Skočiť na obsah
  • 0

Miznutie dát z externého disku


Sachtikus

Otázka

Zdravim, mam externy HDD WD 320GB, pouzivam ho uz snad 2 roky a bezproblemov, dnes sa mi ale stala vec ze mi zmizly cele zlozky s kopou suborou a niektore subory a zlozky sa rozdelili do roznych incyh s velmi divnymi nazvami a ked ich hce otvorit napise mi ze zla cesta. Neviem ci je to virus alebo co ale scandisk sa neche spustit(pouzivam WIN XP SP2). Skontroloval som o com vsetko som takto prisiel a ked som sa na to pozrel o chvilu boli prec dalsie subory a zlozky. Avsak ked dam vlastnosti disku tak mi napise ze je plny na tolko akoby ta mvsetky tie subory stale boli len ich nevidim. Ked dam ale vlastnosti konkretnych zloziet tak napise ze su prazdne. Ako mam zabranit dalsiemu miznutie suborov a ako mam tie zmiznute obnovit. Dakujem za kazdu radu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 1
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • valcik

    1

  • Sachtikus

    1

Najaktívnejšie dni

Top Posters For This Question

Najaktívnejšie dni

1 odpoveď na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

ahoj,

aký je to prosím ťa disk? (typ firmware, príp. dátum výroby)

 

edit:

skús ten disk prebehnúť utilitami na kontrolu diskov z programu Norton System Works, je tam nástroj ktorý má podobné funkcie ako windowsácky scandisk, dokáže naprávať veľké množstvo softwarových chýb na disku.

 

mne sa osvedčil Norton System Works 2002, verzia 2004 je menej prehľadná a funkcie má podobné.

 

..inak, pri externom HDD by som mal obavy i z mechanického poškodenia disku, no nechcem zbytočne strašiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov