Skočiť na obsah

Bijou

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

28. júna 2011 vyšla skvelá kompilácia Rave on Buddy Holly. Medzi interpretmi cover verzií na tomto tribute albume nájdeme mnoho zvučných mien - ako napríklad Patti Smith, Modest Mouse, Fionna Apple, Lou Reed.

Holly is described by critic Bruce Eder as "the single most influential creative force in early rock and roll."[1] His works and innovations inspired and influenced contemporary and later musicians, notably The Beatles, The Rolling Stones, Bob Dylan, and Eric Clapton, and exerted a profound influence on popular music.[2] Holly was among the first group of inductees to the Rock and Roll Hall of Fame in 1986.[3] In 2004, Rolling Stone ranked Holly #13 among "The Fifty Greatest Artists of All Time".[4]

 

originál Holly Buddy

http://www.youtube.com/watch?v=veyPHzxNjog

 

cover od Florence & The Machine

http://www.youtube.com/watch?v=JlE1C8_DtSo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 6 mesiacmi...

viac sa mi páči tá novšia verzia, Metallica tomu dodadala ten správny šmrnc

 

lopata tu máš domácu verziu, rovno z PN, tá sa mi zdá najlepšia :zubiska:

 

a dáme ešte tiež nie zlý český cover The Clash - Should I Stay...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 5 rokmi...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

inak aj nad tým som uvažoval, či Čú-Ráž & Melody boys tiež nevykradli nejakú inú pesničku, ale na žiadnu podobnú melódiu si neviem spomenúť ... ostatne, to bol jeden z dôvodov prečo som to hodil do placu... tú vec od Powerwolf teraz dosť často hrávajú v rádiu, a vždy si pri tom spomeniem na Elán :shifty:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

no... je to dosť hrozné.

hudba je dobre, to zvládam, ale ten zbytok... speváčik vytiahne asi tak štvrtinu hlasovej škály Gombitovej, a čo nevytiahne, to zaonačí nejakým koktaním a vytím.

slabé hrozné, koniec dosra.ý...

nie. nie nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tými vykrádačkami je to zaujímavé...kedysi v praveku, ked som ešte skladala, som urobila pesničku, aj aranžmá, nacvičila som ju s 2 ďalšími kamarátmi...znela fajn. O pár rokov nato - to už som poznala Flinstona a už sme šli pozývať na svadbu - a jeden z jeho príbuzných, ku ktorému sme tiež takto zavítali, nám pustil nejakú muziku, konkrétne Peter, Paul and Mary...a jedna z ich pesničiek bola veľmi veľmi podobná na tú, čo som pred rokmi zložila, naaranžovala a naspievala s kamošmi ja. Podobná melódias, podobné vokály, takmer identický aranžmá...Prisahám, že u toho príbuzného som túto trojicu počula prvýkrát v živote, dovtedy som nemala potuchy o ich existencii a o tvorbe už vôbec nie. Nuž, asi sme mali veľmi podobné hudobné cítenie. Inak si to neviem vysvetliť. Tú pesničku som vtedy pred rokmi zložila úplne spontánne, asi tak v priebehu 15 minút, skrátka ma napadla, hudba, akordy, brnkačky hlasy i text.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov