Skočiť na obsah

Zlodej v dome


Sniper

Odporúčané príspevky

Predstavte si modelovú situáciu. Máte doma cenné predmety. Vaša sestra sa vláči s chalanom, o ktorom neviete nič, viete len to že nemá moc veľkú perspektívu, je bez práce a pod. V miestnosti kde máte cenné predmety sa často krát spolu zdržiavajú. Jedného dňa cenné predmety zmiznú. Neviete či ste ich niekam zapatrošili, proste zmizli. Vylúčite všetky možnosti. Zostáva iba tá možnosť, že tie veci musel ukradnúť. Samozrejme blbá sestra tvrdí že to nepricháda do úvahy. Čo budete robiť? Podotýkam, že sestre nemôžete nič také povedať, že podozrievate jej frajera lebo sa oduje a poháda do krvi (preto som napísal že je blbá).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 12
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    6

  • slimak

    3

  • game

    2

  • Ryan Giggs

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Mozno by som sa o tom so zlodejom porozpraval(ci si predmety nevsimol a ukoncil to jeho skrtenim a to by sa uz priznal, tak ako to robi Dempsy), alebo by som sa mu snazil nastrazit pascu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To škrtenie si zapíšem.

Pasca nie je zlý nápad, použijem asi webkameru.

 

Ale viac ma zaujíma riešenie situácie z psychologického hľadiska.

 

Ryan možno si to bol aj ty, ten zlodej... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este som chcel doplnit, ze ak sa po water boardingu preukaze , ze to nebol on, ci skor sa to vysvetli, kto prelozil predmety. treba sa ospravedlnit. mozno by prijal pozvanie na pivo.

 

Psychologicke hladisko. No poskodeneho to serie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počúvaj to nie je žiadne Guantanámo, ale obyčajný 3-izbový byt a toto sa musí riešiť normálne a najmä rýchlo :lol: Samozrejme, že to nemusel byť on, ale že to bol on je pravdepodobnosť veľmi vysoká. Iné osoby vlastne do úvahy ani nepripadajú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to práve ľahká situácia, keď si človek nechce pohnevať rodinu a rozhádať sa s jej väčšinou či podstatnými členmi

povedať svoj názor na rovinu, alebo utrúsiť zopár narážok, nenápadných, aby aj sestra začala pomaly pochybovať ... hlavne keď sa v rodine nič predtým nestrácalo, až s príchodom práve tohto cudzinca

cudzinec sa pravdepodobne aj tak stratí v prepadlisku zabudnutých vzťahov, ale sestru ešte budem potrebovať a vlastne jej nechcem ublížiť

keď nechcem rozhádať dosť nechutne rodinu, a to nechcem, zrejme zostávajú poznámky, nenechávať nič cenné v miestnosti a zahrať sa na detektíva ...

ale vlastne neviem, nie je priveľmi povzbudzujúce toto všetko podstúpiť, ale aj sestru ochránim pred hochštaplerom - a možno to raz, až to prehrmí, pochopí, aj svoje vlastníctvo uchránim, lebo keď raz niečo z domu zmizne, nedostane sa späť nikdy ... skúsenosť

 

takže zrejme podľa naturelu poškodeného ... chytiť domnelého delikventa pod krk a vyhodiť ho za dvere a posrať si to u rodiny, ktorá mi neverí, veci aj tak nedostanem späť a je tu možnosť, že domnelý delikvent je skutočne len domnelý, alebo odstrániť z jeho dosahu všetko hodnotné, diplomaticky ho sestre znechutiť, použiť detektívne metódy, vymačknuť šikovne zo sestry, či bol dotyčný dosť dlho sám v miestnosti, vzbudiť aj v nej pochybnosti a na konci dostať ho čo najrýchlejšie z domu, a veci nedostanem späť tak či tak, len zamedzím možno väčším škodám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je dobre

trochu rozumu nikdy nie je na škodu u nikoho :lol:

 

 

len ma tá situácia prinútila trochu premýšľať, ako by sa v skutočnosti človek zachoval, keď ide o rodinu a človek vlastne nevie nič naisto, má len podozrenie a zrazu niečo zmizne, k čomu mám vzťah

 

strata milovaných vecí je vždy nedobrá, u nás bol problém s požičiavaním ... ja som škrečok / po dedkovi /, rada mám veci, ktoré sa raz zídu, ale zbytočnosti bez výnimky vyhadzujem sama - nepotrebujem nič, čo nepotrebujem ... ale požičiavaním mojich vecí bez opýtania sa mi už stratilo pár kníh, zopár drobností, mám rada, keď veci, ktoré môžem potrebovať, mám doma ...

čo ma neskutočne mrzí, môj milovaný minilexikon z matematiky, ktorý prešiel so mnou aj strednú a výšku a bola tam kopa vlastnoručne písaných poznámok a dosť často som sa do neho pozerala, kvôli kdečomu ... je to už pekných pár rokov, niekomu / nevedno komu / sa požičal bez môjho vedomia a nebolo toho, kto by ho vrátil, ale tá strata ma mrzí stále ... asi som vadná, strata zlatého prsteňa by ma tak asi nemrzela :)

 

 

takže doslova krádež naškrečkovaných vecí by asi jednoduchá záležitosť nebola

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze si sa s nim porozpraval :lol: je to najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie, co budes sliedit ako sa so sestrou cmukaju.

O co by prisiel? Sestra aj cela rodina by pochopili, ze chcel dostat spat veci. Urcite by ho kvoli tomu nezavrhli. Aj keby sa mylil.

 

Pozval by ho na pivo. A zasmiali by sa na tom, a mal by respekt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 11 mesiacmi...

uff, v reále neviem, čo by som robila. Mať dosť peňazí, nastražím tam ešte nejaké veci, ale aj skrytú kameru...

Ale sestry by som sa určite opýtala, či nevie niečo o tých mojich veciach, či ich nevidela a podobne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov