ako to USA cele sledovali a boli si iste co robia Sovieti,

tak sa pustili do vojny s cielom ziskat zapad Europy.

 

Je uplne mozne ze demokraticke mocnosti sa tajne tesili za Hitlera, lebo si mysleli ze porazi komunistov, ale potom zistili ze hra na dve strany, co potom zistili Sovieti tiez, tak Hitlerovi neostavalo nic ine ako zautocit na vsetky strany.

 

Ak uz ale to bolo hocijak, neverim ze Hitler bol poloblazon co nenavidel Zidov za to ze ho zid riaditel nezobral na vysoku, a kvoli sikane a pod. tak znenavidel Zidov, ze ich zacal vrazdit do jedneho,

a zo vsetkych na svete chcel spravit Nemcov :lol:

To uz je prehnane..

Nemecky politici vytvorili vlastny pol. system s vlastnou filozofiou a hodnotami, ktory sa na veci pozeral inak, iste Zapad vtedy ratal ze porazi komunistov, ale Nemci spravili chybu ze im narastla chut a chceli viac a viac uzemia.

A mozno nikto zo ziadnej strany nechcel dopustit 2 rozne systemi na svete, tak spravili ruletu ktory vypadne.

 

 

Mohlo to byt vseliak, ale vazne nemozem verit ze predstavitelia SS a Hitler boli psychopati, omyl prirody a pod..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môžeme vedieť, odkiaľ čerpáš informácie ?

toto poprosím bližšie vysvetliť, rôzne čo a čo je sklenenovitý útvar

ked si ich spojim s dokumentom co som videl na CT, ze v Cechach v niakej jaskyne s legendami hladali SS a skumali rozne sklenenoviteho utvaru,

 

 

mimochodom, synonymický slovník slovenského jazyka pozná jedine slovo "nejaký", nie niaký, vo význame akýsi, dajaký tu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozne sklenenovite utvary, takzvane sklenenoidy

preto mal Hitler niekedy aj sklenenovity pohlad

 

ObrázokObrázok

 

Podla mna vtedy ludia nenavideli zidov, lebo mali vela obchodov, firiem a pod., a iny musia muklovat v chudobe, cize Hitler nic nezacal ale bol to akysi prirodzeny vyvoj ludi..

nezacal, len ukazal na toho "spravneho nepriatela", ako uz mnohi pred nim

chudobni Zidia sa uz popri nich zviezli tym spravnym smerom

 

zdroj vredovych faktov je asi nejaka podobna stranka ako tato tu

http://www15.ocn.ne....inargentine.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Tu sú tiež zaujímavé články k plánom západu o útoku na červenú armádu po skončení 2. sv. vojny.

http://controversy.w...k_clanok001.htm

podľa Falinovy knihy na http://www.x-libri.r...23/00000001.htm

 

volalo sa to: Operácia Unthinkable.

Pripravoval sa bleskový útok na 1. júla 1945.

http://www.history.n...2/pages/002.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

ad Hitler :

Hitler nemal strýka žida.

 

podľa posledných výskumov a informácií / napr. skvelý dokument Apokalypsa - spomenutý napr. tu : http://forum.freespa...post__p__166878 /

je možnosť, že jeden z jeho starých otcov bol žid, ale vlastne je to stále otázne - jeho otec Alois sa narodil ako nemanželské dieťa, otec dieťaťa a tým pádom aj jeho starý otec je predmetom dohadov.

/ ďalšie zdroje : http://www.google.sk...af7dba7def9c67b /

 

 

k Hitlerovi a jeho Tretej ríši je tu aj zvlášť téma : http://forum.freespa...a-adolf-hitler/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

k druhej svetovej vojne späť na kresbách:

 

mladý americký vojak narukoval ako 19 ročný. Victor Lundy, ktorý študoval architektúru a bol nadaným umelcom, zachytil v skicári o rozmeroch 3 na 5 palcov des vojny okolo seba.

dodnes sa zachovalo 8 skicárov v Kongrese USA, ďalšie sa zrejme nenávratne stratili.

pán Lundy sa neskôr stal uznávaným architektom, má 92 rokov a na svoje skicovanie spomína ako na psychoterapiu. pomohlo mu prežiť, čo prežil.

 

výber z jeho skicárov ... vojna v plnej paráde.  tie obrázky sú nádherné:

 

vojnové skice Victora Lundyho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

V nasich zemepisnych sirkach sa akosi "pozabudlo" na "vyrocie" zacatia 2 svet.vojny, napadnutim Polska Nemeckom....ale na obhajobu komunistickej "Prazskej jari" a jej zadusenie vojskama Warsavskej zmluvy sa casom a propagandou nesetrilo....a vraj historiu nesfalsujes...co je asi pravda, ale mozes si ju prisposobit podla potrieb a ideologickeho razenia......super prezentacia momentalneho stavu este "slobodnej spolocnosti"......a novinar, tzv. "Blboun nejapny", nezabudol prilozit ruku k dielu....gratulujem sudruhovia, co ste terazky uz nie v cervenom, ale v modrom :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nezabudol som, ale mne to pride smiesne, ked sa tu agituje proti Rusku a jeho agresivnej politike (co je aj v tomto case pravdou) a nepise sa, ze to bol v tom case SSSR.....myslis, ze to je to iste?....to akoby si pisal, ze za vypuknutie 2 svetovej moze Sasko a nie Nemecko (aj teda zo SSSR).....aby si mal pokoj v dusi :)    takze manipulativne predkladanie historie sa deje aj v tejto tzv. liberalnej demokracii...vtedy cervene a dnes modre, ale furt ten isty postup  :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SSSR bolo rusko,  co je na tom nepochopitelne ?  Okrem toho ze rusko je legitimnym nasledovnikom, tak ide o kontinuitu ruskej imperialnej politiky od 18 storocia.   Zatial sa na tom nic nezmenilo.

nemecko je rovnako nasledovnikom nemeckej rise ale s jasnym rozdielom  raison d'être.  

To ze nechapes historiu a realitu je dosledkom toho ze si podlahol manipulacii.   

Si presne priklad cloveka ktory zblbol propagandou,  a to ze si to neuvedumjes je samozrejme,  ani indoktrinovani marxisti si nemysleli ze podlahli propagande, to je princip.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja historiu chapem a nevykladam si ju podla potreby ako ty.........SSSR nie je Rusko a Nemecka risa nie je dnesne Nemecko...taktiez Musoliniho fasisticke Taliansko, nie je dnesne Taliansko....ani UK nie je UK spred 2 svet. vojny a pod. by som mohol poukazovat na rozne staty resp. unie.....viditelne tu podsuvas falosny pohlad na historiu v tomto pripade....ale iba potvrdzujes to, ze si zakukleny neomarxisticky "zaskodnik".... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tento rok (2018) mame same "vyrocia", co sa tyka prvej  svetovej z prvej polovice 20 storocia......no teraz nablizsie je tiez tzv. "kristalova noc"....zacal sa hon na zidov v nemecku....zaujmave, ze mesiac pred touto (urcite uz naplanovanou akciou) sa premieri F a UK  s Hitlerom dohodli na sudetoch a premier UK pri navrate domov uz na schodoch lietadla pri vystupovani maval dokumentom, ktory podpisal Hitler, ze dalsie veci bude Nemecko riesit len diplomatickou cestou...ako brali v Nemecku  vazne tento (pre Hitlera) zdrap papiera  predviedoli v inkriminovanu noc na zidoch.....aky bol vlastne dovod nenavisti urcitych (aj ked pocetnych) kruhov v Nemecku voci zidom?.....podla dobovych informacii sa s touto protizidovskou akciou stotoznila drviva vacsina nemeckeho naroda...ze by ta nenavist pramenila z vysledkov a nasledkov 1 WW?......mne sa to akosi nevidi, ze by za touto protizidovskou propagandou z nemeckej strany bola iba osobna skusenost Hitlera.....podotykam, ze voci zidom sa vtedy krivo nazeralo aj v inych castiach europy....ze by karma, alebo si za to mohli aj oni sami?...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento rok (2018) mame same "vyrocia", co sa tyka prvej svetovej z prvej polovice 20 storocia......no teraz nablizsie je tiez tzv. "kristalova noc"....zacal sa hon na zidov v nemecku....zaujmave, ze mesiac pred touto (urcite uz naplanovanou akciou) sa premieri F a UK s Hitlerom dohodli na sudetoch a premier UK pri navrate domov uz na schodoch lietadla pri vystupovani maval dokumentom, ktory podpisal Hitler, ze dalsie veci bude Nemecko riesit len diplomatickou cestou...ako brali v Nemecku vazne tento (pre Hitlera) zdrap papiera predviedoli v inkriminovanu noc na zidoch.....aky bol vlastne dovod nenavisti urcitych (aj ked pocetnych) kruhov v Nemecku voci zidom?.....podla dobovych informacii sa s touto protizidovskou akciou stotoznila drviva vacsina nemeckeho naroda...ze by ta nenavist pramenila z vysledkov a nasledkov 1 WW?......mne sa to akosi nevidi, ze by za touto protizidovskou propagandou z nemeckej strany bola iba osobna skusenost Hitlera.....podotykam, ze voci zidom sa vtedy krivo nazeralo aj v inych castiach europy....ze by karma, alebo si za to mohli aj oni sami?...

pripomenul si mi môjho dedka... teraz je tu už tretia, štvrtá generácia od II WW, školy sú na dve veci, a decká nevedia ano len zaradiť druhú svetovú do správneho obdobia, nieže by o nej niečo skutočne vedeli... nie všetky, samozrejme, ale dosť.

keď sme my boli deti, naši rodičia a starí rodičia tým ešte žili - pre nich to bola časť života, a doma sa o tom hodne rozprávalo...

môj dedko sa do spomienok dostal tak, že sa bežne v tých časoch rozprávala a hlavne pre deti rozprávala taká odľahčená verzia - pretože aj desať, dvadsať, aj tridsať rokov po skončení holocaustu a besnenia ľudia ťažko spracovávali, čo sa dialo, z každého mestečka sa nevrátili židia, a tú šialenosť nejako bolo treba vysvetliť...

tak to vysvetľovali odľahčene...

jednou z verzií bolo, že v detstve Hitlera naplašil nejaký starý žid, potom že v detstve nemal dosť peňazí na nejaké cukríky a žid mu ich nedal... potom že keď ho neprijali vo Viedni na výtvarnú akadémiu, mohli za to tam profesorujúci židia... tých rozprávok bolo hodne.

všetky som počula v praveku od dedka.

 

ani jedna verzia nebola pravdivá, ale o tom sa vie už veľmi dávno.

aj Hitler bol ovplyvniteľný človek, v mladších rokoch, keď sa zmietal medzi stranami a pohnutými dianiami vo svete a v strednej európe, od pohybov v rusku, na úkor čoho sa vlastne začal používať pojem židoboľševizmus... boli to pre svet bolševici, ale židia. unlogic, ale takto sa tvoria dejiny.

 

a keďže bola európa zamorená kresťanmi živeným antisemitizmom po celé stáročia, hoci v 19 storočí to v mnohých štátoch povolilo a židia dostali rovnaké práva ako ktokoľvek iný, antisemitizmum bol a nie je dodnes celkom vykoreniteľný...

a keď sa k tomu pridali myšlienky čistej árijskej rasy, židia boli jednoznačne v nemecku cudzí element, cudzia rasa, ktorú bolo treba vyhubiť ako burinu.

 

Hitlerovi a jeho nohsledom sa veľmi hodili národoveckí spisovatelia, ktorými mohli argumentovať, a dokonca aj Henry Ford, ktorého považoval Hitler za ukážkového antisemitu...

celý ten proces mal svoje stáročné základy, a v úplne popletenom pre Nemecko vykorenenom odbobí medzi dvomi vojnami si antisemitizmus našiel podhubie kdekade, našiel nepriateľa a zjednocujúci prvok.

 

celkom iste malého Hitlera nepostrašil starý žid.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa da vysvetlit len ludom co maju to co ty nie

 

a co takeho maju?.......lebo ja nemam vela veci na rozdiel od teba.....ale skus teda vysvetlit tvoj diagnosticky postoj na moju adresu......vdaka...

pripomenul si mi môjho dedka... teraz je tu už tretia, štvrtá generácia od II WW, školy sú na dve veci, a decká nevedia ano len zaradiť druhú svetovú do správneho obdobia, nieže by o nej niečo skutočne vedeli... nie všetky, samozrejme, ale dosť. 

keď sme my boli deti, naši rodičia a starí rodičia tým ešte žili - pre nich to bola časť života, a doma sa o tom hodne rozprávalo...

môj dedko sa do spomienok dostal tak, že sa bežne v tých časoch rozprávala a hlavne pre deti rozprávala taká odľahčená verzia - pretože aj desať, dvať, aj tridsať rokov po skončení holocaustu a besnenia ľudia ťažko spracovávali, čo sa dialo, z každého mestečka sa nevrátili židia, a tú šialenosť nejako bolo treba vysvetliť...

tak to vysvetľovali odľahčene...

jednou z verzií bolo, že v detstve Hitlera naplašil nejaký starý žid, potom že v detstve nemal dosť peňazí na nejaké cukríky a žid mu ich nedal... potom že keď ho neprijali vo Viedni na výtvarnú akadémiu, mohli za to tam profesorujúci židia... tých rozprávok bolo hodne.

všetky som počula v praveku od dedka.

 

ani jedna verzia nebola pravdivá, ale o tom sa vie už veľmi dávno.

aj Hitler bol ovplyvniteľný človek, v mladších rokoch, keď sa zmietal medzi stranami a pohnutými dianiami vo svete a v strednej európe, od pohybov v rusku, na úkor čoho sa vlastne začal používať pojem židoboľševizmus... boli to pre svet bolševici, ale židia. unlogic, ale takto sa tvoria dejiny.

 

a keďže bola európa zamorená kresťanmi živeným antisemitizmom po celé stáročia, hoci v 19 storočí to v mnohých štátoch povolilo a žiadia dostali rovnaké práva ako ktokoľvek iný, antisemitizmum bol nie celkom vykoreniteľný...

a keď sa k tomu pridali myšlienky čistej árijskej rasy, židia boli jednoznačne v nemecku cudzí element, cudzia rasa, ktorú bolo treba vyhubiť ako burinu.

 

Hitlerovi a jeho nohsledom sa veľmi hodili národoveckí spisovatelia, ktorými mohli argumentovať, a dokonca aj Henry Ford, ktorého považoval Hitler za ukážkového antisemitu...

celý ten proces mal svoje stáročné základy, a v úplne popletenom pre Nemecko vykorenenom odbobí medzi dvomi vojnami si antisemitizmus našiel podhubie kdekade, našiel nepriateľa a zjednocujúci prvok.

 

celkom iste malého Hitlera nepostrašil starý žid.

 

mam dojem, ze na tomto fore sa nediskutuje o veciach ktore su tabuizovanou a historikama uz uzavretou temou......s tym uzavretim mozem suhlasit alebo nesuhlasit....no nie toto som mal namysli, ked som pisal prispevok....mna zaujma, preco sa Hitler tak besne spraval k Zidom a nechal ich vrazdit sposobom co nema obdobu....jedine ak pominiem spravanie sa "osvietencov"  na konci 19 storocia po dobiti Bastili a poprave Ludovita XVI a jeho jeho Marie.....a antisemitizmus podla mna nie nejakym navodom na vyvrazdovanie......ja si myslim, ze kazdou vrazdou treba hladat motiv, co ale antisemitizmus nesplna, ako pricina......tak toto som mal na mysli a nie tu robit nejakeho obhajcu niekoho resp. zaznavat tu niekoho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game :

 

......mne sa to akosi nevidi, ze by za touto protizidovskou propagandou z nemeckej strany bola iba osobna skusenost Hitlera.....podotykam, ze voci zidom sa vtedy krivo nazeralo aj v inych castiach europy....ze by karma, alebo si za to mohli aj oni sami?...

Co tu chces navysvetlovat ?  Nakopat fasistu do riti,  k tomu sa neda slusne reagovat.   Obhajovat vrazdenie nevinnych ludi tym ze si za to mohli sami ?  To je  ukazka  klerofasistu a genetickeho postihnutia, 

 

A jasne antisemitizmus je uplne nevinny,   podme sa pobavit o  tom ze ukrizovali Krista a slovak sa zbavi svojho skodcu.  Iste,

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov