Ryan Giggs Zverejnené 21. August, 2009 Zverejnené 21. August, 2009 No ano, lenže tachometre v autach su nastavene tak (že vraj kvôli bezpečnosti), aby ukazovali viac ako je skutočna rychlosť. Pri nejakych 60km/h ide auto v skutočnosti 55-57 km/h + -. So zvyšujucou rychlosťou ten rozdiel narasta.
bobsapp Zverejnené 21. August, 2009 Autor Zverejnené 21. August, 2009 jjv rádiu raz bolo nejaké porovnanie a nejaká toyota ukazovala 170 a pritom to bolo o dobrých 20km menej. mne pri plnej nádrži ukazuje tak o 4km viac.pri skoro prázdnej má ručička problémy a naposledy som ju držal na 60km/h a na tých radaroch čo bývajú v obciach ukazovalo 49 :lol:
weirdo Zverejnené 23. August, 2009 Zverejnené 23. August, 2009 na presny tachac existuje jednoduchy system chlapci - co usetrite na pokutach, zainvestujte do najlacnejsieho GPSka a ste za vodou :lol:
Nokia Zverejnené 23. August, 2009 Zverejnené 23. August, 2009 aj ta tolerancia je taka vseljaka...kamos v prahe platil za fotku na ktorej mu ukazali 52km/h na 50ke...ja ked som platil, tak vzdy to bolo prekrocenie cez 20km/h..menej ma nezastavili nikdy...a tie tachace, zalezi od auta, mne do 120km/h ukazuje skoro presne +- 1km/h...az potom sa to zacne menit a pri 140tacho mam realne cca 134...
weirdo Zverejnené 23. August, 2009 Zverejnené 23. August, 2009 aj ta tolerancia je taka vseljaka...kamos v prahe platil za fotku na ktorej mu ukazali 52km/h na 50ke.. otazka znie - kedy. 10% je oficialne tolerovanych tusim len nejaky rok a pol ..
bobsapp Zverejnené 25. August, 2009 Autor Zverejnené 25. August, 2009 ...ja ked som platil, tak vzdy to bolo prekrocenie cez 20km/h..menej ma nezastavili nikdy... Nie je 20 či viac už trochu veľa, aj na relatívne "bezpečné" úseky? Ako je to s tým Rakúskom? Niekto mi hovoril že pred každým vjazdom do obce je spomalovač. Hneď som si pomyslel kde všade kade jazdím by sa dokonale hodil.
Nokia Zverejnené 25. August, 2009 Zverejnené 25. August, 2009 weirdo po pravde neviem kedy to bolo... bopsapp priznam sa, nejazdim pomaly, ale snazim sa bezpecne...aj ked tato slovna kombinacia vela ludom dviha adrenalin :lol: a s tym rakuskom, skoro kazda obec ma pred vjazdom ostrovcek, takze auto musi urobit male esicko, a aby nevyletelo z cesty, musi nalezite spomalit
Darkman Zverejnené 25. August, 2009 Zverejnené 25. August, 2009 - co usetrite na pokutach, zainvestujte do najlacnejsieho GPSka a ste za vodouBlbost, najlacnejsie GPS bude mat kvoli odchylkam urcenia tvojej presnej pozicie tak isto nerelevantne info ako tachometer.
weirdo Zverejnené 7. September, 2009 Zverejnené 7. September, 2009 aj najlacnejsie Mio ma v sebe GPS cip SirfStar III, ktory sme s otcom testovali na viacerych radaroch pred obcami. odchylka max 1kmh. nejaky cinsky patovar nepovazujem za GPS, aby sme sa rozumeli :lol:
slimak Zverejnené 28. September, 2009 Zverejnené 28. September, 2009 Vcera som bol v bratislave, resp. jazdil som spat. Myslim, ze ta vikednova akcia policajtov ma zmysel. v cechach zomrelo na ceste 9 ludi, ak u nas nik je to velmi dobre a nech sa to opakuje vzdy. cesta bola plynula, mozno o desat km/hod. pomalsia ale plynula, rychclejsie by som aj tak nedosiel. Bola nedela a isiel som z bratislavi. Nevidel som ziadneho kaskadera na aute. nikto ma neohrozil. Jedine motorkari na ceste medzi Ziarom a zarnovicou, cesta plna z oboch smerov, sla v 80 km/hod. a oni predbiehali stredom. Treba len postavit dialnice na slovensku 3 a bude sa dobre a bezpecne a rychlo jazdit - presuvat.Tie policajne akcie ludi naucia jazdit bezpecne. Ked som isel do blavi som nechapal to rozsirovanie dialnice od trnavi(zdalo sa mi to byt nebezpecne riesenie), ale teraz si myslim, ze je to velmi dobra vec, musia zvacsit priepustnost cesty.Dialnicu do BB potrebujeme. Na dialnici ani nieje vela aut, ale ak je dvojprudovka je to plne a nielen od zarnovice ale aj po brezno, ale aj smerom k nam po ficovej 7,5 metrov sirokej ceste prvej triedy. Pred 10 rokmi som prechadzal usek na bycikli a stretol som mozno tri auta, ale vcera ich tam bolo plno.
bobsapp Zverejnené 31. Január, 2010 Autor Zverejnené 31. Január, 2010 Ako je to ak mám vypálenú žiarovku a zastavia ma?Musím ju vymeniť a až potom ma pustia ďalej alebo ma nechajú dojsť kam potrebujem?
Ryan Giggs Zverejnené 31. Január, 2010 Zverejnené 31. Január, 2010 Podľa noveho zakona už nemusiš mať v povinnej vybave žiarovky. Predpokladam teda, že by ťa mali pustiť.
tomassi Zverejnené 1. Február, 2010 Zverejnené 1. Február, 2010 žiarovky mať nemusíš,ale ak Ti nesvieti svetlo a zastavia ťa,bez pokuty obídeš len vtedy, ak to vieš na mieste vymeniť
elfant Zverejnené 1. Február, 2010 Zverejnené 1. Február, 2010 Je pravdou, ze to, ci mas nahradne ziarovky vo vybave, uz nekontroluju, ale ked sa ti vypali na ceste, tak plati zakon schvalnosti, ze prave vtedy ta zastavia. Inak, ak nesvieti prave svetlo, tak to este toleruju, na lave su nekompromisni. Bud si to opravis na ceste, alebo platis ... ak neuhovoris
bobsapp Zverejnené 1. Február, 2010 Autor Zverejnené 1. Február, 2010 Pravé svetlo občas štrajkuje...stačí pobúchať a všetko je OK.Išlo mi len o to že či ak nebude stačiť pobúchať či ma pustia alebo to budem odstaviť kým sa to neodstráni.
elfant Zverejnené 1. Február, 2010 Zverejnené 1. Február, 2010 zalezi od toho, na koho narazisa ked staci inokedy pobuchat, tak pri kontrole urcite to pobuchanie nezaberie :lol: ak svetlo pravis pobuchanim, tak moze byt problem v kontaktoch a taktiez sa moze stat, ze aj ked pru kontrole vymenis ziarovku, tak bude reflektor buchaci aj nadalej, radsej si to daj do poriadku a mas pokoj
Darkman Zverejnené 1. Február, 2010 Zverejnené 1. Február, 2010 Daj si to radsej doporiadku. Si predstav ze si policajt a zastavis cloveka, ktoremu funguje svetlo len ak ponom pobuchas... vsak to je, ako keby si ziadne svetlo nemal.
bobsapp Zverejnené 1. Február, 2010 Autor Zverejnené 1. Február, 2010 Zatiaľ vždy išlo ak ma zastavili, takže ok.Ono ide v podstate stále, iba niekedy ho pristihnem že vypadne, ale aj samé od seba naskočí.Vyčistil som kontakty, žiarovku...ale to už som raz robil...uvidím ako ďalej :lol:
Tom Zverejnené 8. Marec, 2010 Zverejnené 8. Marec, 2010 Prečo mávajú kamionisti alebo nákladné autá vzadu nalepené nálepky s obmedzením rýchlosti. Chápal by som keby mal jednu....80, prípadne 100 čo by znamenalo že to je jeho maximálka, ale prečo mávajú vzadu dve tri tak to neviem. Len s nimi nemájú čo robiť? myslim ze je to podla nakladu napr. 100km/h ked je prazdny, 80km/h plny
game Zverejnené 27. September, 2010 Zverejnené 27. September, 2010 dnes sa sem registroval radek158 ... a neviem prečo tam, asi trochu zablúdil, ale na xate sa pýtal na radu ... preložím jeho otázku sem, lebo zaujala aj mňa : radek158 :(27 september 2010 - 14:38:04) moze mi niekto pomöct :moze sa so sadrov na pravej nohe viezt motorove vozidlo na slovensku a tiez v rakusku??? môže ? :rolleyes:
elfant Zverejnené 27. September, 2010 Zverejnené 27. September, 2010 moze, jeden cas som po operacii ramena jazdil s jednou rukou v zavese ... ale je pravdou aj to, ze ma nezastavili policajti, tak neviem co by na to povedali :rolleyes: jednoznacne, ak by som bol ucastnikom nehody, tak som jasny ... co sa tej sadry na nohe tyka, ak je pod koleno, tak sa to este da, ak je nad, tak nedoporucujem vobec vlastne nedoporucujem so sadrou vobec :)
game Zverejnené 27. September, 2010 Zverejnené 27. September, 2010 neviem či je to niekde v pravidlách ... možno aj je ale aj keď taká noha nebolí, lebo zlomenina prestane bolieť, a znehybnenie je súčasťou nebolenia a liečby, samozrejme ... nemyslím, že je tam ten cit taký, akoby mal byť ... a pohotovosť reakcie a potrebná okamžitá ohybnosť ... :rolleyes:
elfant Zverejnené 27. September, 2010 Zverejnené 27. September, 2010 znizeny cit v nohe, obmedzena pohyblivost a staci ked sa sadra zasprajcuje pod pedal myslim, ze minimalne rakusky policajt by to zhodnotil velmi negativne no a z ineho diskusneho fora §4 ods. 2 pism. e) vodic nesmie viest vozidlo, ak jeho schopnost viest vozidlo je znizena najma urazom, chorobou, nevolnostou alebo unavou ... novy zakon o cestnej premavke ...
dead Zverejnené 28. September, 2010 Zverejnené 28. September, 2010 moze sa so sadrov na pravej nohe viezt motorove vozidlo to neviem, ale bicykel ano, mam odskusane, chodil som tak dva tyzdne na rehabilitaciu :rolleyes:
chrust Zverejnené 1. November, 2010 Zverejnené 1. November, 2010 Dnes by som poradil motoristom,aby ani nevyťahovali autiaky :)
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz